lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Błotnik zamiennik jak pomalować?
Autor Wiadomość
Seysso88
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2023
Posty: 1
Wysłany: 25-07-2023, 12:59   Błotnik zamiennik jak pomalować?

Witam, byłem zmuszony zakupić nowy błotnik do swojego auta. Producent podaje, że błotnik został pomalowany w technologii kataforezy a przed właściwym procesem kataforezy nastąpiło nałożenie warstwy podkładowej powłoki konwersyjnej.
Czy w takim przypadku muszę najpierw (przed nałożeniem koloru) jeszcze pomalować go jakimś podkładem antykorozyjnym? Czy wystarczy zmatowić go i nałożyć odpowiedni kolor a potem bezbarwny lakier ?
Oraz czy w ogóle należy zmatowić taki błotnik przed malowaniem?
Proszę o wyrozumiałość jestem laikiem w tych sprawach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Przeszczep
Użytkownik
Warszawski Malarz


Wiek: 28
Dołączył: 22 Sie 2023
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2023, 02:46   

Witam

Ja zawsze czarny podkład który jest na błotnikach matuje i podkładuje i lakieruje
to tylko konserwacja blachy zamatuj nie za ostro ale dokładnie i nałóż podkład i pomaluj
na drugą stronę błotnika zawsze też daje tam baranek aby zakonswerować i zabezpieczyć drugą stronę blachy

ten czarny podkład jest pochu*** aby nie zardzewiał po wyprodukowaniu po prostu i podczas transportu etc. moim zdaniem powłoka która jest na nim jest tak naprawde tylko po to bo nie wiadomo ile jeszcze będzie stał w magazynie taki element
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne