lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciąg
Autor Wiadomość
motor9965
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-09-2014, 13:03   Wyciąg

Cześć jestem właśnie podczas budowy miejsca do malowania i stoję na etapie wyciągu wiem że nie raz była to poruszane lecz nie znalazłem nic konkretnego nie wiem czy wyciąg zrobić w kształt litery H czy zrobić prostokątny na środku pomieszczenia wymiary to 7x4 mam możliwość zrobienia wyciągu tylko od tylnej ściany .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 17-09-2014, 01:50   

2 kanały po bokach, nie ma potrzeby łącznie ich w H wystarczy l l
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 19-09-2014, 01:42   

Jak najprościej i jak najtaniej . Prostokątny na środku to i tak bardzo dobrze. Wyciąg od tylnej ściany w zupełności wystarczy ( pracowałem kilka lat na t.zw. dzikim zachodzie na takich kabinach z epoki wiktoriańskiej) . Nie czarujmy się i nie ulegajmy fauszywym presjom że miejsce do polakierowania średnio 3 elementów musi spełniać warunki jakbyśmy lakierowali całościowo 10 LAMBORGINI w godzinę.
Ale najważniejsze jest odpowiednie skonfigurowanie stosunku wydajności wyciągu do nawiewu.
I tu jeżeli nie chcesz mieć problemów muśisz zastosować turbiny o odpowiedniej wydajności. Nie ma mowy o stosowaniu prymitywnych patentów .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
motor9965
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: opolskie
Wysłany: 19-09-2014, 10:56   

Mam wyciąg o wydajności ok 5k m3/h i dwa nawiewy kazdy po 4250l3/h więc myślęże wystarczy no i okap wielkości ok 10m2 muszę zrobić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 19-09-2014, 16:34   

Dwa razy po 4k to trochę za mało . Ja będąc na twoim miejscu jeżeli nie masz możliwości finansowych założył bym wszystkie 3 na nawiew , wtedy było by około 15k- a to ma już jakiś sens. Natomiast nic bym nie dawał na odciąg - tylko tu uwaga , powierzchnia przekroju wylotu z kanału musi mieć w przybliżeniu 1m2 .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne