lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
Dziwny przypadek
Autor Wiadomość
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 27-01-2009, 12:30   Dziwny przypadek

A wiec tak:
Maska Seat Arosa,po lekkim dzwonie w rogu.
Blacharz doprowadzil ja do stanu urzywalnosci,zacynowal,obrobil cyne i oddano ja do przygotowania pod lakier.
Przygo towywal moj praktykant.
Wyrownal wszystko 120,180 na maszynie oscylacyjnej,nalozyl epox na gola blache,nastepnie poszpachlowal,dotarl szpachle i wrzucil w podklad.
Podczas suszenia w kabinie podklad razem ze szpachla podnioslo od epoxu i narobilo bombli,wszystko do zdarcia az do blachy. :glupek:

Moje pytanie teraz:
Dlaczego tak sie stalo?,chlopak twierdzi ze szpachle nakladal na wyschniety epox (nie jestem pewien) a ja podejrzewam ze jest to wina niedoschnietego epoxydu pod szpachla...
-Epox DP,Szpachla IMPA,Podklad IMPA-

Jezeli macie jakies pomysly co to moglo byc to podpowiedzcie.

Niby w ktoryms z miesiecznikow lakiernik mowiono ze mozna nakladac szpachle na niedoschniety epoxydowy,ale czy napewno?,Karty DP podaja ze ma on byc wyschniety przed nalozeniem szpachli.
Nie jestem w stanie odpowiedziec jadno czy szpachla byla nalozona na nie calkiem doschniety epox czy na suchy,chlopak sie nie przyzna oczywiscie,wiem tylko tyle ze pod ta szpachla byla dosc spora warstwa tego epoxu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-01-2009, 12:57   

Według mnie to za krótki musiał być czas odparowania epoxu i zebrał się rozć.pod szpachlą

Nie wiemy jak długo schną ten epox i jak go było grubo ,,jaka dysza był aplikowany ??podejrzewam skoro to maska to był nakładany jako na el.poziomy więc mogło go być trochę za grubo ..jeżeli było tak jak przypuszczam to powinien schnąć ok 5-7 h i dopiero szpachla :)

Jeżeli nie doschną to miał prawo odparzyć szpachlę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-01-2009, 13:01   

gola napisał/a:
,wiem tylko tyle ze pod ta szpachla byla dosc spora warstwa tego epoxu.
jak było grubo to na pewno mu potrzeba więcej czasu aby się utwardził. myślę że nic innego nie może być jak niedosuszony i utwardzony epox. raz mi się tak warstwy podniosły, bez lakieru ,w podkładzie akrylowym. za ostro podstawiłem lampę,a i wtedy może epox był niedosuszony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 27-01-2009, 13:36   

baqo napisał/a:
raz mi się tak warstwy podniosły, bez lakieru ,w podkładzie akrylowym. za ostro podstawiłem lampę,a i wtedy może epox był niedosuszony.


też miałem taką akcje przy podkładzie podniosło mi wszystko do góry .... nie nawidze tego wszystko trzeba zdierać:/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 27-01-2009, 15:29   

jest chlodno wilgotno wiec 7-10 min pod IR przed szpachlowaniem zalatwilo by sprawe

a swoja droga to grunt epoksydowy dobrej firmy mozna nakladac w wersji gruntujaco wypelniajacej oraz tylko gruntujacej wtedy jest on duzo rzadszy w sensie lepkości natryskowej naklada sie tylko jedna warstwe bardzo cienka jest to warstwa transparetna o grubosci ok 2 mikronow czyli taka co to przez nia podloze widac
i wtedy po odparowaniu czyli jakies 15 min w 20 C mozna bez szlifu szpachlowac ale
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 27-01-2009, 20:03   

devillbis napisał/a:
jest chlodno wilgotno wiec 7-10 min pod IR przed szpachlowaniem zalatwilo by sprawe

moze u ciebie,ale u mnie w pracy temp pow 20 caly czas,a jak jest suszenie w kabinie to drzwi trzeba do gory podciagnac bo nie do wytrzymania...

Ja osobiscie nakladam cienka warstwe epoxu,wlasnie taka o jakiej piszesz,nastepnie promiennik na 15 min i dopiero szpachuje,tyle ze to nie ja robilem ta maske...

Byl dzisiaj technik z duponta u mnie w pracy,rozmawialem z nim na ten temat.
Powiedzial ze prawdopodobie byla to niedoschnieta warstwa epoxydowego,mowil tez ze epox 840R jest wiele gorszy pod wzgledem schniecia anizeli jego poprzednik przed wprowadzeniem dyrektywy.
jacklack napisał/a:
Według mnie to za krótki musiał być czas odparowania epoxu i zebrał się rozć.pod szpachlą

Nie wiemy jak długo schną ten epox i jak go było grubo ,,jaka dysza był aplikowany ...


dysza 1.3,rozrobiony tak jak do nakladania M/M,grubosci nie znam bo sie chlopak nie chce przyznac,mowi ze cienko ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2009, 20:19   

nawet jak sie przyzna to to i tak niczego nie zmieni przecież :]... to po co sie ma chłopak przyznawać ;)
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 27-01-2009, 21:52   

Cytat:
moze u ciebie,ale u mnie w pracy temp pow 20 caly czas,a jak jest suszenie w kabinie to drzwi trzeba do gory podciagnac bo nie do wytrzymania...


to strasznie nieszczelna ta twoja kabina :)

nieznam DP ja pracuje na RMie i tu po wejsciu ograniczeń zwiazanych z dyrektywa wystapił podobny problem ale chlopaki z serwisu technicznego pogłowkowali i nie ma problemu ,wszystko wróciło do stanu poprzedniego w pełnej zgodzie z normami :) i co ciekawe jesli chodzi o euroxy cp bo tak sie to nazywa to po przeszlifowaniu blachy natrysk wersji gruntowej 15 min na odparowanie i szpachla w metodzie m/m na grunt bez suszenia i szlifowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 27-01-2009, 22:14   

devillbis napisał/a:
to strasznie nieszczelna ta twoja kabina :)

heeh,szczelna szczelna,spokojna twoja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne