lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
blacha - jak przygotowac
Autor Wiadomość
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-11-2009, 21:45   blacha - jak przygotowac

z racji tego ze naprawiam duzo starszych aut , musze odbudowywac elementy wewnetrzne karoserji , podlogi , podluznice itd. kupoje arkusze blachy 1.0 mm i z nich dorabiam to co mi trzeba , i tu mam wachania jak ta blache dokladnie przygotowac [blacha jest gola bez podkladu ], ja najpierw jade ja szlifierka rotacyjna i papierem 40 , potem dokladne odtluszczenie i podklad epoxydowy[ czy moze ta blacha w ten sposob zapodkladowana lezec dluzszy czas , czy trzeba odrazu podklad akrylowy ] , a na koniec [ w miejscach laczenia , spawania zeszlifowuje epoxydowy i pryskam sprayem cynk dla polepszenia spawania ] jak juz wstawie dorobiona czesc [ w zaleznasci gdzie to sie znajduje w nadwoziu ] klade masy poliuretanowe ,baranek , woski lub podklad akrylowy , i tu moje pytania czy dobrze wedlug was robie czy moze forumowicze z wiekszym doswiadczeniem [ oczywiscie te pytanie kieruje do wszystkich ] robia inaczej lub dzialaja w innyn sposob ?????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-11-2009, 21:59   

jerry, P40 moim zdaniem to trochę przesada ;) wystarczy szlifnąć (nadać przyczepność) blachę P120 wtedy jest mniejsza ale gęściejsza rysa a przyczepność wcale nie gorsza
Skoro robisz tak jak piszesz, zabezpieczasz szczelnie epoxydem, masami itd, no to ja nie widzę tego lepiej ;) jedynie do czego można mieć jakieś "ale" to ten cynk w sprayu, a konkretnie czy można na niego nakładać jakiekolwiek powłoki bez ryzyka późniejszego odwarstwiania?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-11-2009, 22:01   

jerryhaj napisał/a:
jak juz wstawie dorobiona czesc [ w zaleznasci gdzie to sie znajduje w nadwoziu ] klade masy poliuretanowe ,baranek , woski lub podklad akrylowy
jerryhaj, tzn. jaką kolejność stosujesz? nie dajesz już epoxydów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-11-2009, 22:30   

jacklack napisał/a:
jerry, P40 moim zdaniem to trochę przesada ;) wystarczy szlifnąć (nadać przyczepność) blachę P120 wtedy jest mniejsza ale gęściejsza rysa a przyczepność wcale nie gorsza
Skoro robisz tak jak piszesz, zabezpieczasz szczelnie epoxydem, masami itd, no to ja nie widzę tego lepiej ;) jedynie do czego można mieć jakieś "ale" to ten cynk w sprayu, a konkretnie czy można na niego nakładać jakiekolwiek powłoki bez ryzyka późniejszego odwarstwiania?


no akurat nieuzywam P120 , ale postaram sie zastosowac [ trzeba najpierw sprobowac co starsi radza a pozniej wywnioskowac co lepsze :) ]

cynk tytlo stosuje miedzy blachami [ lecz przedtem oczyszczam blachy w miejscu styku i od czola z wszelkigo rodzaju podkladow i mas zabezpieczajacych ] tak samo jak sie robi to przy zgrzewaniu blach [ tam czasem stosuja tez specjalne pasty ]

[ Dodano: 12-11-2009, 22:39 ]
baqo napisał/a:
jerryhaj napisał/a:
jak juz wstawie dorobiona czesc [ w zaleznasci gdzie to sie znajduje w nadwoziu ] klade masy poliuretanowe ,baranek , woski lub podklad akrylowy
jerryhaj, tzn. jaką kolejność stosujesz? nie dajesz już epoxydów?


po wstawieniu juz kawalkow blach oczyszczam miejsca okopcone i klade opox jeszcze raz po jego wyschnieciu klade masy i baranek lub masy bitumiczne na podwoziu , w profilach zamknietych wtryskuje tylko wosk , poniewaz nic innego niepozostaje do zrobienia zwiadomych przyczyn [ mysle ze dobrze postepuje ] , i jeszcze jedno pytanie po pomalowaniu golych blach epoxem musze klasc podklad akrylowy czy moge tak zostawic na dluyszczy okres i nic sie niebedzie dzialo , i czy epox moge stosowac m/m przy takim przechowywaniu blach , czy inny zastosowac ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-11-2009, 23:00   

jerryhaj napisał/a:
[ i jeszcze jedno pytanie po pomalowaniu golych blach epoxem musze klasc podklad akrylowy czy moge tak zostawic na dluyszczy okres i nic sie niebedzie dzialo , i czy epox moge stosowac m/m przy takim przechowywaniu blach , czy inny zastosowac ?

Możesz zostawić sam epoxy na dłuższy czas.Może być m/m.Póżniej tylko odtłuścisz,zmatujesz czerw. włókniną.ewentualnie szpachla i podk. akrylowy. :koncert:
Co do Cynku w sprayu,nie jestem przekonany.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-11-2009, 23:08   

No-limit napisał/a:

Możesz zostawić sam epoxy na dłuższy czas.Może być m/m.Póżniej tylko odtłuścisz,zmatujesz czerw. włókniną.ewentualnie szpachla i podk. akrylowy. :koncert:
Co do Cynku w sprayu,nie jestem przekonany.


no np. inaczej niezgrzejesz dobrze blach czyli tez i niepospawasz :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-11-2009, 23:24   

jerryhaj napisał/a:
No-limit napisał/a:

Możesz zostawić sam epoxy na dłuższy czas.Może być m/m.Póżniej tylko odtłuścisz,zmatujesz czerw. włókniną.ewentualnie szpachla i podk. akrylowy. :koncert:
Co do Cynku w sprayu,nie jestem przekonany.


no np. inaczej niezgrzejesz dobrze blach czyli tez i niepospawasz :nono:

Miałem na myśli zabezpieczenie rantów przed korozją.Ale nie doczytałem o doczyszczeniu z podkładów ,że to pod spawy ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne