lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: baqo
03-10-2011, 18:51
Problem z malowaniem prosze o pomoc pilne
Autor Wiadomość
Hektor89
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-10-2011, 18:43   Problem z malowaniem prosze o pomoc pilne

Witam dzisiaj malowałem błotniki z laminatu wydaje mi się że zrobiłem wszystko co trzeba jak wiadomo formy z laminatu nie są idealnie zrobione, wyszlifowałem wszystko tam gdzie były ubytki to zaszpachlowałem wyszlifowałem podkład do laminatu w spreju 2 warstwy lekkie przeszlifowanie papierem wodnym 800 i malowanie jeden błotnik wyszedł mi błyszczący a drugi matowy nie wiem co źle zrobiłem lakier jest to zwykły czarny nie metalik i nie wiem co mam z tym zrobić proszę o pomoc
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 03-10-2011, 19:31   

Po pierwsze laminaty trzeba bardzo dokładnie odtłuścić a najlepiej na początku wymyć gorącą woda z detergentami.
Po drugie laminat lepiej zapodkładować cały.
Po trzecie omijać produkty 1K czyli w tym przypadku podkład a tym bardziej w spray-u - chyba że był z utwardzaczem ale to rzadkość.
Po czwarte lekko się nie matuje tylko do uzyskania matu i jednolitej w pełni zmatowanej powierzchni - może przez to niedomatowanie jest mat/chrop? A może to zakurz? A może wilgoć?
Matowanie pod akryl 800 styknie ale pod bazę plus bezbarwny lepiej poprawić drobniejszym - tym bardziej że to czarny bez efektu.
Czarny nie metalic: akryl? Baza plus bezbarwny?
Może wklej zdjęcia?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hektor89
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-10-2011, 20:01   

o szlifowanie chodziło żeby do laminatu nie zeszlifować ale zmatowałem i farba to akryl z utwardzaczem w sklepie mówili mi że nie maluje się tego już bezbarwnym lakierem
http://imageshack.us/phot.../p1010058d.jpg/
może dokładnie nie widać ten błotnik co jest pierwszy to jest właśnie matowy a ten co przy ścianie błyszczący i co teraz zrobić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 03-10-2011, 20:09   

Nie. Akrylu nie ma potrzeby pokrywać dodatkowo lakierem bezbarwnym.
Ale ten mat rzeczywiście jest. Tylko mat matem ale tam jakby jeszcze jakiś ostry baran był czy coś takiego, czy też tak tylko jakieś światło się odbija.
A co to za akryl i jak rozrabiany/rozcieńczany, ile warstw lakierowałeś jak i czym?
{o głupocie typu na jednym elemencie więcej warstw na drugim mniej nie piszę bo z góry zakładam że tak nie było - chociaż różne rzeczy już widziałem :) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hektor89
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-10-2011, 20:14   

2:1 lakier i utwardzacz i deczko rozpuszczalnika a ten efekt to światło i 2 warstwy lakieru położyłem no i to nie jest mat taki jak byś normalnie farbą matowa pomalował o taki pół mat jakby jutro mogę spróbować lepsze zdjęcie zrobić tego błotnika
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 03-10-2011, 20:20   

Może te dwie warstwy mu za mało? Może to niedolane a może zakurz - tylko po lakierce dwóch elementów?
Który element skończyłeś jako ostatni lakierować? Ten z połyskiem czy ten w macie i jak po ostatniej warstwie ten matowy wyglądał? Miał połysk i głębię?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hektor89
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-10-2011, 20:25   

ten przy ścianie był malowany ostatni ten pierwszy na początku jak jeszcze lakier był mokry to błyszczał ale ja zaczął schnąć to zaczął robić się matowy to może np. ten błyszczący zostawię już w spokoju a matowy jeszcze raz pomalować może mniej utwardzacza dać ?

[ Dodano: 03-10-2011, 20:32 ]
a jeszcze takie jedno pytanie mam czy jest możliwość u nas kupienia lakier fluorescencyjny pod pistolet bo np. we Wrocławiu się pytałem w jednym sklepie to nie mają takiej możliwości tylko sprej zostaje do wyboru
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 03-10-2011, 21:19   

A ten matowy to na pewno 2 razy lakierowałeś tak jak ten z połyskiem?
Bo jak się patrzy na kolor na tych twoich maskowaniach to dookoła tego matowego jest tylko tyci tyci przypylona folia a wokół tego z połyskiem ewidentnie więcej - chociaż jak dla mnie to i tak zdecydowanie za mało. I na daną chwilę najbardziej przychodzi mi do głowy za cienka warstwa lakieru może - tylko czy byłby aż taki matowy wtedy.
Na pewno nie zmniejszaj proporcji utwardzacza.
I dowiedz się jeszcze co to za lakier i w ilu warstwach jest przez producenta zalecana jego aplikacja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hektor89
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-10-2011, 21:26   

no wydaje mi się że tak sama ilość lakieru poszła, to może jeszcze raz ten matowy pomaluje i zobaczę jak wyjdzie też nie jestem profesjonalnym lakiernikiem tylko amatorem bo robię samochód do driftu i dla mnie to jest zawsze jakoś oszczędność a też chce żeby ładnie wyglądało, a lakier fluorescencyjny można pod pistolet kupić czy tego raczej się nie używa do malowania?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne