lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:39
Wtracenia jak sobie z tym radzicie
Autor Wiadomość
Radzio
Użytkownik


Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 16
Wysłany: 23-09-2009, 15:18   Wtracenia jak sobie z tym radzicie

bardzo bym prosil o jakas podpowiedz wlasnie pomalowalem dół dzwi przy golfie jest pare paprochow i jak zawsze poszedl mi zaciek co dalej .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-09-2009, 16:41   

jeśli paproch to papier 2000 na mokro i na małej kostce tniesz paproszek, wycierasz do sucha i patrzysz czy juz go nie ma, jeśli nie ma to poprawiasz papierem 2500 na ręke i polerka. Zaciek to na mokro papierem 1200 na kostce, wycierasz do sucha i kontrolujesz czy zaciek zszedł, jeśli tak to papier 2000 na ręke, potem 2500 na ręke oczywiście na mokro i polerka. Osobiście ja tak robię ale wiem, że jest dużo innym metod, na sucho, szpachlować zaciek itd ale co lakiernik to można powiedzieć, że inaczej ale efekt końcowy musi być ten sam.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Radzio
Użytkownik


Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 16
Wysłany: 23-09-2009, 18:12   

Kalbi dzieki za odpowiedz ale jest juz nie aktualna :(( poszedlem teraz i chyba mi sie zgazował zaciek bo sa takie biale kropki ( kolor czarny ) zostalo mi lakiery wiec poczekam do jutra i pomaluje jeszcze raz . Mam jeszcze pare pytan

1 . Czy musze klasc podklad
2 . Czy malowac baza całosc ??
3 . Jakimi papierami szlifowac .

Jezeli ktos moze to bylbym wdzieczny za podpowiedz .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-09-2009, 18:33   

Było juz na forum o gazowaniu zacieku i było napisane co sie z tym robi. Mniej jednak najlepiej miejsce gdzie sie zgazowało zeszlifować dobrze i potem pomalowac podkładem bo moga być dziurki po szlifowaniu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2009, 20:20   

jak masz dużego papra w lakierze to lepiej go nie ruszaj póki jest w kolorze nadwozia... załóżmy że lakierujesz coś na biało, wpadł ci duży czarny śmieć... jak zaczniesz szlifować to zostanie ci czarna kropka... jak będziesz dalej szlifował to w końcu dotrzesz sie do bazy i dupa... od nowa robota... rozumiesz?
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-09-2009, 01:34   

Luk napisał/a:
jak masz dużego papra w lakierze to lepiej go nie ruszaj póki jest w kolorze nadwozia...
no ale jak sie bardzo rzuca w oczy to co ma chłop zrobić ? jak nie poler to replay :P

chociaż w tym co mówisz jest sporo racji ze czasem chcesz lepiej a wychodzi jeszcze gorzej ://
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2009, 17:27   

To_mas napisał/a:
no ale jak sie bardzo rzuca w oczy to co ma chłop zrobić


jak ktoś maluje w garażu to chyba zdaje sobie sprawe z brudu jaki go otacza ;) czyli ryzyk fizyk ... jak będzie miał szczęscie to nie będzie rzucać sie w oczy ;)
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-09-2009, 18:40   

Jak są wtracenia to trza zjechać P1500 p 2500 i 3000 polerca farecla i tyle no co tu duzo pisać

Jak są brudy to trzeba przeprowadzić eksterminacje
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-09-2009, 23:28   

Luk napisał/a:
jak ktoś maluje w garażu to chyba zdaje sobie sprawe z brudu jaki go otacza ;) czyli ryzyk fizyk ... jak będzie miał szczęscie to nie będzie rzucać sie w oczy ;)
to wtedy unika sie lakierowania na płasko :P wiem bo sam robie w garażu przez co czesto odmawiam lakierowania dachów i całościówek bo po prostu nie mam do tego warunków...
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne