lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja stalowa czy pcv
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2009, 16:58   Instalacja stalowa czy pcv

Panowie, czy ruru rozprowadzające powietrze w warsztacie, te co idą od kompresora i puzniej podłanczamy do nich przewody mogą byc z pcv czy musza byc stalowe? Jutro będe rozprowadzał instalacje i nie wiem jakie mam kupic.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 11-02-2009, 17:15   

Nie wiem jak z wytrzymałością PCV na wysokie ciśnienie, ale Rury HDPE (takie niebieskie lub czarne węże) maję wytrzymałość gwarantowaną przez producentów na poziomie 8-10bar (testowałem LDPE fi 25 o cieńszych ściankach niż HDPE niebieskie i nic sie nie dzieje przy 8 barach).

W przypadku rur PE jest na nich drukowany symbol np. PN8 co oznacza wytrzymałość 8 bar

Plastik jest lepszy od metalu ze względu na obecność wody.

Jak byś kupił PE to jest jeszcze taki plus że można je ciąć np. sekatorem lub nożem i nie ma wtedy w instalacji śmieci które pojawiają się w przypadku cięcia PCV.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2009, 18:45   

Nie, to napewno nie jest pcv takie jak np do instalacji w domu tylko jakiś inny plastik. Koleś który mi to będzie kładł zapewniał ze spokojnie wytrzymają do 10atmosfer. Dzięki zdenek, to kupie jutro te plastiki zamiast stali jak mówisz że nie ma przeciwskazań.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-02-2009, 19:29   

ZIEMBA napisał/a:
mogą byc z pcv czy musza byc stalowe?
pcv , niebieskie!w metalowych woda się skrapla.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
qdlatek84
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Szczecin/Lublin
Wysłany: 11-02-2009, 20:07   

Nie wiem jaka jest roznica miedzy niebieskimi a czarnymi (moze tylko barwnika ale nie wiem) ale pewnie chodzi o przewód pneumatyczny TEKALAN taki sam jakie sa montowane w instalacjach pneumat w ciezarówkach. Są bardzo wygodne w montazu a na koncach najlepiej kupic takie plastikowe kostki, ktore sa jednoczesnie rozgaleznikami instalacji i maja 4 wyjscia z mozliwoscia wkrecania roznych kroccow. sa tez szybkozlaczki ( wkładasz z obu stron przewod i trzyma) jak i trojniki tez z szybkimi złaczami. Dodam jeszcze ze jak potrzebujesz wyprofilowac Tekalana to go podgrzewasz jakims delikatnym palnikiem a nawet zapalniczka i ksztaltujesz i pod zimna wode. Robilem tak przewody paliwowe do Scanii. Mamy na warsztacie instalacje wykonana z tekalana M18, miejscami 16 i jest wporzo. Bywalo ze na 3 stanowiskach pracowali pneumatami, pompa pneumatyczna pompowala olej a ja w tym czasie lakierowalem i dawalo rade bez żadnego zajakniecia. Byc moze to tez zasługa nowego kompresora srubowego i prawie 10 barow w instalacji ale to jest najlepsze rozwiazanie moim zdaniem.
uff ale sie rozpisalem... Moze sie komus zechce przeczytac to wypracowanie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2009, 20:16   

Dzięki wszystkim panowie, to kupuje plastiki.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne