lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Skuter polakierowany spreyem
Autor Wiadomość
heeler11
Wyjadacz
Lakiernik:)


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Krosno
Wysłany: 15-09-2011, 22:43   Skuter polakierowany spreyem

Witam tak jak w temacie mam skuter do polakierowania tylko niestety został polakierowany spreyem jak sprawdzić czy poszczególna warstwa jest 2k czy 1k??
jak tego spreja zedrzec jakimi papierami po koleji:)??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 15-09-2011, 23:34   

spray to tylko kłopoty i wiecej roboty , ostatnio miałem z BMW 5 zderzak poprawiony w spray papier na maszynce sie zatykał od tego nawet p60, było to gumowe niedoschniete i nadodatek podkład tez był pod tym w spray , myłem to nitrem do gołego ,ja rozumie jeszcze skuter w spray ale BMW 5 w skórze i spray to juz przesada :killer: ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andix
uzależniony od forum


Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 364
Punkty: 1/2
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 15-09-2011, 23:49   

Znam dziadka który ma całe Clio pomalowane sprejami... w dodatku rysy po papierze (chyba p80) bo są wieeelkie :killer: ja miałem kask do roboty który ktoś pomalował sobie sprejem... tak jak pisze Marcus z tym są zawsze kłopoty! zmyłem nitro ten syf
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-09-2011, 00:20   

Scansolem też fajnie schodzi. Albo zmywaczem do lakierów w sprayu bardzo skuteczny.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 16-09-2011, 08:41   

madmax napisał/a:
Scansolem też fajnie schodzi. Albo zmywaczem do lakierów w sprayu bardzo skuteczny.

Tylko czy zmywacz do powłok lakierniczych nie uszkodzi też tworzywa z którego jest zbudowany skuterek? Testował to ktoś... z blachy czy kafelek schodzi rewelacyjnie ale na plastiku nie testowałem jeszcze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 16-09-2011, 08:49   

Chyba moczył tego w nitrze nie będzie, myśle że spokojnie szmata i nitro i po problemie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-09-2011, 10:35   

Cytat:

Tylko czy zmywacz do powłok lakierniczych nie uszkodzi też tworzywa z którego jest zbudowany skuterek? Testował to ktoś... z blachy czy kafelek schodzi rewelacyjnie ale na plastiku nie testowałem jeszcz


Biały plastik japońskich motocykli scansol rozpuszcza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 16-09-2011, 11:11   

tu focus i to z niemiec przyprowadzony tez osprayowany i wogóle te wykonanie nie widziałem jeszcze zeby zakitowac i połaczyc zderzak z błotnikiem na poczatek musiałem katówka przecinac kit zeby oddzielic te dwa elementy tam juz tez ida na tanizne ;) :)

HPIM4059.JPG
Plik ściągnięto 166 raz(y) 1,3 MB

HPIM4061.JPG
Plik ściągnięto 153 raz(y) 1003,86 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Stiflermistrz
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Radom
Wysłany: 16-09-2011, 16:24   

Witam miałem tez skutera do lakierowania którego poprzedni właściciel lakierował sprayem więc zmatowałem całe plastiki i w podkład,który się zważył ,więc wszystko zaczołem szorować nitrem ale nie było bardzo efektów i stary lakier ten w sprayu zrobił się jak guma i zaczoł powoli schodzić potem papier scierny i tarcie dalej ;) wkońcu tata dał mi jakis preparat którym spsikałem plastiki a lakier poprostu odpadł i został czysty plastik :) wie któś może jak taki preparat nosi nazwę lub coś podobnego pytam za zaś gdybym miał jeszcze cos podobnego do roboty
_________________
Jeśli coś robisz to rób to konkretnie nie żałuj czasu ani materiału !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-09-2011, 16:44   

Stiflermistrz napisał/a:
wie któś może jak taki preparat nosi nazwę lub coś podobnego pytam za zaś gdybym miał jeszcze cos podobnego do roboty
Remover Paint tylko używaj tego w masce, okularach rękawiczkach - zdrowie to podstawa ale przyznam, że nie wiem jak reaguje na plastik, zrób najpierw próbę Remover Paint
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
heeler11
Wyjadacz
Lakiernik:)


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Krosno
Wysłany: 16-09-2011, 19:51   

to jak polecacie z tym plastikiem?? bo ja juz normalnie nie moge dre to papierem 120
zabija papier starsznie szybko
a bardzo wolno to schodzi:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 16-09-2011, 20:37   

heeler11 napisał/a:
to jak polecacie z tym plastikiem?? bo ja juz normalnie nie moge dre to papierem 120
zabija papier starsznie szybko
a bardzo wolno to schodzi:)

Kup tego Removera i spróbuj gdzieś na mniej widocznym miejscu. Jeśli nic z plastikiem nie będzie się działo to natryskując cienkie warstwy leć kawałek po kawałku.
Preparat trzeba pozostawić na jakiś czas aby zareagował z farbą, Tobie radzę cały czas przy tym być i jakąś szmatką po kilku sekundach od psiknięcia spróbować to ścierać.

I najważniejsze, kup sobie jakąś maseczkę jednorazową i rękawiczki bo strasznie to śmierdzi. Najlepiej robić to na dworze lub jakąś wiatą (ew. dobrze wietrzonym pomieszczeniu) bo smród zostaje na jakiś czas.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-09-2011, 17:49   

Tak jak wyżej pisali - na plastiku trzeba sprawdzić, bo nigdy nie wiadomo. Jeden będzie ok, a inny się zepsuje.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
heeler11
Wyjadacz
Lakiernik:)


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Krosno
Wysłany: 17-09-2011, 21:12   

witam
dzis połozylem ten pzp na przetarcia i za chwile podkład i stało sie tak ze w niektótych miejscach na precierkach postawały tak jak by takie włoski ale tylko w miejscu gdzie był goły plastik czym to moze byc spowodowane??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-09-2011, 21:56   

Zawsze tak jest. Trzeba zrobić gęstszy podkład i je zalać, ewentualnie wyszlifować to co masz, potem nałożyć podkład raz jeszcze :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2011, 00:58   

Ryba napisał/a:
Zawsze tak jest.

Jak przesadnie potargasz plastyk.
Zmatuj i daj podkład raz jeszcze.
Tak jak @Ryba juz wczesniej napisał.
 
     
heeler11
Wyjadacz
Lakiernik:)


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Krosno
Wysłany: 18-09-2011, 22:08   

jeszcze takie pytanie czy jak połoze szpachłowke z novola i na ta szpachówke prysne szpachłownka tez z nowola tylko ze natryskową nie trzeba odzielac podkładem??

[ Dodano: 18-09-2011, 22:31 ]
pomocy:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-09-2011, 22:59   

heeler11 napisał/a:
jeszcze takie pytanie czy jak połoze szpachłowke z novola i na ta szpachówke prysne szpachłownka tez z nowola tylko ze natryskową nie trzeba odzielac podkładem??

[ Dodano: 18-09-2011, 22:31 ]
pomocy:)


Nie trzeba. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 19-09-2011, 07:10   

"PZP i za chwilę podkład" - ta chwila powinna potrwać z ok 10-15 minut
"sterczące włoski" - nie ma sensu zalewać ich na siłę waląc hektolitry podkładu bo na ogół i tak wylazą na wierzch choćby po przematowaniu. Dlatego też zawsze na spokojnie po takim czymś podkładuję jedną max dwoma warstwami podkładu i nie gęstego a zwykłego jeśli nawet nie żadszego, po wyschnięciu spokojnie przeszlifowuję nie za grubym papierkiem i normalne podkładowanie ze spokojną głową że nic nie wylezie.
{czasami tak jest że te sterczące kudły są z lekka potrafią zgrzać}

Co do szpachli natryskowej na poliesrową to jak pisał Online można tylko jeśli chcesz to robić na tym skuterze i na mocno plastycznych elementach to ja bym sobie to darował bo natrysk -przynajmniej NOVOLA- to twarda skorupa i może popękać. Zresztą na plastik szpachluję tylko szpachlami do tworzyw a zwykłymi nigdy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne