lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podłączyć więcej niż jeden wąż
Autor Wiadomość
Trylek
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-09-2011, 11:09   Jak podłączyć więcej niż jeden wąż

Witam
Mam do was kolejne pytanie. A więc zastanawiałem się jak zrobić , żeby podłączyć więcej niż jeden pistolet do lakierowania. Trafiłem na coś co zwie się " Wyspa Zaworowa " No ogólnie nic mi to nie mówi xD Wszedłem na strone producenta z moje miasta Firma ta nie bardzo wytłumaczyła jak to działa:/ Z tego co zrozumiałem to można komputerowo sterować zaworami ? No ale wracając do tego czy taka wyspa ma w ogóle sens? Co prawda ta firma zaproponowała mi dobrą cenę ale nie jestem do końca przekonany...

Dziękuje za wszelką pomoc :)

P.S jakby kto miał chwilkę to proszę zajrzeć do mojego tematu dot. ciśnienia na złączce :P
KLIK

Dziękuję !
_________________
bielizna damska
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 12-09-2011, 11:40   

ja tu czegoś nie rozumiem albo ty kombinujesz jak koń pod górę :P
chcesz lakierować 2 pistoletami na raz tzn jeden w jednej ręce drugi w drugiej czy jak ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-09-2011, 12:48   

To_mas napisał/a:
ja tu czegoś nie rozumiem

Nie musisz roumieć, bo to nie są typowe lakiernicze urządzenia.
Takie elektrozawory są stosowane jako sterowanie siłowników pneumatycznych (taki przykład) i mają zbyt małe przepływy do zasilania pistoletów lakierniczych.
Są o większych przepływach, ale to nie ta konstrukcja.
Więc kolega musi się określić do czego potrzebuje taka wyspę :D i czy nie miał na mysli zwykłego trójnika z szybkozłączkami.
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 12-09-2011, 12:51   

Co z tego że zrobisz na końcu nitki ileś tam rozgałęzień jeśli powietrze do nich będzie szło zbyt małym przekrojem rury? Poza ciśnieniem bardzo ważna jest ilość dostarczanego powietrza.
Więc jeśli masz taki zamiar to sprawdź czy dodatkowo przekroju zasilania nie musisz zwiększyć
To_mas napisał/a:
chcesz lakierować 2 pistoletami na raz tzn jeden w jednej ręce drugi w drugiej czy jak ?
Spoko kiedyś jak był kosmiczny przerób to z kumplem tak lakierowaliśmy busy :) Jeden z jednej strony od przodu do tyłu a drugi z drugiej od tyłu do przodu - oj to były czasy i ubaw. Więcej radości i zabawy z pracy niż teraz ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 12-09-2011, 15:31   

Wyspa zaworowa to nic innego jak zestaw zaworów pneumatycznych mocowanych na wspólnej szynie stosowanych do sterowania układami pneumatycznymi. Sterować można takimi zaworami siłownikami, silnikami pneumatycznymi. Generalni stosuję się w maszynach przemysłowych, samochodach ciężarowych do załączania blokad, napędów, autobusach do np. otwierania drzwi. Są różne rodzaje zaworów 3/2, 5/2, 5/3 ale w lakiernictwie coś takiego jest zbędne i niepotrzebne. W warsztacie lakierniczym możesz coś takiego spotkać jeżeli się nie mylę we wnętrzu kabiny lakierniczej. Jeżeli chcesz coś takiego kupić to będzie to zbędne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 12-09-2011, 20:18   

mkautos napisał/a:
... i czy nie miał na mysli zwykłego trójnika z szybkozłączkami.


Też mi się wydaje, że chyba chodzi mu o coś takiego:



Zakończyć to szybkozłączkami i mamy 3 wyjścia na podłączenie: pistoletu/ów lub/i jakiś maszynek/polerek.

Ale widzę, że kolega strasznie kombinuje, chce mieć chyba warsztat XXII wieku... jak nie jakaś wyspa to jeszcze jakaś dmuchawa ;) a tutaj większość chłopaków na "przestarzałych" sprężarkach jedzie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne