lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Co na sufit w garażu przeznaczonym na lakiernię ?
Autor Wiadomość
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-11-2009, 23:46   

Palkerson, zostaw normalny sufit ,taki jaki ma być . na górze za wiele ci się nie na czepia . żadnej wody,czasami dmuchnąć sprężonym powietrzem i bangla.jak odpadnie pod ciśnieniem powietrza ,to co ma spaść w lakier .chyba po suficie nie lakierujesz??? folie są zazwyczaj naelektryzowane ,i ta wtedy będzie przyciągać ,ale jak przyciągnie to i potem spadnie . będziesz przed każdym lakierem leciał ją mopem? :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 28-11-2009, 00:21   

baqo, masz racje , sam kiedys mialem tunel z foli (na samym poczatku) niby był to dobry pomysł , ale ilośc syfków byla masakryczna , teraz mam pomalowane farba biała do wnetrz ( 15zł za 10kg w TESCO) i przed lakierowaniem tylko przelatuje taka delikatna szczotka - piórem do kurzy i jeszcze sprezonym cisnieniem - efekt na masce miałem 3 paprochy i moze ze 3 na reszcie elementów ;) polejecie woda przed lakierowaniem to tylko od cholery wilgoci bedziecie mieli a jak sa duże skoki temp ( zwlaszcza przy podłodze jest zimno) to potem ta woda zrasza sie na elementach ( blacha sie "poci" ) i wtedy to se mozna kulke w łeb szczelic :killer: ja nawet podłogi nie zmaczam tylko jade odkurzaczem - zera wody ! ! powietrze ma byc jak najbardziej suche , a w warunkach garazowych jest cięzko to osiagnac bo wymiana powietrza jesdnak i tak jest lipna ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-11-2009, 07:54   

ja sie podczepie, powiedzcie mi po co chcecie cokolwiek myc wodą? przeciez jak macie gładkie sciany, to nic sie wam czepiać nie będzie. ja wydmuchuje moje pomieszczenie co lakierowanie i tyle. zdarza mi sie w nim przygotówke robic i wystarczy otworzyc brame, pistolet w reke i wszystko wyleci na zewnątrz ;)

kupic emulsji, naładowac do baranka i obleciec całe pomiesczenie-ja tak mam i jest ok. wczesniej mialem do polowy lamperie, ale zrezygnowałem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 28-11-2009, 12:15   

dla czego zrezygnowałeś z lamperii :> ???
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kkaaziikk
Bywalec


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 26
Wysłany: 28-11-2009, 16:24   

baqo napisał/a:
folie są zazwyczaj naelektryzowane ,i ta wtedy będzie przyciągać ,ale jak przyciągnie to i potem spadnie . będziesz przed każdym lakierem leciał ją mopem? :glupek:


dlatego zawsze nową daje bo koszt niski bo 1.50 zł nic sie nie zdąży przyczepić i nie trzeba jej czyścić a czas montażu nowej ok 10 min. Ale przyznaje ze w stu procentach to nie pomaga :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 28-11-2009, 16:45   

puki co mam taki sufit i się cały czas zastanawiam czy go po prostu w takim stanie nie zostawić :P

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 28-11-2009, 16:50   

Cytat:
puki co mam taki sufit i się cały czas zastanawiam czy go po prostu w takim stanie nie zostawić :P


a czemu mialbys go nie zostawic?? moim zdaniem wyglada przyzwoicie..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 28-11-2009, 17:03   

dzięki .. ale właśnie nie wiem czy on może taki zostać... ale skoro niektórzy piszą że nie warto myć sufitu tylko go zdmuchnąć to po prostu zaszpachluję te szczeliny i wkręty i po prostu pomaluje .. najszybszy sposób
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 28-11-2009, 17:07   

kkaaziikk napisał/a:
baqo napisał/a:
folie są zazwyczaj naelektryzowane ,i ta wtedy będzie przyciągać ,ale jak przyciągnie to i potem spadnie . będziesz przed każdym lakierem leciał ją mopem? :glupek:


dlatego zawsze nową daje bo koszt niski bo 1.50 zł nic sie nie zdąży przyczepić i nie trzeba jej czyścić a czas montażu nowej ok 10 min. Ale przyznaje ze w stu procentach to nie pomaga :/
Super, tylko jak malujesz to ok, ale jak skończysz i lakier jeszcze nie usechł to wtedy szaleją paprochy :nono: , i niemów że nie osiadają na mokry lakier, najlepiej gołe ściany ( czyste) i po sprawie. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kkaaziikk
Bywalec


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 26
Wysłany: 28-11-2009, 17:40   

toż to mówie że w stu procentach nie pomaga ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 28-11-2009, 17:51   

Palkerson napisał/a:
puki co mam taki sufit i się cały czas zastanawiam czy go po prostu w takim stanie nie zostawić :P

Obrazek
czego miałbyś tak zostawić?, masz taki ładny garaż, zaszpachluj łączenia, następnie zagruntuj
i pomaluj jakąś emulsją, bedzie git. nie duży koszt a będzie ładnie. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 28-11-2009, 18:42   

stech tak zrobię dzięki :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-11-2009, 21:32   

Palkerson napisał/a:
dla czego zrezygnowałeś z lamperii :> ???


Bo zwyczajnie sie łuszczyła, jak sie cos wodą chlapneło to zamiast wsiaknac w tynk sciekalo zostawiajac okropne slady (mialem zóltą) ale glownie chyba dlatego,ze przy remoncie chcialem zaoszczedzic, nie widzialem potrzeby malowania lamperii, a tak najbardziej to mi sie poprostu nie chcialo, emulsji załadowałem na baranka i w pol godziny mialem wszystko wymalowane :] i zostalo do dzis, przyjdzie za niedlugo znow czas, ze bedzie trzeba powtorzyc manewr.

a tak po za tym, to musialbym zrobic jakis cokolik, najlepiej z czarnej olejnej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 28-11-2009, 21:54   

aha bo ja się właśnie zastanawiam nad lamperią .... nie będzie to ogrzewany stale garaż tylko przed i w trakcie malowania .. mam 2 otwory dylatacyjne i do tej pory nie zaobserwowałem wilgoci .... ale przy szczelnie zamkniętych owszem :P
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne