lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podkłady Du Pont 1052-1056 vs linia podkładów LE 2001-7
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-09-2009, 23:20   

gola napisał/a:
Ja aktualnie pracuje na 1052 i 1056 z DP i jezeli mialbym go porownac do wszystkich podkladow jakie do tej pory uzywalem,to ...
nie ma porownania.

czyli co? Podkład LE 2001-7 jest gorszy od 1052-1056? ;) robiłem na tych podkładach ale mi jakoś nie leżały, po pierwsze niekompletny VS a zwłaszcza brak vs-7, nieco mniejsze wypełnienie i z tego co też zauważyłem jest bardziej męki i bardziej pyli przy nanoszeniu w stosunku do linii podkładów LE
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 09-09-2009, 06:46   

jacklack napisał/a:
gola napisał/a:
Ja aktualnie pracuje na 1052 i 1056 z DP i jezeli mialbym go porownac do wszystkich podkladow jakie do tej pory uzywalem,to ...
nie ma porownania.

czyli co? Podkład LE 2001-7 jest gorszy od 1052-1056? ;) robiłem na tych podkładach ale mi jakoś nie leżały, po pierwsze niekompletny VS a zwłaszcza brak vs-7, nieco mniejsze wypełnienie i z tego co też zauważyłem jest bardziej męki i bardziej pyli przy nanoszeniu w stosunku do linii podkładów LE

nie Jacku,nie jest gorszy,nadal go stosuje ale w formie m/m bardziej ;) .
Jezeli chodzi o VS to owszem brak jedynki i siodemki,ale reszte odcieni mozna samemu zrobic.
Co do wypelnienia to sie z toba nie zgodze,wypelnia wedlug mnie lepiej jak linia 2001-7,do jego twardosci nie mam zastrzezen,zalezy na jakim utwardzaczu ;) .Jezeli rozrobisz go 5:1 z 256S to jego twardosc jest oki.
Pozatym jest wiele tanszy od 2001-7 ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 08:40   

Cytat:
Jezeli rozrobisz go 5:1 z 256S to jego twardosc jest oki.
na utwardzaczach serii Xk ... ja też nie mam zastrzeżeń co do schnięcia i utwardzenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-09-2009, 10:21   

gola napisał/a:
Jezeli rozrobisz go 5:1 z 256S to jego twardosc jest oki

Robie na utw.XK203 w stosunku 7:1:0,50 stosując rozcieńczalnik XB387, schnie bardzo szybko a w obróbce nie jest zbyt miękki ;)
gola napisał/a:
Pozatym jest wiele tanszy od 2001-7 ;]

No tu nie ma dwóch zdań 1052-1056 jest tańszym podkładem od linii LE ale czy wydajniejszym?? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 11:15   

Cytat:
No tu nie ma dwóch zdań 1052-1056 jest tańszym podkładem od linii LE ale czy wydajniejszym??
z wydajnością to zależy co chcemy uzyskać. jako wysoko wypełniający lepszy 1052-1056 ,jako grunt wymaga dodania większej ilości rozcieńczalnika od LE 200.... najlepiej jest posiadać te dwa podkłady ,jeden ma lepsze zastosowanie przy naprawach MM ,drugi dobry na powierzchnie naprawiane ,mocno szpachlowane .
na brak VS-a 7 się nie wypowiem ,bo nie wiem dlaczego nie ma, tym bardziej że czarne w systemie wodorozcieńczalnym cromax mają do życzenia pod względem krycia na VS 6
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-09-2009, 12:27   

Cytat:
na brak VS-a 7 się nie wypowiem

Bo go nie ma więc cóż tu można powiedzieć? ;)
baqo napisał/a:
tym bardziej że czarne w systemie wodorozcieńczalnym cromax mają do życzenia pod względem krycia na VS 6

Technologia... receptura mówi wyraźnie... pod bazę czarną ma być tło widmowe czarne VS-7 więc nie możesz baqo, winić systemu o słabe krycie kolorów czarnych,to Ty sam wybrałeś taki podkład w którym nie ma kompletu VS-ów ;) i aplikujesz czarną bazę na VS-6 więc nie zgodnie z technologią i co za tym idzie nie ma się co dziwić że masz kłopoty z kryciem
To samo tyczy białych solidów też podobno nie kryją
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 15:15   

jacklack napisał/a:
Cytat:
na brak VS-a 7 się nie wypowiem

Bo go nie ma więc cóż tu można powiedzieć? ;)
tzn. słów mi brakuje na jego brak. system stałby się o niebo lepszym ,gdyby posiadał VS 7. no ale za dobrze by było i musimy się cieszyć z szóstki :) :)
jacklack napisał/a:
,to Ty sam wybrałeś taki podkład w którym nie ma kompletu VS-ów ;)
wybrałem bo mi pasuje jego cena i jakość. do LE muszę trochę dopłacić ,a warunki ekonomiczne mi na to nie pozwalają ;) . ale jest też taki plus VS 6 , że widać na nim wyrażniej środki kontrolne ,które są właśnie czarne. kiedyś używałem białej bazy rozcieńczalnikowej ,ale teraz mam tylko wodną ,a ta się nie nadaje.
jacklack napisał/a:
To samo tyczy białych solidów też podobno nie kryją
powinien być VS 1 ,jest tylko 2 . przy lakierowaniu bazy w białym kolorze piorunów :angry: nie brakuje :) . na szczęście biały to rzadki kolor.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 09-09-2009, 20:00   

jacklack napisał/a:

Robie na utw.XK203 w stosunku 7:1:0,50 stosując rozcieńczalnik XB387, schnie bardzo szybko a w obróbce nie jest zbyt miękki ;)

Napewno nie szybciej niz 1052-56 na utwardzaczu szybkim ;) ,nie wierzysz Jacku,zagladnij i porownaj karty :)

jacklack napisał/a:
No tu nie ma dwóch zdań 1052-1056 jest tańszym podkładem od linii LE ale czy wydajniejszym?? ;)

Powiedzialbym nawet ze bardziej wypelniajacym niz linia LE i co do jego wydajnosci nie mam zastrzezen.
Poza tym Latwiejszy w obrobce anizeli LE,ktory jest twardy jak kamien.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 20:07   

jacklack napisał/a:
aplikujesz czarną bazę na VS-6 więc nie zgodnie z technologią i co za tym idzie nie ma się co dziwić że masz kłopoty z kryciem
tak! tylko że na vsa to i 600-tka super kryje ,a woda przecież jest doskonalsza. gola, jak kryje 6000 ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 09-09-2009, 20:12   

baqo napisał/a:
... jak kryje 6000 ?

czarny kryje doskonale ;) ,nawet na bialy podklad.
Problemy sa z zielonymi,czerwonymi (nie wszyskie) oraz niebieskie.
Jezeli chodzi np o srebro,to nie spotkalem sie do tej pory z lakierami lepiej kryjacymi w srebrze.1,5 do 2-och wastw maxymalnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-09-2009, 20:32   

gola napisał/a:
Powiedzial bym nawet ze bardziej wypelniajacym niz linia LE

No nie wiem nie wiem ;) porównaj sobie ciężary właściwe tych dwóch podkładów 1 L LE ma ponad 1500g, a 1 L 1052-56 ma ma nieco ponad 1300g więc z tego może wynikać że jednak w podkładach LE jest więcej części stałych tych wypełniających ;)
gola napisał/a:
LE,ktory jest twardy jak kamien.

I to mi się właśnie podoba w tym podkładzie że się sypie przy szlifie i że przy byle dojechaniu maszyną do kantu nie przeciera się
Cytat:
tak! tylko że na vsa to i 600-tka super kryje

gola napisał/a:
czarny kryje doskonale ;) ,nawet na bialy podklad.

Ale przecież i woda kryje białe przecierki np.do epoxu, nie jednokrotnie nakładam czarną bazę na jasny epox i kryje na 2 pełne
Robiłem na systemie C600 bardzo długo robiłem na systemie C6000 ponad 3 lata na cromaxie robie ponad 4 lata i jeżeli bym miał dziś do wyboru konwencja czy woda to na pewno wybrał bym wodę cromax,ten system jest lepszy pod każdym względem, a jeżeli ktoś na niego narzeka to widocznie zapomniał jak długo trzeba aplikować konwencje i suszyć ją w kabinie, jak ostrożnie trzeba ją aplikować żeby nie podnosiła starych powłok,następna sprawa to wygląd powłoki, czy bezbarwny jest tak szklisty po nałożeniu na bazę konwencjonalną jak po nałożeniu go na bazę wodną?chyba nie, wszyscy wiemy ze baza konwencjonalna odparowuje jeszcze przez dłuższy czas poprzez powłokę bezbarwnego przez co zmienia się nieco na jego niekorzyść, juz nie wspomnę o grubościch warstw bazy wodnej i konwencjonalnej co też ma duży wpływ na wygląd bezbarwnego ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 09-09-2009, 20:57   

jacklack napisał/a:
...porównaj sobie ciężary właściwe tych dwóch podkładów 1 L LE ma ponad 1500g, a 1 L 1052-56 ma ma nieco ponad 1300g więc z tego może wynikać że jednak w podkładach LE jest więcej części stałych tych wypełniających ;)

a wiec dlaczego podklad epoxydowy ktory nie ma wlasciwosci wypelniajacych takich jak podklady LE,ma mase wieksza nawet od tych podkladow?
jacklack napisał/a:
...przy byle dojechaniu maszyną do kantu nie przeciera się ...

to prawda
jacklack napisał/a:
Ale przecież i woda kryje białe przecierki np.do epoxu, nie jednokrotnie nakładam czarną bazę na jasny epox i kryje na 2 pełne

ale to wy rozmawialiscie o czarnym w cromax-ie :)
Poza tym epox mozesz tez dobarwic,co by ci bialy spod czarnego nie przeswitywal :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-09-2009, 21:08   

Cytat:
a wiec dlaczego podklad epoxydowy ktory nie ma wlasciwosci wypelniajacych takich jak podklady LE,ma mase wieksza nawet od tych podkladow?

Ale epox to zupełnie inny produkt,być może związki i żywice potrzebne do zabezpieczenia przed korozją są dużo cięższe aniżeli wypełniacze w podkładzie akrylowym ?

A co do epoxu, no to fakt można go dobarwiać tylko jeszcze trza mieć barwniki C6000 (konwencjonalne) ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 09-09-2009, 23:01   

jacklack napisał/a:
A co do epoxu, no to fakt można go dobarwiać tylko jeszcze trza mieć barwniki C6000 (konwencjonalne) ;) :)


wystarczy AM5 :) ,a z dostepnoscia raczej nie ma problemu,pozatym jak dobarwiasz bezbarwny jak potrzeba?he? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-09-2009, 23:23   

gola napisał/a:
jacklack napisał/a:
A co do epoxu, no to fakt można go dobarwiać tylko jeszcze trza mieć barwniki C6000 (konwencjonalne) ;) :)


wystarczy AM5 :) ,a z dostepnoscia raczej nie ma problemu,pozatym jak dobarwiasz bezbarwny jak potrzeba?he? ;)

hehe wiem Dp przecież też handluje konwencją ,skoro wszyscy mogą ??choć nie podchodzi do tego z jakimś wielkim optymizmem ;)

tak nieoficjalnie ;) mam i u siebie ze 20 konwencjonalnych barwników, i tak jak mówisz dobarwiam epox.AM5..ponadto robię na nich praktycznie wszystkie bumpery ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne