lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie plastiku ABS (tłustego)
Autor Wiadomość
oki188
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 14-04-2013, 11:21   Malowanie plastiku ABS (tłustego)

Witam.
Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli temat wystawiłem w nieodpowiednim dziale.

Mam następujący problem.
Chciałbym polakierować białą kabinę swojego modelu śmigłowca.
Kabina wykonana jest z tworzywa ABS.
opisze swoje dotychczasowe boje z tym materiałem.
1.
Zmatowiłem włókniną i odtłuściłem całą powierzchnię benzyną ekstrakcyjną.
Po wyschnięciu nałożyłem farbę: fluorescencyjny lakier nitrocelulozowy w sprayu.
efekty był taki iż następnego dnia wszystko odeszło płatami.

2.
Po wyczyszczeniu kabiny ponowne matowienie włókniną i odtłuszczanie powierzchni.
nałożenie 2-ch warstw podkładu do zderzaków BOLL.
następnego dnia po wyschnięciu nawet nie malowałem farbą gdyż podkład popękał i nie trzymał się materiału odpadał małymi płatami.

3.
Ponowne oczyszczanie matowanie już papierem ściernym pod wodą i odtłuszczanie.
nałożenie podkładu do plastiku inna firma nie mam przy sobie butelki aby podać firmę
aczkolwiek podkład był bezbarwny.
Następnego dnia podkład chyba trzymał właściwie to gołym okiem nic nie było widać na kabinie i to mnie zastanowiło no ale nic malowanie farbą jak w 1 punkcie.
Co się okazuje farba trzyma lecz jak dotknę palcem to odpryskuje tak samo jak zegnę delikatnie materiał to też odpryskuje. Jednym słowem nie jestem zadowolony z efektu.

Proszę o pomoc bo już mi ręce i nogi odpadają co to za straszny materiał do malowania.
Słyszałem o jakimś uelastyczniaczu ale nie mogę tego znaleźć w sprayu.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc


Zamieszczam zdjęcie jak wygląda kabina z którą ciągle mam problem.

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-04-2013, 11:54   

NO bo to prostę. Musisz dać pzp (podkład zwiększający przyczepność) odczekać x czasu tak jak jest podane w karcie technicznej, po tym zabiegu bez matowania nakładasz podkład akrylowy dwukomponentowy z dodatkiem uelastyczniacza do plastiku. Na koniec całość szlifujesz papierem o odpowiedniej gradacji i nakładasz lakier bazowy i bezbarwny lub akrylowy o danym kolorze też z dodatkiem uelastyczniacza. Przed jakim kolwiek lakierowaniem powinieneś najpierw wygrzać element promiennikiem aby wyszły z niego wszystkie środki które używa sie do oddzielenia elementu od formy podczas jego produkcji. Wszystko pisze na forum. Sprej wrzuć do kosza.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
oki188
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 14-04-2013, 12:06   

kolor jaki chciałbym uzyskać to czerwony fluorescencyjny niestety nie spotkałem takiej farby w puszce a jedynie w sprayu. poza tym jak czytam na forum to musiał bym kupić lampę do wygrzania + aerograf + farby + sprężarkę + nie wiadomo co a do pomalowania jednej kabiny nie bardzo mi się to opłaca. Czy w związku z tym w województwie lubelskim jest ktoś kto by odpłatnie zajął się profesjonalnym malowaniem i jaka była by cena takiego malowania.
Może jest to nieopłacalne i dam sobie spokój niech odpada najwyżej będę ją ciągle malował hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-04-2013, 12:09   

Jeżeli chcesz mieć to wykonane bardzo ładnie to niestety musisz się liczyć z kosztami. Nic tu na to nie poradzimy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne