lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić 3 kolorowe moro ?
Autor Wiadomość
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2009, 21:00   Jak zrobić 3 kolorowe moro ?

Elo :czesc:

pomysł który stworzył mi się w głowie w tej sprawie jest bardzo skomplikowany i napewno ktoś z was już coś takiego robił i zna prostsze metody ;) więc słucham i z góry dziękuje :)
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-09-2009, 21:06   

Kiedyś robilem ale to nie musiało być ładnie bo to maluch był. Jeden bazowy kolor na całym aucie np zielone a potem wyklejałem ciapki z tasmi i malowalem walkiem :) odrywałem i znowu malowałem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2009, 21:16   

no właśnie chodzi mi o coś bardziej eleganckiego ;) żeby 3 kolory sie ze sobą łączyły itp... wiesz kulturka ;)
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-09-2009, 14:54   

Luk napisał/a:
no właśnie chodzi mi o coś bardziej eleganckiego ;) żeby 3 kolory sie ze sobą łączyły itp... wiesz kulturka ;)

Wycinasz 3 szablony w tekturze/w różnych nie powtarzalnych kształtach i wielkościach/,jako kolor bazowy wybierasz któryś z 3 -4kolorów i kładzesz lakier trzymając szablon tak,żeby nie stykał się z powierzchnią lakierowaną.Wskazane jest,,żeby szablony przy poszczególnych kolorach nie były ustawione w tej samej pozycji w jednym kolorze/wystarczy przekręcić o30,90,180 itd stopni/.Jako ostatni kładziesz kolor koloro najmniejszych rozmierach szablonu dla zamaskowania ewentualnych niedoróbek.Resztę podpowie Ci wyobrażnia ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2009, 15:52   

No-limit, no dzięki szefuniu, ale jak będe trzymał szablon centymetr od powierzchni, zwłaszcza zaokrąglonej to czy nie zapylą mi sie wszystkie poprzednie klolory? tzn czy to nie wyjdzie jedno wielkie mazidło? ;) ale dzięki... zaraz pójde spróbować co to z tego wyjdzie :D
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-09-2009, 16:15   

Luk napisał/a:
No-limit, no dzięki szefuniu, ale jak będe trzymał szablon centymetr od powierzchni, zwłaszcza zaokrąglonej to czy nie zapylą mi sie wszystkie poprzednie klolory? tzn czy to nie wyjdzie jedno wielkie mazidło? ;) ale dzięki... zaraz pójde spróbować co to z tego wyjdzie :D


Małe ciśnienie,mało farby,średnia miotła i wg receptury + ew. 10% rozc. ;) .A kto Ci powiedział,żeby trzymać centymetr od powierzchni?To zalezy od grubości szablonu i ważne żeby nie jechać do samej krawędzi inie zrobić ostrych odcięć.Zyczę powodzenia i nie dziekuj,żeby nie zapeszyć :) .

Ps:wolny rozciencz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2009, 18:34   

przećwiczyłem technike na sprey'ach... i z tego co widze to te szablony musiałyby pasować do siebie chyba co? bo jak zrobiłem 3 różne na 3 oddzielnych kartkach to wyszło z tego... coś jakby Van Gog ;) hehe. Fakt że kolory totalnie do siebie nie pasowały więc może stąd takie wrażenie... bede ćwiczył dalej ;)

[ Dodano: 28-09-2009, 19:02 ]
http://www.youtube.com/wa...ITQ&feature=fvw po obejrzeniu tego filmiku zaczaiłem o co chodzi ;) najpierw całą powierzchnie trzeba pomalować w kolor bazowy.. a następnie na nim w ogóle nie "związane ze sobą" kształty w 2 innych kolorach dać :) na kurtkach to inaczej wygląda ...
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-09-2009, 20:19   

Luk napisał/a:
przećwiczyłem technike na sprey'ach... i z tego co widze to te szablony musiałyby pasować do siebie chyba co? bo jak zrobiłem 3 różne na 3 oddzielnych kartkach to wyszło z tego... coś jakby Van Gog ;) hehe. Fakt że kolory totalnie do siebie nie pasowały więc może stąd takie wrażenie... bede ćwiczył dalej ;)

[ Dodano: 28-09-2009, 19:02 ]
http://www.youtube.com/wa...ITQ&feature=fvw po obejrzeniu tego filmiku zaczaiłem o co chodzi ;) najpierw całą powierzchnie trzeba pomalować w kolor bazowy.. a następnie na nim w ogóle nie "związane ze sobą" kształty w 2 innych kolorach dać :) na kurtkach to inaczej wygląda ...

Dobrze kumasz/tak jeszcze teraz się mówi? ;) /.Aha,już wiem.Jarzysz?. ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2009, 20:33   

czaje czaje ;)
 
     
fistful
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: 17-10-2009, 19:58   

a jak uzyskać taki efekt?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2009, 20:02   

weź chociaż dzień dobry powiedz tej... albo niech będzie pochwalony... chociaż..


albo areograf albo szablony w takich kształtach..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne