lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki zmywacz antysilikonowy ?
Autor Wiadomość
bynio1991
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-08-2011, 09:19   Jaki zmywacz antysilikonowy ?

Witam,
Chciałbym się zapytać co polecacie do przemywania przed lakierowaniem ?
Warto brać np. Standoxa Siliconenfertne czy Troton, Novol wystarczy ? APP też dosyć tanie jest.

Czy taki spryskiwacz po np. Mr Muscle może być do spryskiwania ? Pamiętam, że kiedyś jak wlewałem do tego koncentrat do mycia silników to mi to przetopiło, więc się pytam czy czasem te zmywacze nie zareagują z takim plastikiem...

Do przecierania używacie takich najtańszych szarych papierowych ręczniczków ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 10-08-2011, 18:14   Re: Jaki zmywacz antysilikonowy ?

bynio1991 napisał/a:
Witam,
Chciałbym się zapytać co polecacie do przemywania przed lakierowaniem ?
Warto brać np. Standoxa Siliconenfertne czy Troton, Novol wystarczy ? APP też dosyć tanie jest.

Czy taki spryskiwacz po np. Mr Muscle może być do spryskiwania ? Pamiętam, że kiedyś jak wlewałem do tego koncentrat do mycia silników to mi to przetopiło, więc się pytam czy czasem te zmywacze nie zareagują z takim plastikiem...

Do przecierania używacie takich najtańszych szarych papierowych ręczniczków ?

Akurat przy zmywaczu nie trzeba jakoś mocno się zastanawiać, większość firm i tak bierze je pod swoją markę a nie je produkuje.

Jeśli chodzi o spryskiwacz to spokojnie po MrMuscle powinien styknąć, tylko ile wytrzyma Ci to "psikadło" to nie wiem. Najlepiej kupić sobie jakiś taki opryskiwacz ciśnieniowy i mieć spokój. Wiem, że niektóre firmy zmywacz posiadają już w opakowaniach z atomizerem.
Do przecierania lepiej użyć jakieś szmatki wiskozowej bądź ręcznika ale takiego białego te szare to można do mycia okna używać ;) ale na upartego można i tym pewnie przetrzeć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bynio1991
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-08-2011, 22:05   

Te szmatki wiskozowe trochę drogie są :/ http://rg-narzedzia.com.p...wa-c-33_83.html
A te celulozowe nadadzą się ? CO do tego spryskiwacza to, chodzi mi o to, czy jak coś zacznie się dziać z butelką i np. zacznie się rozpuszczać to czy nie zaszkodzi to powłoce lakierniczej (zamiast odtłuścić na napsikam jakiegoś rozpuszczonego plastiku).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 10-08-2011, 23:24   

Ja używam zmywacz Novola ( 780 ) i jestem zadowolony.
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 11-08-2011, 19:13   

bynio1991 napisał/a:
Te szmatki wiskozowe trochę drogie są :/ http://rg-narzedzia.com.p...wa-c-33_83.html
A te celulozowe nadadzą się ? CO do tego spryskiwacza to, chodzi mi o to, czy jak coś zacznie się dziać z butelką i np. zacznie się rozpuszczać to czy nie zaszkodzi to powłoce lakierniczej (zamiast odtłuścić na napsikam jakiegoś rozpuszczonego plastiku).


Zmywacz nie rozpuści ci pojemnika ;)

Zarówno wiskoza jak i celuloza się nada, z tą różnicą że papier (celuloza) przy większym nasyceniu może później pozostawiać odpadki.

Jak coś zawsze można kupić szmatki antystatyczne :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne