lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:25
Montaż haka Chrysler Voyager
Autor Wiadomość
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 17-10-2009, 20:09   Montaż haka Chrysler Voyager

Witam
Panowie na pewno nie raz macie zlecanie montaż haków holowniczych i dlatego postanowiłem zamieścić opis mojego problemu.
Naszło mnie za zamontowanie haka do mojego Voytka i zakupiłem hak polskiej produkcji z Hak-Polu a dokładnie ten Link
Wczoraj otrzymałem hak, rozpakowałem go i zaczynam przystawiać poszczególne częsci haka czy będą pasować i się okazuje że końcówka wydechu będzie przeszkadzać w zamontowaniu haka w takiej postaci jak on został wyprodukowany przez producenta.
Poniżej zdjęcia z wytłumaczeniem mojej sytuacji.

Tutaj widoczne są dwie śruby którymi będzie przymocowany prawy uchwyt haka oraz widoczny jest końcowy tłumik


Tutaj jest przystawiony wyżej wspomniany uchwyt i już widać że belka poprzeczna która będzie przymocowana do tego uchwytu jest na wysokości końcówki wydechu.


Tutaj widać dwa otwory w uchwycie do którego będzie przymocowana belka poprzeczna biegnąca na drugą stronę i widać że końcówka wydechu będzie przeszkadzać a dalej butla, ale ja przestawie.

Tutaj zdjęcie jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany hak do Voyagera



Czy są tutaj na forum ludzie którzy montowali haki polskiej produkcji do Voyagera/Caravana i jak sobie poradzili z tym problemem? Wydechu nie będe przerabiał bo cały wydech mam nowy. Jakie są wasze sugestie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2009, 20:19   

a wydech masz oryginalny? bo ja tam widze dospawaną końcówke tłumika... coś było kombinowane ;) tłumik wygląda jak od C-330 ;) heheh....
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 17-10-2009, 20:33   

po mojemu tez tlumik chyba niejest orginalny i w tym pewnie tkwi problem , a przypadkiem takie tlumiki niebyly montowane w polonezie i fiacie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 17-10-2009, 20:46   

Luk napisał/a:
a wydech masz oryginalny? bo ja tam widze dospawaną końcówke tłumika... coś było kombinowane ;) tłumik wygląda jak od C-330 ;) heheh....


wydech ma wyprodukowany przez polskie rzemiosło i wygląda on tak


wymieniałem ten układ dwóch tłumików widoczny na tym obrazku ale facet który to montował musiał go lekko przerabiać jak to polskie zamienniki ;) żeby pasował i nie stukał, tą końcówkę skrócił bo za dużo wystawała poza zderzak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 17-10-2009, 20:49   

to chyba teraz nic ci innego niepozostaje jak najpierw zdjecie tlumika , potem zamontowanie haka i na koncu ponowne dopasowanie tlumika , albo hak jest trefny :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 17-10-2009, 21:23   

jerryhaj napisał/a:
to chyba teraz nic ci innego niepozostaje jak najpierw zdjecie tlumika , potem zamontowanie haka i na koncu ponowne dopasowanie tlumika , albo hak jest trefny :D


widziałeś jak ma wyglądać poprawna budowa haka? Polskie rzemiosło coś źle podrabia
Tłumik jest w dobrej pozycji, widzisz fabryczne wycięcie w zderzaku? Jakby wydech miał być niżej to by chyba tego wycięcia nie było.
Ty sugerujesz żeby zrobić coś takiego?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2009, 22:25   

no a może hak jest od innego rocznika Voya?
 
     
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 18-10-2009, 00:08   

Luk napisał/a:
no a może hak jest od innego rocznika Voya?


Tak się składa że w Voykach 96-01 i 01-05 wydech i hak jest bardzo podobny, tutaj macie filmiki jak powinien przebiegać montaż haków
96-01
Montaż haka Voyager 96-01
01-05
Montaz haka Voyager 01-05
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 18-10-2009, 18:16   

aha i wszystko jasne , albo kup orginal lub skroc rurke i zrob zeby byla zagieta do dolu , poprostu zeby spaliny nieszly prosto na hak tylko w dol , duzo tak aut ma , wez koncowke zagieta z starego tlumika najlepiej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 19-10-2009, 20:46   

Dziś rozmawiałem z Hak Polem w sprawie reklamacji, kazali go odesłać (na ich koszt) i niby mają go przerobić na właściwy kształt. Zobaczymy czy się wywiążą z umowy czy tylko zwrócą kase.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-10-2009, 22:21   

lutek34 napisał/a:
Dziś rozmawiałem z Hak Polem w sprawie reklamacji, kazali go odesłać (na ich koszt) i niby mają go przerobić na właściwy kształt. Zobaczymy czy się wywiążą z umowy czy tylko zwrócą kase.

Prawidłowo.Tak powinny funkconować renomowane firmy. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lutek34
Użytkownik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 18
Wysłany: 20-10-2009, 21:05   

No-limit napisał/a:
lutek34 napisał/a:
Dziś rozmawiałem z Hak Polem w sprawie reklamacji, kazali go odesłać (na ich koszt) i niby mają go przerobić na właściwy kształt. Zobaczymy czy się wywiążą z umowy czy tylko zwrócą kase.

Prawidłowo.Tak powinny funkconować renomowane firmy. :)


Dokładnie tak, zobaczymy co będzie dalej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne