lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szpachla natryskowa
Autor Wiadomość
autoblim
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: 09-01-2009, 18:45   Szpachla natryskowa

Witam, powiedzcie mi bo nie lałem jeszcze natrysku, a mam maskę z mnóstwem drobnych kropeczek i musiałbym całą klapę szpachlować. Ile tego wylać czy bardzo grubo na ile razy jak to obrobić czym i co pod to aha i czym to lać :-)
_________________
Bruuuuuuuuuummmmmmmmmm..........
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2009, 18:49   

Zaciągnij normalną szpachla. Tylko nie kładz jej grubo, potem ruszysz pare razy cheblem i gotowe.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 09-01-2009, 18:59   

Po ostatnich swoich doświadczeniach z natryskiem na masce wole wszystko drzeć dopóki nie rozszlifuje wszystkich odprysków.

Mam szpachle Novol, strasznie zapycha papier i ciężko się szlifuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2009, 19:18   Re: Szpachla natryskowa

autoblim napisał/a:
Witam, powiedzcie mi bo nie lałem jeszcze natrysku, a mam maskę z mnóstwem drobnych kropeczek i musiałbym całą klapę szpachlować. Ile tego wylać czy bardzo grubo na ile razy jak to obrobić czym i co pod to aha i czym to lać :-)



Wszystkie odpryski i rysy musisz najpierw rozszlifować..i najlepiej nałożyć podkład akrylowy..jeżeli przedrzesz się do blachy to najpierw nałóż punktowo podkład epoxydowy i na niego po wyschnięciu akrylowy ..po co ci natrysk kłaść..szp.natryskowa to już przeszłość :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 09-01-2009, 22:33   

u nas to nazywaja tzw "szpryca " niby przeszłosć ale ja jej uzywam kiedy robie nowe spojlery kiedy mam juz element wstepnie wyprowadzony jade go szprycą ona łdnie mi przylewa wszystkie niedoskonaości potem robie delikatne popraweczki i juz mam model gotowy do sciągnięcia formy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 10-01-2009, 02:20   

ze szprycem jest tak musi schnac min 48h w temperaturze 20 c :) bron cie nalac tam nitro do rozcieńczenia do tego sluży styren ,jesli nie masz styrenu a niemasz :)
to w ostatecznosci fr 500 z RM to jest ich rozcieczalnik do podkladu
a czas schniecia do szlifu mozna skrucic jedynie poprzez potraktowanie elementy przez IR nie dotyczy laminatu i tworzyw :) lub komora na jakies 30 minet i ja mu tu daje jeszcze czas na ostygniecie i lekko przecieram z klocka 220 zeby sie lepiej wentylował i tak sobie spi do next day`s
ale ktos tu juz madrze napisal przeszlifuj ubytki pod spodem pewnie i tak rdza siedzi epoksyd w wersji gruntujacej szpachla ja robie tekie pierdoły cynkową i podklad

a jeszcze w temacie szprycu to jak nie masz spluwy do podkladu ale prawdziwie do podkladu z dysza do natrysku ale nie jakies gowno za 250 to zapomnij o natrysku bo do szprycu dodaje sie max 5% rozp. dlaczego tak jest odpowiedz sobie juz sam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 10-01-2009, 11:00   

devillbis napisał/a:
a jeszcze w temacie szprycu to jak nie masz spluwy do podkladu ale prawdziwie do podkladu z dysza do natrysku ale nie jakies gowno za 250 to zapomnij o natrysku bo do szprycu dodaje sie max 5% rozp. dlaczego tak jest odpowiedz sobie juz sam


swzpryca jest bardzo gęsta dlatego wymaga dużej dyszy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 10-01-2009, 11:13   

S1600 napisał/a:
swzpryca jest bardzo gęsta dlatego wymaga dużej dyszy
szpryca musi być gęsta :) nie używam już od wielu lat :czesc:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 10-01-2009, 13:22   

no racja muszi musi :) no u mnie jeszcze znajdzie zastosowanie a co do dziurek na amsce to ja bym to wolał zrobić normalnym a nie szprycą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
autoblim
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: 11-01-2009, 17:02   

no to skoro mówicie zeby olac szpryce to wyszpachluje ją albo zedre całośc do golizny
:piwosz:
_________________
Bruuuuuuuuuummmmmmmmmm..........
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-01-2009, 17:31   

Dobry szpryc nigdy nie był zły. No chyba ze nie roblicie wyku...wienców.Szpryc po 2 dniach schniecia siada gdzei powinien i pomaga wyjsc na prosta przed podkadem, którym NIE UZYSKASZ poziomu takiego jak szpryc ma.

ja ZAWSZE robie szprycem coś co mi zajmuje 2 dni szpachlowania :)
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
shot
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 17
Wysłany: 18-01-2009, 21:22   Re: Szpachla natryskowa

autoblim napisał/a:
Ile tego wylać czy bardzo grubo na ile razy jak to obrobić czym i co pod to aha i czym to lać :-)



ja uzywam szpachlowni bekry i leje zawsze 2 grube warstwy.... mozesz walic smialo to nie podklad!!!! ale raczej 2 warstwy no i kazda warstwa musi troche odparowac..... np. przed malowaniem jak masz to nastaw promiennik na maske na 5 min. odsun promiennik i zapyl pierw maske po 2 min. zaczynaj wylewac

[ Dodano: 2009-01-18, 21:27 ]
aha... dysz oczywiscie 2,5 zebys sie nie meczyl. wygrzej cala maske po 15min promiennikiem i zaczynaj na klocku 120 pozniej 180 pozniej 240 na koniec na maszynie 360. pamietaj zeby na szpachlowke po obrobieniu polozyc podklad kontaktowy np 1k lub standox ma cos takiego jak non-stop. bazy bezposrednio na szpachlowke nie mozna klasc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne