lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy! Zgotowało lakier?!
Autor Wiadomość
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-09-2011, 19:07   Pomocy! Zgotowało lakier?!

Witam
Maluje maluje a tu nagle bach pajeczyna!
Wczesniej odtłuscilem caly zderzak zmywaczem silikonowym firmy iwat(długo odparowuje) moze za malo odczekalem i połozyłem baze?
Co to jest i jak sie tego pozbyc... prosze o szybka odpowiedź bo nie wiem co robic...

18.jpg
Plik ściągnięto 638 raz(y) 165,13 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-09-2011, 19:27   

Tego jest na forum od cholery. POczytaj a dowiesz się w czym zrobiłeś błąd. I jak to naprawić.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 20-09-2011, 19:37   

Dać wyschnąć, usunąć, odizolować, ew. uzupełnić - pewnie i szpachelką, zapodkładować i polakierować od nowa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2011, 19:43   

s_t_67 napisał/a:
uzupełnić - pewnie i szpachelką, zapodkładować

Poprawic tą niedoróbkę po lewej stronie na górze.
Widać niedoszlifowaną górkę.
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-09-2011, 20:12   

Ile czasu dac wyschnac bazie? 30-40 min? usunac papierem 2000 na klocku bedzie dobrze?
ehhh kurcze, przez takie gowno pewnie do 24 sie przeciagnie... ;/
W czym był błąd?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 20-09-2011, 20:44   

ja mysle ze wczesniej ktos juz naprawiał ten element i wtedy jest wieksze ryzyko (pajaczka) sam mam podobny problem na podkładzie ty jestes dalej bo na bazie i taka to zabawa w lakiernika to nieprzyjemny zawód czasami wszystko idzie nie tak jak trzeba takie pajaczki to czasami na porzadku dziennym sie trafiaja wiec nie ma sie co dziwic ;) :)

HPIM4087.JPG
Plik ściągnięto 354 raz(y) 1,16 MB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-09-2011, 22:03   

marcus napisał/a:
ty jestes dalej bo na bazie
ja kiedyś miałem ten problem na szpachli he he - nakładam szpachlówkę a tam pająk na pół drzwi - zrywam szpachlę do starego podkładu, daje szpachlówkę i znowu to samo - więc myśle do 3 razy sztuka, zrywam wszystko - epox i szpachla no i już nie miało prawa nic wyjść ale cyrki były niezłe bo nie pomyślałbym, że na szpachli takie cyrki się mogą dziać - szpachla wtedy była z U-Pola
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 20-09-2011, 22:21   

na szpachli takie jaja miałeś?? nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-09-2011, 22:37   

zdarłem wszystko do gołego plastiku, położyłem podkład pzp, po pol godziny akrylowy, czekam az przyschnie, bede darł i od nowa jazda....
A myslalem, ze dzis wczesniej skoncze... A jeszcze bezbarwny...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 20-09-2011, 22:41   

przecież możesz to przyspieszyć. wymieszaj PZP podkład akrylowy baze i klar w jednym pojemniku i aplikujesz tylko raz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 20-09-2011, 22:46   

na tym zderzaku akurat w tym miejscu pajaczka było przeszlifowane do wczesniejszego podkładu bo zderzak juz był 2 razy naprawiany przedemna widac po warstwach przy szlifie wydaje mi sie ze tam nie było pod tym podkładem dobrze zmatowane przy wczesniejszej naprawie i teraz to pusciło , troche temu pomogłem bo mi sie spieszyło i przylałem podkładem ,no ale słabe punkty musza wyjsc i wkurzac :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-09-2011, 00:07   

Już kilka razy pisałem na forum że trzeba się zaopatrzyć w podkład wodorozcieńczalny, nie trzeba PZP jeśli idzie na plastik i nie ma ch.ja żeby się coś podniosło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-09-2011, 00:51   

kamilbusko napisał/a:
przecież możesz to przyspieszyć. wymieszaj PZP podkład akrylowy baze i klar w jednym pojemniku i aplikujesz tylko raz


To jest myśl! do tego dodałbym jeszcze łyżke margaryny dla lepszego połysku!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-11-2011, 14:35   

Mam juz dosyć wszystkiego. Tracąc mase nerwów próbuje sie uporać z pajęczyną.
Położyłem szpachle, wyrzeźbiłem i położyłem na to podkład a tam BACH pajączek!
No to poczekałem az sie podkład utwardzi zdarłem pająka do gołego metalu i jeszcze 3cm dalej. Na to poszedł znowu epoksydowy na gołą stal a tam znowu BACH pajączek w miejscu gdzie skończyłem drzeć. I znowu czekać, teraz to będe drzeć chyba 10cm dalej...
Ręce opadają i brakuje juz checi kończyć ten błotnik.

pajeczyna.jpg
Plik ściągnięto 340 raz(y) 77,99 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-11-2011, 15:36   

Arafat,
Mart-Dent napisał/a:
Już kilka razy pisałem na forum że trzeba się zaopatrzyć w podkład wodorozcieńczalny

i po problemie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-11-2011, 16:59   

Jeszcze spróbuj podkładem reaktywnym a potem akrylowym.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-11-2011, 17:18   

Arafat napisał/a:
Mam juz dosyć wszystkiego. Tracąc mase nerwów próbuje sie uporać z pajęczyną.
Położyłem szpachle, wyrzeźbiłem i położyłem na to podkład a tam BACH pajączek!
No to poczekałem az sie podkład utwardzi zdarłem pająka do gołego metalu i jeszcze 3cm dalej. Na to poszedł znowu epoksydowy na gołą stal a tam znowu BACH pajączek w miejscu gdzie skończyłem drzeć. I znowu czekać, teraz to będe drzeć chyba 10cm dalej...
Ręce opadają i brakuje juz checi kończyć ten błotnik.
dajesz za grubą pierwszą warstwę podkładu i do tego pewnie za bardzo rozcieńczoną tu prawdopodobnie wydać reakcję rozcieńczalnika z podkładu ze starą bazą!

1. Jaki podkład używasz? w jakich proporcjach, jak rozcieńczasz? i jakie nakładasz warstwy oraz jaką dyszę masz w pistolecie? w jakich warunkach jest aplikacja podkładu - temp?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-11-2011, 19:33   

kalbi napisał/a:
Arafat napisał/a:
Mam juz dosyć wszystkiego. Tracąc mase nerwów próbuje sie uporać z pajęczyną.
Położyłem szpachle, wyrzeźbiłem i położyłem na to podkład a tam BACH pajączek!
No to poczekałem az sie podkład utwardzi zdarłem pająka do gołego metalu i jeszcze 3cm dalej. Na to poszedł znowu epoksydowy na gołą stal a tam znowu BACH pajączek w miejscu gdzie skończyłem drzeć. I znowu czekać, teraz to będe drzeć chyba 10cm dalej...
Ręce opadają i brakuje juz checi kończyć ten błotnik.
dajesz za grubą pierwszą warstwę podkładu i do tego pewnie za bardzo rozcieńczoną tu prawdopodobnie wydać reakcję rozcieńczalnika z podkładu ze starą bazą!

1. Jaki podkład używasz? w jakich proporcjach, jak rozcieńczasz? i jakie nakładasz warstwy oraz jaką dyszę masz w pistolecie? w jakich warunkach jest aplikacja podkładu - temp?



Podkład to duxone 1061 około 15-20% rozcienczalnika dx32. Dysza 1.3 iwata air gun hte 2
Nie wiem, moze ten podkład 1K jest po prostu badziewny? Ale nigdy wcześniej nie miałem takich jaj z tym podkładem. Garaz mam ocieplany, w krótkim rękawku pracuje. Na oko 18 stopni jest.
Znowu wyszlifowałem miejsce gdzie sie gryzło i to daleko i znowu sie pogryzło w miejscu gdzie skończyłem drzeć. Widać po warstwach, ze ten błotnik był juz co najmniej 3x malowany.
Ręce mi opadają, zamykam garaż i ide na piwo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-11-2011, 19:43   

Arafat napisał/a:
Podkład to duxone 1061 około 15-20% rozcienczalnika dx32. Dysza 1.3 iwata air gun hte 2
Nie wiem, moze ten podkład 1K jest po prostu badziewny? Ale nigdy wcześniej nie miałem takich jaj z tym podkładem. Garaz mam ocieplany, w krótkim rękawku pracuje. Na oko 18 stopni jest.
Znowu wyszlifowałem miejsce gdzie sie gryzło i to daleko i znowu sie pogryzło w miejscu gdzie skończyłem drzeć. Widać po warstwach, ze ten błotnik był juz co najmniej 3x malowany.
Ręce mi opadają, zamykam garaż i ide na piwo.

ten podkład miesza się 1:1 z rozcieńczalnikiem DX32 - też go kiedyś stosowałem ale jedynie jako bardzo cienką warstwę w celu izolacji przetarć do gołej blachy, a następnie DX1062. Ogólnie to nie jest to podkład dobrze wypełniający dlatego zalecam 1 cienką warstwę, a po około 20 min DX1062
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-11-2011, 20:15   

a jakby to zrobić tak:
szlifa do równa, sama żywica z cromaxa ?w końcu to woda więc żadnej reakcji być tam nie powinno :) i potem normalnie dalej działać

a jak nie to daj namiar podeślę ci izlator (na spirytusie :P) 100% ze Ci tego nie ruszy.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-11-2011, 17:46   

kalbi napisał/a:
Arafat napisał/a:
Podkład to duxone 1061 około 15-20% rozcienczalnika dx32. Dysza 1.3 iwata air gun hte 2
Nie wiem, moze ten podkład 1K jest po prostu badziewny? Ale nigdy wcześniej nie miałem takich jaj z tym podkładem. Garaz mam ocieplany, w krótkim rękawku pracuje. Na oko 18 stopni jest.
Znowu wyszlifowałem miejsce gdzie sie gryzło i to daleko i znowu sie pogryzło w miejscu gdzie skończyłem drzeć. Widać po warstwach, ze ten błotnik był juz co najmniej 3x malowany.
Ręce mi opadają, zamykam garaż i ide na piwo.

ten podkład miesza się 1:1 z rozcieńczalnikiem DX32 - też go kiedyś stosowałem ale jedynie jako bardzo cienką warstwę w celu izolacji przetarć do gołej blachy, a następnie DX1062. Ogólnie to nie jest to podkład dobrze wypełniający dlatego zalecam 1 cienką warstwę, a po około 20 min DX1062



Kalbi@
1:1 mieszać? gdzie to przeczytałeś?? chyba nie w karcie technicznej.
Producent podaje 2:1 gdzie 2 to ilośc podkładu a 1 to rozcieńczalnik. Ja daje trochę mniej bo i tak jest jak woda...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-11-2011, 22:26   

Cytat:
1:1 mieszać? gdzie to przeczytałeś?
2:1 coś mnie sie rypło
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 18-11-2011, 17:59   

Co to za podkład jak się gryzie z starymi powłokami, jak chcesz dam ci namiary na dobry primer, nawet jak go położysz na jakiś smar, olej, spray, nie mówię już o starych powłokach lakieru, to go nic nie ruszy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 18-11-2011, 19:27   

Dawid, to moze opisz ten produkt, producent, nazwa itd..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 18-11-2011, 21:25   

Chyba w mojej galerii już o nim wspomniałem, nie jest to podkład do refinishu tylko przemysłowy, Teknodur Primer HB 3450 firmy Teknos, u mnie w robocie idzie go dużo, co najmniej 20 litrów tygodniowo. Niestety nie ma go na polskiej stronie producenta, tylko na norweskiej znalazłem, ale w ofercie powinni go mieć. Miesza się go 14:1, ja go używam na samochodach tylko m/m, m.in przed szpachlowaniem, podkładowaniem i nakładaniem powłok dekoracyjnych. Reklamacji jeszcze nie było z powodu tego podkładu więc po co kupować drogie podkłady epoksydowe jak ten spisuje się tak samo. Dla przykładu: dziś lakierowałem Toyotę Land Crusier, maska i dach, podkład zmatowany maszynką oscylacyjną o skoku 5mm, papierem P320, na to ten podkład m/m i biały solid na to i mam pewność że żadne ryski nie będą widoczne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne