lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
lakiery jakie wybrać
Autor Wiadomość
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 25-09-2009, 11:45   lakiery jakie wybrać

Panowie jakiej firmy lakierem wam sie najepiej maluje co wybrać aby cena była rozsądna i jakość? co powiecie o takiej firmie jak max mayer? Aksonobel sikensa?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-09-2009, 13:34   

Cytat:
Panowie jakiej firmy lakierem wam sie najepiej maluje co wybrać aby cena była rozsądna i jakość

Może kolega @kwaśny coś doradzi w tym temacie, chętnie poczytam ;)

Jeśli chodzi o produkty na których ja pracuje i na których mi się dobrze pracuje, to możesz kolego cartonik, wyczytać to z forum, jest tu trochę informacji o nich ...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 25-09-2009, 23:02   

no pasowało bo? :) bo dzisiaj zakupiłem maxmayera zobaczymy co z tego bedzie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-09-2009, 20:15   

maxmayer to mi sie kojaży z goście z youtuba co kaleczy auta malowaniem w szopie i dajac kit na rdze i gołą blache. A jako firma to podobno dobre lakiery robią. ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 26-09-2009, 22:08   

Pracowalem na Maxmayer 2 lata. (bazy,podklady,szpachle,bezbarwne)
Z bezbarwnych,uzywalismy HS-y serii 0200 oraz 0440.
Te pierwsze jakosc srednia (latwy do zlewek,przy nieodpowiednich czasach odparowan gazowal podczas suszenia w kabinie),ten drugi byl oki jak dla mnie pod kazdym wzgledem.

Co zauwazylem podczas pracy na tych lakierach,to znakomity polysk oraz brak absorbcji lakieru bazowego.,szybkie w schnieciu nawet na standardowym utwardzaczu.

aktualnie jestem w trakcie uzywania lakieru DP 3200 i jestem zaskoczony...
Ostatnio zmieniony przez gola 27-09-2009, 00:03, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 26-09-2009, 22:37   

gola napisał/a:
Pracowalem na Maxmayer-e 2 lata. (bazy,podklady,szpachle,bezbarwne)
Z bezbarwnych,uzywalismy HS-y serii 0200 oraz 0440.
Te pierwsze jakosc srednia (latwy do zlewek,przy nieodpowiednich czasach odparowan gazowal podczas suszenia w kabinie),ten drugi byl oki jak dla mnie pod kazdym wzgledem.

Co zauwazylem podczas pracy na tych lakierach,to znakomity polysk oraz brak absorbcji lakieru bazowego.,szybkie w schnieciu nawt na standardowym utwardzaczu.

aktualnie jestem w trakcie uzywania lakieru DP 3200 i jestem zaskoczony...

Jaka jest Twoja opinia o DX? "duxone".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 26-09-2009, 22:56   

zobaczymy jak wyjdzie na tym maxmayer. Malowałem Dyna czyli aksonoblem i powiem jedno baza pierwsza klasa jak dla mnie i bezbarwny rownież o podkladzie to juz nie wspomne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 26-09-2009, 23:59   

No-limit napisał/a:
Jaka jest Twoja opinia o DX? "duxone".

nie mam opini.Nie testowalem jeszcze.

cartonik napisał/a:
zobaczymy jak wyjdzie na tym maxmayer. Malowałem Dyna czyli aksonoblem i powiem jedno baza pierwsza klasa jak dla mnie i bezbarwny rownież o podkladzie to juz nie wspomne.

a powiedz nam jeszcze ile i jakie firmy wczesniej probowales?,bo skoro mowisz ze dyna jest oki,to musisz miec zapewne porownanie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 27-09-2009, 07:30   

gola napisał/a:
a powiedz nam jeszcze ile i jakie firmy wczesniej probowales?,bo skoro mowisz ze dyna jest oki,to musisz miec zapewne porownanie


Deber (juz nigdy w zyciu). glasurit bardzo fajnie tez mi sie tym malowalo ale droga farba.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-09-2009, 11:31   

cartonik napisał/a:
gola napisał/a:
a powiedz nam jeszcze ile i jakie firmy wczesniej probowales?,bo skoro mowisz ze dyna jest oki,to musisz miec zapewne porownanie


Deber (juz nigdy w zyciu). glasurit bardzo fajnie tez mi sie tym malowalo ale droga farba.


A czemu nie lubisz debera w mojej okolicy są dwa mieszalniki standoxa i debera i teoretycznie deber według mnie jest leprzy, no bynajmniej kolorystyka dużo lepiej im wychodzi
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-09-2009, 15:54   

cartonik napisał/a:
zobaczymy jak wyjdzie na tym maxmayer. Malowałem Dyna czyli aksonoblem i powiem jedno baza pierwsza klasa jak dla mnie i bezbarwny rownież o podkladzie to juz nie wspomne.


Ciekawe... od kiedy DYNA jest w grupie axxo Nobela? Jedyne z Dyny co pamiętam to czarny akryl... krycie na 4 RAZY! czaisz? czarny na 4x? Mega produkcja. To juz renolak polifarbu kryje na 2x. Kapota.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wiktor
Bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 38
Wystawił 2 punkt(y)
Wysłany: 27-09-2009, 17:09   

Barcik napisał/a:
cartonik napisał/a:
zobaczymy jak wyjdzie na tym maxmayer. Malowałem Dyna czyli aksonoblem i powiem jedno baza pierwsza klasa jak dla mnie i bezbarwny rownież o podkladzie to juz nie wspomne.


Ciekawe... od kiedy DYNA jest w grupie axxo Nobela? Jedyne z Dyny co pamiętam to czarny akryl... krycie na 4 RAZY! czaisz? czarny na 4x? Mega produkcja. To juz renolak polifarbu kryje na 2x. Kapota.


Kupowałem ostatnio podkład Dyny to na puszce było AKZONOBEL także chyba jest w grupie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 27-09-2009, 17:57   

Barcik napisał/a:
Ciekawe... od kiedy DYNA jest w grupie axxo Nobela?...

co by rozwiac watpliwosci.
apropos dyny,dostalismy ostatnio ich oferte,ale tylko na prezentacji sie skonczylo :)

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 27-09-2009, 21:13   

co do "duxone" to próbowałem ostatnio podkłady i jak dla mnie rewelacja, świetnie się rozlewają i super się ich szlifuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2009, 23:17   

Panowie nie mogę was zrozumieć czemu szukacie tzw. kwadratowych jaj i kombinujecie gdzie taniej i czy aby będzie dobrze. Moim zdaniem za lakier płaci klient i ja wliczam to w koszt usługi. Każdy klient chce mieć dobry lakier a ja chcę aby bezproblemowo mi się robiło. Nigdy to co tanie nie będzie dobre. Ja osobiście omijam szerokim łukiem wszelkiego rodzaju Dyny, Profiksy itd. :angry: Bo ile można zaoszczędzić malując przeciętnie 3 elementy na samochodzie, no chyba że lakierujecie autobusy :) :) Najgorsze jest to że mamy do czynienia z nieuczciwymi handlowcami i jak się nie ma własnego mieszalnika to jest się skazanym na najzwyklejszych oszustów, np jest mieszalnik Sikensa a z Sikensa to prawdziwy jest tylko szyld na budynku i ceny a faktycznie w sprzedaży jest linia Lesonal czyli przemysłówka Sikensa. Nawet tam gdzie powinny być tylko produkty renomowanej firmy tak do końca nie ma pewności co kupujemy.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-09-2009, 23:23   

elvis napisał/a:
Bo ile można zaoszczędzić malując przeciętnie 3 elementy na samochodzie, no chyba że lakierujecie autobusy


Bo malując 30-50 elementów miesięcznie robi róznice przy róznicy centy miedzy np bezbarwnym za 70 zł a 90 na litrze.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 27-09-2009, 23:34   

ktoś tam wspomnial o deberze ze do kitu.pracuje na nim kilka ładnych lat na wszystkich seriach od 200,400,700,900,3000,nic złego na niego nie moge powiedziec podstawa to zrozumiec co zczym się miesza jaki harder jaki tiner odpowiednie proporcje i musi wyjsc,zdarzylo mi się oczywiscie ze w mieszalni chcieli mi wcisnac nie odpowiedi utwadzacz do akrylu ale teraz mam cały mieszalnik debera i jestem zadowolony kolor pasuje dobrze i jest wmiare tani
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne