lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 14:29
Dziury w podwoziu
Autor Wiadomość
pasiu66
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: 05-12-2009, 22:01   Dziury w podwoziu

Witam nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale jestem tu nowy i mam kłopot z moim autem, dodam ze jest to golf 3. Mój problem polega na tym że w miejscach korków które znajdują się w podwoziu, przy każdym pojawiła się rdza i niestety do środka dostaje się woda i to coraz więcej. No więc jeśli ktoś z was robił coś takiego to prosił bym o poradę jak ten problem rozwiązać najlepiej domowym sposobem, wiem że najlepiej było by wyciąć i wspawać nową blachę ale to trochę kosztuje a ja długo już nim nie pojeżdżę...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 05-12-2009, 22:35   

wykrec siedzenia, wyrzuc dywany, oczysc wszystko ze rdzy np. szczotka druciana na kątowke. zabezpiecz miejsca skorodowane reaktywny+podklad akrylowy. na dziury połóż plyty kelera, od spodu masa uszczelniajaca i barankiem. jest to oczywiscie rozwiazanie dorazne ;)

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-12-2009, 23:49   

pasiu66, robie własnie kolejnego mk3 z dziurami , moge po skończonej pracy umiescic foty , z tym że ja spawam wsio bo inne sposoby raczej nie przetrwaja zimy , lutowanie , włókno szklane i inne wynalazki na tej podlodze sporo nie wytrzymają i zazwyczaj (zawsze) po oczyszczeniu z rdzy zostaje dziura 2-3 razy wieksza niz otwór fabryczny , kolejna sprawa że spawanie zwłaszcza u garazowca wcale nie jest az tak drogie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 06-12-2009, 00:44   

meverick napisał/a:
pasiu66, robie własnie kolejnego mk3 z dziurami , moge po skończonej pracy umiescic foty , z tym że ja spawam wsio bo inne sposoby raczej nie przetrwaja zimy , lutowanie , włókno szklane i inne wynalazki na tej podlodze sporo nie wytrzymają i zazwyczaj (zawsze) po oczyszczeniu z rdzy zostaje dziura 2-3 razy wieksza niz otwór fabryczny , kolejna sprawa że spawanie zwłaszcza u garazowca wcale nie jest az tak drogie ;)


dokladnie tak jak pisze. dlatego napisalem tzw. sposob dorazny. ktory wybierzepasiu66, zalezy od niego
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-12-2009, 01:30   

meverick napisał/a:
i zazwyczaj (zawsze) po oczyszczeniu z rdzy zostaje dziura 2-3 razy
wiem coś o tym :/ niestety taki urok zaniedbanego mk3 :/

meverick napisał/a:
kolejna sprawa że spawanie zwłaszcza u garazowca wcale nie jest az tak drogie ;)
no tak ale za pół darmo tez mu tego nikt nie zrobi bo roboty w cholere.... wole sobie element polakierować niż męczyć sie pod tym autem z migiem...
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 08-12-2009, 10:47   

fotek niestety nie umieszcze - oddaje klientowi auto , niestety nieskończone , wyspawałem tył auta no i przeszedłem na przód i mały "zonk" , ktoś wczesniej robił tego padalca i na rdze położył mase uszczelniającą co dało efekt : obydwie podłużnice trzymaja sie tylko na przedniej grodzi a cała podłoga dookoła niej to tylko masa i troche rdzy , do tego były rok temu wspawywane progi ale nikt nie pomyślał o konserwacji , efekt - do wymiany próg zewnetrzny , wewnętrzny , podłoga przy progu na całej długości z obu stron , gdy przyjrzałem się szparą między elementami - auto jest przełamane zwłaszcza od strony kierowcy :killer:
pasiu66, przyjrzyj się dokładnie twoim dziurką bo może się okazać ,że domagają się kapitalnego remontu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne