lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie felg RIAL NOGARO
Autor Wiadomość
śliwa
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: ELA
Wysłany: 02-01-2014, 16:46   Lakierowanie felg RIAL NOGARO

Witajcie, założyłem tutaj konto, aby się poradzić specjalistów: kupiłem sobie felgi Rial Nogaro - używane, w całkiem dobrym stanie, jednak z czasem pojawiły się odpryski, rysy, lakier zaczął się łuszczyć. Co z nimi zrobić? W mieszalni powiedziano mi że ten lakier to jakiś specjalny i kosztuje 80zł za 100ml. Da się uzyskać podobny efekt zwykłym lakierem? Może znacie jakiś gotowy srebrny lakier, który ma głęboki połysk?

Tak wygląda felga po polerce rantu:



Tak wyglądała wcześniej, na samochodzie:



Wcześniej lakierowałem inne felgi na biało (1biała baza/2biała perła/3klar) i efekt był ciekawy, ale zastanawiałem się, jak by wyglądał efekt końcowy, gdybym użył innej perły, np czerwonej?

Tutaj zdjęcie mojej białej perły: http://img402.imageshack....57/p5312073.jpg
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2014, 00:09   

Kolego chcesz polakierować rant czy środek ?

Jeżeli środek to czarna baza na nią naprusz srebra efekt podbny. W r-m jest gotowy produkt "flasch flake" czy jakoś podobnie :P Tylko cena jest trochę wysoka, na to lakier najlepiej ceramik bo to w końcu felga.


Jeżeli rant hmm gołe alu lakierowałem kiedyś lakierem stx'a "cristall" z dodatkiem "reningera" Było to alu wyszlifowane aż do papieru 2000 lub 3000 ale bez polerki, po polerce się tak nie trzyma ;/ Sam się zastanawiam czy jest jakiś lakier nadający się na polerowane alu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
śliwa
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: ELA
Wysłany: 03-01-2014, 04:26   

propsiak, dzięki za odpowiedź. Mam zamiar malować sam rotor, a rant zostaje goły aby efekt lustra był widoczny w pełni. Białe felgi (ostatnie foto) malowane były zwykłym lakierem i 3 sezony było OK a robiłem 20tys km rocznie, potem auto sprzedałem, ale nadal jeździ na tych kołach z tego co mi wiadomo. Dlatego szukam tańszej alternatywy na odświeżenie felg oraz być może zmianę na nieco inny lakier. Ten oryginalny to jakoś się nazywał specjajnie, nie wiem czy dobrze kojarzę, xeralic? To jest cos ala chrome shadow od BMW. A to co proponowałeś, ten flash flake - zapewne też będzie kosztować sporo więcej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2014, 10:24   

śliwa napisał/a:
propsiak, dzięki za odpowiedź. Mam zamiar malować sam rotor, a rant zostaje goły aby efekt lustra był widoczny w pełni. Białe felgi (ostatnie foto) malowane były zwykłym lakierem i 3 sezony było OK a robiłem 20tys km rocznie, potem auto sprzedałem, ale nadal jeździ na tych kołach z tego co mi wiadomo. Dlatego szukam tańszej alternatywy na odświeżenie felg oraz być może zmianę na nieco inny lakier. Ten oryginalny to jakoś się nazywał specjajnie, nie wiem czy dobrze kojarzę, xeralic? To jest cos ala chrome shadow od BMW. A to co proponowałeś, ten flash flake - zapewne też będzie kosztować sporo więcej.


Dlatego zamiast niego delikatnie przeprusz srebrem. Mi fajnie wyszło srebrem opla bodajże 147 na wysokim ciśnieniu pyliłem 2 delikatne warstewki :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
śliwa
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: ELA
Wysłany: 03-01-2014, 10:37   

Czyli podkład, pełne krycie czarną bazą, na to powiedzmy jedna lub dwie półwarstwy dowolnego srebra? Lepiej grubsze czy drobniejsze ziarno? Nawet nie wiem jaka mam dysze, ale chyba coś koło 1.6. Nie jestem lakiernikiem, w życiu malowałem 3 razy felgi, raz zderzak i raz błotnik i raz cały skuterek, dlatego pewnie będę zadawać dużo pytań ;]

[ Dodano: 03-01-2014, 10:37 ]
No i wiadomo klar na koniec oczywiście, żeby nie było ;)

[ Dodano: 03-01-2014, 10:38 ]
Zobaczymy, podjadę do mieszalni i powiem żeby mi dali jakieś grubsze sreberko żeby mi tylko przez dyszę przeszło i zrobię próbę na zapasówce :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2014, 22:03   

śliwa napisał/a:
Czyli podkład, pełne krycie czarną bazą, na to powiedzmy jedna lub dwie półwarstwy dowolnego srebra? Lepiej grubsze czy drobniejsze ziarno? Nawet nie wiem jaka mam dysze, ale chyba coś koło 1.6. Nie jestem lakiernikiem, w życiu malowałem 3 razy felgi, raz zderzak i raz błotnik i raz cały skuterek, dlatego pewnie będę zadawać dużo pytań ;]

[ Dodano: 03-01-2014, 10:37 ]
No i wiadomo klar na koniec oczywiście, żeby nie było ;)

[ Dodano: 03-01-2014, 10:38 ]
Zobaczymy, podjadę do mieszalni i powiem żeby mi dali jakieś grubsze sreberko żeby mi tylko przez dyszę przeszło i zrobię próbę na zapasówce :)


Ojj, chyba długa droga nas czeka. Ziarno czy grube czy drobne bez problemu przeleci ;) Jak dla mnie grube ziarno to trochę wieś o ale o gustach się nie dyskutuje:)

A więc tak podkład->szlif->czara baza do pokrycia->sreberko jakie sobie wymyślisz, tylko nie wolno przesadzić
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne