lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Spotter
Autor Wiadomość
AndrzejJ
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 26-01-2016, 22:14   Spotter

Witam.
Naprawiam blacharsko swój samochód, handlarz po prostu zaszpachlował wgniecenia, kilka chamskich niezabezpieczonych niczym spawów, kilka wgniotek od czasu zakupu, najpierw wyciągałem dospawywując podkładki sprężyste i wyciągając wgniecenia młotkiem zrobionym na szybko, uznałem że szkoda palić ocynk z drugiej strony blachy, i postanowiłem wykonać spoter na trafie od mikrofalówki.
Dzisiaj wykonałem pierwsze próby, i najlepiej nie wyszły, ale myślę że problemem może być materiał z którego jest zrobiona elektroda spotera- zrobiłem z jakiejś twardej, hartowanej stali.
Widziałem że w oryginalnych spotterach są często miedziane, jutro taką wykonam i spróbuję.
I mam do was pytanie- czy mogli byście podać wymiary końcówki elektrody które są przygrzewane? Prąd i napięcie jakich używacie do wyciągania np. progów?
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 26-01-2016, 23:44   

ooo fuck :killer: nie lepiej podjechać do blacharza co ma spotter. " gwiazdki" są zrobione z zwykłej blachy.są tylko miedziowane.co do prądu to... wybiera sie grubość naprawianej blachy i elektronika sama ustawia :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
AndrzejJ
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 26-01-2016, 23:47   

Ale w mojej naprawie nie tyle chodzi o zrobienie, bo mogłem i bez naprawy jeździć, co o przyjemność z naprawy i nauczenia się czegoś nowego ;) Nic to- będę kombinował.
Między innymi dorabiam jeszcze kawałek progu z zakrętem wnęki na drzwi- jeden już wykonałem, ale nie jest tak spasowany jak chce żeby był :D
Jak coś z tego wyjdzie to wrzucę zdjęcia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-01-2016, 18:26   

AndrzejJ, Jak zrobiłeś ten spotter?
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne