lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie otworow po listwach i spryskiwaczy.Pomocy!
Autor Wiadomość
haczek
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 09-12-2009, 20:48   Usuwanie otworow po listwach i spryskiwaczy.Pomocy!

zamirzam usunac otwory od spryskiwaczy i po kolkach mocujacych listwy na drzwiach w Hondzie Civic a jak wiadomo blacha w nich jest strasznie cienka i niechcial bym jej palic migomatem,a juz w poprzedniej hondzie gdy usunelem migacze z blotnikow po roku czasu bylo widac gdzie byly spawy.Niemam pojecia dlaczego sie tak stalo?Niechce w tej popelnic takiego samego bledu;/W jaki sposob moglbym zalatac te otwory oprocz spawania i cynowania(brak tej umiejetnosci).
Myslalem juz nad lataniem otworu zywica i włoknem szklanym,lub poprostu przykleic blaszke klejem do szyb pozniej poszpachlowac...wiem ze brzmi to druciarsko troche ale czy to taki zly pomysl?????prosze o pomoc.Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-12-2009, 20:58   

haczek napisał/a:
Myslalem juz nad lataniem otworu zywica i włoknem szklanym,lub poprostu przykleic blaszke klejem do szyb pozniej poszpachlowac...wiem ze brzmi to druciarsko troche ale czy to taki zly pomysl
bardzo zły!!! zaspawać porządnie trzeba i nic innego.po tym nałóż dobry szpachel.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
haczek
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 10-12-2009, 17:23   

Dobry znaczy??lepiej aluminium to zaszpachlowac czy wloknem??Czym ty bys zaszpachlowal jakbys to robil??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wiesios
Użytkownik
lakiernik


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 10-12-2009, 22:51   

nie ma znaczenia czym zaszpachlujesz taką małą powierzchnię, a istotniejsze jest to żeby zarówno szpachla, jak i późniejszy podkład się "sezonowały", lub dobrze wygrzały, jeśli oczywiście masz czym to zrobić. efekt który opisałeś to zwykłe "siadanie" materiału użytego w przygotowaniu. otwory najlepiej jest zaspawać, podkładając jakiś tam materiał, i nie szczelnie, ale punktowo, pamiętając o tym że trzeba to jeszcze póżniej zakonserwować
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
haczek
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 11-12-2009, 00:24   

tak wlasnie robilem,od tylu bylo zakonserwowane wszystko,jedynym o czym zapomnialem to o epoxydzie na zaspawane miejsce,i wydaje mi sie ze to przez to czy to mozliwe??Najbardziej boje sie spawac otworo po spryskach na masce bo boje sie ze pol maski mi sie zaraz ponaciaga.Czy jest na to jakis patent??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 11-12-2009, 07:55   

haczek napisał/a:
Najbardziej boje sie spawac otworo po spryskach na masce bo boje sie ze pol maski mi sie zaraz ponaciaga.Czy jest na to jakis patent??


nie spawaj w pospiechu.ale chyba za mala powierzchnia zeby cos posiadalo ;)

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 11-12-2009, 18:50   

W wartburgu którego jakiś czas temu robiłem usuwałem znaczki, i uchwyt na tylnej klapie.
Jak masz dojście to zrób jak ja, mianowicie,

*Od środka
Oczyścić do blachy, odtłuścić , mata szklana ( co najmniej 3 razy większa od otworu ), dwie warstwy żywicy,

*Z wierzchu
szpachla,epoxyd, 2k i kolorek.

Ważne abyś od środka zakonserwował przed dostaniem się wody. Szpachla wciąga wodę i potem powychodzą Ci burchle jak tego nie zrobisz.
A czym to już Twoja wena.
Ja użyłem epoxydu a na to fluidol.

Co do siadania każdą warstwę materiału/wypełniacza itp dobrze wygrzej i użyj jakościowo lepszych specyfików ;-)

Na drzwiach na pewno Ci się uda. Nie wiem jak z maską a raczej dojściem.



Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 12-12-2009, 16:25   

ja jakiś czas temu usuwałem spryskiwacze i zamki ... wszystko zawodzi poza blachą dospawaną do dziury ale wcześniej oczywiście trzeba ładnie dopasować .. blacha może się trochę zniekształcić ale po wyprostowaniu i zaszpachlowaniu na pewno po pewnym czasie nie będzie widać śladów po dziurach
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne