lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie drugi raz po złym pomalowaniu auta.
Autor Wiadomość
Layco
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-02-2014, 18:37   Lakierowanie drugi raz po złym pomalowaniu auta.

Witam wszystkich na forum. Konto założyłem z racji kłopotu jaki mnie spotkał po pomalowaniu mojego samochodu. Mam Fiata Cinquecento Sporting, którego postanowiłem odrestaurować. W związku z tym zrobiłem mu kompletną mechanikę, blacharkę, wnętrze i lakier. Niestety to ostatnie lakiernikowi mimo samozachwytu z jego strony nie wyszło. Auto zostało pomalowane w listopadzie a drzwi o których zaraz napiszę pod koniec grudnia.

Być może sam lakier nie jest źle położony ale kolor jaki wyszedł na elementach jest niestety różny. Być może różnice są subtelne i niejeden laik nie zwrócił by na to uwagi ale ja wydałem na to tyle pieniędzy i straciłem nerwów, że nie może być tak. Samochód był malowany lakierem akrylowym Glasurit num. V112/A Rosso Starter.

Niestety drzwi od strony kierowcy były malowane dwa razy jakieś 2 miesiące po pierwszym malowaniu (ponieważ były tam jakieś kropki, dziurki w kilku miejscach) i mimo tego, że lakiernik wciska mi, że to ten sam kolor to jest on inny. Nie wiem czy to wynika to z tego, że np. pomalował czerwony na czerwony, czy ze złych proporcji czy z podziału elementów podczas malowania. Nie znam się na tym ale właśnie dlatego nie maluję auta sam tylko za to płacę !

Po tym zacząłem się wpatrywać w cały samochód i druga strona też wydaje się różna tzn. tylny błotnik jest najbardziej "pomidorowy", drzwi czerwone a błotnik wydaje się najbardziej różowy.

Rozumiem, że gdybym malował jeden czy dwa elementy czy nawet pół samochodu może dojść od sytuacji kiedy coś się różni ale kiedy maluję cały samochód nie ma takiej opcji. Tym bardziej, że mem kilka starych aut i remont samochodu nie jest przeze mnie przerabiany po raz pierwszy ale podkusiło mnie, żeby pomalować go u kolegi bo bliżej ... i wydawało się taniej, choć wyszło suma summarum drożej.

Teraz pytanie do fachowców. CO ROBIĆ ?

Czy pomalować ten samochód jeszcze raz tak jak stoi bez rozkładania na elementy (bo jak sądzę to było skutkiem wielokolorowości - malowanie w różne dni, różnych elementów) ale czy wtedy kiedy pomaluję na to co jest nie będzie tak samo ? Czy czerwony kolor nie zmienia się pod wpływem warstw ?

Czy może położyć na to co jest podkład czy raczej nie ma sensu ? Niech mi ktoś coś konstruktywnego poradzi bo tak mnie ta sytuacja wkurza, że spać mi nie daje. Auto robiłem pól roku i nie chciałem takiego efektu.

Gdybym zdecydował się na pomalowanie tego jeszcze raz na to co jest w jednym dniu, tym samym lakierem, w tym samym miejscu to czy z racji, że znów będzie to czerwony kolor to wszystko ściemnieje a różnice zostaną czy nowy czerwony lakier pokryje wszystko tak, że kolor będzie jednolity na wszystkich elementach ?

Zdjęcia:

Lewe drzwi ciemniejsze od błotników:




Prawe też:


Stojąc od przodu nie widać tak tych różnic ale od tyłu i z boku są one (przynajmniej dla mnie) bardzo widoczne.

Proszę o rady !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-02-2014, 23:42   

Trzeba całe boki przemalować i będzie petarda. Magister musiał malować każdy element innego dnia i dlatego wyszło inaczej.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 02-02-2014, 08:47   

Dokładnie, przeszlifować, dać podkład m/m o odpowiedniej szarości i jechać całe boki :) Chociaż po tych zdjęciach to dla mnie przynajmniej róznica jest naprawdę minimalna ;)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 02-02-2014, 09:35   

Z lewej jest masakra. Na żywo musi być fatalnie ale z prawej ja osobiście bym się nie czepiał.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 02-02-2014, 09:46   

Ryba po co dawać podkład mm jeżeli ta powłoka nie ma wad poza kolorem? akryl to świetny podkład i vs jest idealny w jakim celu wracac do szarości?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-02-2014, 10:51   

Kamil208, Jak jest lipna baza i nie kryję to może być to samo ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 02-02-2014, 15:29   

autor napisał że malowany akrylem glasuritu, ale nawet gdyby to była to słabo kryjąca baza to szybciej pokryje tą różnicę odcienia niż zrobi z szarego podkładu czerwony pożądany kolor.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 02-02-2014, 16:18   

Ja kiedyś miałem podobną różnicę w kolorach na bazie standoxa. Lakierowałem na ostro. Przyczyną był szary podkład. A powinienem był zastosować biały.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 02-02-2014, 17:43   

Tylko biały podkład!, pod czerwony ,pomarańczowy,żółty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 02-02-2014, 21:27   

darekk napisał/a:
Tylko biały podkład!

Bardzo jasny szary moim zdaniem jest bardziej adekwatny. Też miałem ten problem. Na czystej bieli wyszedł za jasny i bijący po oczach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne