lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PISTOLET IDEALNY
Autor Wiadomość
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 15-04-2012, 13:48   

nie wiem kto z was pali,??? ale fajnki uniwersalne też wymyślili bo masz zwyklaą,wciskasz ustnik i robi sie mietowa wiec i pistolet idzie ;) wierzymy w ciebie robercie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-04-2012, 16:17   

Nie mam niestety, aż takiej siły przebicia ale mam nadzieje ze czasami ktoś kto ma na coś wpływ czyta posty i wyciąga z nich jakieś wnioski.

Chali68 napisał/a:
Witam. Projektera napisałetś np.jaka cecha decyduje o zakupie. I tu pomiędzy fantazjami pojawia sie"STOP" ponieważ sięgąc do kieszeni wyciągamy monetę i przypominamy sobie że to jeszcze dziecku buty kupić. I wtedy zchodzimy na ziemie przechodząc do porządku dziennego budząc się rano głową pełną kalkulacji na czym zaoszczędzić i jak zarobić. ...

To zapytam jeszcze o taki element ... żeby było konkretnie to w formie takiej niby oferty.

Jestem oferentem ma świetny markowy pistolet. Cena katalogowa 1500 zł. Mogę go sprzedać za gotówkę i dać 200 zł rabatu ... albo sprzedać za 750 zł rozkładając resztę ceny detalicznej bez rabatu na jakieś krótkie raty np dwie po 375 zł.

Czy taka forma wsparcia skłoniłaby kogokolwiek z was do zakupu "świetnego idealnego pistoletu" ? Czy szukalibyście jednak tańszego, ale tylko za gotówkę ? Czy używali może gównianego lub starego pistoletu, do czasu zebrania całej kwoty i zakupu nowego ale jednak z rabatem, w tej niższej cenie ?

Pytam bo między cenami detalicznymi w cennikach, a ofertami internetowymi są duże rozbieżności. Gdyby któryś producent, czy choćby dystrybutor wprowadził taką ofertę ... albo rabat, albo raty ... to czy coś by to wam zmieniało ? ... To pytanie przede wszystkim do tych którzy mają małe garaże, a nie normalne warsztaty. Po za tym wasze odpowiedzi dadzą też obraz tego, na ile faktycznie konieczny jest natychmiast w lakierni markowy ideał a na ile to tylko niewielka zmiana w sposobie pracy i zarabianiu kasy ? Zmiana fajna potrzebna ale nie za wszelką cenę ... co najwyżej w normalnym trybie zarobkowania.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 15-04-2012, 17:32   

Witam.Projektera dziękuję za cytat wreszcie o to chodzi. Ja osobiście kupił bym dobry markowy z rabatem i ratami. Bo przecierz wiele firm tak robi np.nts,app. Wtedy nieobciąża to warsztaciku a możemy pracować na dobrym sprzęcie jak w dużych molochach i o to właśnie chodziło. Budżet w tym wypadku odgrywa bardzo dużą rolę. Brawo Panie Robercie!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-04-2012, 17:38   

PROJEKTER napisał/a:
Jestem oferentem ma świetny markowy pistolet. Cena katalogowa 1500 zł. Mogę go sprzedać za gotówkę i dać 200 zł rabatu ... albo sprzedać za 750 zł rozkładając resztę ceny detalicznej bez rabatu na jakieś krótkie raty np dwie po 375 zł.


Już dawno o tym pisałem.

Teraz to będzie jeszcze lepszą opcją.

Rabat u sprzedawcy a raty w banku załatwiane bez udziału sprzedawcy.

10 rat w cenie kosztu jednego elementu z zysku miesięcznego.

Zamiast zbierać na pistolet lepiej mieć od zaraz bardzo dobry sprzęt.

Lecz jest tu druga strona medalu,,, ale o tym potem.
Dlaczego to tak nie działa?
Przecież mini ratka w kiecce u Szymona ponoć nie boli?
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 16-04-2012, 00:06   

Mi tam chciał mój przedstawiciel dać pistol bez kasy i żebym mu płacił jak będę miał np 150żł tygodniowo ale po co tak się bawić, to zobowiązuje, kupiłem za gotówkę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 16-04-2012, 10:25   

PROJEKTER napisał/a:
Czy taka forma wsparcia skłoniłaby kogokolwiek z was do zakupu "świetnego idealnego pistoletu" ?
taka forma mnie skłoniła do zakupu nowego telewizora i innego sprzetu bo mam znajomego w meblowym i rtv wiec sie nie odczuwa a co sie ma to sie ma:) wiec mysle ze jakbyś mial jakąś kabinke to i taka forma by mnie zainteresowała,a juz o pistolecie nie wspomne ;)
michalLbn napisał/a:
Mi tam chciał mój przedstawiciel dać pistol bez kasy i żebym mu płacił jak będę miał np 150żł tygodniowo ale po co tak się bawić, to zobowiązuje, kupiłem za gotówkę.
wiesz w przypadku meczarni po 100zl co rowny tydzien tak ale jak bierzesz na 3-4 raty i dajesz kiedy i ile massz to ok:) oddajesz auto jedziesz i płacisz,oddajesz nastepne -płacisz cos tam i nie odczuwasz aż tak tego...bo zwykle raty w banku to porażka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-04-2012, 14:03   

Panowie musicie jednak pamiętać że sprzedaż na raty osobie którą się zna z e-mail to raczej nie zdarza się żadnemu dostawcy. Raty o których piszecie dotyczą 100 % wartości sprzętu rozłożonego na raty od osób które was znają. Wielu dostawców daje towar na opóźnione terminy płatności co nazywa się "kredytem kupieckim".

Trzy Żydowskie zasady w prowadzeniu interesów handlowych mówią :

1. Towar sprzedajemy nabywcy zanim kupimy go od dostawcy :nono:
2. Dostawcy za towar, płacimy pieniędzmi nabywcy :nono:
3. Nigdy nie kupujemy towaru "na magazyn" nawet jak to okazja, co najwyżej bierzemy w komis lub w "kredycie kupieckim" :nono:

Trzy złote zasady handlu ... przestrzegasz ich bez wyjątku i zostajesz bogatym człowiekiem bez żadnego ryzyka bankructwa :) ( zagadka ! Kto z was wie skąd pochodzi nazwa BANK i jak powstało słowo BAKNKRUT ... BANKRUCTWO ? )

W tym moim pytaniu o kredytowanie i ułatwieniu zakupu pistoletu bardziej chodzi mi o ustalenie ... Jak bardzo ... Jak fanatycznie .... ktoś w małej lakierni potrzebowałby markowego "idealnego pistoletu" ... Czy do tego stopnia że mógłby przepłacić do poziomu bez rabatów za to że ma ten pistolet dwa miesiące szybciej ? ... Czy jednak spokojnie jak piszę @michallbn ... powoli uskładać i kupić tanie za gotówkę i bez żadnych rat ? Szybko i drożej ... w zamian za to dwa miesiące lepszej pracy ... czy powoli ale taniej ... w zamian dwa miesiące męczenia się ze starym kapciem albo z chińskim gówienkiem ? ... bo rozumiem że jak ktoś ma dwa markowe a chce trzeci to nie ma tego dylematu i parcia. kupi jak uskłada kasę na inwestycję ... ale jak to widzą ci którzy nie mają od razu 1500 zł co najwyżej 700 i możliwość zarobienia ?

Nie liczyłbym specjalnie na to że któryś dostawca ochoczo rozłoży na raty i tak niską wyżyłowana cenę ... gdyby jednak ryzyko zostało zminimalizowane do poziomu 20 % wartości sprzętu i kilku czy kilkunastu procent zysku to już dostępność takiej oferty była by większa dla każdego ... troszkę jak pożyczka w PROVIDENCIE ... szybka gotówka na krótki okres czasu.

Może w tej kwestii niech wypowiedzą się także oferenci sprzętu jak chcą oczywiście ... Czy mogliby zaoferować taką formę sprzedaży ... wyższa cena ale 50 % ceny sprzętu na raty i oczywiście mikro formalności dla takiego "kredytu".

Kasa na zakup pistoletu w małych lakierniach garażach i norach to ważna sprawa i jak widać fajnie by było żeby cena ideału nie była za wysoka ( choć rozumiem uwagi kolegi MK bo ma on rację, że jak coś jest za tanie to od razu budzi podejrzenie że to syf, ale TU tylko sobie marzymy o ideale ;) ) Fajną sprawą byłoby ofertowe 50 % rozłożone na raty, dostępne dla każdego ( firma garaż nora , zawodowiec , amator, 40 lat pracy czy kilka miesięcy ... porostu dla każdego z zasady ;)

Ta kwestia ( finansowania ) załatwia trochę sprawę dostępności ... ale jak możecie npiszcie coś jeszcze o swoich oczekiwaniach technicznych ... Co takiego musi mieć "idealny pistolet" ( po za ceną i ratami :) )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 30-04-2012, 01:20   

PROJEKTER napisał/a:
Trzy Żydowskie zasady w prowadzeniu interesów handlowych mówią :

1. Towar sprzedajemy nabywcy zanim kupimy go od dostawcy
2. Dostawcy za towar, płacimy pieniędzmi nabywcy
3. Nigdy nie kupujemy towaru "na magazyn" nawet jak to okazja, co najwyżej bierzemy w komis lub w "kredycie kupieckim"


Myślę że te zasady może są dobre w "przewałach bankowych" lub w działalności dilera stojącego na "winklu"

I żeby dowiedzieć się u zródła gdy byłem ostatnio na urodzinach u ciotki Racheli zapytałem ją czy mądry Żyd brałby kredyt na 1,5 tyś.na zakup pistoletu.

Ona odpowiedziała tak:
Gdyby żył mój mąż Mardachai i był biedny to nie kupił by pistoletu za 1,5 tyś lecz za 500zł.
Gdyby był bogatszy to nie kupował by pistoletu tylko zatrudnił by lakiernika który ma własny pistolet i wtedy to już zmartwienie lakiernika za ile go kupił.
Natomiast gdyby Mordachai był już bardzo bogaty to sprzedał by lakiernię i kupił salon samochodowy.

A wracając do tematu to wg mnie pistolet przyszłości - pistolet idealny to jednorazówka wykonana z plastiku której nie trzeba myć i po użyciu wyrzuca się ją do kosza tak jak strzykawki jednorazowe. A wykonany w rożnych kolorach w zależności od przeznaczenia (podkład ,baza,bezbarwny) Oczywiście wykonany precyzyjnie i mający parametry takie jak pistolety tradycyjne.

Oczywiście było by to nie na rękę tym którzy pistolety traktują jak jakiś fetysz -(stodoła ale SATA jest :) ) ocierają szmatką i boją się go włożyć do myjki coby szybka wyświetlacza się nie uszkodziła :)
Tu muszę się przyznać że sam też swoją kolekcję mam -ale zawsze pistolet traktowałem tylko jako narzędzie pracy. ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-04-2012, 08:44   

snayper napisał/a:
.... A wracając do tematu to wg mnie pistolet przyszłości - pistolet idealny to jednorazówka wykonana z plastiku której nie trzeba myć i po użyciu wyrzuca się ją do kosza tak jak strzykawki jednorazowe. A wykonany w rożnych kolorach w zależności od przeznaczenia (podkład ,baza,bezbarwny) Oczywiście wykonany precyzyjnie i mający parametry takie jak pistolety tradycyjne .......


To jest bardzo, bardzo prawdopodobne :nono: Jeszcze kilka miesięcy temu kompozytowy pistolet 3M ACCUSPRAY był uznawany za sprzęt wyłącznie do podkładów i wypełniaczy natryskowych. Jednak są już dostępne mniejsze dysze jednorazowe ( 1,3 ) i okazuje się, że aplikacja bazy i bezbarwnego tym sprzętem nie stanowi żadnego problemu ;) . Mamy więc jeden pistolet do wszystkiego !

baza solid + bezbarwny http://www.youtube.com/watch?v=rYXzUsEvF34
baza metalik + bezbarwny http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 30-04-2012, 23:38   

PROJEKTER napisał/a:
Jednak są już dostępne mniejsze dysze jednorazowe ( 1,3 ) i okazuje się, że aplikacja bazy i bezbarwnego tym sprzętem nie stanowi żadnego problemu ;) . Mamy więc jeden pistolet do wszystkiego !



sa dostepne ale nie unas na wsi czyli Polsce już pytałem w kilku żródłach i niestety niema jest tylko 1.8 do wypełniaczy ale jelśli Robercie załatwisz takową 1,3 to chętnie zakupie taki komplecik z 1.8 i 1.3 :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-05-2012, 13:15   

Zorientuje się ... bo ten pistolet mnie coraz bardziej zaciekawia.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne