lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
03-05-2012, 00:45
SATA 4000 RP 1.2 W AWARJA
Autor Wiadomość
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 04-05-2012, 10:29   

kolego mkautos myślisz że nie mam nic lepszego do roboty tylko siedzieć na forum i walić ściemy jak byś zauważył to mój pierwszy post ..
być może masz racje w końcówce swej wypowiedzi
piszesz czemu tylko sata 4000 -ano temu że na sico i spida to szkoda czasu na forum
nie lakieruje dużo ale chce to robić solidnie
bo jak mam coś robić byle jak to wole nie robić

[ Dodano: 04-05-2012, 11:18 ]
PANOWIE mam pomysł na dowód ze nie wale ściemy , moze ktoś z okolic krakowa chce przetestować moją sate podwioze na miejsce i postawie flache za podgląd fachowcaw akcji
znajdzie się ktoś odważny ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-05-2012, 11:48   

BOGSTER napisał/a:
PANOWIE mam pomysł na dowód ze nie wale ściemy , moze ktoś z okolic krakowa chce przetestować moją sate podwioze na miejsce i postawie flache za podgląd fachowcaw akcji

Jeśli masz możliwość to zrób fotkę tych wtrąceń.

A to co wcześniej pisałem to moje odczucia po przeczytaniu całego tematu.

Więc może to jednak zanieczyszczenia powietrza?
Stare filtry albo zabrudzone, albo w odwrotnym kierunku przepływu podłączone.

Tu przyczyna będzie banalnie prosta, ale ja nie widzę tego co masz tam u siebie porobione i nie potrafię wskazać konkretnego miejsca.

Pomyśl.. 3 producentow i ten sam problem.
Czyli problem jest jeden i szukaj go gdzieś poza materiałami.

[ Dodano: 04-05-2012, 11:54 ]
BOGSTER napisał/a:
PIERWSZY FILTR I ODWADNIACZ PRZY BUTLI POTEM 12METRÓW INSTALACJI I ZNÓW ODWADNIACZ I FILTR POTEM 7M WEŻA PISTOLET Z ODWADNIACZEM

No to pierwsze wywal odwadniacz pod pistoletem.
I pochwal się jakie to te filtry masz .
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 04-05-2012, 12:54   

Użyj nowego rps-a i zobacz wtedy jak dalej będą wtrącenia, to trzeba szukać w dalszych częściach pistoletu .
A jakie te grudki są ? O kształcie kropli ,czy maja nieregularne ostre krawędzie ?

Cytat:
Więc może to jednak zanieczyszczenia powietrza?


Kolega pisał ,że grudki są z materiału którym lakieruje (tak przynajmniej zrozumiałem ) to może nie powietrze ?
Może to paprochy z wnętrza sitka w pistolecie nie jest to łatwo wyczyścić ?

pozdr
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-05-2012, 13:22   

@BOGSTER zapomnij o problemie z pistoletem i poszukaj .... problemu. Pistolet nie robi grudek ... ŻADEN, ani ten za 2 tyś, ani ten za 50 zł. Może co najwyżej nie rozpylać i walić kroplami ... ale wtedy żeby rozwiązać twój problem musisz go precyzyjnie opisać używając takich sformułowań jakie pozwolą na identyfikację problemu. Syf na sitku wewnętrznym to "syf", a nie problem z pistoletem. Wywalasz sitko i po kłopocie, problem z dziurką w korku to kłopot z podciśnieniem bo do kubka nie dostaje się powietrze ... wyciągasz korek, lub zawór w RPS ( PPS ) i po kłopocie. Problem z brudem w kanałach wewnętrznych to nadal sprawa niechlujstwa przy czyszczeniu, a nie wady pistoletu bez względu na to czy to SATA, SICO .... czy np ARPREX ( do googlowania START ) :D .

Opisz najpierw precyzyjnie jak wygląda ten problem, a o wadzie pistoletu zapomnij, bo nie tu jest twój kłopot :nono: ... może po prostu masz za gęste bazy ... albo za daleko prowadzisz pistolet, albo lejesz rozcieńczalnik organiczny do bazy wodorozcieńczalnej ... ale to TY musisz nas sprawdzić na problem, bo ludzie zajmujący się od niedawna lakiernictwem robią różne dziwne rzeczy nie zdając sobie z tego sprawy, że to tragiczne w skutkach błędy. Jeżeli to wina pistoletu, to tylko dlatego, że jest zasyfiony, albo pokręciłeś grudki z kroplami ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-05-2012, 18:40   

PROJEKTER napisał/a:
czy np ARPREX

a może AIRPRESS ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 04-05-2012, 22:32   

panowie macie racie to napewno jakiś błąd z mojej strony i niema tu co sie spierać lecz problem jest taki że nie umiem sobie znim poradzić !
dlatego jestem wdzięczny za wasze profesjonalne doradztwa ,jutro lakieruje audi lakierem standoxa i zrobie tak :
1- wywalam sitko z guna
2-wywalam gadżety z pod pistoletu
poinformuje o skutkach

opis grudek na bazie konwencji :wielkość małego ziarna soli podczas usuwania papierem 1000 wygląda jak by składało się tylko z bazy

grudka na klarze : wielkość soli ale kształt nie regularny czasem regularny

w obu przypadkach nie zauważam obcych ciał w defekcie



filtry w komorze ckd 1/2 kolejność 1 reduktor 2 odwadniacz 3 filtr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 04-05-2012, 22:42   

Widzisz dzisiaj opisałeś to dokładnie. Teraz tak masz dwa filtry i instalacje stałą jaką metalową? Jak dawno zmieniałeś wkłady w tych filtrach? Napisz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-05-2012, 22:52   

Boże a może to są poprostu wtrącenia śmieci latające po garażu ?? Na bazie wyglądają jak grudki bo sie przymalują bazą a na bezbarwnym poprostu ich nie widać bo są zbyt małe żeby dostrzec je gołym okiem ale nalanie bezbarwnego daje taki efekt że są giganty. Tutaj trzeba zrobić zdjęcie tego syfa o którego ci chodzi z bliska z ustawionym makro w aparacie. Skąd my możemy wiedzieć co to tam ci wlatuje.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 04-05-2012, 22:54   

instalacja jest z rur pcv wszystkie konstrukcje czyli instalacja komora samoróbka pomieszczenie do przygotowania powstały jesienią
filtry zakupione jesienią
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 04-05-2012, 23:12   

Dwa mc–e temu lakierowałem pare autek w Pzm–ocie w mojej "wsi" i miałem to samo. Takie małe wbite kryształki które na bazie wyglądały jak ziarno alu o większym gabarycie. Na klarze odpychały klar na boki jakby piasek z zewnątrz leciał. I co się okazało stara instalacja powietrza i cholera wie czy to się kruszył wkład filtra czy to z metalowej instalacji. Ale podpieliśmy drugie przewody w plastiku i nowe filtry i zgineło. Też szukałem w pist. Gti pro. Jak u Ciebie instalacja nowa to może ze sprężarki coś daje.

[ Dodano: 04-05-2012, 23:20 ]
I może jeszcze jedna myśl. Masz filter za sprężarką później przewód ileś metrów i nowu filtr i przewód i następuje pulsacja powietrza falowanie. A pistolet dostaje raz 200l raz 300l i farba może się skraplać. Jak naciśniesz spust co pokazuje manometr na gunie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 04-05-2012, 23:20   

a wiesz że musze przeanalizować co napisałeś Chali68
bo pierwszy odwadniacz przy butli kompresora jest już dosyć stary : kolejność jest taka :
butla - stary odwadniacz-instalacja pcv - nowy reduktor- nowy odwadniacz-nowy filtr-i dopiero wąż do pistoletu .


mam jeszcze takie spostrzeżenia , czy to normalne że woda zbiera mi się tylko na odwadniaczu pierwszym zamontowanym na wyjściu z butli nie zauważyłem jaj nigdy na odwadniaczu w komorze ?

[ Dodano: 04-05-2012, 23:23 ]
ciśnienie na gunie robocze ustawiam na 2.2 bara i nie zauważyłem spadków poniżej tej wartości
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 04-05-2012, 23:39   

Podłącz przewód bezpośrednio do butli z przodu lub z tyłu butli przez prosty nypel, wywal te starocie, połącz bezpośrednio z pcv–ką i zostaw tylko ten zespół filtrów. Będzie lepszy przepływ powietrza. Wtedy woda pokaże się na odwadniaczu tym w komorze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-05-2012, 23:47   

Po co ma wywalać ten stary filtr który defakto działa bo zbiera wode. Nie jest to możliwe żeby prze CKD przelecia jaki kolwiek smiec. Nie zostaje w nim woda bo pierwszy wszystko zbiera.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 04-05-2012, 23:54   

Jeszcze jedno wepnij przewód bezpośrednio do srężarki i ksyknij prubkę zobacz jaka jest różnica. Ominiesz instalację, tylko inny nie ten co lakierujesz. Jak będzie dobrze to wszystko jasne,jak będzie źle to sprężarka.

[ Dodano: 04-05-2012, 23:57 ]
madmax napisał/a:
Po co ma wywalać ten stary filtr który defakto działa bo zbiera wode. Nie jest to możliwe żeby prze CKD przelecia jaki kolwiek smiec. Nie zostaje w nim woda bo pierwszy wszystko zbiera.
Po to żeby wyeliminować pulsację nie syfy.

[ Dodano: 05-05-2012, 00:10 ]
Madmax pisał o syfie z zewnątrz to też jest bardzo prawdopodobne jeżeli występują wiry w środku i niema prawidłowego przepływu też będą bomby na aucie. Koleś kiedyś założył nawiew na górę i wyciąg u dołu w ścianie a tu bombardowanie. Szukali i zmaleźli twożyły się tornada w środku i zasysały syf z rury spustowej w kratach ściekowych na podłodze. Także to też trzeba brać pod uwagę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2012, 00:17   

Chali68 napisał/a:
Po to żeby wyeliminować pulsację nie syfy.

Kolega pisze że ma stałe ciśnienie.
Do tego co o filtrach piszesz to jak po drodze jest ckd (jaki ckd? odolejacz też ? ) to już cokolwiek by przed nim nie było to ckd nic nie puści... poza wodą oczywiście.
Skoro niema wody w ckd w komorze to zapewne za ckd wytrąca się woda z prostego powodu że wąż leży na podłodze i powietrze wychładzając się skrapla parę wodną.

Czy w filterku pod pistoletem zbierała się woda???
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-05-2012, 10:00   

Forum to to faja sprawa do wymiany informacji i doświadczeń, ale żeby rozwiązać w sumie prosty problem syfu na powłoce trzeba napisać kilkanaście postów żeby tylko zbliżyć się do problemu ... a w realu ? Założę się że jeden rzut oka wystarczyłby żeby znaleźć przyczynę i po kilku minutach ją wyeliminować, ostatecznie precyzyjnie określić co trzeba zmienić żeby ją wyeliminować .... ehhhh te technologiczne ograniczenia w przekazie.

Może jednak wklej tu jakieś foto z tym problemem ?

unek napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
czy np ARPREX
a może AIRPRESS ;)

Zdecydowanie ARPREX ... producent pistoletów z ... Brazylii ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-05-2012, 11:19   

Co to jest za firma jak tego w google nawet nie ma? Oni tam mają jakiś internet? :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-05-2012, 11:32   

madmax,
to samo chciałem napisac ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-05-2012, 13:21   

google to badziew Yahoo znalazło.
http://www.arprex.com.br/...egory/pistolas/

[ Dodano: 05-05-2012, 13:21 ]
Tylko ze ta ich strona to taka biedna ze nic na niej nie ma.

[ Dodano: 05-05-2012, 13:24 ]
A tu ich pistolet w akcji
http://www.youtube.com/watch?v=M51PJ9to7Aw

[ Dodano: 05-05-2012, 13:26 ]
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Nic nie rozumiem ale fajna muzyka :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-05-2012, 14:18   

Dostałem takie zlecenie od zaprzyjaźnionych ze mną serwisantów pistoletów lakierniczych od których dostaję szereg cennych informacji którymi się czasami z wami dzielę ( pozdrowienia dla specjalistów z warmińsko-mazurskiego :) ), aby napisać kilka zdań na wskazane przez nich tematy o pistoletach lakierniczych ( to info do tworzonego nowego portalu ;) )

Dla was rasowych wieloletnich Usherów większość tych informacji to będą oczywiste oczywistości :) ... ale może między zdaniami znajdziecie coś ciekawego, ponieważ nie jestem jedyny który się wypowie na temat głowic, systemów atomizacji, czy przeznaczenia danego pistoletu. Na razie to co dostałem jako materiał do przeanalizowania ... powala ogromem zaskakujących informacji ;)

Wiecie że :

... Anest Iwata oferuje swoje pistolety produkowane w Chinach i na Tajwanie pod dwoma nikomu nie znanym tu brandami ?

... Devilbiss oferuje swoje pistolety pod czterema brandami niezależnie od tego co oferuje jeszcze koncern ITW ? :D

... w każdym cywilizowanym kraju są co najmniej dwie nie zależne wytwórnie pistoletów lakierniczych ? :D

... na rynku europejskim osiągalnych jest prawie 50-siąt marek aparatów natryskowych z górnym kubkiem i żaden nie jest "No name" ?

... i że pistolet lakierniczy ma już 100 lat :D ... a główna konstrukcja ( HP ) 80 lat :)

Tylko że to zagadnienia na oddzielne tematy .... nie o awarii SATA RP 1,2 ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2012, 15:49   

PROJEKTER napisał/a:
... i że pistolet lakierniczy ma już 100 lat

To się wie,,, krautzberger przecież to mój pierwszy pistolet lakierniczy.
Co prawda nie z początku 20 wieku lecz przełom lat 80/90.
Więc niechcący zaczynałem od profesjonalnego sprzętu a dopiero potem na psy sie zeszło.
Krautzberger PERFECT - 3 nie wytrzymał bliskich spotkań z szczotką stalową i jego otwory w dyszy powietrznej nie odparły wściekłego ataku na nie.
Moim zdaniem tamten krautzberger bez problemu konkurował z satą z tamtych czasów a nawet mógł być lepszym, precyzyjniejszym narzędziem.
Taki kawałek historii.
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 06-05-2012, 03:06   

WITAM : poszedłem za waszymi radami usunołem reduktor oraz filtr z pod guna oraz sitko wewnętrzne lakier zalałem (standox) i do komory zacząłem psikać noi ........wielka niespodzianka brak grudek !
oczywiście jakieś wtrącenia się znalazły ale bardzo mało spowodowane ciałem obcym
ale zauważyłem podczas cieniowania ( ujołem powietrza na pistolecie ) że znów coś żuciło no i znam przyczyne na dyszy materjałowej po puszczeniu spustu zostaje materjał i przy ponownym naciśnięciu rzuca grudkę ( może coś żle robie sugestie mile widziane)
następnie nakładanie klaru i znów super bez zastrzeżeń pare wtrącń ale mikroskopijnych
super by było polakierować tak co by nie polerować
więc bardzo dziękuje tym kturzy się do pomocy przyczynili i podjeli się pozytywnej dyskusji . bardzo mnie cieszy że nie musiałem dochodzić do rozwiązania problemu metodą prób i błędów ,a swoją drogą to ciekawe że gadżety kture mają polepszać efekt stwarzają ogromny problem
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-05-2012, 10:50   

BOGSTER napisał/a:
przyczynili i podjeli się pozytywnej dyskusji .

trzeba dać po punkcie ;)

a jak ty ustawiłeś pistolet??
ja tak...
dokręcasz śrubę od dyszy pionowej i jak czujesz na cynglu ,że o co chodzi to przykręcasz zabezpieczenie..
a poziomej dyszy delikatnie tak 1/4 obrotu

hym nie masz instrukcji???

pistolet lakierniczy kapie na czubku dyszy farbą
1 ciało obce miedzy ostrzem iglicy a dyszą farby
2 uszkodzony zestaw dysz..
ad1 wyczyścić dyszę i iglicę farby
ad2 wymienić dyszę


http://www.sata.com/index...&no_cache=1&L=6
Ostatnio zmieniony przez jacklack 07-05-2012, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2012, 14:45   

unek napisał/a:
pistolet lakierniczy kapie na czubku dyszy farbą
1 ciało obce miedzy ostrzem iglicy a dyszą farby
2 uszkodzony zestaw dysz..
ad1 wyczyścić dyszę i iglicę farby
ad2 wymienić dyszę

Dokładnie tak.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 07-05-2012, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 06-05-2012, 23:54   

punkt dany
sprawdze jeszcze co z tym kapaniem następnym razem jak będe lakierował pewnie nie szybko bo lakiernictwo pomimo dużych inwestycji traktuje jak hobby z wykształcenia jestem blacharzem i często robię zabytki i to mi sprawia frajdę jak robię zderzak czy coś.. z prostego kawałka blachy z dokładnością do 1 mm bo na to idzie chrom ( pod chrom niema szpachli więc musi być jak zawsze igiełka bo w miedzi panowie chcą topić tylko raz ) ciesze się że wtrafiłem na to forum bo można tu sporo się dowiedzięć a i na pomoc też można liczyć choć i czuć czasem takimi co bronią marki narzędzi jak by byli z nimi powiązani rodzicielsko . myśle że każdy rzemieślnik powinien wiedzieć że to nie marka sprzętu tworzy kunszt w rękach mistrza !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-05-2012, 12:02   

BOGSTER napisał/a:
myśle że każdy rzemieślnik powinien wiedzieć że to nie marka sprzętu tworzy kunszt w rękach mistrza !


Sama może i nie tworzy ale dużo w tym pomaga i polepsza efekt końcowy. ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
dd1991
Forumator


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 211
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 07-05-2012, 12:17   

Jak możesz to wrzuć do fotogalerii trochę zdjęć z twoich prac bo ciekawie piszesz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cieplin
Stały Bywalec
Lakiernik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 78
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wołów
Wysłany: 07-05-2012, 18:33   

BOGSTER napisał/a:
WITAM : znam przyczyne na dyszy materjałowej po puszczeniu spustu zostaje materjał i przy ponownym naciśnięciu rzuca grudkę ( może coś żle robie sugestie mile widziane)



Ja robie tak że odpuszczam tylko materiał a powietrze ciągle leci, zapobiega to własnie składowaniu sie materiału na koncu iglicy.Bardzo pomocne podczas cieniowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-05-2012, 18:45   

cieplin napisał/a:
Ja robie tak że odpuszczam tylko materiał a powietrze ciągle leci, zapobiega to własnie składowaniu sie materiału na koncu iglicy.Bardzo pomocne podczas cieniowania


... składowanie się materiały na końcu iglicy ? hmm .... ciekawe zjawisko ;) Chciałby to zobaczyć w jakimś markowym pistolecie ( np SATA 4000, lub IWATA W400 ) ze sprawnym zestawem dyszy materiałowej ;) ... Ten moment gdy po zamknięciu przepustu iglicą w dyszy na igle, zostaje widoczny syf z materiału który tam zasycha ? ;) Przecież taki zestaw od razu jest do wymiany !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 07-05-2012, 20:50   

Dokładnie tak projekter pisze, od kiedy mam satę i devilbisa zapomniałem o takim zjawisku. Na sacie raz tak miałem ale to dlatego ze był pistolet nie doczyszczony. Speedway zdaje sie miał to w naturze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 07-05-2012, 23:04   

PROJEKTER NAPISZ CZY MOŻNA W JAKIŚ WARSZTATOWY SPOSUB SPRAWDZIĆ USKODZENIE DYCZY LUB IGLICY ?


A JEŻELI CHODZI O ZDJĘCIA MOICH PRAC TO KIEPSKI ZEMNIE INTERNAUTA ALE MAM CIEKAWY MATERJAŁ Z ODBUDOWY WARSZAWY M 20 OD A DO Z NADZOROWANEJ TYLE ŻE MUSZE ZNALEŻĆ FACHOWCA BY STWORZYŁ FILM .
MOŻE KIEDYŚ COŚ WRZUCE NA FORUM

[ Dodano: 07-05-2012, 23:05 ]
PRZEPRASZAM ZA DUZE LITERY ZNÓW MÓJ BŁĄD ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-05-2012, 07:55   

Iglica może być rozklepana lub mieć jakąś rysę w miejscu styku z głowicą. A jak jest mocno wyrobiona to iglica wystaje ponad głowicę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-05-2012, 09:20   

BOGSTER napisał/a:
PROJEKTER NAPISZ CZY MOŻNA W JAKIŚ WARSZTATOWY SPOSUB SPRAWDZIĆ USKODZENIE DYCZY LUB IGLICY ?


Lejesz lakier do kubka, ustawiasz na wejściu 2,0 bary, szerokość strumienia na maksa sprężyna iglicy swobodna ( spust musi schodzić do końca ) Stajesz z pistoletem przy ścianie, ustawiasz prosto odległość maks 20 cm ( HVLP 15 ) naciskasz na 0,5 sek i oceniasz jaki powstał ślad ... mam nadzieję że będziesz umiał ocenić, czy jest dobrze, czy źle ;)

Zachowanie zestawu przy mechanicznym uszkodzeniu dyszy, lub jej zabrudzeniu opisał już wcześniej @unek.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 08-05-2012, 10:27   

michalLbn napisał/a:
Iglica może być rozklepana lub mieć jakąś rysę w miejscu styku z głowicą. A jak jest mocno wyrobiona to iglica wystaje ponad głowicę


W celu sprostowania --iglica nigdy nie styka się z głowicą tylko z dyszą :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-05-2012, 11:16   

snayper napisał/a:
michalLbn napisał/a:
Iglica może być rozklepana lub mieć jakąś rysę w miejscu styku z głowicą. A jak jest mocno wyrobiona to iglica wystaje ponad głowicę


W celu sprostowania --iglica nigdy nie styka się z głowicą tylko z dyszą :nono:


okej, błąd się wkradł :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-05-2012, 11:39   

michalLbn napisał/a:
snayper napisał/a:
michalLbn napisał/a:
Iglica może być rozklepana lub mieć jakąś rysę w miejscu styku z głowicą. A jak jest mocno wyrobiona to iglica wystaje ponad głowicę


W celu sprostowania --iglica nigdy nie styka się z głowicą tylko z dyszą :nono:


okej, błąd się wkradł :)


Nie taki znowu wielki ... bo dysza materiałowa ( po za modelem WB i WBX IWATA ) raczej jest równo z krawędzią otworu głowicy ( prawie równiusieńko w SATA 4000 RP ), więc jak się dysza materiałowa zużywa to iglica wystaje ... i wtedy ... wystaje po za głowicę. ;)

I tak dla dla precyzji to "głowica" jest dyszą .... "dysza powietrzną" ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 14-05-2012, 22:19   

PROJEKTER - patrzyłem na swój pistolet 1.2 rp sata 4000 i iglica wystaje z dyszy materiałowej około milimetra czy to normalne pistolet pracował przy lakierowaniu może 35 elementów i czy ewentualnie mogłem ja coś uszkodzić ?
pozdrawiam i czekam na posty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2012, 23:17   

@BOGSTER .... żebyś nie wpadł w panikę to precyzyjnie chcialbym ustalić z tobą ile to jest 1 milimetr ? :)

Generalnie w idealnie spasowanej dyszy i iglicy w SATA czubek igły minimalnie wystaje z dyszy... ale tak minimalnie, że prawie tego nie widać. Gdy jednak przyłożysz szkło, lub delikatnie dotkniesz pacem to czuć że wystaje ... jednak to nie jest 1 milimetr.

W miarze stosowanej w aparatach natryskowych 5 mikronów to dokładność spasowania elementów ( włos z głowy ma 20 mikronów ). 0,5 milimetra to odległość jak stąd na księżyc, a jeden milimetr to na księżyc i z powrotem więc sam rozumiesz, że to dużo ;) ... jeżeli faktycznie igła tak wyraźnie wystaje to znaczy, że dysza jest wytarta ale z tego powodu zestaw nie jest jeszcze do wymiany. Do wymiany jest jak wystaje 2 - max 3 mm ... ale jeden z użytkowników pracował SATA 1000 B HVLP z igła wystającą prawie 5 mm. Igła nie powinna wyjść po za dyszę dalej niż koniec pierwszego stożka uszczelniającego ok 2,5 mm. Ja masz szczęście i zestaw wyrabia się idealnie symetrycznie to da się takim pistoletem pracować ...

Co do szybkości zużycia ... no jak to faktycznie 1mm i 35 elementów to dość szybko to poszło. Jedyne wytłumaczenie jest takie że masz mocno wkręconą sprężynę igły i przy lakierowaniu zwalniasz spust do końca przy każdym wykończeniu i zawinięciu. Jednak nawet wtedy ... wyrobienie dyszy przy lakierowaniu 35 elementów jest nieprawdopodobne.

Przypadkiem nie jest tak, że jak myjesz pistolet to dyszę materiałową wykręcasz na wciśniętym spuście cofając igłę, albo wykręcasz dyszę z iglicą w pistolecie ? Zastanów się bo wystarczy tak zrobić kilka razy i dysza obrywa jak po 100 lakierowaniach :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 15-05-2012, 10:36   

DZIĘKI za dokładne zobrazowanie jak i co ma być ,masz racje że może ciut mocno na poczatku ją skręcałem ale jeżeli chodzi o mycie to zawsze odkręcam pierwsze iglice i dopiero potem reszte .
myśle że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przegląd w serwisie sata tylko w okolicach krakowa to chyba może być problem znaleść serwis .

a na marginesie dalej do saty 4000 polecacie dysze 1.2 w a może teraz juz lepiej by było jakąś inną (do konwencji) co ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 15-05-2012, 12:34   

Też jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu (chociaż na razie go nie mam).
Mam pytanie do kol Bogstera ,Czy kupiłeś satę nową ,czy używaną ?
Porównywałeś elementy pistoletu z innym takim samym (nie pamiętam ,czy na nich są numery fabryczne np. tak jak w iwacie)?
Pytam, bo aż nie chce się wierzyć ,że mogło się coś samo rozkalibrować po tak krótkim okresie używania w tej klasie sprzętu.
pozdr.
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne