lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Piaskowanie a cynowanie i malowanie
Autor Wiadomość
prqbmw
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Międzyrzecz
Wysłany: 10-06-2014, 13:35   Piaskowanie a cynowanie i malowanie

Witam, mam pewien drobny problem z doborem kolejności i materiałów. Jestem w trakcie renowacji Warszawy M20, zostało jeszcze sporo spawnia (progi, słupki, grodź silnika itd). Blacharz kazał auto wypiaskować w całości by wydmuchać rdze i przerdzewiałe elementy ( by szybciej mu szło wstawiać elementy). Skoro tak chciał, to auto wypiaskuje. Tu pojawia się problem, ponieważ spawanie zajmie mu jeszcze z 3 miesiące, a nie chce po spawaniu auta piaskować ponownie. Pomalowałbym auto podkładem reaktywnym i następnie akrylowym, by zabezpieczyć je na czas spawania, ale to moim zdaniem nie ma sensu, gdy prawie połowa elementów będzie wymieniona na nowe. Poza tym, po spawaniu chciałbym całość pocynować, więc farba odejdzie pod wpływem temperatury. Czy znacie jakiś środek typu fosol lub coś innego, co mogę zastosować na gołą blachę by zapezpieczyć ją przed korozją na czas załóżmy pół roku? Zależy mi również na tym, by środek ten nie wymagał piaskowania przed malowaniem już "na gotowo". Myślałem o pomalowaniu całego auta ropą, lecz później będzie problem z odtłuszczeniem. Co radzicie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne