lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa mobilnej kabiny Sens ??? Realia
Autor Wiadomość
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 23-11-2014, 01:21   Budowa mobilnej kabiny Sens ??? Realia

Witam chciałbym uzyskać od Państwa kilka rad ale bez mądrości co niektórych internautów co lekko lizneli temat i juz myślą że są najlepsi :) interesują mnie fakty

To tak zacznę od początku . Lakieruje w sumie od niedawna licząc roboto-godziny :) w sumie to temat interesuje mnie od 10 lat Malowałem głosniki potem autobusy w volvo we wroc . beleble ble nie istotne . NIEEEEEEEEEEEEEEE jestem najlepszy coś kumam ale z samego malowania jeszcze sie uczę . Miałem ta przyjemność że moi nauczyciele co do lakiernictwa najpierw nauczyli mnie przygotowania elementu iiiiiiii to nie zdążyłem nauczyć sie lakierowania bo szef za mało kasy dawał a jeść trzeba :) Życie

Teraz zajmuje sie czymś innym ale co jak nazłość co chwila coś mam do malowania dorobiłem sie pistoletu ( tekna ) i sprężarki o wystarczającej wydajności .

Meritum :)

Kupiłem Wentylatory promieniowe FK 50 wydajność ok 25 000 m3/h za grosze i teraz chciałbym stworzyć jakies pomieszczenie do malowania oczywiście nie ma tu mowy o typowej lakierni a o zrobieniu pomieszczenia składanego w ok 1h ( malowanie powiedzmy 2 razy w miesiącu ) i Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych garaż mam dosc duzy ponad 30 m2 ale znam realia Polskie że sasiedzi itp ( czytaj ok ale nie przeginaj)

Wymysliłem sobie że kupie regulator obrotów do wentylatora zrobię jak w normalnej kabinie podwieszany sufit z filtrami i wyciąg w kanale lub na ścianach stawianych ścianek w garażu . oczywiście tu i tu filtry całości będzie wielkości odpowiedniej czyli troszke wiecej niż szerokość auta by móc w miarę komfortowo malować ok 3-3,5 metra o 5 m długa i tu setno pytania ! !!!!!!!!! ( dla znudzonych czytaniem ) czy przy takiej wydajności wentylatora mogę to zrobić w obiegu zamkniętym ???? Wiadomo że związków lotnych sie nie pozbędę ale BĘDĘ WIDZIAŁ CO MALUJE :) A tak poważnie planuje wywalać ok 15% syfu na zewnątrz . Sprawa rozchodzi się o 1 cykl dziennie ! !!!!!!!

P.S co do błędów ... Polonista w szkole na szczeście nie jestem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 23-11-2014, 10:17   

Czy nie lepiej wywalać cały "syf" na zewnątrz ale przefiltrowany nie tylko paint stop'ami a dodatkowo węglem aktywnym?.Niby to nie jest 100% skuteczne przy takim przepływie powietrza ale jednak działa przy odpowiedniej ich powierzchni, w końcu sąsiedzi nie będą stali z czujnikami a raczej mierzyli LZO swoim nosem ;) . No chyba, że obieg zamknięty jest również istotny z powodu ogrzewania. Tym bardziej jeżeli ma to być jeden cykl dziennie i pewnie nie zawsze "całościówka".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 23-11-2014, 13:19   

paciak napisał/a:
Czy nie lepiej wywalać cały "syf" na zewnątrz ale przefiltrowany nie tylko paint stop'ami a dodatkowo węglem aktywnym?.Niby to nie jest 100% skuteczne przy takim przepływie powietrza ale jednak działa przy odpowiedniej ich powierzchni, w końcu sąsiedzi nie będą stali z czujnikami a raczej mierzyli LZO swoim nosem ;) . No chyba, że obieg zamknięty jest również istotny z powodu ogrzewania. Tym bardziej jeżeli ma to być jeden cykl dziennie i pewnie nie zawsze "całościówka".



Czyli proponujesz dać tylko wyciag na zewnątrz ??? Z tego co wiem musze mieć lekkie nadciśnienie a problem polega też na ogrzaniu i tym ze mam duży ale tylko jeden wentylator :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 23-11-2014, 15:36   

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale w takim wypadku jeśli nie lakierujesz dużo elementów na raz wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie czegoś na zasadzie strefy przygotowawczej. Jeśli ma działać na jednym wentylatorze i powietrzu wewnętrznym to będzie to chyba najmniejsze zło ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 26-11-2014, 18:22   Mobilna strefa wyciągowo-nadmuchowa

Temat bardzo interesujący szczególnie jak ma się uciążliwych sąsiadów.Myślę że w tym temacie mógłby ci pomóc Projekter.Wiem że kilka lat temu pisał o kostce wyciągowej jak również i o nadmuchu i też miał jakąś kostkę taką zrobioną ale zdjęc niestety nie było o ile dobrze pamiętam.
Wydaje mi się że jeżeli zastosujesz odpowiednie filtry i zrobisz plenum nawiewowe to z jednego wentylatora w obiegu zamkniętym powinno to chodzic fajnie.Ale fachowcem nie jestem dobrze jak wypowie się ktoś kto się na tym zna
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 02-01-2015, 18:46   wentylacja

Widzę że Projekter chyba ci nie pomoże.Musiał byś mu zapłacić bo to przecież magiczne i bardzo cenne informacje.Oczywiście bez obrazy:-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 02-01-2015, 20:05   

W tym momencie zabieram się do robienia coś, ala kostka. Na sąsiednim forum to jest w jednym temacie opisywane. Zdjęcia będą sukcesywnie dodawane.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 02-01-2015, 20:36   

Tak, jest tam zdjęcie i można tak to zrobić tylko przepustnica nie w tym miejscu co trzeba.
Dodajesz do tego jeszcze nagrzewnice wodną w kanał i działa jak powinno.Do tego promiennik i kabina robi się zbędna.I co dla niektórych bardzo ważne informacja bezpłatna
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-01-2015, 22:32   

lukas napisał/a:
tylko przepustnica nie w tym miejscu co trzeba.
Też rzuciło mi się to w oczy ;)

Cytat:
Dodajesz do tego jeszcze nagrzewnice wodną w kanał i działa jak powinno
Jaką moc musi mieć ta nagrzewnice do wydajności tego wentylatora co wrzucił masato, ? aby działało to przy temp powiedzmy -8 ?? i jaki piec do tego zestawu ?

Czy tylko w 25% powietrza co powraca chcesz wrzucić tą nagrzewnice ? i tutaj się rodzi kolejne pytanie czy ta hala przy powiedzmy wydajności wentylatora 10-15 tyś m3/godz zdąży ogrzać się na tyle aby wymiana mogła być ? kolejne pytanie jakie filtry zastosować ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 03-01-2015, 09:24   

Ja nie wiem jaki wentylator ma masato. Pamiętaj jednak ze skoro 75%wyrzucisz na zewnątrz to i tak będziesz musiał uchylić okno by część świeżego powietrza wleciało z zewnatrz bo będziesz miał podciśnienie. Najlepiej zrobić to na 2 wentylatorach z których nadmuchowy poprzedzamy nagrzewnica do plenum nawiewowego i te 25% z obiegu zamkniętego miesza się z powietrzem doprowadzonym z zewnątrz do drugiego wentylatora i przez nagrzewnice wlatuje do plenum.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nalpio
Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 50
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Białystok
Wysłany: 04-01-2015, 11:59   

Przy różnicy temperatur 28 stopni(-8 na zewnątrz 20 wewnątrz) i wydajności 10tys m3/h będzie potrzebna nagrzewnica o mocy około 100kW
Osiągnięcie takiej mocy z nagrzewnicy wodnej to będzie bardzo ciężka sprawa.
Wzór
moc=v*1,2*1,005*deltaT
v - strumień objętości powietrza(m3/s - m3/h trzeba podzielić przez 3600)
1,2 to gęstość powietrza
1,005 to ciepło właściwe powietrza
deltaT to różnica temperatur
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne