lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Usunięcie korozji z nadkoli, drzwi, progów - szpachlowanie
Autor Wiadomość
kubaabuk
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: piotrkow
Wysłany: 05-07-2014, 22:06   Usunięcie korozji z nadkoli, drzwi, progów - szpachlowanie

Witam

Chcę usunąć rdzę z nadkoli, rantów drzwi, tylnej klapy, przodu maski (odpryski od kamieni). Samochód to niezniszczalny pod każdym innym względem Golf 3 :D

Chcę pracować na produktach Novol, takich jak poniżej:
http://i.imgur.com/wJqgnTu.jpg

Na wyczyszczony element dać reaktywny, na niego akrylowy, szpachla z włóknem, znowu akryl (ten sam co wcześniej). Nie wspominam oczywiście o docieraniu itp, bo to sobie doczytam. Potrzebuję tylko info czy te produkty nie będą się ze sobą gryzły i jak na ile +/- starczy mi szpachlówki 1,8kg?
http://i.imgur.com/7yKsKkN.jpg
tak wygląda to nadkole (ten element jest w najgorszym stanie)

Mam jeszcze dziury na tylnej klapie w miejscu gdzie powinny być przykręcone światła oświetlające tablice rejestracyjną (dosłownie, dziury na wielkość tych klosików). Chcę to tam wyczyścić i położyć matę szklaną (jaka gramatura?) + żywicę. Wytrzyma to trochę? W golfie 3 te światła są pod plastikową listwą, więc ew. wstrząsy będą trochę hamowane.

Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-07-2014, 08:40   

kubaabuk napisał/a:
na ile +/- starczy mi szpachlówki 1,8kg?
na długo :)
ale oprócz tego zamówił bym sobie jeszcze szpachlę uniwersalną lub coś wykończeniowego którą dasz na szpachlówkę z włóknem, Lepiej wyprowadzisz powierzchnię dzięki temu i będzie ci się lepiej szliffować niż szpachla z włóknem.

Produkty nie będą się gryzły
kubaabuk napisał/a:
Mam jeszcze dziury na tylnej klapie w miejscu gdzie powinny być przykręcone światła oświetlające tablice rejestracyjną (dosłownie, dziury na wielkość tych klosików). Chcę to tam wyczyścić i położyć matę szklaną (jaka gramatura?) + żywicę. Wytrzyma to trochę? W golfie 3 te światła są pod plastikową listwą, więc ew. wstrząsy będą trochę hamowane.


nie mam pojęcia co daje rózna gramatura w matach szkllanych ale jak dobrze doczyścisz a korozję to najlepiej wyciąć to powinno trochę wytrzymać
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kubaabuk
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: piotrkow
Wysłany: 10-07-2014, 18:48   

Odkręciłem plastikową osłonę klapy od wnętrza samochodu, i po zobaczeniu ile tam jest rdzy stwierdzam, że szkoda czasu na łatanie tych dwóch dziur matą, bo musiałbym chyba wyciąć cały środek klapy i żeby to wszystko pokryć to co najmniej betoniarka szpachli :)

jest jakiś środek który wejdzie w reakcję z rudą i zatrzyma jej rozrost?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 11-07-2014, 14:34   

kubaabuk napisał/a:
Odkręciłem plastikową osłonę klapy od wnętrza samochodu, i po zobaczeniu ile tam jest rdzy stwierdzam, że szkoda czasu na łatanie tych dwóch dziur matą, bo musiałbym chyba wyciąć cały środek klapy i żeby to wszystko pokryć to co najmniej betoniarka szpachli :)

jest jakiś środek który wejdzie w reakcję z rudą i zatrzyma jej rozrost?


Byłoby to odkrycie warte co najmniej nobla, zaiste epokowe. NIE MA i nie będzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kubaabuk
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: piotrkow
Wysłany: 11-07-2014, 15:22   

Kamil208 napisał/a:
kubaabuk napisał/a:
Odkręciłem plastikową osłonę klapy od wnętrza samochodu, i po zobaczeniu ile tam jest rdzy stwierdzam, że szkoda czasu na łatanie tych dwóch dziur matą, bo musiałbym chyba wyciąć cały środek klapy i żeby to wszystko pokryć to co najmniej betoniarka szpachli :)

jest jakiś środek który wejdzie w reakcję z rudą i zatrzyma jej rozrost?


Byłoby to odkrycie warte co najmniej nobla, zaiste epokowe. NIE MA i nie będzie.


Oczywiście nie miałem na myśli czegoś permanentnego w swoim działaniu, tylko coś, co stanowiłoby barierę przed wodą i tlenem. To co już tam zgniło to już trudno, chcę tą rudą tam odciąć od wilgoci, bo lato mamy dość przekropne.. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 12-07-2014, 13:04   

Chyba taniej ci wyjdzie kupić drugą klapę w dobrym stanie niż łatanie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne