lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa pomieszczenia do laminowania żywicą poliestrową.
Autor Wiadomość
zadek07
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 14
Skąd: opolskie
Wysłany: 15-12-2014, 21:07   Budowa pomieszczenia do laminowania żywicą poliestrową.

Witam

Niestety nie buduję kolejnej lakierni, ale temat myślę choć trochę zbliżony. Potrzebuję zaadoptowac pomieszczenie na pomieszczenie do laminowania żywicą poliestrową. Najbardziej łatwopalne gazy to opary styrenu i acetonu.
Pomieszczenie o wymiarach 5 x 10 m i 3 m wysokie.
Na chwile obecną posiadam dwa wentylatory promieniowe, same wentylatory są takie same. Silnik 1,5kW 1480 obr i drugi silnik 2,2 kW 2860 obr. Kupowałem je jakieś dwa lata temu i już nie pamiętam jakie miały parametry chyba 3000 m3/h i 5000 m3/h ale nie jestem pewny. A necie nic nie potrafię znalesc o tych wentylatorach.

Wymyslilem sobie, ze na koncu pomieszczenia zrobie cos jakby sucha sciane lakiernicza, bedzie mi ona potrzebna wtedy gdy nakladam zelkot natryskowo, po lewej stronie pomieszczenia mysle zrobic wyciag przy podlodze na calej dlugosci, poniewaz te gazy sa ciezsze od powietrza. Wentylator wyciagowy bedzie wywalony na dwor.


I teraz pytanie odnosnie czy wedlug was te dwa wentylatory starcza na wyciag - nawiew, czy raczej obydwa dac na wyciag a na nawiew szukac czegos mocniejszego?

W jakich miejscach zrobic nawiew swiezego powietrza w suficie?
Zrobic jakby jeden duzy wlot czy podzielic na kilka mniejszych kratek?

20141213_125515 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 114,26 KB

20141205_143123 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 61,21 KB

20141213_125522 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 97,33 KB

hala (Kopiowanie).jpg
wym 5m x 10 m x 3 wys
Plik ściągnięto 32 raz(y) 26,02 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne