lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
08-09-2009, 17:21
Potrzebuję lakier na Skodę.
Autor Wiadomość
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 07-09-2009, 13:27   Potrzebuję lakier na Skodę.

Cześć. Pytanie do tych którzy mają mieszalniki. U mnie w mieście nie mogą dobrać akrylu na taką skodę. Tragedia. Zadupie. ;) Chodzi o to aby pasowalność była w miarę, ponieważ do malowania idzie maska, zderzak, jeden błotnik i drzwi kierowcy. Wszystko w kant i bez cieniowania . w sumie nie ma nawet jak bo to jednowarstwowy akryl.
Teraz pytanie do tych którzy się znają:
Czy skoda miała kilka odcieni tego lakieru ?
Jak mi chłop w mieszalni pokazał z kodu kolor to wesoło sie zrobiło..
Byłem w 5 mieszalniach i dupa.
Kurcze może kupić ten akryl w bazie i wycieniować.. hm no nie wiem.
Tak ogólnie chodzi mi o to czy jest wśród nas ktoś kto jest w stanie mi pomóc :-)
ps. Wiem , że jest. Czekam na odp.

C9524190_2.jpg
Plik ściągnięto 213 raz(y) 83,58 KB

_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-09-2009, 13:46   

Deca-Durabolin napisał/a:
Czy skoda miała kilka odcieni tego lakieru ?

Z tego co mam u siebie to ten kolor niebieski występuje tylko w podstawie i nie ma odcieni
W palecie kolorystycznej Skody występują dwa niebieskie (porównując do zdjęcia) do siebie podobne kolory i obydwa występują w bazie niemetalicznej (solidy)
4590 DYNAMIC BLAU
4402 LASER BLAU
Deca-Durabolin napisał/a:
w bazie i wycieniować.. hm no nie wiem.

Nawet powinieneś wycieniować el przyległe, a nie czekać na rozczarowanie po rozklejeniu i montażu

W jakich byłeś tych mieszalniach??, nie powinno być problemu z dorobieniem tego lakieru w bazie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 07-09-2009, 15:41   

Po pierwsze to dziękuję za konkretną i normalną odpowiedź ;-) O to na forum chodzi :) Widzisz, że jestem jeszcze młody i nie mam doświadczenia tyle co Ty i pomimo tego pomagasz. Takich ludzi trzeba sobie cenić ;-)

Ok to się wycieniuje. Tylko potrzebuje troche Twojej pomocy. Jeżeli oczywiście masz chęć i czas.

Już piszę i pokazuję na zdjęciu o co chodzi i na czym polegają uszkodzenia.

Najpierw przeczytaj jak ja to widzę następnie powiedz co planuję źle co dobrze itp.

Na błędach się człowiek uczy a kto pyta nie błądzi.
Do rzeczy. Uszkodzenia :
-Zderzak przedni : otarcia mały ubytek itp
-maska: uszkodzenie zaznaczone ( prawy dolny róg)
-Błotnik: jest nowy w szarym kolorze
- Drzwi kierowcy uszkodzone przez stary błotnik. Naprawa blacharska obejmuje połowę.
-Tylny blotnik róg przy zderzaku- rdza.

Więc tak. Zderzak idzie cały w kolor.

Z maską jest pytanie: czy jeżeli bazą walnę do tego załamania a cały element w bezbarwny czy nie bedzie sie mocno różniło ? Jak robiłem w profesjonalnym warsztacie to tak własnie robilismy z tym ze efekt dla dobrego oka był 5/10...
może przypylić bazą całą maskę i z głowy... Tu o pomoc. ;)

Blotnik cały w kolor.
Drzwi kierowcy od połowy do cieniowania.

Teraz pytanie. Błotnik,ramka od szyby i słupek graniczą ze sobą czyli też wypada wycieniować...
Jeżeli mógłbyś poprawić mój rysunek w np w paincie i zrobic kreski gdzie najlepiej byłoby cieniować to byłbym wdzięczny..

tylny błotnik- zaprawka na wtapiaczu.

Mam nadzieję, że młodzi tacy jak ja skorzystają z tego tematu. Pozdrawiam i czekam na odp.

Ps. Jeżeli trzeba to Możesz przesunąć temat do innego działu.

[ Dodano: 07-09-2009, 15:47 ]
Ps. Mieszalnie w jakich byłem jak dobrze pamiętam :
csv , profix, jedna bez nazwy (chłop ma w domu) , druga w warsztacie ( jakis bardzo stary mieszalnik mieli to długo z nimi nie gadałem) a ostatnia to salon hundai a tam uboga paleta a kolory w/w marki.

C9524190_2 - Kopia.jpg
Plik ściągnięto 234 raz(y) 84,79 KB

_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-09-2009, 16:57   

Deca-Durabolin, tu nie ma żadnej kombinacji, zasada aplikacji jest jedna
Na każdy uszkodzony element, czy to zderzak, maska,błotniki, czy drzwi jeżeli jest naprawiany częściowo nakłada się bazę na miejsce naprawiane cieniując nią i na cały element nakłada się lakier bezbarwny

Deca-Durabolin napisał/a:
Zderzak przedni : otarcia mały ubytek itp


to to co jest widoczne, ale podejrzewam że na tym całym zderzaku jest masa odbić mechanicznych dlatego proponował bym nałożyć na cały zderzak podkład akrylowy (może za wyjątkiem tej części zderzaka która przylega do błotnika przedniego prawego)

Deca-Durabolin napisał/a:
maska: uszkodzenie zaznaczone ( prawy dolny róg)

Ta sama sytuacja czyli oprócz uszkodzenie widocznego tak samo jak na zderzaku są odbicia mechaniczne,jeśli tak to rozszlifować nałożyć podkład akrylowy, i praktycznie wyjdzie cała maska w podkładzie
Deca-Durabolin napisał/a:
Błotnik: jest nowy w szarym kolorze

szarym? tzn że jest to błotnik używany w starej powłoce (nowy serwisowy jest w podkładzie epoxydowym ciemno beżowym) czyli przeszlifować ewentualnie naprawić, nałożyć podkład/szlif
Deca-Durabolin napisał/a:
Drzwi kierowcy uszkodzone przez stary błotnik. Naprawa blacharska obejmuje połowę.

Tutaj naprawa tych drzwi wyjdzie max do połowy co daje ci szanse cieniowania bazą nieco za miejsce naprawiane przez co unikniesz lakierowania drzwi tylnych

Deca-Durabolin napisał/a:
Tylny blotnik róg przy zderzaku- rdza.


oczyścić naprawić nanieść bazę na miejsce naprawiane cieniując i na cały ten element lakier bezbarwny,słupek przy szybie czołowej również wycieniuj bazą, nie bedzie ewentualnej różnicy koloru do błotnika przedniego

Zakładam że zderzak i maska mają te uszkodzenia mechaniczne,jeżeli nie to możesz aplikować baze punktowo na miejsca naprawiane cieniując ale tak jak pisałem wyżej na całe elementy musisz nanieść lakier bezbarwny

Kolor szary-podkład akrylowy
Niebieski kolor lini to baza
Zielony kolor linii to lakier bezbarwny

C9524190_2.jpg
Plik ściągnięto 240 raz(y) 93,22 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 07-09-2009, 17:01   

Deca-Durabolin, na masce to bym sie w ogóle nie bawił w jakiekolwiek cieniowanie tylko lakierował całość :) )

masz fajną robotę (wg mnie)
błotnik i maske całość
zderzak prawie jak uszkodzony przy błotniku a dalej cieniujesz :)
drzwi tez masz uszkodzone przy błotniku więce calej okazja by zcieniować bazą (na całość klar :)
no i po słupku dachu :)

jeszcze pomocnicze foto :) jak ja bym to widział: (czerwone koła to miejsca cieniowania :) )



[ Dodano: 07-09-2009, 17:06 ]
nie zauważyłem ze tylny zderzak tez jest uszkodzony :/// bo tak to byś mógł zcieniować bezbarwny bezbarwnym na słupku :) jest to wąski element to wyszło by bez śladu :)

no ale jak masz do roboty tam ten tył to niestety....

Deca-Durabolin, jeśli to nie tajemnica to ile za taką naprawę u Ciebie ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 07-09-2009, 17:13   

jacklack, Powiem Ci tak. Jako nieliczny potrafisz normalnie i konkretnie napisać co i jak.. :piwosz: Przeczytałem Twoją lekturę raz i od razu wiem o co chodzi :) zazwyczaj bywa tak, że żeby zczaić o co chodzi trzeba ponad 2 razy czytać ;-)

Wciskam opcje pomógł ( o ile w ogóle mogę ) ;-)

Kontynuując:

Błotnik jest stary ale dla tego samochodu nowy ;-)
(używany)

Rysunek bdb. Wiem o co chodzi. Dziękuję. Niedługo samochód wieżdża na warsztat to dam fotki jak wygląda przed.
Odnośnie lakieru zajade jeszcze do csv będę coś kombinował...
Pozdrawiam i dziękuję.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne