lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
NOVOL for classic car
Autor Wiadomość
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 02-06-2011, 11:24   NOVOL for classic car

Witam wszystkich ,,forumowiczów"!

W związku z coraz większym zainteresowaniem tematyką restauracji starych samochodów, oraz brakiem informacji technologicznych w tym zakresie-firma NOVOL opracowała technologię naprawy samochodów zabytkowych.
Ze schematem technologicznym w oparciu o produkty NOVOL , można zapoznać się na świeżo uruchomionej, oddzielnej stronie internetowej- http://classiccar.novol.pl/
Zapraszam do odwiedzenia tej strony. Będzie ona sukcesywnie rozbudowywana tak, aby zaspokoić , w miarę możliwości Państwa technologiczną ciekawość.
W przypadku jakichkolwiek problemów,pytań, czy wątpliwości można się kontaktować bezpośrednio na adres mailowy r.mania@novol.pl lub tel. 693 960 088

Pozdrawiam serdecznie wszystkich - Rafał Mania dział szkoleń firmy NOVOL
Ostatnio zmieniony przez 09-06-2011, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 02-06-2011, 12:09   

A dlaczego ochrona antykorozyjna przy użyciu Procekt 340 nazywa sie PROTEKTOROWĄ ?

" Ochrona protektorowa. Do chronionego rurociągu lub kadłuba okrętu przytwierdza się tzw. protektory - bloki z metalu o niższym od żelaza potencjale normalnym (np. z magnezu, cynku). Protektor stanowi anodę zwartego ogniwa i sam zużywa się, przechodząc do roztworu (wody gruntowej lub morskiej). Elementy ochronne muszą być co pewien czas wymieniane. "


[ Dodano: 02-06-2011, 12:12 ]
NOVOL rafman napisał/a:
www.classicar.novol.pl
powinno być CLASSICCAR . Strona nie wchodzi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 02-06-2011, 15:07   

Gdy byliśmy na szkoleniu w Komornikach widziałem na prezentacji wlasnie folder odnośnie tego o czym mowa. Obiecano nam że te prezentacje które były pokazane zostaną nam przegrane. Jednak w domu się zawiodłem bo materiał o restaurowaniu został wycięty.

[ Dodano: 02-06-2011, 15:12 ]
Dodajcie sobie jeszcze na stronie, że można dać karoserie do kataforezy.

I ogólnie te etapy są troche niejasne.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 02-06-2011, 22:49   

NOVOL rafman napisał/a:
W związku z coraz większym zainteresowaniem tematyką restauracji starych samochodów, oraz brakiem informacji technologicznych w tym zakresie-firma NOVOL opracowała technologię naprawy samochodów zabytkowych.


http://www.lakiernik.info...r=asc&start=270
jak ktoś chce to znajdzie ,bo są już pewne informacje i to w real foto

Po za tym niczym sie ta naprawa nie różni od naprawiania wózka z 2011 roku ;]
Stronka tylko wyraźnie przedstawia Novola produkty ,które do czego są przeznaczone .
Zawsze to jakieś ułatwienie :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 02-06-2011, 23:07   

Tylko zastanawia mnie fakt czemu tam jest przedstawiona linia profesjonal a nie np spectral?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 09-06-2011, 07:58   NOVOL for classic car

Dzięki za zwrócenie uwagi, rzeczywiście połknąłem jedno ,,c"
NOVOL ClassicCar

[ Dodano: 09-06-2011, 11:17 ]
Linia Spectral jest oczywiście uwzględniona w naszej technologii(chociażby ze względu na ,,kolor") ,ale z przyczyn technicznych tj: klarowność, przejrzystość przekazu nie została ujęta fotografiami w schemacie technologicznym.Natomiast znajduje się w opisie,jako wybór alternatywny.
Rafał Mania NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 14-06-2011, 23:11   

novol to niech sie zajmie hodowla jedwabnikow, a nie tworzeniem materialow do renowacji zabytkow.
pozdrawiam :)
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 14-06-2011, 23:23   

antypaprok napisał/a:
novol to niech sie zajmie hodowla jedwabnikow, a nie tworzeniem materialow do renowacji zabytkow.

Cudowna opinia...

A moim zdaniem niech novol pilnuje jakości produktów. Ci od restaurowania sami sięgną po dobre produkty. Tak jak to się ma w przypadku wiodących prym na rynku firm produkujących produkty do refinish'u. Raczej żadne z nich nie mają w ofercie specjanych produktów dedykowanych do zabytków.
Technologia naprawy jest ta sama.
W przypadku odbudowy starych aut najważniejszą częścią "odbudowy" jest blacharka. Tego żadna firma nie sprzeda w produkcie, bo jej jakość zależy od umiejętności blacharza i wyposażenia warsztatu. Rzadko kiedy powraca ona do blisko fabrycznego stanu. Najczęściej po odbudowie/odrestaurowaniu jest to ulep z punktowych smarków, tryliona łatek z blachy, masy uszczelniającej i szpachli.
Ale niektórzy wychodzą z założenia "nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy". A kończy się zawsze podobnie... Po nieważnym początku przychodzi czas na lakierek i koniec końców taki, że i tak się świeci.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 14-06-2011, 23:50   

bisu wychwalalem ich produkty przez lata.... i wiem co mowie. sa przyzwoite, ale na tym koniec. niech dopracuja zwykle produkty na perfect a nie wymyslaja jakies classiki.
do renowacji powinno sie uzywac najlepszych materialow dostepnych na rynku tylko dlatego ze proces odnowy auta pochlania ogromne ilosci czasu, pracy i kasy. zaden kumaty warsztat zajmujacy sie takimi sprawami nie wezmie na powaznie ich produktow. ale zycze im sukcesow(novolowi).

dobranoc
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-06-2011, 23:32   

antypaprok napisał/a:
bisu wychwalalem ich produkty przez lata.... i wiem co mowie. sa przyzwoite, ale na tym koniec. niech dopracuja zwykle produkty na perfect a nie wymyslaja jakies classiki.


Wchodziłeś na tą strone wogóle? Czytałeś co tam jest napisane? Bo chyba nie..
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 03:21   

madmax napisał/a:
antypaprok napisał/a:
bisu wychwalalem ich produkty przez lata.... i wiem co mowie. sa przyzwoite, ale na tym koniec. niech dopracuja zwykle produkty na perfect a nie wymyslaja jakies classiki.


Wchodziłeś na tą strone wogóle? Czytałeś co tam jest napisane? Bo chyba nie..


masz racje. zanim napisalem tamten post, to nie wchodzilem na ta strone. napisalem go w ciemno. dopiero teraz zapoznalem sie z zawartoscia tamtej strony. i wiesz co ? nie pomylilem sie !
smiech na sali i mega bezczelnosc proponowac komus do odnowy starego auta materialy ktore nie za bardzo daja rade w normalnych naprawach(zwlaszcza wash primer).Panowie z novolu - przez kilka(nascie) lat sami nie doszliscie do tego co mozna na niego klasc i jak on działa. w jednym miejscu piszecie tak, w drugim srak a w trzecim ze mozna tak i srak ale nie wiadomo do konca jak to jest. o innych materialach nawet nie wspominam. ŻAL.

prawda jest taka ze novol uzywa sie do naprawy starych smierdzieli, dla handlarzy i innych szczypiorow gdzie najwazniejszy jest jaknajnizszy koszt. klienci novolu czesto sa betatesterami nieswiadomymi. Panie Rafale prosze tu opowiedziec jak to bylo z klarem 505 oraz bodajze 515 na poczatku(moglem cos pomylic z tymi symbolami ale zapewne Pan mnie poprawi) ??? jak to fajnie ludzie byli dla was darmowym laboratorium. miedzy innymi ja tez bylem takim testerem, szkoda tylko ze za swoje pieniadze! a zreszta, nie chce mi sie nawet denerwowac.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-06-2011, 08:00   

antypaprok napisał/a:
Panowie z novolu - przez kilka(nascie) lat sami nie doszliscie do tego co mozna na niego klasc i jak on działa. w jednym miejscu piszecie tak, w drugim srak a w trzecim ze mozna tak i srak ale nie wiadomo do konca jak to jest


A wiesz dlaczego na tej stronie jest napisane że nakłada się epoxyd na wash primera? I jaki warunek trzeba spełnić żeby to zrobić? Zadzwoń do pana Rafała i się zapytaj. Z pewnością ci odpowie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 10:29   

chlopie daj sobie spokoj z novolem i rafalem. takie tematy to ja moglem maglowac 5 lat temu. dziadostwo i tyle. mysle ze jasno sie wyrazilem w poprzednim poscie. wiecej dyskutowac na ten temat nie zamierzam.
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 20-06-2011, 10:32   Podkład reaktywny a podkład epoksydowy

Witam!
Rzeczywiście przed laty rekomendowaliśmy nakładanie podkładu epoksydowego na podkład reaktywny. Niestety nie wszyscy klienci stosowali się do zapisów w naszych kartach technologicznych, czego skutkiem mogły być problemy z przyczepnością .
Dlatego, na wszelki wypadek z kart technicznych wycofaliśmy się z takiego zapisu.
Jeśli jednak ktoś nałoży odpowiednią grubość podkładu WashPrimer i odczeka minimum 24 godziny , to z nałożonym potem podkładem epoksydowym nie ma najmniejszych problemów.
Chciałem przy okazji zauważyć , iż technologie lakiernicze, podobnie jak i inne technologie związane z motoryzacją ulegają ciągłym zmianom i rozwojowi, co nakłada na użytkowników konieczność nieustannego śledzenia przemian na rynku i doszkalania się.
Rafał Mania -Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 17:44   Re: Podkład reaktywny a podkład epoksydowy

NOVOL rafman napisał/a:
minimum 24 godziny , to z nałożonym potem podkładem epoksydowym nie ma najmniejszych problemów.


i tutaj drogi Rafale sie mylisz. jak chcesz to dostarcze bardzo chetnie probki do analiz.

to jak to bylo z tym klarem? przypomnisz ?
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 22-06-2011, 00:11   

antypaprok napisał/a:
jak to bylo z klarem 505 oraz bodajze 515 na poczatku(moglem cos pomylic z tymi symbolami ale zapewne Pan mnie poprawi) ???


Co sie dzialo z tymi klarami...??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2011, 01:06   

obcy_69 napisał/a:
antypaprok napisał/a:
jak to bylo z klarem 505 oraz bodajze 515 na poczatku(moglem cos pomylic z tymi symbolami ale zapewne Pan mnie poprawi) ???


Co sie dzialo z tymi klarami...??


tez chetnie poznam oficjalne stanowisko producenta :)
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 26-06-2011, 19:48   

antypaprok napisał/a:
chetnie poznam oficjalne stanowisko producenta
Witam. Rzuciłeś w tym temacie poważne oskarżenia. W sumie na dodatek poza rzekomymi własnymi niby negatywnymi doświadczeniami póki co niczym i przez nikogo nie poparte. A na dodatek krzyczysz głośno aby producent je potwierdził.
Ja nie korzystam z materiałów tej firmy lecz chętnie poznam negatywną historię jej produktów - a wiedząc, że masa ludzi pracuje na ich materiałach to wiem, że ludzie ci tym bardziej.
Więc napisz jakie i na podstawie czego wyciągnąłeś wnioski, a wtedy łatwiej będzie się producentowi do nich odnieść. A teraz to co ma niby potwierdzić?
A nóż masz z kolei rację, to może nie będziesz sam a i kilku innych użytkowników potwierdzi Twoje spostrzeżenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 28-06-2011, 09:07   Produkty NOVOL

Witam!
Zgadzam się z kolegą ,,weteranem". Mogę podjąć merytoryczną rozmowę na temat każdego z produktów NOVOL, pod warunkiem ,że ewentualne zarzuty będą dokładnie wyartykułowane a osoba je przedstawiająca nie będzie kryła się pod jakimś nickiem.
(dotyczy np: ,,antypaproka")
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszych szkoleniach(patrz: Novol szkolenia)
Jest to najlepsze miejsce do weryfikacji swoich poglądów i sprawdzenia naszych produktów, oraz rzeczowej dyskusji.
Pozdrawiam Rafał Mania - Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-06-2011, 11:14   

http://www.lakiernik.info...p?p=55524#55524
NOVOL rafman napisał/a:
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszych szkoleniach(patrz: Novol szkolenia)
To może trochę wniesie Pan Panie Rafale na forum ogólnie coś o waszych produktach . W linku jest kolejna dyskusja ,w której mógłby się pan udzielić jako będący najbliżej producenta danych materiałów . Może wyjaśni pan ze swojej strony nurtujące sprawy .Jakimi materiałami dysponujecie każdy wie ,ale może coś dogłębniej ?Dlaczego szpachel jest antykorozyjna ,co w sobie ma tak wielkiego podkład reaktywny ,cechy epoxydów, jakie jest wiązanie poliestrów z akrylami ? Zapraszam !
dziękuję
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 29-06-2011, 10:08   Produkty NOVOL-technologie , problemy....

Witam!
Zapraszając do skorzystania z naszych szkoleń, miałem właśnie na myśli wyjaśnianie sobie pewnych nurtujących kwestii, szczególnie co bardziej dociekliwych i szukających odpowiedzi na swoje problemy lakierników.
Nie jestem w stanie wyjaśnić na forum wszystkiego, bo niektóre rzeczy trzeba po prostu pokazać i udowodnić.
Zasygnalizuję tylko kilka kwestii wspomnianych przez jednego z forumowiczów:
1. NIE MA ! !!! szpachlówki antykorozyjnej NIE ISTNIEJE!!!
Jedna z firm, bazując na niewiedzy lakierników wypuściła na rynek zabarwioną na czerwono szpachlówkę i napisała :antykorozyjna.
Sama z siebie żywica poliestrowa ma tendencje do ,,wciągania" wody, a tzw. utwardzacz do szpachlówki to nadtlenek benzoilu,który proszę sobie wycisnąć na ,,gołą" blachę i pozostawić na pewien czas- pod spodem pojawi się korozja.
Dlatego prawidłowa technologia to nie nakładanie na czysty metal szpachlówki zawsze na podkład.
2. Podkład reaktywny zawiera( w butelce z utwardzaczem)kwas ortofosforowy , który w połączeniu z żywicą poliwinylową i inhibitorami korozji daje zabezpieczenie antykorozyjne zwane protektorowym. Należy to przykryć zawsze innym podkładem.
3.Epoksyd to również zabezpieczenie antykorozyjne, tylko o charakterze barierowym, oraz doskonały izolator i ochrona przed np: aureolami, otoczkami wokół remontowanego miejsca.
Rafał Mania NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-06-2011, 19:56   

NOVOL rafman napisał/a:
Dlatego prawidłowa technologia to nie nakładanie na czysty metal szpachlówki zawsze na podkład.


To dlaczego w karcie technicznej jednej ze szpachli pisze że można ją nakładać na stal?

TUtaj taki przykład
http://professional.novol...-01-15_SUS5.pdf
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 29-06-2011, 22:06   

madmax napisał/a:
To dlaczego w karcie technicznej jednej ze szpachli pisze że można ją nakładać na stal?

Kiedyś przeczytałem myślę, że dobre stwierdzenie.
Kupiłbyś szpachlę której nie można kłaść na goły metal? Inni przecież zezwalają...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-06-2011, 22:18   

Cytat:
Kupiłbyś szpachlę której nie można kłaść na goły metal?


No ale przecież niewolno więc skoro o tym wiem i sie do tego stosuje to będzie mi to wisieć że tam pisze UWAGA NIE WOLNO NAKŁADAĆ NA GOŁĄ BLACHĘ. Czyż nie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2011, 23:17   

madmax napisał/a:
No ale przecież niewolno

No Max, przecież można kłaść szpachel na gołą stal.
madmax napisał/a:
więc skoro o tym wiem i sie do tego stosuje

??????
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2011, 23:36   Re: Produkty NOVOL

NOVOL rafman napisał/a:
Witam!
Zgadzam się z kolegą ,,weteranem". Mogę podjąć merytoryczną rozmowę na temat każdego z produktów NOVOL, pod warunkiem ,że ewentualne zarzuty będą dokładnie wyartykułowane a osoba je przedstawiająca nie będzie kryła się pod jakimś nickiem.
(dotyczy np: ,,antypaproka")
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszych szkoleniach(patrz: Novol szkolenia)
Jest to najlepsze miejsce do weryfikacji swoich poglądów i sprawdzenia naszych produktów, oraz rzeczowej dyskusji.
Pozdrawiam Rafał Mania - Dział Szkoleń NOVOL



Nie mam zamiaru sie podpisywac zadnym nazwiskiem. To Ty masz interes aby bronic swojego pracodawce. I Tobie wypada sie podpisywac, ale nie wymagaj tego od innych. Ja zadnego interesu nie mam ani w chwaleniu ani krytykowaniu Waszych wyrobow. Krotko mowiac "wali mnie to".

A Ty Rafale, jestem przekonany, ze wiesz o czym pisalem, poniewaz mamy wspolnych znajomych i znam ta historie z poziomu sprzedawcy Waszych materialow. Wiec prosilbym o niemydlenie oczu. Przypomnij tutaj wszem i wobec afere z Waszym cudownym nowym (wtedy, 2007, moze 8 - nie pamietam) bezbarwnym z gruby VHS ktory to po jakims czasie wycofaliscie a pozniej znowu zaczeliscie sprzedawac, zapewne po ulepszeniu go.
A jesli napiszesz ze jest to historia zmyslona - SKŁAMIESZ.

Pozdrawiam

[ Dodano: 29-06-2011, 23:41 ]
s_t_67 napisał/a:
antypaprok napisał/a:
chetnie poznam oficjalne stanowisko producenta
Witam. Rzuciłeś w tym temacie poważne oskarżenia. W sumie na dodatek poza rzekomymi własnymi niby negatywnymi doświadczeniami póki co niczym i przez nikogo nie poparte. A na dodatek krzyczysz głośno aby producent je potwierdził.
Ja nie korzystam z materiałów tej firmy lecz chętnie poznam negatywną historię jej produktów - a wiedząc, że masa ludzi pracuje na ich materiałach to wiem, że ludzie ci tym bardziej.
Więc napisz jakie i na podstawie czego wyciągnąłeś wnioski, a wtedy łatwiej będzie się producentowi do nich odnieść. A teraz to co ma niby potwierdzić?
A nóż masz z kolei rację, to może nie będziesz sam a i kilku innych użytkowników potwierdzi Twoje spostrzeżenia.


Sprzedawali ponad rok czasu wadliwy produkt i tyle. Pozniej go wycofali, po jakims czasie znowu wprowadzili na rynek ale poza nazwa byl to inny produkt, wolny od tamtych wad. Posiadajacy zapewne inne wady ;)
Produkt ten to byl bezbarwny, jakis nowy w tamtym czasie. Niestety bylo to dosyc dawno, ja od paru lat juz sie nie zajmuje lakiernictwem a pamiec zawodna. Dlatego poprosilem Rafala aby przypomnial dokladnie co to bylo. A nie wmowi mi ze nie wie o co chodzi bo sam osobiscie z nim rozmawialem o tym(tak Rafale, "znamy" sie osobiscie).
Z tego co pamietam bezbarwny matowial po czasie i to nie po godzinach tylko po miesiacach) i to byl najgprszy problem z tym materialem.

[ Dodano: 29-06-2011, 23:47 ]
NOVOL rafman napisał/a:

2. Podkład reaktywny zawiera( w butelce z utwardzaczem)kwas ortofosforowy , który w połączeniu z żywicą poliwinylową i inhibitorami korozji daje zabezpieczenie antykorozyjne zwane protektorowym. Należy to przykryć zawsze innym podkładem.


szkoda, ze przez wiele lat (przypomij kiedy wprowadziliscie to do sprzedazy) nie potrafiliscie zajac jednoznacznego stanowiska w tym temacie. raz epoksyd, raz akryl i tak w kolko. aspirujecie do miana profesjonalistow a amatorszczyzna bije u samych podstaw. podobnie z ta szpachla, przez lata piszecie na puszkach ze mozna na blache a teraz piszesz ze nie. rozumiem, napisalibyscie ze nie mozna na blache..... to NIKT by tego nie kupil.

gdy pare lat temu pisalem o nadtlenku w utwardzaczu to mnie wysmiewali tacy jak baqo i inni :)

[ Dodano: 29-06-2011, 23:53 ]
Cytat:
Zapraszając do skorzystania z naszych szkoleń, miałem właśnie na myśli wyjaśnianie sobie pewnych nurtujących kwestii, szczególnie co bardziej dociekliwych i szukających odpowiedzi na swoje problemy lakierników.
Nie jestem w stanie wyjaśnić na forum wszystkiego, bo niektóre rzeczy trzeba po prostu pokazać i udowodnić.


NOVOL rafman napisał/a:
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszych szkoleniach(patrz: Novol szkolenia)
Jest to najlepsze miejsce do weryfikacji swoich poglądów i sprawdzenia naszych produktów, oraz rzeczowej dyskusji.


bardzo fajna odpowiedz. na zasadzie "nie potwierdzam i nie zaprzeczam".
Przeciez doskonale wiadomo ze wszyscy z forum zaraz pojada na szkolenie aby dowiedziec sie o aferze z klarem. Tak wiec napisz to na forum, ustosunkuj sie do tej sytuacji a nie sciemniaj i nie zmieniaj tematu z łaski swojej. Wiele osob chcialoby wyjasnien a nikt nie bedzie dymał na jakies smieszne szkolenie.
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 30-06-2011, 00:00   

antypaprok napisał/a:
Sprzedawali ponad rok czasu wadliwy produkt i tyle. Pozniej go wycofali, po jakims czasie znowu wprowadzili na rynek ale poza nazwa byl to inny produkt, wolny od tamtych wad. Posiadajacy zapewne inne wady

Dupont też tak miał... z 3550s. Odwarstwiał się. Sam prezes forum może potwierdzić, bo miał z nim problem.
Dobrze, że wycofali bezbarwny novola i poprawili.
@antypaprok - takich rzeczy można się spodziewać po nowych produktach. Mogą być niedopracowane. Zobacz na np. samochody. Dopiero po 2-3 latach wprowadzają lifting i poprawiają wady aut z początku produkcji... A przecież pracowali nad projektem auta parę lat...
Trzeba mieć świadomość, że jak coś wychodzi nowe i niesprawdzone to może lepiej poczekać, aż inny stracą... a do tego czasu pracować na sprawdzonych produkach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2011, 01:19   

Bisu napisał/a:
antypaprok napisał/a:
Sprzedawali ponad rok czasu wadliwy produkt i tyle. Pozniej go wycofali, po jakims czasie znowu wprowadzili na rynek ale poza nazwa byl to inny produkt, wolny od tamtych wad. Posiadajacy zapewne inne wady

Dupont też tak miał... z 3550s. Odwarstwiał się. Sam prezes forum może potwierdzić, bo miał z nim problem.
Dobrze, że wycofali bezbarwny novola i poprawili.
@antypaprok - takich rzeczy można się spodziewać po nowych produktach. Mogą być niedopracowane. Zobacz na np. samochody. Dopiero po 2-3 latach wprowadzają lifting i poprawiają wady aut z początku produkcji... A przecież pracowali nad projektem auta parę lat...
Trzeba mieć świadomość, że jak coś wychodzi nowe i niesprawdzone to może lepiej poczekać, aż inny stracą... a do tego czasu pracować na sprawdzonych produkach.


dzieki ale ja testerem nie zamierzam byc-choc niestety bylem. jak chca testowac to niech daja za darmo taki badziew i placa za poprawki. a nie ze kupa ludzi kupila to gowno, po czym po paru miechach poprawiala klientom. wiesz jakie to sa straty? to nie tylko ponowna robota za swoje pieniadze. to tez potencjalna strata danego klienta i przyszlych zlecen. za komuny mozna tak bylo sie bawic jak byly kolejki do blacharza a pod pzu sobie wlasciciel wybieral ktory wozek bedzie robil. fajne czasy to byly :D

roznica pomiedzy novolem a nowymi autami jest taka ze naprawiaja ci drudzy na gwarancji wiec troche nie trafiles z porownaniem.

a z tym czekaniem az inni straca to juz calkiem zaszalales ha ha. nalezy wypuscic produkt dopracowany a nie na zasadzie "moze sie uda".

wracajac do glownego tematu. wyobraz sobie teraz ze odrestaurowujesz drogocenny zabytkowy samochod klientowi i trafia ci sie taki wlasnie material. Jaka masz teraz pewnosc ze polecane tutaj przez Rafala materiały nie zrobia ci takiej niespodzianki ? To pytanie niech pozostanie retoryczne.

Z mojej strony to wszystko w tym temacie.
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 30-06-2011, 01:38   

antypaprok napisał/a:
Jaka masz teraz pewnosc ze polecane tutaj przez Rafala materiały nie zrobia ci takiej niespodzianki ? To pytanie niech pozostanie retoryczne.

Jednak nie zostanie retoryczne.
W tym przypadku obstawiam, że zrobi mi niespodziankę. A jak ktoś na poważnie naprawia auta i nie chce liczyć się ze statami tylko zyskami i renomą warszatu to się wybiera sprawdzone produkty. I do tego mając jeszcze zabytkowy pojazd( ha...jaki by nie był) powinno zgodnie ze sztuką pracować na produktach jednej firmy-sprawdzonej. Pilnujesz by nie było błędów z twojej strony, a jeśli coś się po czasie rypnie to można wnioskować o jakiś zwrot kasy z firmy od produktów na których pracowałeś. Jeśli sobie zastosujesz szpachle firmy x, podkład firmy y i lakier firmy z to nie licz że ktoś wysłucha twoich skarg.
Zawsze trzeba pamiętać ze i dobre firmy wypuszczają wadliwe serie.
Ja nie bronię Novola.... ani żadnej innej firmy. Prezentuję moje podejście do sprawy.

antypaprok napisał/a:
nalezy wypuscic produkt dopracowany a nie na zasadzie "moze sie uda".

należy...lecz dzisiaj wszystko projektują księgowi.... liczy się tu i teraz by nie odstawać od innych na rynku. Nie możesz liczyć że nowość będzie dopracowana. Nie licz że firma wypuszczająca nowy produkt dopracuje go, gdy inne firmy juz wypuściły na rynek coś podobnego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-06-2011, 20:52   

antypaprok napisał/a:
bisu wychwalalem ich produkty przez lata.... i wiem co mowie. sa przyzwoite, ale na tym koniec. niech dopracuja zwykle produkty na perfect a nie wymyslaja jakies classiki.
do renowacji powinno sie uzywac najlepszych materialow dostepnych na rynku tylko dlatego ze proces odnowy auta pochlania ogromne ilosci czasu, pracy i kasy. zaden kumaty warsztat zajmujacy sie takimi sprawami nie wezmie na powaznie ich produktow. ale zycze im sukcesow(novolowi).

dobranoc




Ty... aty juz nie pamietasz jak zachwalałes novola ze bez niego zyc nie mozesz? Na lakierowanku

[ Dodano: 30-06-2011, 20:57 ]
zrób mi to w novolu to dozywocie
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2011, 21:38   

Barcik napisał/a:

Ty... aty juz nie pamietasz jak zachwalałes novola ze bez niego zyc nie mozesz? Na lakierowanku


przeczytaj moze w calosci ten watek zanim zaczniesz produkowac swoje wypociny

[ Dodano: 30-06-2011, 21:40 ]
Barcik napisał/a:
zrób mi to w novolu to dozywocie


za duzo chlejesz
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-06-2011, 23:30   

To co piszecie brzmi jak zachwalanie paliwa. Jedni kupują tylko na Orlenie inni tylko na Lotosie a jeszcze inni na Esso i każdy da się zabić za to że kupuje najlepsze paliwo z tym że w bardzo wielu przypadkach jest to to samo paliwo z tej samej rafinerii. Kiedyś też byłem taki ambitny że do napraw używałem tylko "sprawdzonych" materiałów, produkowanych przez "renomowane" koncerny i co... zmieniłem zdanie jak wyleciało mi ponad 60 szyb, wymienianych w ramach gwarancji producenta auta.
Czyli druga wymiana była już na mój koszt, jakoś renomowany koncern nawet nie odpisał na moje pytanie, co się stało nie mówiąc już o chęci pokrycia części kosztów. Teraz co jakiś czas robię sobie próbki do własnych badań. Sam nie zajmuje się lakierowaniem samochodów(współpracuje z dwoma lakierniami) ale wszystkie nowo montowane elementy od lat zabezpieczam podkładem epoksydowym Novolu, udzielam 3-lata gwarancji na naprawiane elementy i nie mam żadnych reklamacji dotyczących korozji. Nawet jeżeli auto do nas wróci po kilku latach, to oglądam je bardzo wnikliwie aby znaleźć jakieś niedociągnięcia i je poprawić. Czasami zajmuje się renowacją a właściwie odbudową samochodów i wtedy stosuje połączenie reaktywnego z epoksydowym i daje to doskonałe efekty, pod warunkiem zachowania odstępu czasowego pomiędzy kolejnymi warstwami podkładów. Co do ulepszeń w samochodach....to taka jedna wielka ściema, dokonuje się zmian tylko w przypadku jak jest to już bardzo niebezpieczne, lub jest tańszy dostawca. Inżynierowie z fabryki na moje sugestie że coś jest do dupy odpowiadali: " Mało ludzi się na to skarży" lub " Zmiana u nas kosztowałaby za dużo a wy naprawiacie to taniej" albo "do końca gwarancji wytrzymuje" itd.
Zresztą nigdy nie da się przewidzieć każdej sytuacji i zawsze zachodzi ryzyko że coś wpłynie na efekt końcowy i pewnie jedynym dobrze sprawdzonym materiałem lakierniczym jest ten którym były malowane Fordy T.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 05-07-2011, 07:44   Szpaclowka na goly metal.

Witam!
Odpowiadam Madmaxowi:
W naszej kacie technicznej jest napisane:
Można stosować na następujące podłoża:
Stal
Stal ocynkowana
Aluminium
Stare powłoki lakiernicze
PODKŁADY AKRYLOWE I EPOKSYDOWE!!.
nie stosować na Wash Primer lub podkłady jednokomponentowe!!

Jak zatem widzisz nie zalecamy stosowania szpachlówki bezpośrednio na czysty metal, tylko zaznaczamy ,że ma do niej przyczepność .
Każda ze szpachlówek NOVOL ma przyczepność do różnego rodzaju metalowego podłoża (wyjątek stanowi szpachlówka natryskowa i podłoże z ocynku).
Niestety, jak już napisałem szpachlówka NIE MA żadnych właściwości antykorozyjnych i dlatego PRAWIDŁOWA technologia to nakładanie na podkład epoksydowy lub akrylowy z dodatkami antykorozyjnymi(nie wszystkie posiadają-Novola lub Spectral każda posiada).
Można położyć szpachlówkę na czysty metal, bez problemów, wasz wybór.
Tylko nie można mówić wówczas o jakiejkolwiek gwarancji.
Pozdrawiam Rafał Mania NOVOL

ps: Do Antypaproka
Z chęcią wyjaśnię jakieś wątpliwości dotyczące lakieru, tylko naprawdę nie kojarzę o jaki problem Ci chodzi. Opisz to odpowiem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-07-2011, 09:44   

NOVOL rafman napisał/a:
ps: Do Antypaproka
Z chęcią wyjaśnię jakieś wątpliwości dotyczące lakieru, tylko naprawdę nie kojarzę o jaki problem Ci chodzi. Opisz to odpowiem.

juz nie opowie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 05-07-2011, 10:48   


Sprzedawali ponad rok czasu wadliwy produkt i tyle. Pozniej go wycofali, po jakims czasie znowu wprowadzili na rynek ale poza nazwa byl to inny produkt, wolny od tamtych wad. Posiadajacy zapewne inne wady ;)
Produkt ten to byl bezbarwny, jakis nowy w tamtym czasie. Niestety bylo to dosyc dawno, ja od paru lat juz sie nie zajmuje lakiernictwem a pamiec zawodna. Dlatego poprosilem Rafala aby przypomnial dokladnie co to bylo. A nie wmowi mi ze nie wie o co chodzi bo sam osobiscie z nim rozmawialem o tym(tak Rafale, "znamy" sie osobiscie).
Z tego co pamietam bezbarwny matowial po czasie i to nie po godzinach tylko po miesiacach) i to byl najgprszy problem z tym materialem.

Przecież było napisane o co chodziło naszemu koledze.
Czekamy na odpowiedź ze strony Novol .
Ale znając życie to pewnie i tak wina stała po stronie użytkownika waszych materiałów ,tak jak i to samo stwierdziła inna nasza rodzima firma odnośnie problemu który zagościł na mojej lakierni .
Nie potraficie przyjąć tego na klatę!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 06-07-2011, 08:31   Przecież było napisane o co chodziło koledze....

Witam!
Co roku spotykam się z ponad tysiącem osób.
Nie sposób zapamiętać wszystkich i wszystkiego(przy okazji przepraszam jeśli kogoś nie rozpoznam)
Pisałem już, że nie kojarzę o co chodziło koledze i proszę o bliższe dane.
Stwierdzenia typu: wadliwy produkt..,po jakimś czasie..., kilka lat temu...,
to jakiś bezbarwny...., nie pamiętam dokładnie...nie są raczej precyzyjnymi zarzutami,tylko szkalowaniem firmy.
Mamy w swojej ofercie kilkadziesiąt produktów , w tym kilkanaście lakierów.
Pytam : Do którego produktu są jakieś zastrzeżenia? Na jakie pytanie ma odpowiedzieć firma NOVOL? Proszę o konkrety jeśli mamy merytorycznie rozmawiać.
Rafał Mania NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 06-07-2011, 08:40   

NOVOL rafman napisał/a:
Pisałem już, że nie kojarzę o co chodziło koledze i proszę o bliższe dane.
NOVOL rafman,To aż tyle macie wadliwych produktów że nie jesteś w stanie skojarzyć tego jednego?
A może wielki kiedyś fanatyk Novola wyssał se to z palca?
pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
raos
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Czarnków
Wysłany: 07-07-2011, 12:39   

Mam pytanie do kolegi z NOVOLA robię właśnie podwozie: czy na podkład reaktywny kładziemy bezpośrednio miejscami masę uszczelniającą i następnie środek ochrony karoserii (np GRAVIT) czy może coś powinno być na reaktywny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-07-2011, 16:22   

raos napisał/a:
czy może coś powinno być na reaktywny?



YYY podkład akrylowy?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 07-07-2011, 18:21   

raos napisał/a:
Mam pytanie do kolegi z NOVOLA robię właśnie podwozie: czy na podkład reaktywny kładziemy bezpośrednio miejscami masę uszczelniającą i następnie środek ochrony karoserii (np GRAVIT) czy może coś powinno być na reaktywny?
Epoxyd sobie kup na ta podłogę ,wtedy na niego możesz nałożyć poliuretany .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne