lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Agresywny nadmuch.
Autor Wiadomość
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 19-04-2015, 21:18   Agresywny nadmuch.

zgodnie z inka radami przerabiam trosze mój projekt.
Mam pytanie jak zasilane w powietrze jest miejsce nad filtrami bo u mnie do tej pory było zbyt agresywne blisko wentylator dmuchał tak ze aż filtry sie ruszały :) . Zmieniam tak by była dłuższa droga do filtrów .
Czy filtry powinny być czymś dosciniete by sie nie ruszały Po środku ????
Czy w kabinach jest jakiś system rozprowadzania powietrza po filtrach ????

[ Dodano: 19-04-2015, 21:27 ]
I jeszcze jedno pytanko w jaki sposób w komorach uzyskuje sie równomierny opad na całej szerokości filtrów cz to tylko kwestia wydajności nadmuchu i ograniczenia przepływu w filtrach ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 19-04-2015, 22:03   

Nie łatwiej byłoby podjechać gdziekolwiek gdzie jest kabina i zerknąć jak to jest zrobione? Nawet w gogle można foto podpatrzeć. Nie trzeba by wtedy na internetowym forum odkrywać przysłowiowej Ameryki

Filtry sufitowe są w specjalnych ramach przyciśnięte kratkami obustronnie. Równomierność przepływu powietrza na suficie i podłodze może być regulowana arkuszami blachy które mają różna ilość np. dużych otworów im bliżej nadmuchu tym bardziej pełne blachy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 19-04-2015, 23:56   

Kamil208 napisał/a:
Nie łatwiej byłoby podjechać gdziekolwiek gdzie jest kabina i zerknąć jak to jest zrobione? Nawet w gogle można foto podpatrzeć. Nie trzeba by wtedy na internetowym forum odkrywać przysłowiowej Ameryki

Filtry sufitowe są w specjalnych ramach przyciśnięte kratkami obustronnie. Równomierność przepływu powietrza na suficie i podłodze może być regulowana arkuszami blachy które mają różna ilość np. dużych otworów im bliżej nadmuchu tym bardziej pełne blachy.



Co do zerknięcia w realu nijak ludzie nie chcą nic pokazać w goglach już dawno patrzyłem i nie widziałem nic skomplikowanego jedyne co to nie wiedziałem ze filtry są obustronnie przyciśnięte do krat ale jutro to zmodyfikuje . Wszystko rozbija sie o kasę jak wcześniej pisałem całość nie chce by przekroczyła ok 1500 zł.

Czyli Unek pomocy wystarczy jak poprowadzę szeroki strumien powietrza lekko oddalony na ale jeden bok sufitu ????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-04-2015, 09:12   

Havana,
Kamil208 napisał/a:

Filtry sufitowe są w specjalnych ramach przyciśnięte kratkami obustronnie
I tyle w temacie ;)

Havana napisał/a:
jeszcze jedno pytanko w jaki sposób w komorach uzyskuje sie równomierny opad na całej szerokości filtrów cz to tylko kwestia wydajności nadmuchu i ograniczenia przepływu w filtrach
Zrób ten wyciąg na bokach aby 2 stron wyciągało tak samo i w miarę zabrudzenia filtrów będzie dobrze ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 20-04-2015, 09:30   

unek napisał/a:
Havana,
Kamil208 napisał/a:

Filtry sufitowe są w specjalnych ramach przyciśnięte kratkami obustronnie
I tyle w temacie ;)

Havana napisał/a:
jeszcze jedno pytanko w jaki sposób w komorach uzyskuje sie równomierny opad na całej szerokości filtrów cz to tylko kwestia wydajności nadmuchu i ograniczenia przepływu w filtrach
Zrób ten wyciąg na bokach aby 2 stron wyciągało tak samo i w miarę zabrudzenia filtrów będzie dobrze ...



Dzisiaj zrobię :)
Wyślę foto jak skończę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2015, 14:01   Re: Agresywny nadmuch.

Havana napisał/a:
..........[ Dodano: 19-04-2015, 21:27 ]
I jeszcze jedno pytanko w jaki sposób w komorach uzyskuje sie równomierny opad na całej szerokości filtrów cz to tylko kwestia wydajności nadmuchu i ograniczenia przepływu w filtrach ???

KIEROWNICA POWIETRZA - stalowy kanał z nierównomiernie umieszczonymi otworami na bokach ( trochę na początku - bardzo dużo na końcu) , montowany między dachem kabiny, a ramkami filtracyjnymi, podłączony wlotem do otworu nadmuchowego. Prosty otwarty wylot na końcu, lekko przysłonięty ( ok 20% powierzchni przekroju ).

Tylko że to ma sens tylko przy kabinach gdzie wlot powietrza jest z tyłu, a długość kabiny przekracza 8 metrów.



.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 12-05-2015, 21:18   

No i troszkie podnosi decibele :)
Niekiedy stosuje sie gęstsze filtry sufitowe, ale to juz kolega z postu wyzej musiał by wytłumaczyć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 15-05-2015, 19:09   

A nie prościej poczekać tak jak wcześniej napisałem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne