lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Papier ścierny na sucho
Autor Wiadomość
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-10-2011, 23:56   Papier ścierny na sucho

Jak w temacie. Jakie znacie dobre papiery na sucho? Chodzi o matowanie wnęk pod baze. Wiadomo maszynką się nie dojedzie. A to taplanie się w wodzie już mnie dobija.
Jak z ich gradacjami???
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24-10-2011, 00:01   

3M na gąbce 800 wystarcza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 00:47   

Norton ma bardzo dobre papiery na gąbce, Indasa też ma takie cuś ale gorszej jakości.

INDASA

Norton

Gradacje od 120 do 1200/1500
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 08:21   

Albo jeszcze cuś takiego firmy Noton.

Gąbki soft-touch o następującychgranulacjach:
180/120
400/320
600/500
1000/800
1500/1200

[ Dodano: 24-10-2011, 08:39 ]
Zapomniałem jeszcze o Abralonach firmy Mirka w formie Formatek i krążków.

Img.ashx.jpeg
Plik ściągnięto 33287 raz(y) 9,36 KB

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 10:04   

Indasa też ma takie gąbeczki ścierne, 115x140mm, gradacje:

- FINE (320-400)
- SuperFINE (500-600)
- MikroFINE (1200-1500)

Krążki (abralony) mają również SIA oraz Norton też. Krążki bezotworowe, coś takiego jak 3M Trizack.

SIA Velvet 150mm, gradacje:

- 500
- 600
- 800
- 1000
- 1500
- 2000
- 3000
- 4000


Tak więc Panie madmax trochę tego jest na rynku, teraz tylko przekalkulować i na zakupy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 18:48   

NO i własnie o to mi chodziło. SUper Dziękować :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 18:50   

Żeby madmax miał jeszcze większy wybór, proponuję Norton Multi air soft-touch. Są to krążki z różnym nasypem typu elektrokorund, ziarno ceramiczne lub cyrkonowe. Najtańsze z nasypem z tlenku glinu, a najdroższe z ziarnem cyrkonowym i ceramicznym

MultiAir-SoftTouch-Discs.jpg
Plik ściągnięto 33207 raz(y) 51,36 KB

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 18:52   

Macie coś jeszcze?? Bo się fajny temat robi :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 19:01   

Proszę bardzo, można powiedzieć , że taka niedawna nowość firmy Norton Dry Ice Q260.

[ Dodano: 24-10-2011, 19:37 ]
Jak masz czas i chęć na przeglądanie to zamieszczam linka do katalogu produktów blacharsko-lakierniczych Norton 2011.

http://www.abrasives.pl/p...flash.html#/42/

p38151.jpg
Plik ściągnięto 292 raz(y) 66,23 KB

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 19:58   

tofik napisał/a:
Żeby madmax miał jeszcze większy wybór, proponuję Norton Multi air soft-touch. Są to krążki z różnym nasypem typu elektrokorund, ziarno ceramiczne lub cyrkonowe. Najtańsze z nasypem z tlenku glinu, a najdroższe z ziarnem cyrkonowym i ceramicznym


Tutaj Pan tofik zapomniał dodać, że jest to najnowszy system opatentowany przez Nortona. Jednak wymaga zakupu specjalnego krążka do tych papierów. Co najlepsze udowodnione na pokazach (byłem widziałem) krążki te są 3x żywotniejsze od zwykłych na 6H/8H+1/15H. Pod wpływem szlifowanie potrafią się same naostrzyć (ale to już w końcowej części). Co najważniejsze odpływ odkurzu odbywa się po całej części krążka, nie tak jak to ma miejsce w normalnych krążkach przez środkowy otwór. Skutkuje to niezapychaniem papierów.
Szczerze powiedziawszy najlepszy system na rynku jaki widziałem. Każdy kto doświadczy pokazu od razu przesiada się na te papiery.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 20:10   

No panowie, wykazaliście sie. Otrzymujecie po punktasie za dobre chęci... :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 20:16   

madmax napisał/a:
No panowie, wykazaliście sie. Otrzymujecie po punktasie za dobre chęci... :)

To teraz Ty się wykaż i zakup, potestuj i odrzuć inne papierki :D

P.S. Podziękował za punkcika.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 24-10-2011, 20:30   

Norton 800 w rolce na gabce słabo wypada w porównaniu z indasa 3M czy festoolem, 400, 240 nortona jeszcze może byc. Krążki 3m hokit, paski 3M Purple,na gabce soft hand 3M, każda gradacja jest mega! I nie zamienie na nic innego narazie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 21:08   

GioW napisał/a:
Tutaj Pan tofik zapomniał dodać, że jest to najnowszy system opatentowany przez Nortona. Jednak wymaga zakupu specjalnego krążka do tych papierów. Co najlepsze udowodnione na pokazach (byłem widziałem) krążki te są 3x żywotniejsze od zwykłych na 6H/8H+1/15H. Pod wpływem szlifowanie potrafią się same naostrzyć (ale to już w końcowej części). Co najważniejsze odpływ odkurzu odbywa się po całej części krążka, nie tak jak to ma miejsce w normalnych krążkach przez środkowy otwór. Skutkuje to niezapychaniem papierów.
Szczerze powiedziawszy najlepszy system na rynku jaki widziałem. Każdy kto doświadczy pokazu od razu przesiada się na te papiery.


Nie pan ;) tylko zwyczajnie tofik albo jak kto woli Grzesiek. Ja mogę tylko dodać, że oprócz krążków multi air z różnym nasypem są jeszcze zwyczajne krążki z 6 lub 9 otworami i są one tańsze. Te z nasypem cyrkonowym dostępne są tylko od 40 przez 60, 80 i 120. Taka ograniczona ilość granulacji krążków z nasypem cyrkonowym podyktowana jest tym , iż każda granulacja w górę nie spełniała by swojego zadania i zaraz napiszę dlaczego. To co napisał GioW, o samo ostrzeniu się ziaren nasypu to fakt i odbywa się to przez fragmentaryczne wykruszanie się ziarna dzięki czemu przez cały czas pracy ziarno posiada ostre krawędzie i spełnia taka samą funkcję gdy zaczyna pracę jak krążek jest nowy( należy również docenić fakt, że spoiwo jakie zostało zastosowane do wykonania tych krążków potrafi utrzymać w sobie takie ziarno i nie pozwala na jego całkowite wyrwanie). Aby takie zjawisko mogło zachodzić potrzebny jest odpowiedni sprzęt o odpowiedniej mocy i tak firma Norton zaleca używanie narzędzi do współpracy z tymi krążkami o mocy 1400 W i większej ponieważ przy mniejszej mocy i mniejszym nacisku nie zachodzi zjawisko wykruszania się ziarna w nasypie czyli nie mamy samo ostrzenia w wyniku czego nasyp na krążku ulega zapychaniu i krążek nie spełnia swojej funkcji a jak do tego dołączymy brak odsysu to użytkownik może powiedzieć, że to najgorszy szajs na jakim pracował.

Odnośnie pokazów i szkoleń o których wspomniał GioW, to ja na cały rok posiadam harmonogram szkoleń organizowanych przez firmę Norton, ale nikt nie chce na nie jeździć. Tematyka jest różna- budowa materiałów ściernych nasypowych, czy też zastosowanie produktów marki Norton w blacharstwie i lakiernictwie. Szkolenia dwudniowe i za darmo. ;)

[ Dodano: 24-10-2011, 21:31 ]
Dodam jeszcze, że krążki 6 i 9 otworowe z nasypem ceramicznym stosowane są w naprawach blacharsko lakierniczych ale ich głównym przeznaczeniem są kompozyty, drewno,żelkoty i metale nieżelazne. ;)

Odnośnie specjalnych dysków które należy stosować przy pracy z krążkami multi air o których wspomniał GioW, to ja jeżeli ktoś się zdecyduje na te krążki przy większym zakupie daję za przysłowiową złotówkę. Cena cennikowa to jakieś......a nie napiszę. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 21:43   

Widzę, że Kolega obeznany w temacie, suuper. Powiem Ci, ze u mnie również nie ma zainteresowania szkoleniami. Co najlepsze nawet oferując technika dostarczanego na miejsce, do siedziby lakiernika nikt nie chce... powód, głównie cena tych materiałów. Niestety rynek jest tak zepsuty, że niektórzy wolą kupować jumę 3M, Mirki itp. niż w coś zainwestować. Z tym niestety normalny sprzedawca nie wygra, na jumę nie ma silnych :/

P.S. tofik za te piękne opisy masz punkcik, lepiej bym tego nie opisał :D

Odnośnie jeszcze systemu MultiAir to takie zdjęcie poglądowe ;)

Ostatnio zmieniony przez GioW 24-10-2011, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 21:51   

Cytat:
P.S. tofik za te piękne opisy masz punkcik, lepiej bym tego nie opisał :D


Dzięki ;)

Odnośnie DemoVanu jaki mam do dyspozycji z Firmy Norton to nie ma większego zainteresowania podobnie jak u Ciebie. Każdy twierdzi , że już wszystko wie i nie wyraża chęci zobaczenia i popróbowania tego co w materiałach ściernych i nie tylko, dla lakiernictwa jest najnowsze.

A odnośnie krążków z nasypem cyrkonowym i ceramicznym jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie firma Norton sprzedaje specjalną włókninę koloru białego do czyszczenia tychże krążków co znacznie wydłuża ich żywotność gdy zaczyna się proces zapychania. :)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 21:59   

Odnośnie pokazów i szkoleń o których wspomniał GioW, to ja na cały rok posiadam harmonogram szkoleń organizowanych przez firmę Norton, ale nikt nie chce na nie jeździć. Tematyka jest różna- budowa materiałów ściernych nasypowych, czy też zastosowanie produktów marki Norton w blacharstwie i lakiernictwie. Szkolenia dwudniowe i za darmo





To dlaczego ja nic o tym nie wiem chętnie pojade na takie szkolenie...[/quote]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 24-10-2011, 22:09   

Ja już kiedyś pisałem o tych szkoleniach. Gdybyś mieszkał w województwie świętokrzyskim to nie byłoby żadnego problemu ponieważ firma w której pracuję jest dystrybutorem w tymże województwie, ale że jesteś spoza to mamy problem. Końcową weryfikację ludzi których wysyłam na szkolenia przeprowadza szef i patrzy skąd są ludzie którzy mają jechać, jeżeli z naszego terenu to nie ma problemu, natomiast jeżeli to jest poza naszym zasięgiem dystrybucyjnym to zaczynają się problemy, ponieważ mój chlebodawca zastanawia się wtedy jak mam Cię odwiedzać i skłaniać do zakupów. ;)
Ja zaś patrzę na to z innej strony i cieszy mnie jak mogę zorganizować np.szkolenie dla ludzi z całej Polski w firmie Novol tak zupełnie bezinteresownie i bez obciążenia, że jest to wbrew mojemu chlebodawcy ponieważ on nie ma na to żadnego wpływu, tylko firma Novol, która wykłada na to kasę. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 22:19   

No to musicie poszerzyć swoją strefe działania. Ja np do Kielc mam tylko 120 KM :) A to środek WOJ świętokrzyskiego. ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 24-10-2011, 22:52   

ciekawy temat :) ja od niedawna obrabiam wszystko 100% na sucho
w chwili obecnej zamiast gąbek używam siatki ściernej z mirki abranetu (P400, P500, P600) co ważne się nie zapycha i jest elastyczna ale to tylko chwilowo, ale zobaczymy bo nie mam porównania z gąbkami
od stycznia w nowym miejscu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 24-10-2011, 22:59   

madmax napisał/a:
No to musicie poszerzyć swoją strefe działania. Ja np do Kielc mam tylko 120 KM :) A to środek WOJ świętokrzyskiego. ;]


Jak masz jakiś większy warsztat (sorki ale za dobrze się nie poznaliśmy) to może uda się do Ciebie wysłać technika z Nortona ;) tylko warunek... późniejszy towar zakupujesz u mnie (to taki cyrografik) :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 24-10-2011, 23:46   

GioW napisał/a:

Tutaj Pan tofik zapomniał dodać, że jest to najnowszy system opatentowany przez Nortona.
To dziwne bo ja takie krążki widziałem już ładnych kilka lat temu - tylko nie pamiętam marki.
Mad ja z kolei używam SUNMIGHT na gąbce. Gradacja do wyboru do koloru. Pod metaliki 800 max.
Te papiery szybko się zapychają więc najlepiej mieć inny i co kilka ruchów przecierać ten którym pracujesz gąbką drugiego - tak jakbyś czesał konia :)

Jako włókninę wziąłem teraz na próbę nowa mirkę chyba z diamentami czy czymś takim. Może być dobra bo jak się weźmie tylko do ręki to tak jakby się trzymało pokruszone szkło - aż czepia się rąk. Zobaczę jak się nią robi ale chyba ostro - pytanie tylko jak ostro i jak długo.
Pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 23:54   

GioW napisał/a:
Jak masz jakiś większy warsztat


Hahaha to może darujemy sobie hurtowy handel :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 25-10-2011, 09:16   

madmax napisał/a:
GioW napisał/a:
Jak masz jakiś większy warsztat


Hahaha to może darujemy sobie hurtowy handel :)


Tutaj nie chodziło mi o sprzedaż a o pokaz, żeby technik miał gdzie to pokazać... najlepiej większej liczbie osób ;)

Z cyrografem żartowałem ;)

s_t_67 napisał/a:
GioW napisał/a:

Tutaj Pan tofik zapomniał dodać, że jest to najnowszy system opatentowany przez Nortona.
To dziwne bo ja takie krążki widziałem już ładnych kilka lat temu - tylko nie pamiętam marki.

Tyczyło to się samego Nortona, nie całej konkurencji ;) Możliwe, że widziałeś ale czy używałeś? Jeśli chodzi o rynek Polski to firma Norton aż tak popularna nie jest. Co zresztą świadczy brak (albo i strach) chętnych na szkolenia/pokazy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-10-2011, 12:59   

GioW,

Musiał bym pogadać ze znajomym co ma większy warsztat moze u niego dało by rada coś takiego zorganizować. Kilku lakierników napewno by się znalazło.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 27-10-2011, 23:20   

madmax napisał/a:
GioW,

Musiał bym pogadać ze znajomym co ma większy warsztat moze u niego dało by rada coś takiego zorganizować. Kilku lakierników napewno by się znalazło.

No to gadaj gadaj bo technik skory do pokazów, im też zależy na sprzedaży swoich materiałów ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 29-06-2016, 11:13   

Dołączę się do tematy. Czy macie także takie wrażenie jak ja odnośnie papierów ściernych na szlifierkę 150 mm że ich jakość i wydajność spadła ? Robię dłuższy czas na mirce i indasie i tak porównując przy tej samej obróbce szpachli teraz a to co było parę lat temu to zużywam dwa razy więcej papierów niż wcześniej. Co możecie polecić , jaka firma itp ? Co sądzicie o siatkach ściernych ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 29-06-2016, 13:40   

piotr10, Tak jest dziś ze wszystkimi artykułami,płacimy za niższą jakość te same pieniądze, co za wyższą kiedyś.Niestety kapitaliści muszą się nażreć,bo świat oferuje tyle fajnych rze :D czy a oni chcą to wszystko mieć,konsument i tak zapłaci bo na wyższą jakość go po prostu nie stać.

Siatki są ok.mój znajomy sobie chwali,przywiózł sobie z Niemiec. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-06-2016, 20:53   

Norton Multiair - polecam, o wiele lepsze od Mirka Abranet, 3M Cubitron 2 (gradacje 80-220) to już kosa (jednym/dwoma krążkiem/ami opierdzielisz z lakieru całą maskę średniej wielkości)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 30-06-2016, 00:09   

No to mnie zaciekawiłeś tymi papierami i przy najbliższej okazji zakupie na próbę. Jakiś czas temu kumpel przywiózł mi z Niemiec opakowanie papieru 500 i 320 oraz 120 firmy Indasa , i powiem że ich żywotność była 2x większa niż te kupione u nas. 500 używałem do szlifowania podkładu - w ogóle nie zabijało papieru a szybkość pracy nie do porównania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-06-2016, 12:44   

piotr10 napisał/a:
Robię dłuższy czas na mirce i indasie
Mało danych ...jaka linia tych papierów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 30-06-2016, 15:24   

Gdzie kupijecie zwykle papierki..?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 30-06-2016, 20:07   

Papiery to mają jakość tragiczną. Nie dawno kupiłem kilka sztuk papieru 3m 150mm, to masakra, nie ciął nic po chwili i zero agresywności. Akurat miałem 240 gradację. App też słabo wygląda.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-06-2016, 20:12   

masato napisał/a:
Papiery to mają jakość tragiczną. Nie dawno kupiłem kilka sztuk papieru 3m 150mm, to masakra, nie ciął nic po chwili i zero agresywności. Akurat miałem 240 gradację. App też słabo wygląda.
ale nie pisz tak kolego bo 3m ma kilka linii i jeden tnie kijowo, a drugi tnie bardzo dobrze. W APP natomiast jeden tnie słabo, drugi gorzej, a trzeci tragicznie
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-07-2016, 10:48   

Unek , jeśli chodzi o Indase to white line i red line gradacje od p240-500 , Natomiast Mirka to linia gold od p100-320 oraz silver p80-120. Masz może jakieś konkretne papiery na przetestowanie. Zamówiłem papiery Nortona oraz 3m Cubitron 2 na próbe co kalbi polecił- muszę coś zmienić bo coraz bardziej mnie męczy takie głaskanie szpachli czy podkładu - oczywiście psychicznie :) U mnie w mieszalni mają tylko Mirkę i Indasę oraz jakieś tanie dziadostwo nie warte uwagi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne