lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
rejstracja warsztatu blacharskiego
Autor Wiadomość
tauros0805
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: namysłów
Wysłany: 03-03-2013, 18:09   rejstracja warsztatu blacharskiego

Witam zamierzam otworzyć legalnie warsztat blacharski z konserwacją podwozi,i tu moje pytanie czy ktoś z was tak ma gdyż mam problem że zrobiłem sobie warsztat przyłączony do budynku mieszkalnego w którym to sobie dorabiałem po godzinach z czasem inestowałem w niego w którym można powiedzieć są przyzwoite warunki oraz sprzęt na kwotę około 30tys.zł Mój dom jest przyłączony do warsztatu o powierzchni ok 70mkw najbliższy budynek to ok 70m od mojego domu do drogi mam ok 20 od warsztatu i powiedzcie mi co muszę spełnić abybył legalny/:
1.Czy prąd muszę mieć z nowego przyłącza czy mogę założyć podlicznik?
2.Co z instalacją przeciw pożarową.
3.Czy mam jakięś szanse czy mnie skreśla ze warsztat nie jest wolno stojący Mój znajomy ma warsztat z wymianą szyb i spawaniem plastików który ma pod budynkiem mieszkalnym i ma to legalnie jak myślicie czy dał komuś w łapę czy może ta katygoria pkd nie wymaga jakiś specjalnych pozwoleń.
Powiedzcieczy ktoś z was ma podobną sytuację będe bardzo wdzięczny pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-03-2013, 10:16   

Obowiązują tu takie same przepisy jak dla lakierni, mechaniki pojazdowej czy innego rodzaju warsztatu samochodowego. Maszt warsztat samochodowy. Jego zakres usług to już sprawa drugorzędna.

Pierwszy krok ... Miejscowy plan zagospodarowania terenu ( Urząd Gminy lub strona www. Urzędu Gminy ) Tam sprawdzisz sobie czy na swojej działce możesz czy nie możesz prowadzić takiej działalności jak warsztat samochodowy. Nie kombinuj z nazewnictwem informacjami, że czegoś tam nie robisz, że masz maciupci obiekcik i zatrudniasz tylko dwa krasnoludki, że sikasz w domciu i ci nie potrzebny kibel w garażu, że rodzinie nie przeszkadza ten syf itp. wykręty :nono:

Urzędnicy sprowadzą cię na ziemię do normalnego nazewnictwa zdefiniowanego w przepisach, oraz potraktują ten garaż jak normalny warsztat samochodowy ... wymagający np. Decyzji Środowiskowej.

Nie pytaj jak mają inni u siebie ... Chyba że już teraz szukasz sobie towarzystwa w kolejce do komornika, albo w celi :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne