lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Progi, podłoga przy progach, nadkola jakie preparaty?
Autor Wiadomość
4d4sko
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: częstochowa
Wysłany: 11-03-2013, 10:12   Progi, podłoga przy progach, nadkola jakie preparaty?

Witam, w moim VW VENTO gniją progi podłoga przy progach i nadkola z tyłu. Chodzi mi o to, żeby dowiedzieć się jakie preparaty dokładne nazwy w przystępnej cenie zastosować.

Rozumiem, że musze wyciąć progi wyczyści z rdzy to samo z nadkolami i co przed wspawaniem nowych? a co po tym jak wspawam i jakie preparaty czym zabezpieczyć i zapodkładować i w jakiej kolejności to robić? jaka szpachla i kiedy ją położyć co na nią itp. będe bardzo wdzięczny jeśli ktoś poświęci mi chwile żeby to opisać. jest dużo tematów z tym związanych ale nigdzie nie ma dokładnych nazw preparatów.

i jeśli chodzi o podłoge przy progach sam musze wspawać jakiś kawałek blachy czy są jakieś gotowe?

Chce przygotować auto gotowe do położenia lakieru.

Blacharz powiedział mi 1500 zl za wszystko jednak chciałbym spróbować sam czy dam rade:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 11-03-2013, 13:56   

Kolego, tu na forum był ostatnio pan co progi z żywicy robi, podobno taka moda i w ogóle :D po co spawać? :D A tak na poważnie, skoro tyle czytałeś to na pewno obiło Ci się "o oczy" takie coś jak podkład epoksydowy albo reaktywny. Sory, ale tyle razy to było pisane każdemu z osobna, iż śmiem wątpić, że ktoś Tobie znowu napisze to samo od początku. Co do podłogi, tnij blachę, gnij, spawaj... Powodzenia!
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4d4sko
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: częstochowa
Wysłany: 11-03-2013, 14:31   

No obiło, epoksydowe akrylowe ale nigdzie nie ma napisanego producenta. I naprawde tak ciezko napisac wycinasz czyscisz kładziesz jakiś tam preparat, spawasz znowu kładziesz jakiś preparat tylko chodzi o to że nie wiem jakie te preparaty i w jakiej kolejności. I wbrew pozorom dużo tematów ale nie jest to dokladnie opisane a jak jest to jezykiem dla doswiadczonych. Nie mam za duzej wiedzy na ten temat ale chce zrobic to sam i miec satysfakcje dla siebie. Dlatego mysle ze ktos pomoze! Pozdrawiam!:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-03-2013, 14:38   

4d4sko napisał/a:

No obiło, epoksydowe akrylowe ale nigdzie nie ma napisanego producenta.


Polykar

Novol

Dupont

Sikkens

Standox

Debeer

I wiele wiele innych, kolejność całekiem przypadkowa nie ma odzwierciedlenia cenowo i jakościowo.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4d4sko
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: częstochowa
Wysłany: 11-03-2013, 14:49   

Ok, ale teraz chodzi mi o kolejność nakładania żeby zabezpieczyć, co przed spawaniem a co po spawaniu. Bo troche tych środków jest i nie wiem co w jakiej kolejności jakim preparatem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maciej1995
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 17
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 11-03-2013, 16:30   

Wycinasz wszystko co zgnite, do miejsc w których będziesz spawał używasz cynk w sprayu ( który zabezpiecza blachę antykorozyjnie nawet po spawaniu) wspawujesz nowy element, pokrywasz go podkładem epoksydowym np Novol Protect 360. Następnie szpachla, podkład akrylowy np. Novol Protect 300, baza i klar lub lakier akrylowy i mamy koniec naprawy.
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-03-2013, 18:04   

na szpahcel takze powinno sie dawac podklad epoxydowy, jezeli spawasz podloge to na spawy zacignij mase uszczelniajaca tylko pierw epox
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4d4sko
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: częstochowa
Wysłany: 11-03-2013, 18:59   

No i juz mniej wiecej wiem za co sie zabrac i jakie preparaty kupic. Tylko jeszcze mam pytanie na podloge ani progi wewnatrz nie bede kladl szpachli bo to niekonieczne chyba skoro tego nie widac zewnatrz wiec czy ten epox i cynk w sprayu skutecznie ochroni to co bede mial pod progami zewnetrznymi? dopiero na zewnątrz bede kladl szpachle i wtedy poloze reszte na szpachle... dobrze mowie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne