lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes W124 coupe
Autor Wiadomość
Malcolm_x
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 20-09-2012, 22:48   Mercedes W124 coupe

witam wszystkich!
Ciesze sie ze znalazlem takie forum w sieci :)
Odrazu zaznacze że trochę poczytałem itd, ale ogólnie mam totalny metlik w głowie i tutaj uprzejmie proszę o nie kasowanie tematu i próbe doradzenia..

Do rzeczy:
Posiadam moją perełkę którą dość długo szukałem Mecedes w124 coupe - el baleron :)
Ogolnie auto jest naprawde w super stanie (rocznik 1995) mechanicznycm oraz wizualnym, oprócz kilku ognisk korozji, które poprzedni właściciel potraktował już jakimś środkiem w niektórch miejscach antykorozyjnym.

Byłem dziś u 3 lakierników w moim mieście (ostrów wlkp) którzy niestety... podeszli do tego auta jak do starego złomu który trzeba by załatać po to aby przetrwał do końca zimy...

Ja chce to auto zrobić na lata.
Stwierrdziłem że podejmę się zrobienia samemu.

Niestety nie mam naprawe zielonego pojecia. Jedyne co potrafie mniej więcej to szpachla :) (zabudowy audio)
Nie znam przedewszystkim specyfików które powinienem urzywać.

będe mieć do dyspozycji na czas "operacji" czystą suchą duża hale, gdzie spokojnie mogę praktycznie całe auto rozebrać (robiłem juz tą operacje pod audio) i zająć się blacharką.

A gdzie ona i jak wyglada?
Troche na zdjęciach:

po obu stronach auta, przy zamku drzwi od strony karoserii:


drzwi w miejscu górnej uszelki:


tylna klapa na tablicą rejestracyjną (nad oryginalna lotką)


prawe drzwi pod lusterkiem, pod uszelką:


klapa tylna CD:


lewe drzwi nad listwą ozdobną:


Antena:


prawy błotnik przedni przy kierunkowskazie:


Oprócz tego w komorzę silnika w kilku miejscach sa miejsca na których już tez widac rdze. oraz kilka wewnatrz.
Podłoga czysta jak i sufit. W bagazniku kilka w miejscu mocowania koła zapasowego.

Tutaj moja prośba..
Jesteście w stanie mniej wiecej napisac (albo gdzie szukać info) jakiś środków użyć do zaczynając od widocznych (te ze zdjęć) a kończąc na tych nie widocznych a trudno dostępnych.
Do tego na końcu chciałbym całość naprawde dobrze zabezpieczyć...

Lakierowanie auta w całości dopiero na wiosne. Teraz nie starczy na to funduszy, a wolę mieć zrobioną baze.

Napewno będziecie pytać dlaczego decyduję się samemu na takie posunięcie.
Otóz napewno auto chce samemu rozebrać (wiem co i jak) i do tego chce być pewny że wszstko co zauważe bedzie zrobione. No i koszta też odgrywają role.

Do tego nie będe ukrywać KOCHAM GRZEBAĆ PRZY AUCIE!!.

Jeżeli naruszyłem regulamin swoim pierwszym postem to bardz przepraszam.

Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 21-09-2012, 08:00   

A umiesz spawać? Bo cłąą tą robotę trzeba zacząć od razebrania auta a następnie czyszczenie lub piaskowanie i spawanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Malcolm_x
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 21-09-2012, 10:26   

michalLbn napisał/a:
A umiesz spawać? Bo cłąą tą robotę trzeba zacząć od razebrania auta a następnie czyszczenie lub piaskowanie i spawanie.


czyli te miejsca nic maja sie do takzwanych "zaprawek"? Trzeba spawac?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-09-2012, 10:39   

Malcolm_x, MOŻE na 1 i 3 zdjęciu nie będzie dziury jak zedrzesz rdzę :P A reszta to sito, zamiast którego trzeba wstawić blachę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
novator14
Użytkownik


Wiek: 32
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 25-09-2012, 18:01   

Witam, posiadam identyczną gwiazdę jak Ty i też robiłem ją od podstaw (blacharka , lakierowanie). Wszystko robiłem sam. Ściągnij zderzaki, listwy a ujawnią się na pewno nowe miejsca korozji. Z tą blachą aż takiej tragedii nie ma , bo raczej dziura się nie zrobi, ale i tak trzeba będzie gdzieniegdzie zrobić wstawki bo blacha będzie jak puszka po piwie. Tam gdzie blacha będzie się trzymać możesz zastosować środek na korozje o nazwie "Brunox", można też zastosować podkład epoksydowy . Jak będą wstawki i będą duże braki do równej powierzchni to najlepiej zastosować z grubsza szpachle z włóknem szklanym, trochę to wyrobić i białą szpachle na to w cienkich warstwach. Do wypełnienia ubytków w kicie , nałożyć szpachle natryskową i po obróbce 2x podkład. Jak chcesz dobrze wykonać konserwacje to możesz zrobić tak jak ja w mojej gwieździe zrobiłem, wszędzie gdzie nie widać (pod szeroką listwą itp) użyłem baranka na pistolet, fakt poszło trochę puszek ale przynajmniej konserwacja jest zapewniona :) . Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc na tyle na ile jestem w stanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2012, 18:10   

novator14 napisał/a:
postaram się pomóc na tyle na ile jestem w stanie.

No to juz pomogłeś.
Napidsałeś dokładnie wszystko, wzorcowo wręcz.
Dokładna szkoła jak NIE NALEŻY ROBIĆ. :glupek: :glupek: :glupek:
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 25-09-2012, 22:28   

novator14 gwiazda to ty jestes :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne