lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: baqo
31-10-2009, 22:58
szlifierka oscelacyjna RUPES TA 551 A co sadzicie
Autor Wiadomość
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-12-2009, 20:46   

Dzięki Jano przestudiwałem, teraz muszę nią popracować, przy okazji.
I jeszcze pytanko, czy polerowanie futrem 180, da radę? Bo opisana jest do średnicy 150mm
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 08-12-2009, 22:41   

devilbiss napisał/a:
Panowie,
wszystko ma swoja wytrzymalosc. Tak samo wiekszosc firm wypusza dwie linie dla amatorow i dla przemyslu. Ja osobicie jestem technikiem i odwiedzam serwisy i warsztaty w calej Polsce. Wiekszosc warsztatów narzeka na 3M czy Chicago Pneumatic. Dynabrade tez sie popsul. Festool jest nie poreczna. Obecnie polecam Rupesa lub najlepsza z tej branży urządzen: szlifierkę CAV. W szlifierkach padają przedewszystkim te pierwsze lozyska, gdyz sa one podatne na pyl ze szpachlu i wilgoc. Serce szlifierki czyli rotor z lopatkami zuzywa sie żadko. Pozdrawiam


ja robilem na chicago pneumatic i poznalem pare osob co na tym robile i jeszcze nikt nigdy nienarzekal [ ale niewiem jak jest z szlifierkami , inne zeczy sa oki , sam tez ocs tam posiadam z tej firmy ] , 3m to tak jak Mirka to samo jesli chodzi o szlifierki , Festoll jako szlifierki oscylacyjne sie zgodze jest nieporeczny , a co to jest za firma CAV bo pierwsze slysze jak mozna wiedziec ?????/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devilbiss
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 47
Otrzymał 3 punkt(y)
Wysłany: 09-12-2009, 15:58   

CAV jest wloska firma robiąca tylko systemy odpylajace oraz szlifierki pneumatyczne do tych systemow. Sa to szlifierki do przemyslu, stworzone są z mysla o pracy 24 na dobe. bije na glowe wszystkie te zabawki... Na serwis przychodza po 5-6 latach.... a pracuja w serwisach gdzie robi sie okolo 100 aut w miesiacu... przy uzytkowaniu w zwyklym warsztacie jest to zakup "na lata"

[ Dodano: 09-12-2009, 16:01 ]
http://tesa.net.pl/urzadz...erka-cav-c-1505

http://tesa.net.pl/urzadz...-odpylajace-cav
http://tesa.net.pl/urzadz...ajaca-cav-sk-40

http://tesa.net.pl/urzadz...nia-cav-npb-220
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 09-12-2009, 17:08   

Tu podobnie jak z kilkoma innymi tematami, przekonać się trzeba!!. Jest na pewno wiele dobrych firm na rynku. Rupesem robiłem wiele lat, ale w pewnym momęcie ich rozwój się zatrzymał. Polerka prawie się nie zmieniła od nie wiem, 15 lat (mówię tu o narzędziach elektrycznych).
No cóż, mnie końmi póki co od festo nie odciągną. Jak by jeszcze tańsze były.......Tym zestawem festool który mam obecnie pracuję już 5-ty rok i za kilka miesięcy zmieniam. Ale na pewno na Fetool.
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-12-2009, 09:14   

Pejter napisał/a:
Dzięki Jano przestudiwałem, teraz muszę nią popracować, przy okazji.
I jeszcze pytanko, czy polerowanie futrem 180, da radę? Bo opisana jest do średnicy 150mm


Da radę

co do Rupesa... nie widzą sensu w zmianie tych polerek bo są powszechnie uznane za dobre. Rupes nie ma jakiejś polityki ekspansji na rynku... wprowadza co prawda od czasu do czasu nowe modele ale robi to rzadziej niż duża część firm.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 13-12-2009, 14:50   

Potwierdzasz tu moje zdanie, polerki Rupes nie są idealne choć mówimy tu o najwyrzszej półce narzędzi. Jednak konkurencja jest już o epokę dalej. Porównaj wagę maszyny, kulturę pracy, zurzycie energii, ergonomię. Weź nowe festo, różnice widać gołym okiem.
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 13-12-2009, 15:54   

Pejter napisał/a:
Potwierdzasz tu moje zdanie, polerki Rupes nie są idealne choć mówimy tu o najwyrzszej półce narzędzi. Jednak konkurencja jest już o epokę dalej. Porównaj wagę maszyny, kulturę pracy, zurzycie energii, ergonomię. Weź nowe festo, różnice widać gołym okiem.


kolego chyba jestes slabo zorientowany odnosnie sprzetu rupesa , polerka RUPES LH 18EN wazy tylko 2 kg , gdzie nowy FESTOOL jest o 0,1 kg ciezszy ,RUPES niejestem pewien ale chyba jakio pierwszy wypuscil lekkie polerki elektryczne i juz bardzo dawno, wiec kto jest o epoke z tylu ?????????? a moze sie myle
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-12-2009, 20:51   

jerryhaj napisał/a:
Pejter napisał/a:
Potwierdzasz tu moje zdanie, polerki Rupes nie są idealne choć mówimy tu o najwyrzszej półce narzędzi. Jednak konkurencja jest już o epokę dalej. Porównaj wagę maszyny, kulturę pracy, zurzycie energii, ergonomię. Weź nowe festo, różnice widać gołym okiem.


kolego chyba jestes slabo zorientowany odnosnie sprzetu rupesa , polerka RUPES LH 18EN wazy tylko 2 kg , gdzie nowy FESTOOL jest o 0,1 kg ciezszy ,RUPES niejestem pewien ale chyba jakio pierwszy wypuscil lekkie polerki elektryczne i juz bardzo dawno, wiec kto jest o epoke z tylu ?????????? a moze sie myle


Wiesz jerryhaj mi to bardziej chodziło o ich kształt niż o wagę czy precyzję, zastosowanie etc. Z resztą sam wiesz jak lubię Rupesa :)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mirekminor
Użytkownik
mirek


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: 20-02-2010, 23:59   

witam a co sądzicie o szlifierce k2 ,czy może ktoś na takiej pracuje ,głównie chodzi mi o niskie zużycie powietrza z powodu niskowydajnego kompresora(100l)a ta podobno zużywa113l czy to możliwe
http://www.elakiery.pl/pr...cylacyjna-extra
czy da sie ja szlifować pod polerkę?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 22-02-2010, 14:06   

mirekminor napisał/a:

http://www.elakiery.pl/pr...cylacyjna-extra


Możesz jeszcze raz podać link? ten nie działa :nono:
113l/min? Są szlifierki które teoretycznie zużywają nawet 60-80l/min tylko wszystko zależy od tego jak wykonywany jest pomiar i czy producent nie pomylił się w danych technicznych :) Nawet mam takie 2 rozwiązania. Jak wpisuję K2 na elakiery.pl w wyszukiwarkę to tam jest tylko 1, także jeśli Ci chodzi o tą to z miejsca można powiedzieć że bardzo przystępna cena. O jakości się nie wypowiem bo nawet nie znam tej firmy tak dokładnie.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mirekminor
Użytkownik
mirek


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: 24-02-2010, 07:32   

http://www.elakiery.pl/pr...cylacyjna-extra

[ Dodano: 24-02-2010, 07:33 ]
chyba coś nie tak z tym linkiem sorki ,ale dzieki za odpowiedż jak ją wyprubuje to sie wypowiem na jej temat

[ Dodano: 24-02-2010, 07:37 ]
ta o kturą mi chodzi jest po 279zł czy na ta patrzyłeś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne