lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to koniec tego forum?!
Autor Wiadomość
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 11-07-2011, 19:38   Czy to koniec tego forum?!

Co prawda nie zaglądam ostatnio często,ale chciałbym czasem spotkać się, choćby w "kosmosie" ;) z "Nawiedzonymi Wariatami".Projekterami!Jackami itd..Mam szczury w garażu,Robercie!!!!
Pomocy!!!
Zrozpaczony ;]
Darek ;( .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-07-2011, 21:11   

Cytat:
Czy to koniec tego forum?

No co Ty Darku???....przecież to dopiero początek ! :) ;)
No-limit napisał/a:
Co prawda nie zaglądam ostatnio często,ale chciałbym czasem spotkać się, choćby w "kosmosie" ;) z "Nawiedzonymi Wariatami".Projekterami!Jackami


W takim razie zapraszam do mnie ! kilku użytkowników forum już do mnie zawitało od czasu trwania forum, więc teraz pora na Ciebie :) ..może jeszcze nie teraz, bo masa pracy i urlop niebawem, ale po sezonie urlopowym myślę że spotkamy się u mnie, lub w jakiejś restauracji ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2011, 18:42   

Ewidentnie czas na organizację jakiegoś Grilla. :) ... Atmosfera jest lepsza niż kiedyś nawet rodzą się przyjaźnie. Czas zrobić zrzutę na żarcie wódę i zakwaterowanie ... i uścisnąć sobie grabę osobiście przy wieczornym spotkaniu ;) ... rano śniadanko i do domku ... a dalej już rozmowy i posty na forum jak między kumplami ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzes198320
Klubowicz


Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 411
Punkty: 10/1
Skąd: Dublin
Wysłany: 14-07-2011, 00:56   

no to jest dobry pomysl taki wieczorek zapoznawczy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-07-2011, 10:02   

PROJEKTER,
ojjj bym ci wyjasnił w realu ''czy grzac ten klar'' :D
jacklack,
a znajdzie sie jeszcze jedno krzesełko?? ;)
hym moze by tak na weekend wyskoczyc gdzies nad jeziorko?
moze taki spot by sie przydał z wieksza grupa?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 18-07-2011, 22:19   

oo jak jacklack, zaprasza to ja bardzo chętnie bym się czegoś nauczył dowiedział ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-07-2011, 09:40   

wsmpw napisał/a:
oo jak jacklack, zaprasza to ja bardzo chętnie bym się czegoś nauczył dowiedział ;)

wsmpw, :) ... mój warsztat to nie centrum szkoleniowe i daleko mu jeszcze do takiego standardu :) a, i ze mnie technik marny, wręcz żaden ponieważ uprawnień takich nie posiadam ....Tu chodzi raczej o takie małe spotkanie na szczeblu towarzyskim z pominięciem tematyki zawodowej .... ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 20-07-2011, 23:02   

jacklack napisał/a:
z pominięciem tematyki zawodowej .... ;)


To co będziemy rozmawiać o ogórkach na mojej działce ? :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-07-2011, 02:02   

Ryba napisał/a:

jacklack napisał/a:
z pominięciem tematyki zawodowej .... ;)


To co będziemy rozmawiać o ogórkach na mojej działce ? :)

Nie sądzę...na pewno nie o ogórkach i pomidorach lub wczesnej wegetacji rzodkiewki na tle zmian warunków atmosferycznych czy też nie, w naszym położeniu geograficznym ;) ...
Jest wiele tematów dotyczących tej branży które na takim spotkaniu o ile do niego dojdzie można by poruszyć i omówić...z tych głównych, to które bym widział to :

-Zarządzanie i organizacja pracy w warsztacie - obsługa klienta, i zdolność wykonawcza usług przez warsztat mając na względzie wyposażenie sprzętowe i technologie naprawy...

-Wdrażanie nowoczesnego uposażenia i zaplecza technicznego dla warsztatu lakierniczego, jak i podejścia do tego tematu Towarzystw Ubezpieczeniowych w sensie akceptacji stawki za Rbg

-Wdrażanie innowacyjnych systemów lakierniczych w warsztatach rzemieślniczych (lakierniczych) ,i ich opłacalność i rentowność w pracy na tychże materiałach względem systemów dotychczasowych...

-Jak sobie radzić, i kwestionować opinie kalkulacyjne T.U. jeżeli takowe są ewidentnie nieadekwatne do rzeczywistych kosztów naprawy, i jak bronić własnych opinii kalkulacyjnych które są sporządzone przez warsztat przy szkodach OC, a szczególnie AC.

To tylko namiastka problemów którymi ciężko jest przebić się przez to forum aby je omówić w natłoku nowych po 1000 razy wałkowanych tematów typu czy do bazy dać rozcieńczalnik? i ile go dać?..czy baza to produkt 1K? czy 2K? bo przecież wchodzi w jej skład tenże rozcieńczalnik...jak cieniować??...jak cieniować żeby tylko pokryć bazą i bezbarwnym wyłącznie to miejsce naprawiane, bo nie daj Boże aby polakierować cały element bezbarwnym po cieniowaniu bazą i stracić na tym ze trzy złote???...jak cieniować i jak proporcjonalność materiały aby były gotowe do użycia to już podejrzewam a nawet jestem pewien że każdy lakiernik wie doskonale nie musząc czytać forum, więc po co nadal po 1001 raz dudnić o tym na forum jak wystarczy tylko, zwracam się do tych co jeszcze nie wiedzą, wyszukać i dokładnie się wczytać w tematy które dotyczą tej problematyki...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-07-2011, 08:20   

Ja tam bym wolał spotkanie i rozmowy o ogórkach i wegetacji rzodkiewki :) ... Raczej widzę to jak spotkanie integracyjne razem z żonami, czy dziewczynami ( kto chce może być z kochanką ) ... niż kolejne szkolenie zawodowe i pogaduchy o tym jak schnie lakier :glupek:

Tu na forum każdy to tylko "nick" trochę pozy trochę image, a w realu to już "krew i kości". Jak wiecie z doświadczenia każda impreza i tak kończy się w kuchni więc pewnie i tu nie da się uniknąć rozmów zawodowych. Tylko po co mają one zdominować takie luźne spotkanie ? ... Jak wynikną z kontekstu to niech się toczą, a jak nie to pogadamy o tym co się u kogo dzieje prywatnie. Jakie ma plany, co widział gdzie był.

Ja to widzę tak :

Przyjazd w piątek ok 18.00 do miejsca X w centralnej Polsce. ( najlepiej jakieś duże gospodarstwo agroturystyczne przygotowane na spore imprezy pod dachem i w plenerze bo pogoda może być rożna )

Jakiś poczęstunek ... potem dwie / trzy godziny zawodowych prelekcji i wykładów ( sponsorzy muszą być bo inaczej to będzie droga impreza, a tak ktoś pokryje choćby część kosztów w zamian za kontakty z dużą grupą zawodową lakierników ;) ) Nasze Panie w tym czasie trafią pod opiekę jakiejś firmy kosmetycznej, speców od ciuchów i odchudzania. Dostaną kilka prezentów próbeczek katalogów i też będą zadowolone z wyjazdu.

O 21.00 pieczony prosiak lub grill, czy choćby wielkie ognisko. Żarcie, picie góralskie tańce i nawiązywanie znajomości.

Przed świtem do łóżeczka ( kto chce może się wymienić z nowym przyjacielem partnerką ... lub partnerem jak ma takie preferencje :) ) ... o 11 w sobotę późne śniadanko , poklepiemy się po ramieniu, cmok cmok, uściski na niedźwiadka trochę komplementów jaki każdy jest zajebisty ... i w wielkiej przyjaźni przed 15.00 jedziemy spokojnie do domciu ;) ... W niedzielę odeśpicie ... a potem na forum każdy podzieli się opiniami o imprezie i zobaczymy, czy to ma być cyklicznie raz w roku, czy raczej jednorazowa przygoda. ;)

Koszt za parę szacuję na jakieś 300 / 400 zł w zależności od tego na jaki "wypas" tej imprezy się nastawimy. Ilość uczestników trzeba ograniczyć do jakiś 50 / może 70 osób ( max 35 forumowiczów z partnerkami ) Organizację trzeba powierzyć jakieś firmie żeby nie było żadnych wpadek ... gównianego żarcia, ciepłej wódki, kwaśnego wina, piwa bez gazu, czy innej amatorszczyzny. :nono:

Dobrym terminem byłby np. ostatni weekend wakacji ... albo koniec września.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 21-07-2011, 21:04   

:angry: :angry: :komp: :komp: :oko: :oko: :spam3:
Dziś rano miałem wypadek na rowerze - w czasie jazdy złamał się widelec i ... cytuję wypis z pogotowia:
"Rana tłuczona czoła (2 szwy), otarcia skóry twarzy, ręki lewej, obu przedramion, ramienia prawego, barku lewego i okolicy nadobojczykowej lewej. Złamanie zęba 1+ (na szczęście ukruszył się tylko jakieś 0,5 mm - prawie nie widać). Rana tłuczona wargi górnej"

Najgorzej, że boli mnie szczęka od tego jak zaje*ałem nią w szprychy koła i nie mogę się za bardzo śmiać, z mówieniem tak sobie, z jedzeniem również lipa
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2011, 19:43   

jacklack napisał/a:
-Zarządzanie i organizacja pracy w warsztacie - obsługa klienta, i zdolność wykonawcza usług przez warsztat mając na względzie wyposażenie sprzętowe i technologie naprawy...

-Wdrażanie nowoczesnego uposażenia i zaplecza technicznego dla warsztatu lakierniczego, jak i podejścia do tego tematu Towarzystw Ubezpieczeniowych w sensie akceptacji stawki za Rbg

-Wdrażanie innowacyjnych systemów lakierniczych w warsztatach rzemieślniczych (lakierniczych) ,i ich opłacalność i rentowność w pracy na tychże materiałach względem systemów dotychczasowych...

-Jak sobie radzić, i kwestionować opinie kalkulacyjne T.U. jeżeli takowe są ewidentnie nieadekwatne do rzeczywistych kosztów naprawy, i jak bronić własnych opinii kalkulacyjnych które są sporządzone przez warsztat przy szkodach OC, a szczególnie AC.


Na spotkanie gdzie bedzie mozna podyskutowac o takich sprawch to moge podjechac nawet na drugi koniec Polski. Jakby byłu kilku chętnych na takie spotkanko w centrum Polski to może i udało by się cuś zorganizowac.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 24-07-2011, 18:24   

Robimy libacje u Jacklacka ! ! :D
Ja dziś nawet przejeżdżałem przez Wieluń i patrzyłem czy gdzieś nie ma lakierni :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-07-2011, 18:48   

Cytat:
Robimy libacje u Jacklacka ! ! :D

Nie wiem czy dysponuję odpowiednimi warunkami socjalnymi i zapleczem gastronomicznym ;) ..raczej nie :)
Może nie wyciągajmy daleko idących mało realistycznych propozycji i poczekajmy co ma do powiedzenia w tej kwestii pomysłodawca ;)
Ryba napisał/a:
Ja dziś nawet przejeżdżałem przez Wieluń i patrzyłem czy gdzieś nie ma lakierni :)

Są tam dwa legalnie działające warsztaty, więc nie mogłeś ich nie zauważyć, bo oba są na dwóch wlotach do Wielunia (jeden na wlocie od Sieradza, drugi od Warszawy)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-07-2011, 18:56   

Jacku... grilla sie zrobi na garazu. Stołki to będa stare puszki po podkładzach. Stolik...a jakaś klapa sie znajdzie. Latio jest. MOżna by coś zmaścic...jakies forumowe spotkanie. Z audiklubu juz byłem na zlocie. tylko w domkach. Jacek wysprżata szatnie rozłozy materace i bedzie git :) Impreza w klimacie :D
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-11-2011, 13:00   

przeniesione z tematu "mk"

Zwibel napisał/a:
... Ja proponuje zupełnie zamknąć to forum, zamknąć dział dla amatorów, dostęp może mieć tylko osoba polecona przez innego pobłogosławionego. Będą się na nim dwie osoby mogły nawzajem onanizować.


Dział dla amatorów powiadasz ? ... No jest ... Szkoda tylko, że jak już taki amator troszkę pośmiga po forum, czyli w okolicach 10 postu ... to ten dział specjalnie dla niego jakoś go już nie ogranicza i pojawia się ze swoimi problemami we wszystkich tematach forum. :nono: zadając 1267 raz pytanie PISTOLET ZA 100 zł - POMOCY. Dlatego twoja propozycja @Zwibel jest bardzo ciekawa ... zawsze lepiej się "onanizować" w towarzystwie ludzi o podobnych przekonaniach.

Zwibel napisał/a:
Wydaje mi się, że koledzy chcecie zrobić forum typowo branżowe i tak zróbcie, ale ograniczcie możliwość wejścia tu osób postronnych.


To jest mój cel. Z tego co wiem po to powstał specjalny portal dla lakierników. ZAWODOWCÓW. Gdyby faktycznie tak było że to forum miałoby połąwę uscherów mniej ale byli by to już sami specjaliści ... to TY uznałbyś to za porażkę ... JA za ogromny sukces. Pamiętaj o tym :nono: . Tu masz np. te informacje których jako laik poszukujesz :
http://www.forumsamochodo...achu-vt2837.htm

Tu masz też 6 minut filmu o lakierowaniu ... Co ci więcej potrzeba ? To wyczerpująca informacja jak dla laika. ... ;)

Zwibel napisał/a:
Jak narazie ja jako laik wszedłem io jedynie co wyczytuje to mądrości Pana PROJEKTERa co on nie robił i gdzie nie był (według podsumowania wszystkiego to urodził się w erze dinozaurów) natomiast nie widziałem ani jednego postu z faktycznym obrazem tego co robi i czym może się pochwalić. I tak sobie myśle jak osoba tak zarobiona może mieć tyle czasu na pisanie miliona słów w każdej odpowiedzi
Jeżeli chodzi o pomoc nie zauważyłem żeby pomagał merytorycznie jaki kolwiek mega doświadczony użytkownik orócz Giow który nawet na głupie pytanie jest w stanie sensownie odpowiedzieć nie rzucająć steku wyzwisk.


Stawiasz tezę potem sam sobie na nią odpowiadasz :

Zwibel napisał/a:
Widocznie za mało czytam :)


Właśnie ... ZACZNIJ CZYTAĆ !

Doprecyzuję ci jeszcze kolego że jako laik i amator i człowiek który wpadł na pomysł coś tam sobie pomalować to niestety nie jesteś partnerem do wymiany podglądów ze mną. Pamiętaj o tym. Mnie syf i tandeta po-prostu irytuje ale nie wtrącam się w to co jakiś amator robi sobie przy własnym samochodzie ... zacznij to robić za pieniądze ... i siedź dalej w syfie i amatorskim podejściu ... dostaniesz w prezencie stek wyzwisk i obelg. TAKI PREZENT. ;)

Kolego @Zwibel Ja tu trzy lata pisze posty. Trzy lata ciągle ta samo walka z durniami którzy tylko zmieniają NICKI. ... ale nie głupie tezy i wyrażane opinie. :nono: Te prędzej, czy później się tu znów pojawią.

Ale wiesz co ? Dotarłem do punktu gdzie skończyła się kurtuazja i cacy cacy ... Chwalisz się że jesteś fachowcem piszesz o sobie lakiernik samochodowy, właściciel warsztatu, ... POKAŻ ... i albo wielki szacunek jak dla specjalisty znającego temat ... albo dostajesz po dupie KŁAMCO !

Są na tym forum ludzie którzy chętnie ci pomogą dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zawodowym. To ich sprawa i chęci. Bardzo fajnie z ich strony ... ale jak ci ludzie z chęci pomocy rozumiejąc twoją trudną sytuację finansową zaczną ci pisać dziadowskie rady jak rozwiązać problem techniczny w twoim garażu to kolego @Zwibel polecą uwagi ... ostre sprzeciwy ... a gdy się postawią jak mkautos w obronie tego dziadostwa ... polecą bez oporów obelgi i wyzwiska. NIE MA LITOŚCI DLA SYFU ! Tak tu było ... i ma nadzieję ze będzie zawsze ... Ja nie odpuszczę. Chyba, że administracja mnie zbanuje ... wtedy poproszę o usunięcie wszelkich śladów mojej obecności na tym forum ... do korzeni !

Żebyś mnie dobrze zrozumiał ;) :

Wiesz jak działa PZP ? Podkład do tworzyw sztucznych ? Nie pytam do czego jest ? ... tylko czy wiesz jak działa fizykochmicznie i co w zasadzie on robi takiego cudownego, że lakier trzyma się plastiku ? Czy wiesz jakie zjawisko następuje po aplikacji tego materiału, które umożliwia przyłączenie spoiwa innego produktu ? ;)

No właśnie :nono: ... Nie sądzę żebyś zadał takie pytanie ...Nie sądzę żeby teraz Ciebie to w ogóle interesowało ? ... Nie sądzę także żebyś z głowy i własnego doświadczenia mógł na nie odpowiedzieć .... i z pewnością wiem, że gdybym ci teraz napisał dwustronicowy post wyjaśniający o co chodzi, to nie zrozumiałbyś ... o czym JA gadam ? Ja nie rozumiem wielu rzeczy gdy jestem na forum branżowym projektantów branżowych, forum prawnym, czy tym o ochronie środowiska ... wtedy pytam ... pytam mądrzejszych od siebie jak grzeczny gość portalu.

Dlatego ... i tylko dlatego TU i teraz ... nie jesteś jeszcze dla mnie partnerem do dyskusji i rozmów. Staraj się, ucz się, czytaj i zbieraj doświadczenia. Możliwe, że wtedy takie informacje jak te w moich postach, okażą się dla ciebie bezcenne. Dziś potrzebujesz 6 minut filmu i krótkiej informacji z podstaw lakierowania ... a to forum jest dla profesjonalistów w tej branży ... TO od początku miało odróżniać ten portal od kilkudziesięciu innych w których są tematy o amatorskim machaniu pistoletem. W portalach o motoryzacji ludzie piszą co im się wydaje, albo usłyszeli ... TU ma być wyczerpująco i profesjonalnie. Taki był plan i mam nadzieję że się nie zmieni.

Pamiętaj o tym jak następnym razem wyskoczysz z jakimiś przemyśleniami na temat tego co dobre, a co nie dobre dla tego Forum. Bo JA to widzę tak :

To moje miejsce i każdego kto jest fachowcem w tym fachu. Wysokiej klasy specjalistów. Zawsze na równych prawach i zawsze wypowiadających się rzeczowo i profesjonalnie. Dostawców materiałów, techników, producentów sprzętu, właścicieli renomowanych warsztatów. Tu specjaliści powinii powiedzeć tym którzy są już w tej branży jak poprawić to co już robią. Jak rozwinąć własne firmy i w jakim kierunku zmierza przeszłość lakiernictwa samochodowego ... Czyli napisać o tym czego jeszcze nie ma, a będzie ;)

Inni ... amatorzy ... ludzi szukający porady jak zrobić zaprawkę, i wszyscy ci którzy nie traktują lakiernictwa jak sposobu na życie ... są TU gośćmi. Tylko gośćmi. Chętnie ich wysłucham, odpowiem na pytania przybliżę jakieś zagadnienie, lub zrobią to za mnie inni specjaliści na godnym tego forum poziomie.

Jak "gość" przegina i mu odbija ... to niech kolego @Zwibel pyta co i jak na innych portalach samochodowych, gdzie amatorzy doradzają amatorom. Masz internet masz wybór ...

Dlaczego akurat Tu postanowiłeś zawitać ... TU gdzie permanentnie tępi się chwasty plotki mity i głupoty na temat lakiernictwa ?

...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 04-11-2011, 14:19   

Człowieku zachowujesz sie jak Jarek K. każdy kto jest przeciwko mnie nie ma prawa nic mówić.
Nigdzie nie napisałem że jestem właścicielem warszatatu, że mam lakiernie lub jestem lakiernikiem-w twoim pieniactwie zaczynasz się gubić.
Podobają mi się ludzie którzy starają się pokazać swoją fachowość krytyką innych-tego właśnie nauczyłem się od prawdziwych fachowców-zrób dobrze a nie krytykuj-będziesz szanowany.
Pracuje w zupełnie innej branży, nie mam nic wspólnego z lakiernictwem ale takiego pieniacza ze swoim wyimaginowanym ego jak ty dawno nie widziałem dlatego postanowiłem włączyć się do dyskusji.
To że nie musze wiedzieć jaki skład chemiczny ma PZP to tak jak ty używasz kompa i nie musisz wiedzieć do czego służy pamięć ROM czy pływając statkiem jakie są rodzaje wręgów.
Produktu lakiernik używa nie pije nie liże tylko stosuje do tego jest karta parametrów żeby się z nią zapoznać. Tak samo z kabiną -czy jak stawiasz komuś to tłumaczysz mu o wydajnościach wentylatorów, skąd jak i dlaczego?? Może jeśli tak to chcesz podjąć rozmowe o obliczaniu przekroju łopaty wirnika??

Pokaż lepiej jeśli chcesz pokazać swoją fachowością co zrobiłeś, jakie masz osiągnięcia bo naprawde szanuje bardziej kolege od cadilaca który poazał na zdjęciu co zrobił czy choćby kilka ładnych prac MK niż człowieka który opowiada że w jednym czasie miał trzy stanowiska i zrezygnował żeby ...... :nono:

Na forum ma prawo zarejstrować się każdy jeżeli nie odpowiadają ci warsztatowcy naprawdę zróbcie dostęp tylko dla osób z polecenia i skończą się problemy. Będzie wtedy forum branżowe. Teraz każdy kto chce rejstruje się i robi co chce-nie możecie mu tego zabronić.
Jeszcze lepiej chcesz wymieniać się tylko z producentami i profesjonalistami załóż własne forum. Chociaż specjaliści przynajmniej w mojej branży spotykają się na seminariach na których spokojnie w odpowiednim towarzystwie porozmawiać o produktach.
A wyzywanie pokazuje tylko jaką posiadasz kulture i jakim jesteś człowiekiem.
Nie mam nic do fachowości bo jestem za cienki w tej branży i nawet nie chcę być geniuszem-bo jak narazie nie jest mi to potrzebne. Zwróciłem Ci tylko uwagę na to jak się zachowujesz i TO mi nie odpowiada. Nie lubię ludzi którzy widzą tylko czubek swojego nosa.
POZDRAWIAM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-11-2011, 16:41   

Zwibel napisał/a:
.... Zwróciłem Ci tylko uwagę na to jak się zachowujesz i TO mi nie odpowiada.POZDRAWIAM


Niestety nie tylko @Zwibel :nono: ... Oprócz tego, że zwróciłeś mi uwagę ... napisałeś jeszcze jak postrzegasz to forum i co się na nim powinno dziać :nono: ... a tu człowieku mam zupełnie inne zdanie od ciebie. Jak nie masz warsztatu, nie jesteś lakiernikiem, nie chcesz się pakować w tą branżę, nie interesuje cię jak co działa ... i jesteś tu po to żeby sobie coś jednorazowo pomalować ... to pisz w dziale dla amatorów, zadawaj tam pytania i czytaj odpowiedzi ! ... Jak skaczesz po tematach, pyskujesz i wpychasz się ze swoją opinią, to dostajesz odpowiedź ... którą zresztą olewasz i nie czytasz :nono:

Jak nie masz ochoty na ten temat dyskutować to nie wyskakuj tu ze swoimi przemyśleniami i nie właź znów w temat który ci wisi koło nosa :glupek: ... a Jak już zabierasz zdanie i wyrażasz swoją opinię, to licz się jednak z tym że ci odpowiem ...

To co teraz Zwibel robisz to nic innego jak kopia działań każdego kto ma zamiar popyskować sobie przez klawiaturę. Wiesz jaki będzie koniec takiej wymiany uwag na poziomie jaki zademonstrowałeś swoim ordynarnym postem ?

Raczej nie trudno się domyśleć ... tylko PO CO ? Spadłeś z nieba na forum żeby sobie po rozrabiać ?

Idź do działu dla amatorów zapytaj o co chciałeś i się wyloguj. ... Chcesz dyskutować jak to tu, czy tam jest i co masz do powiedzenia na branżowym forum o lakiernictwie , co cię oburza, lub jest nie kulturalne ... licz się człowieku z ripostą bo mnie w twoich komentarzach o tym forum też coś już nie odpowiada. :nono:

Przede wszystkim nie odpowiada mi to, że spadasz z nicości jak spadochroniarz, guzik wiesz co tu jest dla kogo i po co ? Oświadczasz, że nie jesteś z tej grupy zawodowej ... a na koniec przypisujesz sobie prawo do jakiejś krytyki i postulowania zmian. Kim Ty jesteś i skąd się wziąłeś ? .... 40 postów ? ... no to sobie poczytam :)

[ Dodano: 04-11-2011, 16:55 ]
Zwibel napisał/a:
Jeżeli nie chcecie tu amatorów którzy mają może dla Was robić zadymę to wykasujcie podforum dla amatorów, i nie odpowiadajcie na pytania dla was idiotyczne.


Uuuuuuu @Zwibel ... przeczytałem twoje posty i niektóre komentarze :nono: ... TY człowieku to kolejny awanturnik jesteś i będą z tobą tu nie raz problemy. :glupek:

Mądra rada od PROJEKTER - amatorze :) ... omijaj moje posty szerokim łukiem. :D
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-11-2011, 22:11   

Tak sobie czytam i jestem pod dużym wrażeniem, w sumie taka zwykła rzecz jak naprawianie samochodów a budzi tyle emocji. Panowie trochę luzu, za rok dwa, trzy może się okazać że samochodów już się nie maluje a np.okleja albo pokrywa jakąś tam farbą za pomocą wałka. Być może za kilka lat komory lakiernicze to będzie taki sam przeżytek jak dzisiaj ramy blacharskie. Czasy się zmieniają i to co dzisiaj jest uważane za świętość za kilka lat będzie żenującym zacofaniem. To po co się dzisiaj wyzywać?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-11-2011, 23:30   

Krzychuautim napisał/a:
... To po co się dzisiaj wyzywać?


Żeby coś zmienić na lepsze. Żeby coś się poprawiło. Cokolwiek. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 05-11-2011, 08:09   

PROJEKTER napisał/a:
Krzychuautim napisał/a:
... To po co się dzisiaj wyzywać?


Żeby coś zmienić na lepsze. Żeby coś się poprawiło. Cokolwiek. :)


\Jakby każdy warsztat w Polsce miał standard aso to kto by robił tanie auta?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 05-11-2011, 08:59   

michalLbn napisał/a:
\Jakby każdy warsztat w Polsce miał standard aso to kto by robił tanie auta?
To nie jest argument aby utknąć w czarnej "D" i przestać sie rozwijać .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-11-2011, 16:20   

michalLbn napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Krzychuautim napisał/a:
... To po co się dzisiaj wyzywać?


Żeby coś zmienić na lepsze. Żeby coś się poprawiło. Cokolwiek. :)


\Jakby każdy warsztat w Polsce miał standard aso to kto by robił tanie auta?


Ciekawy punkt widzenia. ;)

Po pierwsze Michał, standard ASO Premium to obiekty z najwyższej półki. W emocjonalnej dyskusji o ASO nikt nie był zainteresowany podzieleniem tych obiektów na grupy a tu są te z najwyższej półki raczej nie popełniające błędów jakościowych Te które od lat są już ASO i powiedzmy że ich wyposażenie i standard lekko oklapł. Są też obiekty partnerskie z flagami i znakami, ale autoryzowane na wniosek dealera wiodącego ... tak jakby pod jego opieką.

Po drugie każda ASO musi osiągnąć minimalny poziom z wykazu standardów dealerskich i to właśnie ten poziom jest punktem "zero" w lakiernictwie. Wszytko co poniżej to opisywany przeze mnie syf. Z tego punktu jednak można jeszcze daleko daleko zawędrować i Ja wa tam nie wysyłam wiedząc doskonale jak wygląda rynek. Wysyłam was na poziom "zero".
Tzn wyganiam z waszych norek :) ... oczywiście ktoś mógłby napisać ... o co ten szum ? o kabinę ? ... markowy pistolet i mieszalnik ... TAK ! Mniej więcej tak, bo jeszcze o system organizacyjny, legalność, czyste podwórko, biuro obsługi dla klientów, czyste kombinezony i wszytko to czego synonimem jest ASO ... nawet na poziomie "zero". Od elewacji ze szkła i wyposażenia klasy premium z poziomu zero jest jakieś .... 5 do 7 milionów złotych.

Po trzecie. Macie Panowie w dyskusji o ASO zabawną dla mnie tendencję do wrzucania wszystkich ASO do jednego wora i wszystkich warsztatów do jednego wora, a potem wyniesienia tych worków kilka kilometrów od siebie. JA zawsze wam pisałem Każda ASO bije na głowę każdy warsztat ... to zasada ... są jednak rodzynki ... to ci co nie są ASO, a poszli ponad poziom zero dla lakierni samochodowej. :nono: To 10 -20 % wszystkich warsztaów w Polsce. reszta poniżej poziomu zero ale np z kabiną mieszalnią i markowym pistoletem. Jednak bez innych cech stawiających ich na poziomie startowym. Tym który Ja uznaję za lakiernię i każdy z tych którzy się na tym znają.

i po czwarte ... KTO POWINIEN NAPRAWIAĆ STARE SAMOCHODY ? warsztaty z poziomu startowego lakierni z poziomu zero .... czasami też te rodzynki.

Ty Michale nie pytasz w swoim poście o jakość standard i poziom naprawy tylko przemycasz tezę że stare tzn. tanie. Tzn. nieopłacalne do naprawy w ASO. :nono: Zastanów się dzięki jakim elementom ktorych ci teraz brakuje do tego poziomu, możesz zaoferować niską cenę usługi ? ... nie masz pewnie kabiny, nie masz promiennika, markowe pistoletu, sprawnej sprężarki ( nie bierz tego za mocno do siebie, bo to tylko założenie dla przykładu ;) ) i nie masz też dopuszczeń i kasy fiskalnej. TO jest u podstaw tego, że w ogóle możesz oferować tanie usługi ... Ja to nazywam "dziadowaniem" niskie ceny gówniany sprzęt i wszytko na krawędzi prawa. Co zaczniesz najpierw porządkować jak zaczniesz zarabiać ? ... albo Czy kiedyś zaczniesz zarabiać ? ... bo jak ktoś w twojej okolicy zacznie sobie tylko dorabiać do pensji i kraść materiały z firmy zamiast jak TY je kupować to da niższe ceny od ciebie ?

Sami sobie panowie garażowcy kręcicie bat na dupsko i sami do siebie strzelacie. Zaniżacie ceny i zakładacie sobie kamień na szyję. Nie byłoby tego problemu gdyby do napraw lakierniczych, czy blacharskich była wymagana jakaś koncesja. Wtedy obiekt musiałby spełnić podstawowe wymagania techniczne i miałby prawo wykonywać naprawy ... Tylko że tak właśnie już jest ! Teraz wszystkie przepisy są przeciw Wam ... przeciw tym co mają styropian na ścianie i lakierują w garażu. To Wy się nie chcecie porządkować pod standardy ... nie standardy ASO ... tylko standardy obowiązujące w tej branży. :nono: .... a jedyne wytłumaczenie to bieda. :glupek:

Przykro mi Ja tego nie toleruję. Jest tyle dziedzin w których możecie zakładać sobie firmy że akurat pchanie się do zawodowego lakiernictwa, wbrew wszelkim zasadą technologicznym, formalnym i standardom technicznym nie ma żadnego uzasadnienia, a przepisy i normy obowiązujące w każdej dziedzinie gospodarki nie są po to żeby na nie lać, bo jak wy zrobicie tak przy organizacji własnej nory to inni zrobią to przy organizacji wysypiska odpadów szpitalnych, albo ubojni świń. TRUJĘ ? ... Panowie ja wami potrząsam i wrzeszczę obudźcie się .... i tyle ... Ci co was olewają razem z tymi waszymi budami ... jedną decyzją administracyjną wdepczą was w glebę razem z tym malutkim poziomem inwestycji na który zbieraliście latami. Co wtedy ?

Dlatego nie ma dla was miejsca w normalnym układzie tego rynku. To wy się wpychacie na drogę, a przed wami walec, przepisów, wymogów, technologi, wyposażenia i standardu. Albo będziecie mieć odpowiednie "oświetlenie" i solidne fundamenty ... albo malutkie trzęsienie ziemi, lub taki właśnie walec zmiażdży was po ciemku jak chatkę ze słomy.

Te dyskusje TU są ze mną tylko dlatego, że ktoś sobie ubzdura, że jego to nie dotyczy ... a dla mnie to ślepiec, o ograniczonym sposobie pojmowania otaczającego go świata. Jednak ten ślepiec ma mega argument ... Ślicznie lakieruję samochody w swojej norze ... jestem zajebistym Królem lakiernictwa ... No cóż ... niech "Król" nakrzyczy na ten walec ... może się zatrzyma ? :buhaha: To z pewnością w tym aspekcie jest bardzo istotnym argumentem. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 05-11-2011, 16:34   

Projekter zapomniałeś o jednym malutkim szczególiku, mianowicie o EGZEKWOWANIU tego prawa.
Możesz ładnie tutaj każdemu opisywać o super warsztatach itp, snuć piękne wizję profesjonalnego lakiernictwa ale dopóki jeden z drugim odpowiedzialny za wyegzekwowanie tych praw, koncesji itd. nie ruszy dupska i nie zacznie zamykać tych wszystkich nor dopóty szara strefa z tymi norami i styropianami będzie sobie śmiało istnieć i będzie się śmiała z innych.
Mówię to jako przedstawiciel firmy, nie lakiernik, bo uwierz to w naszym interesie też jest ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 05-11-2011, 22:32   

baqo napisał/a:
michalLbn napisał/a:
\Jakby każdy warsztat w Polsce miał standard aso to kto by robił tanie auta?
To nie jest argument aby utknąć w czarnej "D" i przestać sie rozwijać .


Dokładnie proszę pana i to nie jest moje podejście do sprawy lecz spostrzeżenie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-11-2011, 10:52   

GioW napisał/a:
Projekter zapomniałeś o jednym malutkim szczególiku, mianowicie o EGZEKWOWANIU tego prawa.
Możesz ładnie tutaj każdemu opisywać o super warsztatach itp, snuć piękne wizję profesjonalnego lakiernictwa ale dopóki jeden z drugim odpowiedzialny za wyegzekwowanie tych praw, koncesji itd. nie ruszy dupska i nie zacznie zamykać tych wszystkich nor dopóty szara strefa z tymi norami i styropianami będzie sobie śmiało istnieć i będzie się śmiała z innych.
Mówię to jako przedstawiciel firmy, nie lakiernik, bo uwierz to w naszym interesie też jest ;)


I tu się właśnie mylisz @GioW barzdooooo się mylisz. Jednak najpierw tylko taka uwaga, że jesteś tu nowym użytkownikiem. Dlatego najpierw odeślę cię do archiwalnych tematów. Przeczytaj te z przed trzech lat i potem te z przed roku.

Może zobaczysz to co Ja wiem już od dawna, a Ty GioW żyjesz jednak nadal w niewiedzy. :nono: Teraz kolego po praktycznym wprowadzeniu w życie wszystkich zapisów Prawa i zmianach związanych z przeniesieniem ośrodków kontrolnych z Województwa do Gmin kontrolą środowiskowych podlega coraz więcej warsztatów i warsztacików. Trzy lata temu dostawałem 1 - 2 telefony rocznie z prośbą o pomoc bo do drzwi zastukała kontrola. Teraz 1-2 dziennie .... i tu wyobraź sobie włącznie z wolnymi sobotami ... wczoraj np. dzwonił kolega @cartonik z naszego forum. Mam nadzieję że sam opisze swoją sprawę to wtedy zobaczysz jak JEST ! a nie jak ewentualnie kiedyś tam może być.

Nawiąże jeszcze do twojego postu w temacie PROJEKTER ... tam na razie nie mogę ci odpowiedzieć. Zaproponowałeś żebym tu został adminem albo moderatorem .... no cóż nie kuś @GioW nie kuś :nono: . Na razie biorę na siebie obowiązki policjanta ale zastanowię się nad twoją propozycją i poproszę Jacklaka o to żeby rozważył ewentualnie taki wniosek. On jak widzę z postów i wszystkich rozmów też myśli jak JA. Profesjonalnie bez kompromisów i gównozjadztwa, bez taryfy ulgowej i uproszczeń w sprawach związanych z technologią, wyposażeniem, czy formalnościami. My się rozumiemy bez słów ... ale co najważniejsze Ja czy Jacek nie jesteśmy w tej branży kolego @GioW jakimś odszczepieńcami i pojebusami tylko elitą. :nono: Ta elita nie jest jednak dwuosobowa, bo tylko na tym forum to co najmniej większość uscherów. Nie zmienia to faktu że jest tu jeszcze ta druga grupa upartych dyskutantów prezentujących, albo durne teorie, albo durne rozwiązania. Pamiętaj jednak że mnie nie interesują poczynania amatorów. Niech sobie robią co chcą czym chcą i jak chcą. Włączam się w tematy amatorów wtedy i tylko wtedy gdy zawodowcy w swoich radach i poradach schodzą do ich poziomu zamiast ciągnąc amatorów do własnego poziomu.

Z twojej wypowiedzi wyciągam taki wniosek że Ty byś chciał aby to forum poszło w ilość użytkowników :nono: ... a mnie to zupełnie nie odpowiada bo Ja chcę tu czytać tylko te posty które mają wysoką jakość profesjonalnych uwag, stwierdzeń czy porad.

Także @GioW dla dobra wielu z tych którzy piszą tu o jakiś norach i syfach lepiej żeby nie miał żadnej funkcji i broń Boże dojścia do możliwości banowania, kasowania wypowiedzi, i usuwania śladów czyjejś bytności. Gdyby tak było to makautos nie byłby dziś ze mną skonfliktowany .... wyleciałby stąd trzy lata temu jak zaczął piać z zachwytu nad Sico o chińskimi szlifierkami :nono: .

Tu nie ma demokracji ... ani swobody i luzu wypowiedzi ... TU jest realizowana pewna wizja tej branży która ma doprowadzić do poprawy poziomu wiedzy, umiejętności, rozeznania formmalno prawnego i nowości w dziadzienie lakiernictwa ... ze szczególnym uwzględnienim lakierowania samochodów :nono:

Taką wizję przedstawił mi @Jackalack i @baqo gdy zaprosili mnie na to Forum. Taka wizji i taki kierunek działania jest bliski memu sercu i wszystkim pogląd. Jak ktoś kiedykolwiek zmusi mnie tu do zaprzestania walki z durniami i tępieni ich absurdalnych tandeciarskich zapędów to będzie mój ostatni dzień obecności na tym forum ... i tyle GioW ... możesz mnie mieć za zarozumialca i chama ... ale proszę cię nie traktuj mnie jak ślepca który nie umie ocenić siły i mocy własnych wypowiedzi i wagi merytorycznej treści jakie niosą.

Z niektórych moich postów można zrobić samodzielną publikację w fachowej prasie. Taką która pomoże wielu lakiernikom ... a można tak zrobić z którymś twoim postem @GioW ? ... albo z przenikliwą i bezcenną wypowiedzią mkautosa ? Więc nie proś mnie żeby się tu nie wywyższał i stroszył piórek ... tylko siadaj do klawiatury i wysmaruj post na jakiś technicznych, formalny, inwestycyjny, czy technologiczny temat związany z lakiernictwem żebym się zapowietrzył tu gdzie siedzę i stwierdził że jesteś genialnym fachowcem. Zrób tak GioW ... niech każdy tak robi bo oto TU właśnie chodzi ... zamiast marnować czas i energię na ściąganie mnie do własnego poziomu. Ja tam już byłem. Tam na dole. Wiem jak tam capi i jak tam jest ciemno, zimno i ciasno ... Zapraszam ciebie GioW i każdego innego lakiernika do mojego świata lakiernictwa samochodowego ... z otwartymi rękoma cię tu przyjmę i po przyjacielsku uściskam przy wejściu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne