lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
zabezpieczenia podwozia
Autor Wiadomość
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 17-10-2009, 21:12   zabezpieczenia podwozia

1. usuniecie rdzy [lub wyciecie i wstawienie nowego kawalka blachy ] , r-stop odczekac 45 minut , reaktywny odczekac 20 minut , szlif wloknina , najpierw podklad akrylowy a potem srodek zabezpieczajacy , czy odrazu bez podkladu moge klasc srodek zabezpieczajacy

2. usuniecie rdzy [lub wyciecie i wstawienie nowego kawalka blachy ] , r-stop odczekac 20-30 minut , podklad akrylowy a potem srodek zabezpieczajacy , czy odrazu bez podkladu moge klasc srodek zabezpieczajacy

3. w ktorym etapie polozyc mase na spawy jesli jest konieczna , po polozeniu podkladu akrylowego i jego wyschnieciu czy przed po polozeniu raaktywnego lub epoxydowego , a potem masa

wiec kto jak robi ?????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-10-2009, 22:01   

ad 1.
dałbym na to akrylowy :) zawsze to lepsza ochrona i na to dopiero środek do konserwacji :)
(ja tak robię)

ostatnio przetestowałem u kumpla reaktywny i na to dałem antykorozyjny jakiś 1k co ma możliwość nakładania pędzlem :) jak na razie 3ma sie świetnie - żadnej rdzy.

ad 3
reaktywny -> akrylowy -> masa uszczelniająca.
epoxydowy -> masa uszczelniająca.


\
to wszystko tylko moje propozycje i sposoby jak ja robię. więc dobrze by było gdyby ktoś jeszcze sie wypowiedział bym Cie w błąd nie wprowadził.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2009, 22:19   

jerryhaj napisał/a:
r-stop odczekac 45 minut , reaktywny odczekac 20 minut


wydaje mi się że albo jedno albo drugie.... ale ja sie nie znam ;)
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 17-10-2009, 22:36   

jerryhaj napisał/a:
szlif wloknina
Reaktywnego nie szlifuje sie. Nakłada sie go bardzo cienko dosłownie mgiełka.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-10-2009, 22:42   

Jeśli chodzi o mnie to praktycznie nie używam reaktywnego ;) , jeżeli rdza jest już wżerowa i nie można jej usnąć mechanicznie wycina się tyle z podwozia czy z nadwozia ażeby nie zostało już korozji, ani r-stop ani reaktywny nie jest tak naprawdę w stanie zatrzymać takiej rdzy , a więc na takie naprawiane porządnie oczyszczone miejsce nakładam pełną warstwę epoxydu i po przyschnięciu (do matu) nakładam baranka lub masy

Cytat:
Reaktywnego nie szlifuje sie.


No tak.. zgadza się, ale nie zaszkodzi go lekko przetrzeć drobną włóknina, to twardy podkład, to nie elastyczny nie tak chemicznie, praktycznie przyswajalny wszystkie produkty jak epox..

Reaktywny to bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne ale jeżeli jest stosowany na jakąś rdzę powierzchniowa lub na elementy nowe na przeszlifowaną kataforezę/miejsca przeszlifowane przy naprawach które będą pokryte akrylowym jako wypełniacz bądź m/m
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-10-2009, 23:57   

madmax napisał/a:
Reaktywnego nie szlifuje sie.
mówisz ogólnie czy konkretny reaktywny jakiejś firmy ?
bo ja działam na podkładach novol'a :) i nie wiem czy w końcu szlifować go czy nie ale boję sie zeby mi potem lakier nie odpadł to zawsze go delikatnie włókniną dotknę i na to akryl daję :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 03:29   

Mówie o tym z novola w karcie technicznej pisze ze sie go nie szlifuje no ale jak kto woli

http://www.novol.pl/att/1...PROTECT_340.pdf


A ja troche odbiegne od tematu mam nadzieje że nic sie nie stanie. Mam do polakierowania elementy które juz były robione pod malowanie przez kogoś innego, niestety sa przetarcia do gołej blachy na rantach itp. Chciałem to najpierw przemalować epoxydowym a potem akrylowym tylko moje pytanie czy moge nakładać akryl na epox po np 1 godzinie bez szlifowania?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 18-10-2009, 12:37   

madmax napisał/a:
Mówie o tym z novola w karcie technicznej pisze ze sie go nie szlifuje
yy racja :)

madmax napisał/a:
A ja troche odbiegne od tematu mam nadzieje że nic sie nie stanie. Mam do polakierowania elementy które juz były robione pod malowanie przez kogoś innego, niestety sa przetarcia do gołej blachy na rantach itp. Chciałem to najpierw przemalować epoxydowym a potem akrylowym tylko moje pytanie czy moge nakładać akryl na epox po np 1 godzinie bez szlifowania?


z tego co mi kiedyś jack pisał to na epoxydowy można dać akrylowy bez szlifowania po ok 30min
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 13:06   

Cytat:
z tego co mi kiedyś jack pisał to na epoxydowy można dać akrylowy bez szlifowania po ok 30min


NO też to czytałem ale musze sie upewnić zeby sprawy nie zdupczyć. :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2009, 13:11   

a szpachle na epoksyd po jakim czasie można kłaść? też tu gdzieś czytałem że po 12 godzinach ;) ale nie mam pewności
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 13:15   

Luk napisał/a:
a szpachle na epoksyd po jakim czasie można kłaść? też tu gdzieś czytałem że po 12 godzinach ;) ale nie mam pewności


Ja załadowałem kiedyś szpachle na epox tak na próbe na starej masce suszył sie 20 minut poczym walnołem kitu. Poczekałem na drugi dzień zeby doschło (lato 20 celcjusza na dworze) i pierdyknąłem młotkiem w tą maske od spodu. Szpachla odpadła razem z epoxydem tyle że epox był na szpachli i na masce. Tak jak by sie rozdzielił na połowe.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 18-10-2009, 14:01   

jacklack napisał/a:
Cytat:
czy po rozszlifowaniu rysy nakładać podkład epoksydowy

Po rozszlifowaniu rysy nakłada się podkład epoxydowy techniką m/m (w proporcji 5:1:2), jego schnięcie w takiej postaci trwa 20-30 min. w temp.20 stC. po czym bez jego szlifowania nakłada się podkład akrylowy jako wypełniacz, który schnie 12-15 godz w temp.20 stC. (opcja bez promiennika) następnie jego szlif odpowiednimi gradacjami papierów ściernych i nanoszenie powłoki wierzchniej

Przygotowanie powierzchni pod szpachlowanie z zabezpieczeniem antykorozyjnym różni się od tego o którym napisałem wyżej tj.
Na miejsce uszkodzone po naprawie blacharskiej ze zdjętą powłoką wierzchnią aż do blachy nakłada się podkład epoxydowy w proporcji 5:1:1 (czyli tu już widać że produkt jest dużo gęściejszy) czas schnięcia ok 12-15 godz w temp 20 stC po tym czasie można nakładać szpachlę poliestrową bez jego szlifowania (epoksydy i poliestry łączą się chemicznie same)
Po utwardzeniu i i szlifie szpachli nakłada się na miejsca przetarte i (można również na oszlifowaną szpachlę) podkład epoksydowy techniką w/w m/m, po jego wyschnięciu (czytaj j.w ) nakłada się podkład akrylowy jako wypełniacz (dalej j.w)

Podkłady reaktywne stosuje się szczególnie przy naprawach detali skorodowanych, wygląda to tak"
Po dokładnym oczyszczeniu korozji nakłada się podkład reaktywny i po jego wyschnięciu ok.20 min w temp 20 stC szlifujemy lekko włókniną i nakładamy podkład akrylowy (1 pełna warstwa) po jego wyschnięciu ok 6 godz szlifujemy go P 180 na maszynie oscylacyjnej w celu nadania przyczepności szpachli poliestrowej (produkty poliestrowe i akrylowe nie łączą się chemicznie, za wyjątkiem jeżeli jeden i drugi jest stosowany w systemie m/m), po jej utwardzeniu czyli szpachli i jej szlifie można nakładać podkład reaktywny na miejsca przetarte jak i na szpachlę i po jego wyschnięciu (czytaj j.w) nakłada się podkład akrylowy jako wypełniacz po jego wyschnięciu i szlifie powłoki wierzchnie

W przypadku napraw elementów nowych w kataforezie zaleca się jej szlif P 400 na maszynie oscylacyjnej i nałożenie podkładu reaktywnego jako zabezpieczenie antykorozyjne i po jego wyschnięciu (ok. 20 min ) podkład akrylowy techniką m/m czas jego schnięcia ok,15 min w temp.20 stC i bez jego szlifowania powłoki wierzchnie

Jak również w przypadku napraw elementów nowych w kataforezie zaleca się jej szlif P 400 i naniesienie podkładu epoxydowego jako zabezpieczenie antykorozyjne techniką m/m czas schnięcia 20- 30 min, po czym naniesienie podkładu akrylowego techniką m/m czas jego schnięcia ok,15 min w temp.20 stC i bez jego szlifowania powłoki wierzchnie
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 17:17   

To_mas napisał/a:
Po rozszlifowaniu rysy nakłada się podkład epoxydowy techniką m/m (w proporcji 5:1:2),
O co chodzi z tym 5:1:2?? Z novola mam epox 1:1 to poprostu tego drugiego składnika mniej?? I co to jest to 2 :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 18-10-2009, 17:26   

madmax napisał/a:
To_mas napisał/a:
Po rozszlifowaniu rysy nakłada się podkład epoxydowy techniką m/m (w proporcji 5:1:2),
O co chodzi z tym 5:1:2?? Z novola mam epox 1:1 to poprostu tego drugiego składnika mniej?? I co to jest to 2 :D


to pewnie rozcienczalnik , chyba niewszyscy producenci wymagaja

[ Dodano: 18-10-2009, 17:42 ]
jak do tad do napraw i konserwacji podwozi niewidzialem lepszego uzadzenia , posiadam 2 sztuki :killer:

DSC06123.JPG
wywrotnica samochodowa
Plik ściągnięto 334 raz(y) 307,29 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 18:05   

Ja widziałem fajne urządzenie w programach o odbudowie starych samochodów. No tyle że tam auto rozebrane do gołej śrubki laduje na wózku przykrecone za podłużnice lub inne mocne elementy samochodu no i można nim obkręcać do okoła dachem w dół na bok itp. Fajna sprawa taki wynalazek.
_________________

Ostatnio zmieniony przez madmax 18-10-2009, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 18-10-2009, 18:09   

wiem ze takie sa zabaweczki , ale na to trzeba miec duze zaklady i tak jak piszesz restalrowac auta ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 18-10-2009, 18:44   

tak to chodzi o rozcieńczalnik
Ja tez używam podkładów novol'a od niedawna :P heh
i masz racje jest 1:1 ale jest tez do niego specjalny rozcieńczalnik -> http://rg-sklep.com.pl/no...hin-p-3326.html
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2009, 19:41   

jerryhaj, a ile taka wywrotnica kosztuje?
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-10-2009, 20:24   

madmax napisał/a:
To_mas napisał/a:
Po rozszlifowaniu rysy nakłada się podkład epoxydowy techniką m/m (w proporcji 5:1:2),
O co chodzi z tym 5:1:2?? Z novola mam epox 1:1 to poprostu tego drugiego składnika mniej?? I co to jest to 2 :D

madmax... @jerry już wspomniał, ta niewiadoma cyfra "2" właśnie chodzi o rozcieńczalnik dodany w takiej ilości aby aplikować podkład epoxydowy techniką m/m, i również novol przewiduje takie proporcje tylko zapisane są one procentowo

Zajrzyj do Karty technicznej podkładu epoksydowego novol-a tam jest napisane o proporcji rozcieńczalnika do aplikacji m/m, a więc proporcja 1:1 nie jest jedyną ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 18-10-2009, 20:52   

Luk napisał/a:
jerryhaj, a ile taka wywrotnica kosztuje?


niewiem ile teraz kosztuje i czy wogle produkuja , ojciec pierwsza wywrotnice kupil jak otwieral zaklad w 1992 roku , sprawdzilismy faktory i porownalismy do zarobkow mamy z tamtego okresu [mamy tez zarobki sprawdzilismy w starych jej dokumentach ] , kosztowala ona w tedy 20 000 000 , gdzie za migomata OZAS 163 ojciec zaplacil 11 000 000 , moja mama na stanowisku kierowniczka sklepu zarabiala miesiecznie 1 000 000 , czyli kolo 20 miesiecy musiala pracowac zeby taka zabaweczke se kupic , ojciec powiedzial zebyla troszke drozsza niz podnosnik dwu kolumnowy , ale kiedys pieniadz inna mial wartosc , czyli wychodzi ze teraz by kosztowala kolo 10 000 zl , a druga ja kupilem po cenie zlomowej 5 lub 6 lat temu , dokladnie niepamietam , byla ona z roku 1983 czyli 9 lat starsza , ale raz moze tylko uzywana , caly czas przez ten okres walala sie w magazynie w starej stacji diagnostycznej , no to tak w skrocie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 23:06   

jacklack napisał/a:
madmax... @jerry już wspomniał, ta niewiadoma cyfra "2" właśnie chodzi o rozcieńczalnik dodany w takiej ilości aby aplikować podkład epoxydowy techniką m/m, i również novol przewiduje takie proporcje tylko zapisane są one procentowo


No to jak polecasz zrobić 1:1 czy dolewać rozpuszczalnika? w proporcji 1:1 też sie dobrze rozlewa chyba ze chodzi o szybkość odparowania?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-10-2009, 23:32   

madmax napisał/a:
No to jak polecasz zrobić 1:1 czy dolewać rozpuszczalnika? w proporcji 1:1 też sie dobrze rozlewa chyba ze chodzi o szybkość odparowania?

To zależy od rodzaju naprawy, jeżeli chcesz szpachlować na epox. to proporcja 1:1, jeżeli chcesz zabezpieczyć antykorozyjnie po szlifie szpachli lub nowy element w tedy można zastosować epox techniką m/m, proporcje j.w w karcie 4:1-10%, 25%, 50% w zależności jaką grubość powłoki epoxu chcesz nałożyć

Wiadomo ta bardziej rozcieńczona mieszanka (co nie znaczy że gorzej zabezpiecza) epoxydu szybciej wysycha i przez co można po stosunkowo krótkim czasie nakładać podkład akrylowy jako wypełniacz lub techniką m/m

Nie mylić techniki m/m z nałożeniem 2-3 warstw z czasem odparowania: podkładów akrylowych, baz czy lakierów bezbarwnych
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 23:43   

No to jak będę szpachlował to zrobie 1:1 a na przecierki zastosuje 4:1 i 25 % rozpucha
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-10-2009, 23:47   

madmax napisał/a:
No to jak będę szpachlował to zrobie 1:1 a na przecierki zastosuje 4:1 i 25 % rozpucha

Dokładnie... i po ok. 15-20 min można nakładać bez matowania epoxu podkład akrylowy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-10-2009, 23:56   

Ale chyba zaleznie od temperatury otoczenia.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-10-2009, 00:17   

madmax napisał/a:
Ale chyba zaleznie od temperatury otoczenia.

No to to wiadomo ;) , lepiej precyzuje termin "po uzyskaniu matu"...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-10-2009, 00:45   

jacklack napisał/a:
Zajrzyj do Karty technicznej podkładu epoksydowego novol-a tam jest napisane o proporcji rozcieńczalnika do aplikacji m/m, a więc proporcja 1:1 nie jest jedyną ;)
tak ale wtedy musielibyśmy użyć innego utwardzacza niż w proporcji 1:1
wg katy technicznej

[ Dodano: 19-10-2009, 00:47 ]
jacklack napisał/a:
Nie mylić techniki m/m z nałożeniem 2-3 warstw z czasem odparowania: podkładów akrylowych, baz czy lakierów bezbarwnych

trochę sie zgubiłem (nie mogę tego pojąć do końca)
to jak wygląda technika m/m ? nakładam 1 warstwe, i co dalej ? ile czekam by dać kolejną ? nic tylko od razu nakłada drugą ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-10-2009, 01:26   

To_mas napisał/a:
tak ale wtedy musielibyśmy użyć innego utwardzacza niż w proporcji 4:1
wg katy technicznej

Innego niż w proporcji 1:1 jeśli chodzi o ścisłość....a jaki to problem użyć innego??

W proporcji 4:1+ rozć. karta nakazuje zastosowanie innego utw. ;)
To_mas napisał/a:
to jak wygląda technika m/m ? nakładam 1 warstwe

Pisałem i nie tylko ja już na tym forum o tej technice

Chodzi tu o nakładanie warstwy: epoxydu (po uzyskaniu matu), P. akrylowego (po uzyskaniu matu), bazy (po uzyskaniu matu), lakieru bezbarwnego, i począwszy od epoxydu po bezbarwny żadna z tych warstw nie jest szlifowana/matowana i w ogóle nie dotykana palcem, noo może za wyjątkiem ewentualnego przetarcia ściereczka antystatyczną bazy ;) ,

Tak są lakierowane elementy nowe, trwa to w sumie ok 1h w temp ok.20 stC

W technice m/m podkład epoxydowy jak i podkład akrylowy ma zupełnie inną lepkość (można ją porównać do lakieru bezbarwnego po rozcieńczeniu) a jak można zauwazyć nawet trzeba zastosować inny utwardzacz czy rozć ale to już jest zależne od danego producenta

Ale chodzi tu o to aby taki podkład z takim a takim utw.i z taką a taką proporcją rozć. wykorzystać jako zabezpieczenie po szlifie szpachli (na przecierki) w celu przyspieszenia pracy bo po ok.15 min w temp 20 stC można nakładać bezpośrednio podkład akrylowy jako np.wypełniacz/2 pełne warstwy z czasem odparowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-10-2009, 01:29   

jacklack, dziękuje :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-10-2009, 13:03   

[quote="jerryhaj"][quote="madmax"]
To_mas napisał/a:
O co chodzi z tym 5:1:2?? Z novola mam epox 1:1 to poprostu tego drugiego składnika mniej?? I co to jest to 2 :D

Taki sam podkład Protect 360 z utw H5950 1:1 z utw. bez rozc.,lub z utwardz. wysoko stężonym H5960 4:1:0,5-2/ostatnia pozycja pogrubiona to rozcieńcz.10-50%/.Po prostu jak dodasz 50% rozcieńcz. otrzymasz taką samą mieszankę jak w pirwszej wersji,czyli m/m.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne