lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zderzak do malowania po lekkim puknięciu
Autor Wiadomość
superges
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: 21-11-2009, 15:19   Zderzak do malowania po lekkim puknięciu

Witam serdecznie;

Miałem dziś niezbyt przyjemny incydent, włączając się do ruchu koleżanka się zagapiła i wjechała mi w zderzak.

Nic wielkiego się nie stało, odrysł lakier i jest porysowany, mam wrażenie że taka gulka się zrobiła.

Generalnie nie pękł ani nic.

Dołączam zdjęcie(To nie jest kolor mojego auta - na tym zaznaczam obszar uszkodzeń):


A tutaj jak wygląda moje auto:


Generalnie jest to błękitny metalik. Koleżanka nie chciała płacić z własnej kieszeni. Zresztą mi było ciężko oszacować ile ma mi dać, więc spisaliśmy oświadczenie i kasa pójdzie z ubezpieczenia.

Pytanie - na ile to wyceniacie Panowie?

Obawiam się tego że rzeczoznawca powie mi, że tylko za ten kawałek dadzą mi kase, a przecież jak malnie się tylko ten kawałek to będzie to wyglądało paskudnie.

Nie myle się? trzeba pomalować cały zderzak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-11-2009, 15:39   

superges napisał/a:
Obawiam się tego że rzeczoznawca powie mi, że tylko za ten kawałek dadzą mi kase,

Zderzak powinien być przyznany przez ubezpieczyciela cały do lakierowania jako "odnowa lakieru" ( w przypadku pęknięcia- wymiana, jeżeli spore odkształcenia również -wymiana) i tak też na pewno rzeczoznawca sporządzając protokół przyzna

Co do naprawy, można oczywiście naprawić to uszkodzenie punktowo, polakierować i wycieniować bazą(kolorem) ale lakier bezbarwny trzeba nanieść na cały zderzak, jeżeli umiejscowienie tego defektu było by na którymś brzegów tego elementu możliwa była by naprawa punktowa również z cieniowaniem lakieru bezbarwnego ale w tym przypadku lepiej nanieść tak jak wspomniałem na całość lakier bezbarwny
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
superges
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: 21-11-2009, 15:43   

A jakie rzędu są to koszty jeśli chodzi o polakierowanie tego?

Wydaje mi się, że po odpryśnięciu zrobiły się takie ryski i mała buła, mam nadzieje, że rzeczoznawca uzna że cały zderzak do wymiany. Nie mam nic przeciwko nowemu zderzakowi.

Natomiast kompletnie nie satysfakcjonuje mnie to, że będzie pomalowany ten kawałek, jeżeli tak się nie robi to nawet dobrze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-11-2009, 15:50   

Cytat:
A jakie rzędu są to koszty jeśli chodzi o polakierowanie tego?

zależy od warsztatu, od 200 do załóżmy 500zł dokładną kwotę poznasz jak dostaniesz kalkulacje :)
Cytat:

Wydaje mi się, że po odpryśnięciu zrobiły się takie ryski i mała buła, mam nadzieje, że rzeczoznawca uzna że cały zderzak do wymiany.

To zależy od rzeczoznawcy ;)
superges napisał/a:
Natomiast kompletnie nie satysfakcjonuje mnie to, że będzie pomalowany ten kawałek, jeżeli tak się nie robi to nawet dobrze :)

Tzn. jeżeli nie ma na tym zderzaku żadnych innych uszkodzeń oprócz tego co nam pokazałeś to nie ma sensu lakierowania całego bazą, natomiast TRZEBA jak wspomniałem polakierować cały element lakierem bezbarwnym, czyli generalnie będzie lakierowany cały
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne