lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:39
zgazowany zaciek
Autor Wiadomość
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 10-09-2009, 23:19   zgazowany zaciek

Lakierowałem 3 dni temu eclipse , lakier czarny akryl , wsio poszło OK , z 5 elementów na jednym zrobilem babola - zaciek. przeszlifowałem go dzisiaj , spolerowałem cały element G3 i lipa :angry: zaciek był "zgazowany" czyli po zjechaniu go papierem P2000 na mokro wyszły małe dziurki na nim , a po spolerowaniu bardzo mocno je widac :killer: Macie może jakis sposób na to , nie chce lakierowac znów kolejnego elementu bo klient jutro odbiera autko , a i kolejne juz czeka w garażu. Przy czym klientowi przyznałem sie że wylałem za mocno i był spolerowany zaciek więc chodzi tu o zamaskowanie tego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-09-2009, 23:28   

meverick napisał/a:
Przy czym klientowi przyznałem sie że wylałem za mocno i był spolerowany zaciek więc chodzi tu o zamaskowanie tego.

To ładnie z Twojej strony że pozwiedzałeś klientowi o tym defekcie ;) przynajmniej masz logiczne wytłumaczenie z przeciągniętego terminu naprawy ;) , ale tego nie da się zakamuflować, jedynie szlif i ponowne lakierowanie
Co do lakieru to chyba nie jest to lakier dobrej jakości skoro gazuje na zacieku ;]
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 10-09-2009, 23:51   

jacklack, lakier to MIPA , klient sam taki kupił , kazał lakierowac więc polakierowałem . Myśle czy by nie przelecieć tego jeszcze raz papierem P2000 ale tak by nie dojść do podkładu i położyc cienka warstwe tylko w miejscu gazowania i potem spolerować jeszcze raz. Znajomy cos tam wspominal o jakiś mleczkach polerskich , które niby w magiczny sposób "ściemniaja" lakier i maskuja swoim pigmentem np. rysy - słyszałeś może o takim wynalazku jacklack, ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 10-09-2009, 23:54   

No zdarzyło mi sie też zgazować na lakierze za 110 zl za litr jaka firma nie wiem bo to szef kupił ale drogi był. Tyle że ja zrobiłem takiego zacieka ze masakra przy samym spodzie drzwi więc sie wkurzyłem i rozlałem tak ze zaciek spłynal do samego rantu i niebyło by śladu gdyby nie te zasrane bąbelki. Do dziś sie zastanawiam dlaczego się tak stalo. Nic z tym nie zrobisz pozostaje ci podkład i jeszcze raz malowanie. Tylko daj ten podkład bo będzie milion dziurek jak tego nie zrobisz
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-09-2009, 01:06   

meverick napisał/a:
, lakier to MIPA , klient sam taki kupił , kazał lakierowac więc polakierowałem

No cóż...siła wyższa ,ale nie sugeruj się propozycjami klientów na przyszłość ;)

meverick napisał/a:
Myśle czy by nie przelecieć tego jeszcze raz papierem P2000 ale tak by nie dojść do podkładu i położyc cienka warstwe tylko w miejscu gazowania i potem spolerować jeszcze raz. Znajomy cos tam wspominal o jakiś mleczkach polerskich , które niby w magiczny sposób "ściemniaja" lakier i maskuja swoim pigmentem np. rysy - słyszałeś może o takim wynalazku jacklack, ??

tak słyszałem ;) ,ale to dla mnie opowieści z serii science fiction ;) jeżeli jest zarysowanie powierzchowne (delikatne) to da się przeszlifować P2000 na wodę lub 1500 na sucho na maszynie i spolerować ,ale jeżeli zadrapanie jest głębokie aż do bazy wtedy żadne środki nie pomogą trzeba taką rysę rozszlifowac i lakierować

Jeśli już będziesz to szlifował to max P 1500... podkłady akrylowe, powłoki wierzchnie nie mają przyczepności po szlifie P2000 (za drobna rysa)jednakże można wzbudzić połączenie chemiczne powłoki starej z nową aplikując na powłoką starą rozć, do cieniowania w celu jej zmiękczenia ..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 11-09-2009, 13:44   

sorki ze sie w tracam w dyskusje ale czy zmatowiony element wlókniną szara z pasta matujaca 3m da dobra przyczepnosc pod lakier
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-09-2009, 14:45   

Cytat:
wlókniną szara z pasta matujaca 3m da dobra przyczepnosc pod lakier
bardzo dobra i pod srebra lepsza od papieru.ja używam miedzianej 3M czasami na paście do matowania ,czasami na zmywaczu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 11-09-2009, 19:38   

uuf dzieki bago bo juz myslalem ze kiszke odwalam z tym matowaniem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-09-2009, 20:23   

szara to jaka gradacja jest ?? 800 ?
wybaczcie ze sie tak wbija z głupim moze pytaniem ale nie miałem jeszcze do czynienia z pastami matującymi i chciałbym zapytać :D

kiedy stosować taką pastę matującą w połączeniu z włókniną ?
mowa np o tej http://www.allegro.pl/ite...v_promocja.html - pasta matująca 3M

a kiedy samą włókninę ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 11-09-2009, 21:31   

uzywam pasty matującej z włukniną do nowych zdezaków przystosowanych do lakierowania to znaczy gładkich.doskonale się matowi. a sama włuknina troche slizga po tym
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-09-2009, 01:24   

Cytat:
kiedy stosować taką pastę matującą w połączeniu z włókniną ?

Tak jak powiedział kolega slawek,
slawek napisał/a:
uzywam pasty matującej z włukniną do nowych zdezaków przystosowanych do lakierowania

również używa się włóknin z pastami do nadania przyczepności elementom cieniowanym a dokładniej chodzi o miejsce elementu cieniowanego gdzie nakładany jest tylko lakier bezbarwny. a jeszcze dokładniej chodzi o to że włóknina+ pasta matująca to środek nadający przyczepność z bardzo małym prawdopodobieństwem przetarcia powłoki Np. na kancie, co można bardzo szybko zrobić papierem ściernym nawet 1500 ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 12-09-2009, 14:32   

dołączyłem do grona zgazowanych :angry2: tyle że bąbelki zdążyły wypłynąć i popękać więc zostały dziurki/zagłębienia ....... musze wylać do rowu tego trotona ;)
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 12-09-2009, 14:52   

Luk napisał/a:
tyle że bąbelki zdążyły wypłynąć i popękać więc zostały dziurki/zagłębienia
tak samo u mnie to wygląda, dzisiaj koleś przyjedzie po ta eclipse :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-09-2009, 15:38   

Luk napisał/a:
dołączyłem do grona zgazowanych :angry2: tyle że bąbelki zdążyły wypłynąć i popękać więc zostały dziurki/zagłębienia ....... musze wylać do rowu tego trotona ;)


Trotona :) :) :) :)

Nie wylewaj do rowa bo możesz wywołać katastrofe ekologiczną na skale światową :) :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne