lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
BaseFix Sikkensa jako izolator?
Autor Wiadomość
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-09-2009, 20:05   BaseFix Sikkensa jako izolator?

Spróbowałem tego produktu i jestem zaskoczony jego skutecznością.I jeszcze pytanie do Kolegów,którzy używają produkty DP,jakie jest wasze zdanie na temat lakieru bezb,podkładu akrylowego i podkładu wytrawiającego+wypełniającego1K z taniej linii DP "Duxone"?
Wróciłem ;]
Pozdro dla wszystkich Foruserów ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 12-09-2009, 20:36   

zgadza sie tez uzywałem tego produktu dawniej do konwencji sikkensa na baze plus.podkłady miłe w obrubce miękutkie fajnie się szlifuje i mozliwość podrobienia koloru podkładem fajna sprawa,co do washprimera to krycie ma okropne i do zlewek łatwy.bezbarwny uzywałem autoclear clasik nie było z nim problemów na konwenci nie gazował na 1 i pół warstwy wystarczył i do polerki dobry .....witam kolege po przerwie
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-09-2009, 20:18   

Basefix SIKKENSA to izolator i jednocześnie jedno komponentowy lakier bezbarwny do błyskawicznych zaprawek na wewnętrznych częściach elementów lub do ich lakierowania "na gotowo" dla leniuchów. Np lakierowanie wzmocnienia czołowego w komorze silnika ... szybko sprawnie i bez suszenia w kabinie gotowe po 1 godzinie ! ... a pod suszarką po 15 minutach.

washprimmer to grunt i nie kryje w ogóle. Jego zadanie to poprawa przyczepności do podłoża kolejnego produktu np wypełniacza, lub nawet lakieru akrylowego. W wersji washprimer CR zółty - można go kłaść nawet na blachę na której pozostają widoczne punkty korozji po obróbce mechanicznej. Nadaje się na aluminium, stal i metale półszlachetne jako grunt. Kładzie się go jedną cienką warstwą półprzezroczystą bo zawiera on utwardzacz z 2 % kwasem trawiącym. Z założenia ma nie kryć. Warstwa natryskowa to 4- 8 um ... a natryskowa warstwa lakieru akrylowego to 30 um ... to naprawdę kładzie się bardzo bardzo cieniutko i wtedy nie leci.

http://sklep.optionall.pl...90309026408.pdf

Te produkty są na rynku ( w niezmienionej postaci ) od 1983 roku.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-09-2009, 20:44   

No-limit napisał/a:
z taniej linii DP "Duxone"?
chłopaki ! No-limit chodzi o konkretny produkt danej firmy. ja narazie testowałem jeden z dwóch lakierów . bardzo prosta aplikacja na dwie pełne warstwy.jedna wada - brak pięciolitrowych opakowań :)
PROJEKTER napisał/a:
Kładzie się go jedną cienką warstwą półprzezroczystą
trawienny nie ma kryć,a kolor ma po to aby była widoczna aplikacja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bi_er
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: 17-09-2009, 21:57   

PROJEKTER napisał/a:
bo zawiera on utwardzacz z 2 % kwasem trawiącym.


nie utwardzacz a komponent B. wytrawka nie utwardza się bo nie jest na żywicy chemoutwardzlnej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-09-2009, 22:36   

J auzywałem BF przy szlifie na sucho. Przed bazą czy akrylem dawałem 1.3 warstwy BF, troskze pauzy i od razu farba na to. Zalewa ew. ryski po krążku czy inne niepotrzebne rzeczy przy szlifie na sucho.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-09-2009, 20:20   

bi_er napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
bo zawiera on utwardzacz z 2 % kwasem trawiącym.


nie utwardzacz a komponent B. wytrawka nie utwardza się bo nie jest na żywicy chemoutwardzlnej


...No tak ! ... kurde ale ja jestem głupi ... przecież hardner to znaczy komponent B a nie utwardzacz, a opis w TIS SIKKENS że Woshprimmer CR hardner to UTWARDZACZ = KWAS FOSFOROWY... to jest ściema i oznacza komponent B ... i trwałość po zmieszaniu to 8 000 godzin ... czy 8 godzin już sam nie wiem. No bo skoro się nie wiąże z utwardzaczem to niby dlaczego miałby po 8 godzinach trafić do kosza ?

Dzięki za wnikliwe wyjaśnienie tej reakcji chemicznej komponentu A i komponentu B ... dobrze że mnie oświeciłeś .... ale w przyszłości to postaraj się trochę rozwijać takie uwagi bo większość lakierników myśli że Filler to wypełniacz, a hardenr to utwardzacz ... i w SIKKENSie tzn. w AKZO NOBEL .... też tak myślą !

Chyba że coś pokręciłem i nie umiem czytać po polsku np tego :
http://sklep.optionall.pl...90309026408.pdf
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne