lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa pomieszczenia lakierniczego
Autor Wiadomość
Mati.m
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: 24-09-2014, 16:57   Budowa pomieszczenia lakierniczego

Witam , jestem tutaj nowy i chciałbym się przedstawić .
Nazywam się Mateusz interesuję się lakiernictwem , lakieruję głównie na własne potrzeby elementy motocykli czasami coś przy samochodach . Nie zamierzam lakierować w celach zarobkowych ponieważ uczę się w innym kierunku ( mechanik ) lakierowanie jest moim hobby.
W chwili obecnej jestem w trakcie budowy pomieszczenia do lakierowania , ma wymiary :
6m długie
5m szerokie
3m wysokie
Wentylacje oraz ogrzewanie mam zamiar realizować poprzez nadmuch , początkowo miał być tylko wyciąg ale po przeczytaniu kilku tematów na forum doszedłem do wniosku że to jest zły pomysł . Do nadmuchu zakupiłem całkiem spory wentylator który działał na wyciągu w lakierni gdzie lakierowano samochody dostawcze . parametrów niestety nie znam ponieważ tabliczka jest zamazana . Wizualnie jest praktycznie taki sam jak ten : http://allegro.pl/wentyla...4550817206.html .
Powietrze ma być rozprowadzane poprzez kanał o wymiarach
4m długi i 0,5m wysoki umiejscowiony na jednej z bocznych ścian zaraz przy suficie oczywiście kanał będzie z filtrem kabinowym . Na przeciwko zaraz przy ziemi będzie taki sam tunel tylko że z filtrem paintstop i ujściem powietrza sterowanym mechaniczną przepustnicą na zewnątrz . Coś na wzór pomieszczenia od Homera.S . W kanale nadmuchowym będzie nagrzewnica 50kw zasilana z pieca CO . Co myślicie o moim pomyśle ? Liczę na jakieś cenne porady . Z góry dziękuję za pomoc . Pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 24-09-2014, 19:17   

Nie znam się na systemach wentylacyjnych i grzewczych ale wydaje mi się że 50kw mocy grzewczej to za mało jak na wentylator z kabiny lakierniczej. Twój linkt nie działa więc do końca nie wiadomo co za sprzęt posiadasz. Druga sprawa, po co Ci Paint stop jeśli nie będziesz miał wentylatora wyciągowego tylko sam nadmuch? aż tak dbasz o kwiatki?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mati.m
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: 24-09-2014, 20:02   

Wentylator nie jest kabinowy ale pracował w lakierni . link do bardzo podobnego wentylatora :
http://www.allegromat.pl/aukcja164771
Ostatnio zmieniony przez martek 24-09-2014, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 24-09-2014, 20:49   

Wszystko zależy ile "wiatru" przepuścisz przez tą nagrzewnicę. Ale szału to tam nie będzie. Albo będzie ciepło, albo "czysto" ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mati.m
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-10-2014, 12:56   

Witam , co Panowie myślicie o takim systemie wentylacji jak w filmiku poniżej tylko że zasys powierza na frontowej ścianie z filtrem kabinowym o powierzchni 13m2 ? Dodam że powietrze będzie zasysane z warsztatu obok .
https://www.youtube.com/watch?v=i8On3n3wwvs
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne