lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
JAK ZAREKLAMOWAĆ SWÓJ GARAŻ....
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-10-2011, 10:17   

Wiecie co ? Tak sobie pomyślałem mało oryginalnie, ale może praktycznie, że ci z was co się nie wstydzą tego jak robią i nie muszą się jakoś specjalnie kryć po lasach mogliby stworzyć wspólnie na mapie Polski taki minim przewodnik dla tych którzy mają taki problem jak kolega w tym temacie. Wtedy taki amator, który chce wydać kilka tysięcy na jeden raz niech sobie odnajdzie na mapie dany nick i kliknie, a otworzy mu się konkretna ścieżka PW i napisze pokrótce ... Mam do zrobienia to i to, Mam tyle kasy, czy się podejmiesz jestem z okolicy. ... Tak chłopaki zakładają nowe tematy, a wystarczy się spotkać i pogadać chwilę, a naocznie się każdy przekona że kupno sprzętu do jednego malowania jest bez sensu i lepiej się dogadać. Technicznie nie wiem jak to zrobić ... chyba najlepiej żeby nick był przy ikonie miasta, oczywiście bez konkretnego adresu ... ale to tylko taki pomysł :) Zostawiam wam pod rozważenie. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-10-2011, 14:13   

PROJEKTER,

Nie potrzeba takiej mapy jak komuś zależy to zawsze sie ktoś znajdzie. Takich ludzi miałem kilkadziesiąt na pw. 90% z nich nie widziałem na oczy bo się nie pokazała. 5% to ci którym zarobiłem auto, a kolejne 5 którzy sie pokazali raz i drugi raz już nie...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-10-2011, 14:57   

No to jak tam uważacie ... nigdy nie wiadomo tak naprawdę która forma promocji warsztatu spowodowała, że klient do niego dotarł ... Czasami info z ust do ust, a czasami naklejka na samochodzie, lub płocie ... Forum to jedna z tysięcy dostępnych form umieszczania informacji. Taka mapa nie zaszkodzi nikomu , a może pomóc ... 5% tych co do ciebie dotarli też chyba zostawiło jakąś kasę ;) Ja często odbieram 5 -10 tel dziennie i udzielam za free informacji aż padnie bateria :) 90 % z tych ludzi już nigdy nie dzwoni. I co z tego ? ... nie da się zrobić wszystkiego samodzielnie i nie ma też tak że wszyscy chcą czy też mogą robić coś tylko u ciebie. 5% skuteczności to i tak dużo ;) ... ale to jak już tam chcecie ;) ... Ja nie mam warsztatu ... więc nie mam też nic do zaoferowania :) .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2011, 16:54   

PROJEKTER napisał/a:
Taka mapa nie zaszkodzi nikomu ,

Jak można reklamować swój nielegalny warsztat??
Nieważne czy nielegalny połowicznie, czy całkowicie szara strefa.
Bo ilu z nas ma legalne instalacje lakiernicze?
Więc coś tu nie halo.
Ja mogę zareklamować swoje usługi z f-vat, takie jak kosmetyka samochodowa plus parę pokrewnych dziedzin.

Czy mogę zareklamować się jako lakiernik???
Moim zdaniem nie.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-10-2011, 17:40   

Podzielilem ten temat bo nijak się miał do poprzedniego ale skoro już powstał (tylko sie tak zastanawiam czy w odpowiednim dziale) to zapraszam do dyskusji na ten temat i podsunięcia pomysłów jak powinno się zachęcić klienta aby do nas zakukał.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-10-2011, 19:07   

mkautos napisał/a:
Jak można reklamować swój nielegalny warsztat??


Wszytko zależy od tego jak bardzo jest nielegalny ? ... jak nie ma żadnej działalność budynek to garaż na działce, a w około domki ... to faktycznie lipa. Ale jak brakuje tylko jakiś dopuszczeń to trzeba się zainteresować jak to pozałatwiać samemu taniej i zrobić ... bo sami widzicie że pętla formalno prawna się zaciska wkoło szyi i to już teraz kwestia czasu ... kiedy będą poważne problemy ? ... ale może trzymajmy się tematu Jak zareklamować warsztat przyjmując że jest od legalny. Każdy i tak sam zdecyduje jak daleko się posunie w takich działaniach jakie tu znajdzie ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2011, 19:16   

PROJEKTER napisał/a:
... ale może trzymajmy się tematu Jak zareklamować warsztat przyjmując że jest od legalny.


No to muszę zmienić forum na odpowiednio ukierunkowane.
Bo jaki sens reklamować sie na portalu lakierniczym z usługami innymi niż lakiernicze.
Swoją drogą jestem ciekaw czy chociaż jeden wpis z reklamą swojego warsztatu się tu znajdzie. :D
 
     
dd1991
Forumator


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 211
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 22-10-2011, 12:04   

Najlepiej zrobić w dziale pomoc dla amatorów listę użytkowników z danymi: miejscowość telefon. i jak ktoś jest zainteresowany mógłby się w danej miejscowości kontaktować. Osobiście chętnie bym wyjaśnił takiemu amatorowi co ile kosztuje i ile trzeba wydać pieniędzy aby sprawnie działać.Ludzie po prostu nie mają pojęcia jakie są ceny ile pracy trzeba włożyć a najlepiej żeby każdy pomalował za darmo bo cóż to popryskać element.A może ja też bym chciał zarobić :glupek: .Kto by chciał robić za darmo...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 23-10-2011, 10:09   

Ludzie rejestrują się na forum aby znaleźć lakiernika ze swojej okolicy, i sami mnie na przykład znajdują bo mam lbn w nicku. Zrobiłem nie dużo ale trochę aut ludziom z forum i są jak na razie zadowolenie, napisali do mnie pw po po przeczytaniu wszystkich moich postów uznali ze warto.
A co do reklamy. Miałem szyld "naprawy powypadkowe" kiedyś ale po pół roku go wiatr przewrócił i już 3 lata go nie ma wcale. Roboty mam za dużo więc po co mi szyld.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 23-10-2011, 12:25   

Albo od razu wysłać zawiadomienie do odpowiednich organów , że lakieruję choć nie mogę i podać im numer i adres ;)
Pomysł dobry dla legalu.
a f-vat? naprawa pojadu ... i tyle :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 23-10-2011, 13:49   

witam , pomysł bardzo dobry, tak pewnie jak i inni nie narzekam na brak pracy ale rozwój firmy może następować tylko jesli tej pracy jest grom i można wybierać w klientach , nie brać roboty jaka popadnie bo to nie ma sensu . jeśli powstanie dział z reklamami warsztatów to jestem chętny ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
umm
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-10-2011, 19:32   

Co do nie-do końca legalnych lakierni ja bym był ostrożny z reklamami, żyjemy w Polsce i czasem można spotkać bardzo uprzejmych ludzi ;)
Jeśli ktoś ma legalną działalność to bardzo wygodną formą reklamy i przy okazji wyszukiwarki jest www.autosluga.pl/ jest to dobra forma zarówno dla reklamujących się i poszukujących usług.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-10-2011, 21:41   

mkautos napisał/a:
Jak można reklamować swój nielegalny warsztat??
Nieważne czy nielegalny połowicznie, czy całkowicie szara strefa.
Bo ilu z nas ma legalne instalacje lakiernicze?
Więc coś tu nie halo.
Ja mogę zareklamować swoje usługi z f-vat, takie jak kosmetyka samochodowa plus parę pokrewnych dziedzin.

Czy mogę zareklamować się jako lakiernik???
Moim zdaniem nie.


Coś się tu lekko przekłamało :nono:

@MK Jeżeli masz swój budynek przekształcony legalnie pod funkcje warsztatu samochodowego to brakuje ci kilku drobiazgów i masz legalną lakiernię. Jak twój budynek to nadal formalnie garaż, lub bud. gospodarczy czy inwentarski to jest nielegalny jako miejsce postoju a nie tylko naprawy samochodów ! .... i tu uwaga ! Także dla kosmetyki samochodowej :nono: Przepisy budowlane nie dzielą obiektów na warsztaty mechaniczne, lakiernicze, blacharskie, czy autodetailingu. Jak to warsztat samochodowy ( budynek usługowy ! ) to dalej jest już pozwolenie na emisję z korektą o lakiernię i pozwolenie na odpady z korektą o lakiernie i już jest legalnie ;) ... pod wzgledem wymogów środowiskowych. Budynek to już warsztat po zmianie przeznaczenia lub wybudowaniu go jako warsztat ... więc jest legalny pod kątem przepisów budowlanych ... Ponieważ został przystosowany do takiej funkcji przy zmianie sposobu użytkowania, więc jest też legalnie pod względem wymogów BHP i ppoż ... Zgłaszasz pracowników do PIP i SANEPID i tu już też jest legal ... Masz oczywiście wpis do ewidencji lub KRS, oraz REGON i NIP... to tu też legal :nono:

Jak masz mechanikę czy blacharnię a masz emitery gazowe, lub pyłowe do emisji zorganizowanej ( np. odciąg spalin ! ) to musisz mieć pozwolenia na emisję ... ( tzn akurat w tym przypadku na 100 % zgłoszenie ) i zgłoszenie wytwarzania odpadów po produkcyjnych. Wpis do ewidencji DG, czy szyld na płocie niczego tu nie zmienia. Jedna sprawa to WPIS, a inna to budynek i jego funkcje. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 11-11-2011, 11:56   

Z tym zmienianiem przeznaczenia budynku to też taka sprawa że za budynek gospodarczy płacisz grosze podatku a gdy budynek jest warsztatem usługowym to wtedy już bulisz.
Czy jakoś tak.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-11-2011, 12:02   

No tak to jest ... ale nie ma mowy o legalnym prowadzeniu działalności jak budynek z warsztatem ma statut obiektu inwentarskiego, gospodarczego,magazynu, czy garażu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 11-11-2011, 12:58   

Właśnie kończę budować hale taka 200m plus socjal. Mam zamiar prowadzić tam warsztat i jak czytam o tych przepisach pozwoleniach i opłatach to mi słabo. A tu jeszcze koledzy się ogłaszają że po 200 lakierują na markowych drogich materiałach. Jak z nimi konkurować
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-11-2011, 14:04   

Nooooo .... już cie lubię :) Bardzo ciekawe pytanie. Absolutnie cie rozumiem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 11-11-2011, 18:35   

Nie sugeruj się aż tak może tymi 200zł i markowymi materiałami bo w takich przypadkach są to materiały nie kupione samemu w sklepie a zarypane z pracy a prace wykonane w przydomowym garażu praktycznie bez żadnych dodatkowych kosztów {poza prądem}. Także te 200zl i markowe mat. to są albo zarypane albo takie to są markowe {tzn. wszystkie są markowe tylko marka marce nie równa :) }
200m to nie jest mega jak to nazywasz hala, ale nie o to chodzi i nie bierz tego jako dygresję czy zaczepkę. Chodzi mi o to że jeśli to będzie Twój start a nie rozbudowa to tak wykombinuj wykonanie infrastruktury aby w przypadku mniejszej ilości prac w porównaniu do mocy i warunków przerobowych nie musieć ponosić wielkich kosztów stałych na utrzymanie całego "obiektu"? {mam na myśli np. ogrzewanie......}
Można byłoby się tu rozpisywać z pomysłami ale główny wątek to była cena na markowych materiałach czyli drogich a te 200zł w żaden sposób nie idą z nią w parze {poza wyżej wspomnianym}.
Nie patrz za mocno na innych tylko na siebie. Nie szokuj na początek cenami bo lepiej najpierw wyrobić uznanie a później ceny lekko i po woli podnosić. Nie możesz też mieć ich za niskich i nie brać roboty od byle kogo i byle gów....na bo wtedy dostaniesz łatkę chłamiarza a jej latami łatwo nie oderwiesz.
Pozdrawiam i powodzenia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-11-2011, 20:47   

krzyss20 napisał/a:
Właśnie kończę budować hale taka 200m plus socjal. Mam zamiar prowadzić tam warsztat i jak czytam o tych przepisach pozwoleniach i opłatach to mi słabo
To trzeba było wpierw zapoznac się z sytuacja we forum ,a potem budować .
s_t_67 napisał/a:
200m to nie jest mega jak to nazywasz hala, ale nie o to chodzi i nie bierz tego jako dygresję czy zaczepkę. Chodzi mi o to że jeśli to będzie Twój start a nie rozbudowa to tak wykombinuj wykonanie infrastruktury aby w przypadku mniejszej ilości prac w porównaniu do mocy i
s_t_67, o czym ty piszesz??? Wpierw niech ureguluje stosunek budowlano -prawny . Co to znaczy start a nie rozbudowa ??? :)

krzyss20stawiasz warsztat i nie wiesz że robisz to nie po kolei ? Dzieli cie pare groszy ,a ty garaż budujesz ???

s_t_67 napisał/a:
Nie patrz za mocno na innych tylko na siebie.
Patrz przed siebie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 12-11-2011, 00:01   

U mnie podatek do gminy za budynek po zarejestrowaniu działalności podniósł się prawie dziesięciokrotnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 12-11-2011, 14:43   

baqo napisał/a:
o czym ty piszesz??? Wpierw niech ureguluje stosunek budowlano -prawny . Co to znaczy start a nie rozbudowa ???
Start = budowa nowego warsztatu od podstaw "na gołym polu".
Rozbudowa = rozbudowa już istniejącego warsztatu o kolejne stanowiska.
Przejrzyściej doprecyzować nie potrafię więc mam nadzieję że to wystarczy.
baqo napisał/a:
s_t_67 napisał/a:
Nie patrz za mocno na innych tylko na siebie.
Patrz przed siebie
Tylko nie zbyt daleko przed siebie bo problemów leżących pod samymi nogami się wtedy nie widzi ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-11-2011, 15:14   

s_t_67 napisał/a:
Start = budowa nowego warsztatu od podstaw "na gołym polu".
Rozbudowa = rozbudowa już istniejącego warsztatu o kolejne stanowiska.
Na start trzeba uregulować formalności ,a tutaj tak jak kolega napisał ;
krzyss20 napisał/a:
jak czytam o tych przepisach pozwoleniach i opłatach to mi słabo.
ciężko zrozumiec czy przechodził przez ten etap ,czy nie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-11-2011, 15:50   

michalLbn napisał/a:
U mnie podatek do gminy za budynek po zarejestrowaniu działalności podniósł się prawie dziesięciokrotnie.


Skoro piszesz że opłata wzrosła dziesięciokrotnie :O To ile teraz wynosi podatek od budynku związanego z działalnością i ile od gruntu związanego z działanością? Bo to dwie różne opłaty, za budynek i ziemie pod nim.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 12-11-2011, 16:12   

Ja szukałem i znalazłem że w mojej okolicy za budynek gdzie jest prowadzona działalność podatek wynosi 19zł. za m2.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-11-2011, 06:54   

s_t_67 napisał/a:
Nie sugeruj się ....


@s_t_67 jak Ty to robisz że w jednej wypowiedzi możesz napisać takie mądre rzeczy obok takich które im przeczą ?

200 m/kw to czterostanowiskowa lakiernia ... lub trzy stanowiska + kabina. To raczej optymalnie jak na samą lakiernię. Jeżeli to mechanika blacharnia z lakiernią wymiana i ogumienia to już jest maciupci warsztat, ale tak, czy siak @Krzyss20 nie napisał, czy to dużo czy mało jego zdaniem ... a już na pewno nie że to mega hala.

Co do infrastruktury i zachowania sobie możliwości rozbudowy to niby masz rację ... Niby bo największe koszty w inwestycji to koszty wejściowe. Przy rozbudowie jest tak samo. I tak musisz uruchomić procedury formalne i ściągnąć firmę budowlaną. Dlatego znacznie mądrzejszym pomysłem inwestycyjnym jest budowa stanu surowego zamkniętego w wersji docelowej, a zagospodarowanie i oddanie do użytkowania tylko takiej powierzchni na jaką cię aktualnie stać. Interesów nie da się udawać, a najważniejszym składnikiem majątku ludzi posiadających własny legalny warsztat samochodowy jest grunt i budynek. To samo z siebie podnosi swoją wartość z roku na rok. W co więc inwestować najwięcej kasy jak nie w budynek i zagospodarowanie terenu ? Rodzaj działalności można zmienić ... jak masz ładny i solidny obiekt. Budowa po kawałku na próbę to ekonomicznie i strategicznie .. zły pomysł.

Z cenami usług na tzw. "początku" to się z tobą @s_t_67 nie zgadzam. Jak już zaczniesz przy jakimś poziomie to ich zmiana nawet o kilka procent dla stałych klientów jest już nie możliwa latami. Spytaj tych co tak zrobili ... i kolegę @mk który wręcz twierdził że jak wyskoczy w swojej okolicy powyżej 200 zł za element to w zasadzie koniec ze zleceniami ... Poczytaj posty z archiwum na temat cen. Sam zobaczysz jak trudna jest ich zmiana na wyższe. Tam też znajdziesz moje posty a w nich opis sytuacji z mojego warsztatu i walkę o zmiany cen usług oraz marży na częściach i materiałach.

Co do pozostałych wątków z twojego postu ... Masz rację ... Jest tak jak napisałeś. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 13-11-2011, 09:17   

Witam. Być może rozbieżności w pewnym sensie w toku rozumowania różnych ludzi polegają na różnych miejscach zamieszkania i slangach rejonowych.
Więc może wypowiem się inaczej: 200mkw jak na warsztat blacharsko lakierniczy to wcale nie jest źle bo to jak pisałeś luźny 4 lub nawet 5-cio stanowiskowy warsztat - a kolega napisał z tego co pamiętam że pomieszczenia socjalne nie są w tym wliczone. Więc jako sama powierzchnia blacharsko lakiernicza jest jak najbardziej ok - zależy od późniejszych planów ma się rozumieć {i czy wyjdą}.
Natomiast chodziło mi o zwrot "200mkw HALA" - bo dla mnie hala jest od ok. 500mkw wzwyż - i tyle. Jednemu 50 to już hala a innemu 400 to jeszcze nie - ot i wsio.

Jeśli chodzi o sam większy obiekt to racja, ale niestety nie każdego stać od razu na pobudowanie większego a czasami nawet jeśli stać to technicznie bądź formalnie jest to nie możliwe -przepisy, działka, ...... Ale to inna para kaloszy.
Ja mówiąc o infrastuktórze miałem też na myśli niby taką pierdołkę nawet jak ogrzewanie: czyli jeśli zakład będzie podzielony ściankami to dla wielkiego zbicia kosztów można tak rozplanować poszczególne stanowiska że nie na wszystkich przez całą dobę i dni wolne musi się kotłować temperaturę do tych okolic 20*. Można mądrze kombinując zaoszczędzić nawet połowę kosztów w porównaniu do grzania non stop całości, poprzez taki podział {jeśli jest możliwy do wykonania} i system ogrzewania {nadmuchowy}.
Ja wiem że ktoś pomyśli co tam........ ale tu miesięcznie tysiąc, tam ileś, tam ileś i okazuje się że większy dochód o kilka tysięcy miesięcznie można uzyskać nie tylko podnoszeniem cen ale też i oszczędzaniem - na czym się da i można przy jednoczesnym nie obniżaniu jakości usług i standardu wyposażenia....
Nic na hurra, tylko trzeba na spokojnie przeanalizować, popytać kilku osób i zawczasu pokombinować a można często sporo zyskać.

Odnośnie cen to zawsze da się je podnieść czymś motywując. A kiedy, o ile i jak często i jak to przejdzie to już inna sprawa. Bo wszędzie może to się odbyć inaczej.
I moim zdaniem jeśli ktoś dopiero zaczyna to z najwyższej półki nie może startować bo start będzie strasznie oporny. Co innego jeśli już istniał i miał pewną renomę a tylko przeniósł warsztat w nowe miejsce.
A jeśli się startuje od zera i zejdzie do najniższego poziomu i nie daj boże przy tym jednocześnie będzie się brało syfiaste roboty to będzie tragedia. Bo po szybkim czasie wszyscy będą wiedzieli kto, co i za ile robi i będą to pamiętali po wsze czasy i prawie zawsze się tym sugerowali: tam robią byle co i za gówniane pieniądze.
I tego motto latami się z siebie u niektórych klientów już nie zerwie.
I nie piszę tego jako przemądrzały znawca a jako praktyk który dawno temu sam sobie wrypał takiego samobója. Zresztą nie ja jeden - ale to gówniana pociecha. I później latami z różnych miejsc dochodziły posłuchy: tam nie jedź bo tam robią śmieci, jaka płaca taka pewnie praca, a kiedyś to robili za tyle a teraz we łbach im się pomieszało, ................................... i tak dalej i tak dalej. I dosłownie latami trwało odrywanie z siebie łatki taniego chłamiarza. I to jest fakt.
Kto nie wierzy to chociaż nie polecam niech sam na sobie sprawdzi ;]
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 13-11-2011, 11:08   

Dlatego hala bo metalowa konstrukcja i pokrycie z płyty warstwowej a nie murowana z cegły.

[ Dodano: 13-11-2011, 11:49 ]
Tak to wygląda.
http://www.fotosik.pl/pok...a7bb38a528.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-11-2011, 13:02   

s_t_67 napisał/a:
Witam. Być może rozbieżności w pewnym sensie w toku rozumowania różnych ludzi polegają na różnych miejscach zamieszkania i slangach rejonowych.
Więc może wypowiem się inaczej .....


No teraz już jest czytelnie :) . Gdy są jakieś ograniczenia formalne czy terenowe to oczywiście nie ma co trzeba wprowadzać plan awaryjny i robić to co można. Gdy jednak to tylko decyzja ekonomiczna ... STAĆ MNIE NA 100 m/kw a chciałem 200 to raczej sugeruję każdemu z was budować stan surowy zamknięty od razu na gotowo ... 200 m/kw. Jak ktoś będzie stał przed taką decyzją i wariantem to niech założy nowy temat wymienimy uwagi i jakieś cyfry, oraz to co obejmuje pakiert startowy każdej inwestycji :) Tu tak troszkę zbłądziliśmy w temacie :)

Jeżeli jednak na chwilę przyjmiemy, że ceny są związane z reklamą warsztatu ... to tylko się odniosę do tezy żeby stosować najpierw niższe ceny potem wyższe ( i tu nie dotykam tego czym pisze @s_t_67 w sprawie naprawiania złomu bo ma absolutną rację )

Uważam jednak że skoro ktoś inwestuje pieniądze w normalny legalny warsztat do tego kupuje wyposażenie, które stawia go na poziomie warsztatu, a nie lepszej nory, to nie ma już żadnego realnego powodu do stosowania niskich konkurencyjnych cen na swoje usługi :nono: Obniżanie cen produktu, lub usługi to najgorsza forma reklamy jaką można sobie zafundować. To najgorszy ruch na przyciągnięcie klientów z pośród gamy dostępnych działań promocyjnych. To działa tylko na krótką metę. Dlatego jako promocja ... stała cena i coś tam gratis to jest jeszcze akceptowalne, jednak .... dziś, jutro i przez tydzień 50 % taniej to już strategiczne samobójstwo ... z tego się już nie wychodzi. Rozumiem tych co naprawiają w małych komórkach ... tu nie ma zasad. W jednoosobowych przydomowych firmach nie ma żadnej strategi, czy organizacji. Tu takie rzeczy może i działają ... w normalnym warsztacie na pewno nie i powtórzy to każdy właściciel firmy który tego spróbowała ... np podniesienia o 5 zł stawki RBG z ubezpieczycielem, albo wprowadzenia opłat za samochody zastępcze jak dotąd były gratis. ;)

[ Dodano: 13-11-2011, 13:04 ]
krzyss20 napisał/a:
[ Dodano: 13-11-2011, 11:49 ]
Tak to wygląda.
http://www.fotosik.pl/pok...a7bb38a528.html


Serwis ciężarówek ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 14-11-2011, 17:22   

Mam zamiar na wiosne ruszyć z warsztatem blacharsko lakierniczym. Szukam jeszcze komory i jakiegoś dofinansowania. Zastanawiam się nad formom reklamy. Szukam też informacji o sieci naprawczej jakiejś firmy ubezpieczeniowej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-11-2011, 18:07   

krzyss20 napisał/a:
Mam zamiar na wiosne ruszyć z warsztatem blacharsko lakierniczym. Szukam jeszcze komory i jakiegoś dofinansowania. Zastanawiam się nad formom reklamy. Szukam też informacji o sieci naprawczej jakiejś firmy ubezpieczeniowej.


Mamy koniec roku także o dofinansowaniu raczej zapomnij. Jak masz kase to reklamuj sie wszedzie :) Zapomnij o sieci naprawczej. Czytałeś tematy an forum dotyczące budowy warsztatu? Jak nie to zapraszam do lektury ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-11-2011, 09:13   

Zobaczcie jak fajnie ktoś zrobił stronę o swojej lakierni. Fajnie ... bo konkretnie i bez żadnych "wodotrysków". Wiem że to nie garaż ale ... tu już wystarczy trochę wyobraźni ...

Nie oceniam czym malują i jak i jacy z nich fachowcy .... chodzi mi tylko o to że jest krok po kroku i do tego film. Najprościej jak można żeby było profesjonalnie i na pewno to tani sposób reklamy.

http://www.bspuslecki.pl/?lakiernictwo,28
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-11-2011, 00:38   

ta, zadymqa .to trochę przesada...
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 29-11-2011, 21:31   

faktycznie bardzo fajnie zrobiona stronka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-12-2011, 00:11   

Jak zareklamować swój warsztat? najlepiej pospawać zbiornik z paliwem!!!!! :nono:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne