lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
Malowanie pasów pasków wzorów itp
Autor Wiadomość
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-01-2009, 23:25   Malowanie pasów pasków wzorów itp

Witam wszystkich!!!
Mam pytanie do fachowców :)
otóż: będe malował motor za jakiś czas, i chce zrobić jakieś paski itp. wyjściowo mają być 2 kolory.
I teraz nie wiem czy dobrze kombinuje bo tak:

1 opcja - maluje całość bazą nr1, później przyklejam taśmy szablony i co tylko, i daje baze nr2, całość pokrywam lakierem.... moja niewiedza polega na tym, że nie wiem czy baze można odtłuszczać itp? w tych miejscach gdzie była taśma przyklejona i gdzie paluchami złapie?

2 opcja- baza nr1, daje lakier, jak wyschnie lakier matuje, daje 2 baze i lakier?

A może macie inne pomysły i porady?

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 21-01-2009, 23:40   

co ty ja malowałem nie jedno autko na dwa kolory i robie tak pierwsze maluje bazą o słabszym kryciu potem czekam dość długo aż baza bedzie wyschnięta idealnie biore taką niebieską taśme 3M i nią wyklejam sobie wzór ... i do tej taśmy potem doklejam papierową i oklejam reszte i psikam drugi kolor potem jka to odparuje to klar i po tej taśmie 3M nie widziałem zeby cos zostało.... aha i musisz miec idealnie wymatowane zeby baza sie chwyciła tak jak powinna zeby nie było przy rozklejaniu ze coś odeszło
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-01-2009, 00:02   

Nie musisz malować kolorem nr-1 całości np.zbiornika ..pomaluj tylko trochę więcej niż trzeba i doklej taśme(do wyschniętej bazy nr-1) taką wąsko linijną 3M jak mówi S1600 i do niej papier lub folię antystatyczną i na resztę tego zbiornika nałóż bazę nr-2 ..rozklej i nałóż lakier bezbarwny..odtłuszczać bazy raczej bym nie radził ..a radził bym całą tę operację robić w rękawiczkach gumowych :)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2009, 07:32   

czyli tak jak myślałem precyzyjna robota hehe;) dzięki chłopaki! jak wymaluje to zapodam foty, czyli tak koło marca ;)

[ Dodano: 2009-01-22, 11:05 ]
Teraz tak mi przyszło do głowy.. jeśli wykleje wzory tą wąską taśmą i później przykleje na to papierową, to podmuch nie zerwie mi tego wszystkiego? :O malując pół auta to to może sie jakoś trzyma ale te moje wzorki będą raczej delikatne. Może warto kupić jakiś pistolet do Airbrushu za 30 zł żeby wymalować? hmm?
:maska:
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 22-01-2009, 11:44   

Luk napisał/a:
Teraz tak mi przyszło do głowy.. jeśli wykleje wzory tą wąską taśmą i później przykleje na to papierową, to podmuch nie zerwie mi tego wszystkiego? :O malując pół auta to to może sie jakoś trzyma ale te moje wzorki będą raczej delikatne. Może warto kupić jakiś pistolet do Airbrushu za 30 zł żeby wymalować? hmm?
:maska:


nie nie musisz obklej dobrze zeby wszystko było stabilne i nic ci nie porwie :) .... a co do airbrusch to powiedz jakie to bedą kolory.... dam ci rade na fajny trik :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2009, 12:29   

Wiesz co... to zrobimy tak, jak bede miał ten motor u siebie to zrobie fotke zamieszcze i zrobie konkurs na ciekawe malowanie (do wykonania domowym sposobem nie przez artyste;) ) później spróbuje wykonać hehe :killer:

narazie pomysł mam taki > http://img262.imageshack....alowaniery5.jpg


ale sprawa otwarta:)
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 22-01-2009, 16:48   

3 takie pod rząd malowałem kiedys w airbrusch :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2009, 17:52   

masz jakieś fotki jak ci wyszło? :paker:
 
     
przemo1972
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 05-02-2009, 22:42   

Pierwszy kolor przykryj klarem a dalej tak jak na fotkach...

oklejanie1.jpg
Plik ściągnięto 638 raz(y) 113,92 KB

oklejanie2.jpg
Plik ściągnięto 663 raz(y) 116,63 KB

oklejanie3.jpg
Plik ściągnięto 679 raz(y) 123,17 KB

pierwszy kolor.jpg
Plik ściągnięto 602 raz(y) 106,38 KB

drugi kolor.jpg
Plik ściągnięto 647 raz(y) 117,43 KB

efekt.jpg
Plik ściągnięto 623 raz(y) 103,17 KB

tlo.jpg
Plik ściągnięto 634 raz(y) 117,3 KB

naklejka.jpg
Plik ściągnięto 649 raz(y) 121,11 KB

thanks.jpg
Plik ściągnięto 654 raz(y) 133,28 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 05-02-2009, 23:07   

przemo1972 napisał/a:
Pierwszy kolor przykryj klarem a dalej tak jak na fotkach...


cóż za bezsens ... maluj wszystko bazą i na koniec wal na całość klar spokojnie możesz oklejac na bazie bod następne kolory jakbyś osobno miął wszytsko klarem, walić to by to trwało wieki i narobiłbyś sobie maga kantów na przejściach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
misza132
Bywalec
maniak


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 34
Skąd: z lubuskiego
Wysłany: 05-02-2009, 23:22   

no a właśnie, jak pomaluje jeden kolor bazą, a pozniej nakleje tasme i do tej tasmy pomaluje drugi kolor bazą,a pozniej klar, to nie bedzie widac tego przejscia?? czuc tych kantow co zostala naniesiona druga baza ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 05-02-2009, 23:28   

teoretycznie nbi bo jak psikniesz jedną cieniutką warstwe klaru to bedzie czuc ja kłade zawsze 3 warstwy ładnie dolane i nie ma nic a nawet jak bedziesz coś czuył mozesz delikatnie na maszynie podciąć i po sprawie :) a jak zrobisz tym drugim sposobem to bedziesz miał kanty jak cholera
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
przemo1972
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 05-02-2009, 23:36   

Mlody czlowieku,musisz sie jeszcze wiele nauczyc...Jezeli przy oklejaniu zabrudzisz powierzchnie lub dostanie odkurzu to zawsze to mozesz poprawic bez powtornego malowania.Pozatym naklejek NIE KLEI SIE bezposrednio na baze, chociazby dlatego ze w czasie suszenia robia sie pod nia pecherzyki gazu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 06-02-2009, 07:56   

przemo1972 napisał/a:
Mlody czlowieku,musisz sie jeszcze wiele nauczyc...Jezeli przy oklejaniu zabrudzisz powierzchnie lub dostanie odkurzu to zawsze to mozesz poprawic bez powtornego malowania.Pozatym naklejek NIE KLEI SIE bezposrednio na baze, chociazby dlatego ze w czasie suszenia robia sie pod nia pecherzyki gazu.


nie chce być nie miły ale namalowałem się aero bardzo dużo i wiem ze jest taka taśmna 3m która pozwala obklejac na bazie i nic się nie dzieje ... nie dostałem jeszcze żadnej reklamacji i lekko można kleić na baze tylko musi byc idealnie wysuszona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 06-02-2009, 08:53   

panie Stary człowieku, fabrycznie naklejki też są klejone bezpośrednio na baze :)

Dzięki S1600 za fory :D ja zrezygnowałem z pasków jednak bo to kupa roboty a i farba za darmo nie jest... ale jak klient będzie na paski to sie zrobi :)
nie śmiem krytykować ale troche zyg-zaków ci sie porobiło na tym zbiorniku ;)
 
     
abcdefgh
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: 06-02-2009, 13:25   

Fabryka to fabryka,a garaz to garaz.Zaden producent orginalnych naklejek nie daje gwarancji na klejenie bezposrednio na baze.Przynajmniej tak jest w UK.Mozna sobie oklejac jak kto chce, ale jakosc wykonania jest zdecydowanie lepsza na klarze.Fakt,czas sie wydluza,ale jesli klijentowi zalezy na jakosci to 1,2 dni go nie zbawi.W airbraschu bezbarwny daje jeszcze Deep picture efect,po naszemu -chodzi o glebie malowanego obrazu.
P.S.
Panowie,nie ma co odrazu obrazac sie,fakt, troche przegialem-sorry!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 06-02-2009, 18:38   

ja niogo nie obrażam .... mówie tylko ze można kleić na baze ... co do airbruschu masz racje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
przemo1972
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 06-02-2009, 19:02   

Sorki jeszcze raz, pisalemdosc puzno i mialem na dodatek zly dzien...To tak...Rozmawialem z technikiem, facet mowi (na tyle na ile go zrozumialem) ze baza wodna jest ukladem miekkim(?) nietwardym(?) i po wyschnieciu jeszcze nie ma pelnej twardosci.Pelna twardosc uzyskuje na skutek reakcji z harterem z utwardzacza zawartym w klarze.Dlatego po naklejeniu naklejki ta reakcja nie zachodzi i naklejka po jakims czasie zaczyna "plywac(?), pracowac(?).No i oczywiscie te j...ne pecherze...
Pozdro.Przemo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 06-02-2009, 19:07   

aaaaaaaaaaaaa ale panie tutaj kolega będzie malował w garażu nie ma dostępu do kabiny więc mówimy o lakierach nitro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
przemo1972
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 07-02-2009, 16:18   

O cholera...Ja juz zapomnialem jak sie maluje tradycyjna baza ;) Eeeee,to sprawa rozwiazala sie sama.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne