lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Po raz kolejny LA7W
Autor Wiadomość
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-08-2014, 20:53   Po raz kolejny LA7W

Baza debeer LA7W. Przednie błotniki nowe + lakierowanie maski. Te 3 elementy w podkład jasnoszary. Oryginalnie był podkład biały. Oboje drzwi przednich do cieniowania a mimo to nadal jest różnica. Kolosalna. Dzień wcześniej lakierowałem srebrną skodę (nie pamiętam nr) też bazą debeera z tego samego źródła, tą samą techniką, wszystko 100% to samo i też drzwi w podkład a sąsiednie elementy w starym bezbarwnym i wszystko wyszło OK. Co tu mogłem spartolić? Trzeba było wleźć z podkładem na drzwi? Słabo kryjąca baza na dodatek za jasna i nie pokryła przednich części drzwi? Błotniki były lakierowane na aucie więc błędy z powodu stojaka wykluczam. Co jest z tym nie tak??

DSC_0753.JPG
Plik ściągnięto 497 raz(y) 416,76 KB

DSC_0755.JPG
Plik ściągnięto 436 raz(y) 363,83 KB

_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brayan99
Stały Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 95
Skąd: po
Wysłany: 14-08-2014, 21:43   

jaki bezbrawny ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-08-2014, 21:54   

Mipa CS90 a co za różnica skoro na skodzie wyszło dobrze?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kozer
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: olecko
Wysłany: 15-08-2014, 14:03   

Witam mam taki sam problem wymyśliłeś coś kolego
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 15-08-2014, 14:26   

Dziwne ale jedyne co przychodzi mi do glowy to następnym razem spróbować dać szare tło mm na początek drzwi i lakierowane elementy. Teraz i tak pewnie będziesz to poprawiał i jeżeli wyjdzie ci ok to znaczy że nie było pokryte wystarczająco.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 15-08-2014, 14:30   

To może zacznijmy od podstaw... Na ile warstw idzie taka baza Debeer? Na masce była ciemniejsza plama po przetarciu do epoksydu i pokryło bez problemu a na drzwiach taka lipa. W słońcu tej różnicy w kolorze aż takiej nie ma. Rzec można nawet, że jest OK. ale tylko w słońcu. Ja tą bazę kładłem tak: 1 warstwa kontaktowa cienka, druga warstwa pełna wylana i dwie następne wylane ale z dużą ilością rozcieńczalnika. Tak samo na skodzie zrobiłem i jest OK. Gość w mieszalni uprzedzał, że na skodę wchodzi dobrze a na VW może być ciężko.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 15-08-2014, 21:58   

A może to ta warstwa z rozpuszczalnikem(dużo) zrobiła "robotę".Czasem jak za dużo rozpucha to zaczyna wybijać ziarno i może to jest przyczyną???
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-08-2014, 10:00   

Kaes91, u mnie LA7W z debera kłade na 1.5 warstwy, przed tym podkład 325spectral m/m vs3 którym delikatnie wchodze na cieniowane drzwi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 16-08-2014, 13:28   

Nie sądzę aby rozcieńczalnik tu nabruździł. martek, Opisz jak nakładasz tą bazę i jakim pistoletem. Pierwsza kontaktowa, druga pełna i koniec? Nie masz chmur?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brayan99
Stały Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 95
Skąd: po
Wysłany: 16-08-2014, 18:29   

tylne lewe drzwi tez jakby ciemniejsze były
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 16-08-2014, 19:28   

brayan99, zgadza się.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sev-car
Klubowicz



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Brzozów
Wysłany: 17-08-2014, 00:30   

Kaes91, Poprostu baza nie zakryła do końca a i podkład miałeś za jasny pod ten kolor ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 17-08-2014, 08:05   

No i chyba wszystko w temacie. Niepotrzebnie sugerowałem się tym, że pod spodem był biały. Trzeba było nałożyć VS3 tak jak martek pisał.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 19-08-2014, 15:47   

Kaes91, kontaktowa, pełna, blender i wypyłka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 02-09-2014, 15:01   

4 elementy i każdy innego koloru xD nie wiem jak to jest ale każdy się podnieca że jak coś malowane na stojaku albo innego dnia to na 100% będzie inny odcień. u mnie było lakierowany w inne dni i kolor zgadza się w 100%, tylko lakiernik rozrabiał cały lakier z rozp na raz żeby był taki sam. mówi ze nigdy nie zdażyło się żeby coś wyszło inaczej jak lakierują tą samą bazą a robi to już kilka ładnych lat ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 04-09-2014, 17:14   

barteek933 napisał/a:
mówi ze nigdy nie zdażyło się żeby coś wyszło inaczej jak lakierują tą samą bazą a robi to już kilka ładnych lat ...
niech poczeka aż przyjedzie autko w białej prele :D
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
a4malysz
Użytkownik
tomek


Wiek: 33
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: radom
Wysłany: 12-09-2014, 20:15   

błedem mozebyc tez to ze nigdy nie daje sie pierwszej bazy wypylonej tlko najpierw dwie pelne lub trzy az pokryje a potem ostatnia warstwe wypylasz i czy kladziesz pierwsza czy druga warstwe czy ostatnie to zawsze baza musi byc tak samo rozcienczona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 12-09-2014, 20:38   

a4malysz, A co do niepasującego koloru ma sposób aplikacji bazy jaki podałeś? Skoro masz zamiar aplikować 3 pełne warstwy to ta kontaktowa jaka by nie była to się w tych kolejnych utopi i ślad po niej nie zostanie. I kto powiedział, że aplikacja pierwszej warstwy kontaktowej cienkiej jest błędem???
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
WitekUK
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Londyn
Wysłany: 31-12-2014, 03:35   

Pozwole sobie odkopac. Od roku pracuje w UK i ruzne cuda juz widzialem. LA7W jest bardzo wdziecznym kolorem jak wiekrzosc srebrnych, jesli ostania warstwe bazy ciagniemy w jedna strone. Sztuka wyczuc czy od przodu czy ud tylu auto fabryka lakierowla i efekt na ostro wejdzie bazami z dobrych mieszalni. Co do problemu kolegi zakladajacego post i zdjecia, mimo mizernej jakosci jedynym poprawnym spostrzezeniem jest to ze tylne tez sa nie w kolor. lakierowane blotniki sa ok od tylnego blotnika. sentencja prosta, auto bite, badz lakierowana para drzwi badz dobrane z jakiegos szrotu naoko srebrne benda ok i tyle. stawial bym na drzwi w kolorze lg9r. tego sie nie zblenduje latwo :) pozdro i sorki za brak polskich literek, angielski komputer :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 31-12-2014, 14:28   

WitekUK napisał/a:
jesli ostania warstwe bazy ciagniemy w jedna strone. Sztuka wyczuc czy od przodu czy ud tylu auto fabryka lakierowla


Mógłbyś nam to wytłumaczyć jak to poznajesz i wykonujesz?
Przed końcem roku chciałbym się jeszcze czegoś nauczyć.

;)
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 31-12-2014, 21:52   

WitekUK napisał/a:
Pozwole sobie odkopac. Od roku pracuje w UK i ruzne cuda juz widzialem. LA7W jest bardzo wdziecznym kolorem jak wiekrzosc srebrnych, jesli ostania warstwe bazy ciagniemy w jedna strone. Sztuka wyczuc czy od przodu czy ud tylu auto fabryka lakierowla i efekt na ostro wejdzie bazami z dobrych mieszalni. Co do problemu kolegi zakladajacego post i zdjecia, mimo mizernej jakosci jedynym poprawnym spostrzezeniem jest to ze tylne tez sa nie w kolor. lakierowane blotniki sa ok od tylnego blotnika. sentencja prosta, auto bite, badz lakierowana para drzwi badz dobrane z jakiegos szrotu naoko srebrne benda ok i tyle. stawial bym na drzwi w kolorze lg9r. tego sie nie zblenduje latwo pozdro i sorki za brak polskich literek, angielski komputer


zmień dilera :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-01-2015, 12:22   

Z deebera to jest tak że tym się ciężko maluje, kolory pasują do dupy a cieniowanie srebrami to udręka. Malowałem dużo srebrnych lechlerem i wychodziło OK a z deberem mam wieczne problemy. Duża część lakierników która robi na tym systemie wyzywa na srebra. A LA7W jest jaki jest też mi cała strona wyszła dziwnie ciemniejsza mimo ze tylny i przedni błotnik był tylko przecieniowany w obrębie drzwi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-01-2015, 21:21   

Witam!
Hmmm... Sam juz nie wiem ,chyba cos przeoczyłem!
Kolego Witku mógłbyś coś wiecej napisać o autach malowanych fabrycznie od tylu i wpływ tej sytuacji na ułożenie ziarna, flopa na powierzchnie lakierowaną?
Jaki to producent aut?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 09-01-2015, 01:36   

Obawiam się że nie będzie nam dane poznać tych teorii. Ja czekam już 10 dni :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zarembiasty
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-01-2015, 06:38   

WitekUK napisał/a:
Pozwole sobie odkopac. Od roku pracuje w UK i ruzne cuda juz widzialem. LA7W jest bardzo wdziecznym kolorem jak wiekrzosc srebrnych, jesli ostania warstwe bazy ciagniemy w jedna strone. Sztuka wyczuc czy od przodu czy ud tylu auto fabryka lakierowla i efekt na ostro wejdzie bazami z dobrych mieszalni. Co do problemu kolegi zakladajacego post i zdjecia, mimo mizernej jakosci jedynym poprawnym spostrzezeniem jest to ze tylne tez sa nie w kolor. lakierowane blotniki sa ok od tylnego blotnika. sentencja prosta, auto bite, badz lakierowana para drzwi badz dobrane z jakiegos szrotu naoko srebrne benda ok i tyle. stawial bym na drzwi w kolorze lg9r. tego sie nie zblenduje latwo :) pozdro i sorki za brak polskich literek, angielski komputer :D


Jak przeczytałem te głupoty to aż się zalogowałem na forum. W ogóle nie rozumiem tej sentencji czy auto było "lakierowane od przodu czy od tyłu". Samochody na linii lakierowane są zygzakiem zazwyczaj od dołu do góry, a ostatnia warstwa srebrnego nakładana jest pionowo można powiedzieć że zwykłym spray-gunem. Co do srebrnego przy refinishu, to jak dobrze ścieniujesz do przekątnej i dobrze wypylisz ostatnią warstwę to wszystko ładnie wchodzi. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne