lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:39
który wybrać????
Autor Wiadomość
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 16-10-2009, 22:22   który wybrać????

prosze o waszą opinie który bedzie najlepszy Auarita KING 3000 HVLP wysoka jakość http://www.allegro.pl/ite...super_cena.html lub Star EVO S-4000 V2 - oryginalny pistolet HP http://www.allegro.pl/lis...lny+pistolet+HP lub PISTOLET LAKIERNICZY DEVILBISS SLG STARTING LINE http://www.allegro.pl/lis...G+STARTING+LINE prosze o wasze opinie który bedzie najlepszy do kłądzienia akryli i bazy a który całkowicie odpada kompreor posiadam taki http://moto.allegro.pl/it...550_nowosc.html prosze o porade i z góry dziekuje

Łukasz linki do pistoletów nie działały, nie podałeś nazwy sprężarki więc nie poprawię
edit jacklack
Ostatnio zmieniony przez jacklack 16-10-2009, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-10-2009, 23:15   

lukasz509 napisał/a:
Auarita KING 3000

ja go posiadam z dyszą 1.3 tylko ze LVLP i lakieruje sie mi nim dobrze ! ! da sie ładnie wylać lakier, używam go do akryli.

Taki zauważalny - tego pistoletu to że jest ciężki..
+ szybkie zamykanie wieczka od pojemnika na lakier czyli duży gwint mały obrót i zamknięte.

mam go ponad pół roku i jest ok.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 17-10-2009, 14:12   

przeprasza zapedziłem sie Kompresor Sprężarka ABAC 200 Litrow GG550 NOWOSC https://ssl.allegro.pl/item773924305_kompresor_sprezarka_abac_200_litrow_gg550_nowosc.html wiec który mi radzicie do tego kompresora??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2009, 10:56   

Do czego ma byc to 200 litrów? 200 to mało. Pistola HVLP napewno nie uciągnie. Jesli juz to HP i kompresor cały czas pracuje bez przerwy wiec zaopatrz sie w dobre odstojniki bo sie bedzie pocił co za tym idzie, walił wodą i (może) olejem.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2009, 11:34   

Barcik napisał/a:
Jesli juz to HP i kompresor cały czas pracuje bez przerwy


co ty pie...isz... ja mam kompresor o mniejszej wydajności i spokojnie ciągnie pistolet HP. włącza sie na minute co kilka minut a w butli (350l) mam 6 atm, na pistolecie 3,5
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2009, 17:46   

taaa? to zapnij HVLP. a 3.5 na pistolu to troszke ci sie kurzy w garazu, co nie ? :D skoro masz duza butle to czemu nie zaopatrzysz sie w hvlp? 2 bar na pistolu i masz cacy wylanie i bez kurzu.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 18-10-2009, 18:01   

jak to mało???do amatorki nie wystarczy??na forum mają 150l i do tego hinole i jakoś im starcza to co abac jest do du...?????
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2009, 18:03   

mają 150 ale kto powiedział ze im wystarcza? malowałes kiedys całosc? Pewnie nie. Ponizej 300l nie bierz się.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 18-10-2009, 18:05   

ale malują tym słąwek tutaj z forum powiedział ze dobry ten mój komproeos i ze sie nadaje wiec o co wam chodzi??jestem amatorem maluje dla siebie nie dla zarobku wiec cgyba jak na amatora to i tak dobry sprzet???

[ Dodano: 18-10-2009, 18:08 ]
zawsze moge dopiąć do niego inną butle powinien wydolić jak narazie mi starcza
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2009, 19:45   

Barcik napisał/a:
taaa? to zapnij HVLP. a 3.5 na pistolu to troszke ci sie kurzy w garazu, co nie ? skoro masz duza butle to czemu nie zaopatrzysz sie w hvlp? 2 bar na pistolu i masz cacy wylanie i bez kurzu.


no fakt że kurzy sie cholernie, ale zrobiłem dobrą wentylacje więc ujdzie. Nie zaopatrze sie w HVLP bo maluje zupełnie hobbystycznie-amatorsko więc szkoda mi kasy ;]
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-10-2009, 23:10   

Barcik napisał/a:
mają 150 ale kto powiedział ze im wystarcza? malowałes kiedys całosc? Pewnie nie. Ponizej 300l nie bierz się.


ja mam 180 litrow (aspa, calkowicie nowa, po remoncie) busik t4 całościowo na hvlp bezproblemowo! cud, miod i malinka lakierowanie, aż chce sie robic :) cisnienie wylaczania kompresora to 7,5 a wlacza przy 5,5. na pistolu ustawione 2,2 i jest pieknie...
trza tak ustawic kompresor, by nie nabijal zbyt wysokiego cis niepotrzebnie (wczesniej mialem nabijanie do 9 i nie wylaczal sie prawie...)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2009, 23:38   

Barcik z HVLP nigdy nie będzie cacy wylanie , szczególnie na akrylu.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-10-2009, 23:49   

elvis napisał/a:
HVLP nigdy nie będzie cacy

A to dlaczego?..w takim razie jakim pistoletem można położyć powłokę idealnie??
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2009, 10:57   

Można każdym ale myślę że najprościej tradycyjnym chociaż połowa farby idzie w powietrze.
A kiedyś sam popełniłem ten błąd kiedy weszły do użytku pistolety HVLP i mając kompresor o małej wydajności zabrałem się do lakierowania całego Mercedesa blaszaka. Kompresor nie miał szans aby się wyłączyć i ja musiałem czekać na powietrze a ja już przestał chodzić to na zawsze :) . Oczywiście cała instalacia powietrza do wymiany no i na nowo robota przy sp...m aucie HORROR :angry:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 21-10-2009, 11:09   

elvis napisał/a:
mając kompresor o małej wydajności zabrałem się do lakierowania
więc to nie wina pistoletu hvlp ,tylko zbyt słabego zasilania.zanim zaczniesz pracować na takim pistolecie ,zadbaj wpierw o odpowiednie parametry instalacji pneumatycznej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-10-2009, 11:38   

elvis napisał/a:
Można każdym ale myślę że najprościej tradycyjnym chociaż połowa farby idzie w powietrze.

Masz na myśli pistolet HP ? ..te pistolety spełniały swoją funkcje przy lakierach MS, lakiery HS którymi dziś lakierujemy mają więcej części stałych więc potrzebują lepszego rozbicia materiału i toteż dlatego stosuje pistolety HVLP które mają najmniejszą kroplę, a w powietrze idzie dużo mniej materiału niż przy nanoszeniu pistoletami HP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2009, 13:47   

więc nie rozumiem czemu producent SATA zaleca do bezbarwnego HS-a wersię RP
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-10-2009, 14:34   

Sata i nie tylko sata zaleca nanoszenie produktów HS przede wszystkim pistoletami niskociśnieniowymi czyli HVLP które to mają największy procent jeśli chodzi o nanoszenie materiału na obiekt, jednakże zaleca również nanoszenie pistoletami wysokociśnieniowymi (moim zdaniem średnio ciśnieniowymi) RP, przy czym RP na zredukowane ciśnienie przez co zużycie materiałowe nie wiele odbiega od HVLP
Rp pomimo zredukowanego ciśnienia jest szybszym pistoletem od HVLP ale nie ma aż tak drobnej, rozbitej kropli o czym wspomniałem wcześniej

Wiec skoro mówisz Sata zaleca do bezbarwnego tylko RP, to do czego jest HVLP 1,3 ?? do bazy??,do bazy zalecana jest sata 1,25, nie możliwe że tylko RP jest zalecany....sam stosuje już od dawna sate 3000 1,3 do bezbarwnego i jestem zadowolony z uzyskanej powłoki ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-10-2009, 16:43   

jacklack napisał/a:
Sata i nie tylko sata zaleca nanoszenie produktów HS przede wszystkim pistoletami niskociśnieniowymi czyli HVLP które to mają największy procent jeśli chodzi o nanoszenie materiału na obiekt, jednakże zaleca również nanoszenie pistoletami wysokociśnieniowymi (moim zdaniem średnio ciśnieniowymi) RP, przy czym RP na zredukowane ciśnienie przez co zużycie materiałowe nie wiele odbiega od HVLP
Rp pomimo zredukowanego ciśnienia jest szybszym pistoletem od HVLP ale nie ma aż tak drobnej, rozbitej kropli o czym wspomniałem wcześniej

Wiec skoro mówisz Sata zaleca do bezbarwnego tylko RP, to do czego jest HVLP 1,3 ?? do bazy??,do bazy zalecana jest sata 1,25, nie możliwe że tylko RP jest zalecany....sam stosuje już od dawna sate 3000 1,3 do bezbarwnego i jestem zadowolony z uzyskanej powłoki ;)

Chyba po raz pierwszy nie zgadzam się z Jackiem.Do lakieru bezbarwnego/klaru/pistolet HP jest najlepszy,przy HVLP większe ciśnienie/producenci:2,0 a wg mnie2,6bara,dysza1,4minimum/,a najmniej wymagający jest RP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 21-10-2009, 20:22   

No-limit napisał/a:

Chyba po raz pierwszy nie zgadzam się z Jackiem.Do lakieru bezbarwnego/klaru/pistolet HP jest najlepszy,przy HVLP większe ciśnienie/producenci:2,0 a wg mnie2,6bara,dysza1,4minimum/,a najmniej wymagający jest RP

tez twierdze,ze HVLP (mam na mysli sate) do bezbarwnego nie za bardzo.Owszem jakosc nanoszenia powloki,zuzycie materialu,wszystko oki.Jest tylko jedna wada tego pistoletu w porownaniu do RP-Predkosc lakierowania.
Pisroletem konwencjonalnym,czy RP lakieruje sie znacznie szybciej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-10-2009, 20:36   

No-limit napisał/a:
Chyba po raz pierwszy nie zgadzam się z Jackiem.

Może pierwszy, ale pewnie nie ostatni ;) :) :)
Oczywiście każdy może wyrazić swój pogląd ale nie każdy musi go podzielać, to rzecz naturalna
No-limit napisał/a:
Do lakieru bezbarwnego/klaru/pistolet HP jest najlepszy,przy HVLP większe ciśnienie/producenci:2,0 a

Widzisz No-limit, to zależy od punktu widzenia ;)

Jest spora różnica między pistoletami HP i HVPL a leży ona jak i konstrukcji tak i w sposobie atomizacji materiału

Podam na wstępie prosty przykład a właściwie dwa przykłady
1)Włóżmy do rury o średnicy wew.12 mm długości 1m przewód o średnicy 9mm w którym jest ciśnienie powiedzmy 4 bar, i zmierzmy ciśnienie jakie będzie na końcu rury (tej 12mm) powiedzmy że wynosi ono 1,8bar

2)Taki sam przewód o średnicy wew. 9mm w którym jest ciśnienie 4 bar włóżmy do rury o długości 1m i o średnicy wew. 20mm, mierząc ciśnie nie na końcu rury na pewno będzie ono niższe, powiedzmy 0,7 bar

I wracając do tematu porównania:

Pistolet HP zasilany jest ciśnieniem roboczym 3,0-3,5 bar czyli dość sporo, ALE jego wąskie kanały redukują sporą część tego powietrza i nie pozwalają większości jego masie dostać się do dyszy materiałowej która to dysza ma dość spore otwory , jednakże to powietrze które już przedostanie się przez cały korpus pistoletu do dyszy ma dość wysokie ciśnienie (przykład 1) i z takim ciśnieniem wyrzucany jest materiał co powoduje duże pylenie i odbijanie się cząsteczek, jak również odległość pistoletu od obiektu musi być dość spora co wpływa ujemnie na ilość nanoszonego materiału

Pistolet HVLP na zasilaniu potrzebuje 2,0bar ale w przeciwieństwie do HP jego kanały są dużo szersze ( przykład 2)więc lepsza przepustowość powietrza ale mniejsze ciśnienie przy wylocie, i tutaj w dyszy materiałowej są dużo mniejsze otwory aby przy niskim ciśnieniu jakie do niej dochodzi powodowały większą atomizację
Niskie ciśnienie i wysoką atomizację jaką posiada HVLP pozwala aplikowanie z dużo mniejszej odległości i co za tym idzie mniejszy jest odkurz i odbijanie/więcej materiału zostaje na obiekcie
To moje spostrzeżenia ale ilu lakierników tyle będzie pewnie opinii, nie da się jednoznacznie podsumować który lepszy bo jednak każdym pistoletem da się nanieść ładną powłokę, a co do oszczędności materiału, który pistolet więcej zostawi w kieszeni? to chyba każdy musi się przekonać sam ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne