lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
17-08-2014, 11:12
Malowanie -róznica koloru
Autor Wiadomość
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 28-04-2014, 18:24   Malowanie -róznica koloru

Witam panowie.Jestem nowy na forum.
Oddałem samochod do lakiernika.Srebrny metalik.Zeby pomalował doł drzwi do listwy i tylni i przedni błotnik z uwagi ze z nadkoli zaczeły purchelki wychodzic.Zamowił potrzebny mu lakier.Pomalował drwi i błotniki tym samym lakierem.Kolor błotnikow nie rozni sie gołym okiem od reszty , natomiast doł drzwi zarowno przednich jak i tylnich jest inny i to wyraznie.jakby był pod zielonkawy czy cos ;(Malował dwa razy i efekt ten sam.Wygląda to nieciekawie.Panowie chociaz wy mi powiedzcie czego to wina bo lakiernik załamuje rece i jest bezradny.A ja nie kumam jak to mozliwe ze na jednym elemencie lakier wychodzi zadowalajaco dobrze a na innym zle:(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maciek_K
Klubowicz



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 343
Punkty: 6/2
Skąd: Krosno
Wysłany: 28-04-2014, 18:40   

może do innych elementów nie pasuje bo były wcześniej lakierowane :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 28-04-2014, 18:46   

Maciek_K napisał/a:
może do innych elementów nie pasuje bo były wcześniej lakierowane :killer:


nie rozniły sie kolorystycznie wczesniej bo byłoby to widac. a naprawde kolor z blotnika pasuje do koloru drzwi znad listwy .To sie kupy nie trzyma:(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-04-2014, 18:50   

Pewnie nie widziales roznicy, bo było wycieniowane.
Co to za lakiernik, co srebrny metalik na kreske robi zamiast pocieniowac i miec spokoj?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 28-04-2014, 20:42   

schlegeis napisał/a:
Pewnie nie widziales roznicy, bo było wycieniowane.
Co to za lakiernik, co srebrny metalik na kreske robi zamiast pocieniowac i miec spokoj?



To cieniował cosdoł drzwi tylnich z dołem przednich.Wiec da sie to ogarnąc zeby nie było widac?Jesli naprawde to było malowane to musiało byc super zrobione bo mam oko do takich rzeczy ale niczego niebyło widac bo sie przygladałem wczesniej.Teraz potzreba dobrego lakiernika z lubelskiego:(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-04-2014, 21:02   

Teraz wystarczy pocieniowac doly tych drzwi i po robocie, dla kumatego lakiernika to naprawde pestka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawciu323
Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 57
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-04-2014, 21:05   

schlegeis napisał/a:
Pewnie nie widziales roznicy, bo było wycieniowane.
Co to za lakiernik, co srebrny metalik na kreske robi zamiast pocieniowac i miec spokoj?
Pewnie najtańszy w okolicy. Ludzie chcą najpierw tanio a później dobrze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 28-04-2014, 21:27   

schlegeis napisał/a:
Teraz wystarczy pocieniowac doly tych drzwi i po robocie, dla kumatego lakiernika to naprawde pestka


Tylko jak ja mam znalezć teraz kumatego lakiernika zebym wiedział ze mi to zrobi dobrze.Ciezko znalezc jakies opinie o nich.Jestem z lubelskiego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28-04-2014, 21:58   

to było szukać w normalnych pieniądzach a nie jak najtaniej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 28-04-2014, 23:22   

barteek933 napisał/a:
to było szukać w normalnych pieniądzach a nie jak najtaniej



nie szukałem jak najtaniej.Znalazłem w okolicy.Nie orinetuje sie w cenach za element itp bo u nas jest i tak tanio jesli chodzi o nasz region.Nie chcesz chyba powiedziec ze jak zabule u lakiernika to bedzie to gwarancja jakosci.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2014, 08:25   

Podjedź i poproś o wycieniowanie dwóch dołów drzwi bo sie roznia odcieniem. Jak beda sie pytac o co chodzi to przeproś i jedź dalej :) Ile zaplaciles za swoja usluge?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 29-04-2014, 14:28   

schlegeis napisał/a:
Podjedź i poproś o wycieniowanie dwóch dołów drzwi bo sie roznia odcieniem. Jak beda sie pytac o co chodzi to przeproś i jedź dalej :) Ile zaplaciles za swoja usluge?


Ogołem 400 zł. pomalowanie tylnich drzwi dolu i drzwi kierowcy dołu.Błotnik tytł i przod akurat tu mu wyszło dobrze).oraz pomalowanie rantow blotników gdzie było konieczne i zakonserwowanie "bitexem" nadkoli.Sprobuje moze ktos mi doradzi dobrego fachowca.

[ Dodano: 29-04-2014, 14:30 ]
schlegeis napisał/a:
Podjedź i poproś o wycieniowanie dwóch dołów drzwi bo sie roznia odcieniem. Jak beda sie pytac o co chodzi to przeproś i jedź dalej :) Ile zaplaciles za swoja usluge?


Ogołem 400 zł. pomalowanie tylnich drzwi dolu i drzwi kierowcy dołu.Błotnik tytł i przod akurat tu mu wyszło dobrze).oraz pomalowanie rantow blotników gdzie było konieczne i zakonserwowanie "bitexem" nadkoli.Sprobuje moze ktos mi doradzi dobrego fachowca.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 29-04-2014, 15:24   

:glupek: To wychodzi po 150 za blotniki i 50 za dóły drzwi to krytycznie mało wiec nie wymagaj jakości jak z ASO.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 29-04-2014, 18:22   

abdul napisał/a:
:glupek: To wychodzi po 150 za blotniki i 50 za dóły drzwi to krytycznie mało wiec nie wymagaj jakości jak z ASO.


No jasne ze nie, ale teraz juz wiem ze warto poszukac kogos sprawdzonego.BYłem w mieszalni farb i facet powiedział ze inny kolor wyszedł bo pewnie było cieniowane juz kiedys.dorobił mi inny odcien bazy i ma poprawiac te roznice.A jak mu tym razem nie wyjdzie to mam kontakt do ponoc dobrego lakiernika, ktorego polecił mi facet w mieszalni.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2014, 20:02   

Nawet mocno spieprzony kolor mozna zwykle wycieniowac, wiec skup się na znalezieniu ogarniętego fachowca.
A lakiernik jesli wzial 4 stowki to po prostu smiechu warte..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 29-04-2014, 21:21   

Też jestem z Lubelskiego i też z poza miasta i wiem że nasz region ma niskie ceny. Niemniej jednak żaden warsztat w okolicy nie polakieruje niczego taniej niż 100zł za dół drzwi i 200zł za błotnik. I do tego + vat jeżeli ktoś chce z rachunkiem, bo wiadomo jak to u garażowców nie wszystko na rachunek idzie. Sory, ale cena którą podałem to jest bardzo tanio. Twój lakiernik zrobił to za połowę tej ceny. Przy czym cena normalna dla dla prawidłowo wykonanej naprawy w mojej okolicy to 250-350żł za element + vat. Większość robi po 200 i efekt pożal się borze....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29-04-2014, 22:17   

dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, za tą cenę to się ciesz że kolor masz w ogóle taki bo u mnie nigdzie tak tanio nie znajdzie a ja jestem z mazowieckiego. u mnie dość tani lakiernik za zderzak, błotnik i pół tylnej klapy bierze 600zł i jego praca jest przeciętna :/ są co robią taniej oczywiście ale robi w takich że nie wiem czy na powietrzu nie było by lepszych warunków :D no i o prowadzonej dg można zapomnieć :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 29-04-2014, 22:57   

barteek933 napisał/a:
dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, za tą cenę to się ciesz że kolor masz w ogóle taki bo u mnie nigdzie tak tanio nie znajdzie a ja jestem z mazowieckiego. u mnie dość tani lakiernik za zderzak, błotnik i pół tylnej klapy bierze 600zł i jego praca jest przeciętna :/ są co robią taniej oczywiście ale robi w takich że nie wiem czy na powietrzu nie było by lepszych warunków :D no i o prowadzonej dg można zapomnieć :)


To prawda .U nas w ogóle mechanicy sa wiele tansi usługi itp, OC tansze.Teraz pozostalo mi pocieniowac drzwi wiec dla mnie liczy sie efekt , bo dla ładnego efektu zleciłem lakierowanie.W takim wypadku Cena nie gra roli.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mst
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 426
Punkty: 4/12
Skąd: uk
Wysłany: 29-04-2014, 23:59   

michalLbn napisał/a:
pożal się borze....

boże,co ludzie mają za problemy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2014, 15:09   

Czytam,czytam i ciągle jestem zaskakiwany :) .
Ostatnio robiłem kosztorys materiałów do mojego strucla i na 3 elementy koszt samych materiałów wyniesie z 1200 zł,czyli 400 zeta za element bez robocizny,a tu proszę-za 4 stówki można oblecieć kilka rzeczy ;] .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 30-04-2014, 18:49   

CM Punk napisał/a:
Czytam,czytam i ciągle jestem zaskakiwany :) .
Ostatnio robiłem kosztorys materiałów do mojego strucla i na 3 elementy koszt samych materiałów wyniesie z 1200 zł,czyli 400 zeta za element bez robocizny,a tu proszę-za 4 stówki można oblecieć kilka rzeczy ;] .


Wez pod uwage ze lakiernik juz 2 raz poprawia to co zepsuł.Takze srednio mu sie to skalkulowało :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2014, 20:22   

Ale komu się nie kalkuluje?
Bo u mnie robić będzie zupełnie ktoś inny,a ja wybrałem materiały dobrej jakości i z jednego systemu ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 30-04-2014, 20:36   

CM Punk napisał/a:
Ale komu się nie kalkuluje?
Bo u mnie robić będzie zupełnie ktoś inny,a ja wybrałem materiały dobrej jakości i z jednego systemu ;) .


Nie kalkuluje sie lakiernikowi ktory mi to robił , no i w gruncie rzeczy chuba mi tez.BO gdybym miał zaufanego fachowca to zaoszczedzilbym czas i nerwy i juz jezdzilbym autem.Dzisiaj miał malowac inna baza.Ale mysle ze efekt znow bedzie niezadowalajacy i zaprowadze auto do innego szpeca.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2014, 20:58   

cinek100 napisał/a:
CM Punk napisał/a:
Ale komu się nie kalkuluje?
Bo u mnie robić będzie zupełnie ktoś inny,a ja wybrałem materiały dobrej jakości i z jednego systemu ;) .


Nie kalkuluje sie lakiernikowi ktory mi to robił , no i w gruncie rzeczy chuba mi tez.BO gdybym miał zaufanego fachowca to zaoszczedzilbym czas i nerwy i juz jezdzilbym autem.Dzisiaj miał malowac inna baza.Ale mysle ze efekt znow bedzie niezadowalajacy i zaprowadze auto do innego szpeca.

A co to za materiały?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 30-04-2014, 21:58   

CM Punk napisał/a:
cinek100 napisał/a:
CM Punk napisał/a:
Ale komu się nie kalkuluje?
Bo u mnie robić będzie zupełnie ktoś inny,a ja wybrałem materiały dobrej jakości i z jednego systemu ;) .


Nie kalkuluje sie lakiernikowi ktory mi to robił , no i w gruncie rzeczy chuba mi tez.BO gdybym miał zaufanego fachowca to zaoszczedzilbym czas i nerwy i juz jezdzilbym autem.Dzisiaj miał malowac inna baza.Ale mysle ze efekt znow bedzie niezadowalajacy i zaprowadze auto do innego szpeca.

A co to za materiały?


Nie wiem jakich materiałow uzywał.Ale kiedys ten lakiernik malował mi drzwi w innym aucie.I element pozostał nienaruszony az do złomowania samochodu(ok 13 lat).wiec chyba materiały nie byly takie złe.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2014, 16:09   

Ale to,że kiedyś Ci dobrze polakierował i nic się nie działo nie znaczy,że teraz nie
zmienił materiałów na inne tańsze/gorsze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 01-05-2014, 16:40   

CM Punk napisał/a:
Ale to,że kiedyś Ci dobrze polakierował i nic się nie działo nie znaczy,że teraz nie
zmienił materiałów na inne tańsze/gorsze.


Mozliwe.Ale ja tam nie ,iałem jakiegos dzwona ze pogiete drzwi itp.Miałem odpryski na błotnikach i trzeba było pomalowac.Na drzwiach nie miałem rdzy tylko były lekkie wmięcia i przy okazji chciałem to zrobic.Rozumiem ze materialy to lakier bazowy , lakier bezbarwny ,masa do wszpachlowania i jakis podkład?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2014, 19:22   

Tak,potrzebny jest podkład epoksydowy (przy przecierkach do blachy),podkład akrylowy o odpowiedniej szarości widmowej,baza i bezbarwny :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cinek100
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 02-05-2014, 20:30   

CM Punk napisał/a:
Tak,potrzebny jest podkład epoksydowy (przy przecierkach do blachy),podkład akrylowy o odpowiedniej szarości widmowej,baza i bezbarwny :) .


Uzywa od dawna materiałów firmy APP.Samochod dzis odebrałem.Po lakierowaniu nową bazą, prawe tylnie drzwi nie widac roznicy w odcieniu.Natomiast lewy przod jest roznica.Pozostaje mi zaprowadzic do innego fachowca zeby dokonczył.Boje sie tylko ze lakier moze zmienic odcien delikatnie.Bo teraz jest idealny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-05-2014, 22:31   

APP to niestety materiały z niższej półki,kiedyś nawet na forum pytałem o opinie i nie były polecane,osobiście wybrałem Spies Heckera.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Damian1212
Stały Bywalec


Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 92
Punkty: 1/1
Skąd: Terespol
Wysłany: 03-05-2014, 11:03   

robilem na App ze trzy lata od szpachli po lakier i mam polakierowanego mercedesa i jest bardzo ladnie jak na cenę tych prouktów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne