lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Biała perła - może coś nowego?
Autor Wiadomość
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-05-2011, 20:49   Biała perła - może coś nowego?

Witam Panów/nie specjalistów.

Mam Chryslera PT limo, chcę go zrobić w białej perle lub coś w tym stylu.

Poczytałem już na tym forum tematy z tym związane (zwłaszcza ten http://lakiernik.info.pl/...r=asc&start=0).
Niestety nadal nie znalazłem konkretnego koloru.

Dzisiaj specjalnie pojechałem do FORDA zobaczyć naocznie samochód w kolorze ICE WHITE, ładny ale niebieskawy. Biały to on jest tylko w cieniu.
W mieszalniach oglądałem różne fiszki białej perły, wszystkie mają jakiś kolor.
Ja chcę czyściutką biel która w słońcu będzie się mienić lecz patrząc na wprost ma być nadal biała. Nie szukam najtańszych lakierów lecz takiego który spełni moje oczekiwania.

Mam też taki pomysł: zrobić samą ładną biel a na to coś w rodzaju metaliku albo tego xyraliku aby osiągnąć właśnie taki efekt błyszczenia, mienienia a biel żeby nie zmieniła koloru. Czy jest coś takiego do osiągnięcia i jak to robić.

Lakiernik który będzie robił mi samochód jest doświadczonym fachowcem (ok 30 lat w zawodzie), lecz nie miał jeszcze okazji malować perły. Nie chce więc mi niczego sugerować nie będąc pewnym efektu końcowego.

Zwracam się więc do szanownych Forumowiczów o pomoc w ty temacie.

W oczekiwaniu na sugestie pozdrawiam :czesc:

Riccardo

:piwosz:
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-05-2011, 00:59   

nasluby napisał/a:
(ok 30 lat w zawodzie), lecz nie miał jeszcze okazji malować perły.

soryy ale to nie jest dla mnie fachowiec ...era akryli i syntetyku juz przemija...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2011, 01:08   

unek napisał/a:
soryy ale to nie jest dla mnie fachowiec

Nie znasz człowieka to nie gadaj.
Czyli ja też nie jestem fachowcem, bo dopiero raz 3warstwe na baku od moto robiłem???
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-05-2011, 01:30   

mkautos,
ale w on napisał ,ze nie lakierowal perły!!!
mkautos napisał/a:
Czyli ja też nie jestem fachowcem, bo dopiero raz 3warstwe na baku od moto robiłem???

ale w czym wydzisz problem w 3 warstach a w 2?? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-05-2011, 03:39   

unek napisał/a:


soryy ale to nie jest dla mnie fachowiec ...era akryli i syntetyku juz przemija...


Może i przemija lecz nie wszystkich stać na Infiniti czy Bugatti. Są też tacy którzyż np. chcą odświeżyć swoją Astrę czy Focusa tanimi lakierami.

Dla jednych może i nie jest fachowcem, dla innych jest i będzie. Pisząc o perle miałem na myśli białą, a takiej nie malował.
Przypuszczam że niewielki odsetek tego forum malowało białą perłą samochód i w dodatku przy zmianie koloru. Mój samochód jest bordowy (to nie ten co na zdjęciu, maluję drugi), a ma być właśnie biały.

Ponad to to ja nie prosiłem o uwagi na temat lakiernika tylko o poradę w sprawie składu lakieru i jego doboru. Jeśli jednak trafiłem nie na to forum to przepraszam że niepokoję takimi błahostkami.
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2011, 09:18   

nasluby napisał/a:
tylko o poradę w sprawie składu lakieru i jego doboru. Jeśli jednak trafiłem nie na to forum to przepraszam że niepokoję takimi błahostkami.


Spoko, dobrze trafiłeś.
Jak możesz to daj do poczytania temu lakiernikowi ten link co sam wkleiłeś a napewno dużo z niego wyniesie.
Ostatnio zmieniony przez mkautos 20-05-2011, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-05-2011, 09:48   

http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=75

ja w coś sie tam bawiłem z białym

http://imageshack.us/phot...dscn4607xq.jpg/

[ Dodano: 20-05-2011, 09:48 ]
Może go machniesz go tak na biało zloto :)

Jak ładnie poprosisz to moge ci zrobić próbke na białym błotniku bo takowego mam w domu na złomie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-05-2011, 10:53   

nasluby napisał/a:
uwagi na temat lakiernika tylko o poradę w sprawie składu lakieru i jego doboru.

ok spoko nie zrozumielismy sie... ;)
nie mam nic do niego ale jak piszesz perła to wiesz albo jest to w konwecji badz w wodzie albo 3 warstwowym ..
jezeli piszesz ,ze pracuje juz w zawodzie tyle lat to nie powinien miiec problemu z aplikacja..
tylko tak jak podałes w-w linku lepiej lakierowac je na aucie aby nie było róznicy koloru.

chodzi ci o xyralik to tez nie ma problemu .hym ja tak to widze ostatnio lakierowałem honde tak:

1.fakt kolor był czerwony solid...ale to bez róznicy..
najpierw polakerowałe całe autko czerwona baza..
potem dodałem 100 xyraliku z lakierem bezbarwnym tak 0.5 litra..
przeleciałem autko na 2 pól warstwy..i na to czysty klar na 2 albo 1.5 warastwy to załezy jaki lakier bezbarwny wybierzesz.

2.mozna zrobic to tak samo jak napisałem tylko xyralik wymieszac z zywica i potem tak samo czysty klar.

3.wlbo wziasc opcje z wymieszanym xyralikiem z baza ale tu wydaje mi sie ,ze nie bedzie az takiego efektu jak oczekujesz.

4.albo akryl i dalej jak opsałem ale to jest sens tyle wydawac kasy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 20-05-2011, 11:09   

nasluby napisał/a:

Mam Chryslera PT limo, chcę go zrobić w białej perle lub coś w tym stylu.

Moje propozycje:

Mazda - 25D Snowflake White 2001-2008.jpg
Plik ściągnięto 48836 raz(y) 928 Bajtów

Mazda - 34K Crystal White 2005-2011.jpg
Plik ściągnięto 48836 raz(y) 929 Bajtów

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-05-2011, 01:31   

unek napisał/a:


1.fakt kolor był czerwony solid...ale to bez róznicy..


Jestem laik ale wydaje mi się że kolor (bazy), ma znaczenie. Na ciemnych każda błyskotka będzie wyraźna a na białym chyba nie zawsze. Ale może się jednak mylę.

Co do kosztów to fakt jeśli można coś taniej zrobić to po co przepłacać. Tyklo żeby nie wyszło jak zwykle wychodzi ;] co tanie to drogie.

Ja chcę osiągnąć zamierzony efekt.
Nie może być tak że Pani Młoda w bieli podejdzie do samochodu a on będzie przy niej wyglądał jak brudas.
Skoro pakuję w przeróbkę (wydłużenie, lakier, tapicerka i inne), paręnaście klocków to ma to wyglądać.

tofik napisał/a:
Moje propozycje:


Pliki nie chodzą, z miniaturek nic nie skumam. Zaglądnąłem do sugerowanej mieszalni http://paintfinder.salcom....php?language=3 niestety nie znalazłem tych kolorów. Kukałem na jakikolwiek inny, nie wyświetla mi nic (fiszki, wzornika) oprócz składu i kiedy był utworzony.

Kiedyś mignęła mi CX-7 w białej perle ale niestety z bliska jej nie widziałem więc nie mogę ocenić jaka to ta biel była.

---------------------------------------
Kupiłem sobie próbki 4 rodzajów (kolorów), pereł które najbardziej mi się wydawały być odpowiednimi.
Niestety wszystkie zmieniają tą biel. :O

Coraz bardziej się skłaniam do wersji mocnej bieli i na to błyskotki a potem mocno klarem.

Tu bym też prosił o sugestie (podpowiedzi), jaka biel i co potem dodawać (rodzaje, proporcje). :piwosz:

Franki tak chyba robią (tylko bez błyskotek), na którychś cytrynach że dają dużo bezbarwnego i ten lakier jest z taką głębią.

Znalazłem coś takiego http://www.kolormix.pl/produkt/118/

Czy zna ktoś ten produkt, tą firmę ? Co to może być warte?

[ Dodano: 21-05-2011, 01:58 ]
Mazda Snowflake White



_________________
www.nasluby.pl
Ostatnio zmieniony przez 21-05-2011, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 21-05-2011, 08:22   

jak już mowa od białej perle to się podłączę w temat:) ostatnio kupiłem merca 190 i też w białą perłę pójdzie, ostatnio czyli rok temu była ona malowana na 3 warstwy z tym że gość pomalował przód osobno więc różnica koloru jest znaczna, była malowana w pierwszej kolejności białą bazą PPG następnie niebieską perłą również PPG i efekt bardzo zadowalający.
Mam pytanie odnoście xyralika, jest on dostępny tylko w mieszalniku dp? czy są jakieś odpowiedniki w innych markach? bo xyralikiem nigdy nie malowałem a raz widziałem taki efekt na żywo i właśnie w taki sposób chcę pomalować merca.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 21-05-2011, 11:37   

nasluby, fotki mazdy które zamieściłeś są dokładnie w jednym z tych kolorów które zaproponowałem. ;)
Strony na których możesz znaleźć receptury do kolorów które zaproponowałem:
http://www.glasurit.com/pl
http://www.standox.pl/portal/
http://www.dupontrefinish.com.pl/portal/
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-05-2011, 13:37   

tofik napisał/a:
fotki mazdy które zamieściłeś są dokładnie w jednym z tych kolorów które zaproponowałem. ;)
Strony na których możesz znaleźć receptury do kolorów które zaproponowałem:


tofik - były oba kolory zamieszczone, nie wiem czego jest tylko jeden

to jest drugi

CRISTAL WHITE - ten wydaje się wchodzić w krem :&


Co zaś lakieru to kupię w realu nie w necie i najpierw próbkę.

Przewijały się na forum nr LEXUSA 77 i 76 ja znalazłem jeszcze 78 i 62.

A co powiecie (po składzie), a może ktoś tym robił : AUDI INUIT PERLEFFEKT L0H9

http://data.motor-talk.de...06316328693.jpg
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 21-05-2011, 19:33   

nasluby napisał/a:
A co powiecie (po składzie), a może ktoś tym robił : AUDI INUIT PERLEFFEKT L0H9

Skład:
Kod Opis gramy gramy (narast.)
WB2010 CROMAX PRO BC BINDER I 571.4 571.4
WB2030 CROMAX PRO BC VISCOSITY BALANCER 244.6 816.0
WB1023 SUNBEAM GOLD EFX 91.4 907.4
WB1001 WHITE PEARL 75.4 982.8
WB1050 BRIGHTNESS ADJUSTER 20.9 1003.7
WB02 WHITE LS 19.7 1023.3
Patrząc na skład, raczej idealnej bieli jakiej szukasz nie będzie.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-05-2011, 11:20   

nasluby napisał/a:
A co powiecie (po składzie), a może ktoś tym robił : AUDI INUIT PERLEFFEKT L0H9
Biała perła i żółty xyralic w drugiej warstwie ,pierwsza biała baza .

Wczoraj lakierowałem honde NH-A66P ,na białą baze położyłem 3750 z dodatkiem żółtego xyrala . Efekt powalający piękny kolor ;] .

[ Dodano: 22-05-2011, 11:23 ]
tofik, czemu podajesz receptury w Cromax Pro? W tym systemie i tak póki co nikt nie dorobi lakieru ,a pod ręka są inne :C600 C6000 ,Cromax zwykły :)

[ Dodano: 22-05-2011, 11:33 ]
tofik napisał/a:
A co powiecie (po składzie), a może ktoś tym robił : AUDI INUIT PERLEFFEKT L0H9
W Cromaxie dodatkowo dodali jeszcze dla lepszego efektu zieloną perłę .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 14:09   

baqo napisał/a:

Wczoraj lakierowałem honde NH-A66P ,na białą baze położyłem 3750 z dodatkiem żółtego xyrala . Efekt powalający piękny kolor ;] .


bago, możesz zrobić fotki w słońcu, cieniu i podesłać na priv :mikołaj11:

samochody@nasluby.pl

:piwosz:
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-05-2011, 14:20   

nasluby napisał/a:
bago, możesz zrobić fotki w słońcu, cieniu i podesłać na priv :mikołaj11:
Zdjęcia tego nie oddaja . Gdybys wcześniej to zrobiłbym ci fiszke i wysłal w kopercie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 14:53   

baqo napisał/a:
Zdjęcia tego nie oddaja . Gdybys wcześniej to zrobiłbym ci fiszke i wysłal w kopercie .


O szkoda. Czyli to nie była perła tylko biały z błyskotkami, czy tak ?
Jeśli tak to czy ta biel pozostała czysta czy weszła w inny kolor ?
Ja się nie znam na lakierach i nie wiem co to jest 3750.
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-05-2011, 15:04   

nasluby napisał/a:
Ja się nie znam na lakierach i nie wiem co to jest 3750
Lakier bezbarwny z duponta.
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 22-05-2011, 17:42   

nasluby napisał/a:
O szkoda. Czyli to nie była perła tylko biały z błyskotkami, czy tak ?
Jeśli tak to czy ta biel pozostała czysta czy weszła w inny kolor ?


baqo napisał/a:
na białą baze położyłem 3750 z dodatkiem żółtego xyrala


Zostawiam to bez komentarza.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 20:01   

tofik napisał/a:

Zostawiam to bez komentarza.


.. ?
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 22-05-2011, 20:18   

nasluby, nie wiem czego nie rozumiesz, baqo napisał Ci że na białą bazę położył lakier bezbarwny z żółtym xyrallikiem, a Ty pytasz czy to będzie czysta biel.

Zaproponowałem Ci dwa kolory, jeżeli Ci nie odpowiadają, to powiedz to otwarcie, a będziemy szukać dalej, tylko zastanawiam się czy pofatygowałeś się do mieszalni i zobaczyłeś chociaż te kolory na wzorniku, nie mówiąc o natrysku na test karcie.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-05-2011, 20:34   

Tutaj można tak zgadywać do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej...najpierw trzeba sprecyzować jedną podstawową rzecz, a mianowicie o jaką biel konkretnie koledze nasluby, chodzi...odcieni bieli jest kilka tysięcy, i do tego każdy daną biel odbiera inaczej....proponuję zatem aby kolega nasluby, zabrał ze sobą białą suknie ślubną nawet z Panią młodą, i podjechał do mieszalni i tam na podstawie wzorników wybrał najbardziej podobną biel do tej delikatnej tkaniny, po czym poda nam tutaj na forum numery lakierów ...wtedy koloryści będą mieli szersze pole do popisu ponieważ będzie podany jakiś punkt odniesienia... ;)

Jeżeli chodzi np. o taką biel "lodową" czyli taką zimną, to można taką bazę solidową potraktować jako warstwę U, i na nią nanieś niebieski xsyrallic w proporcji 1:10 z żywicą jako warstwę B, czyli właściwa, w tedy nie zmieni się znacząco kolor, a efekt będzie satysfakcjonujący
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 21:12   

[quote="tofik"]nasluby, nie wiem czego nie rozumiesz, baqo napisał Ci że na białą bazę położył lakier bezbarwny z żółtym xyrallikiem, a Ty pytasz czy to będzie czysta biel.

? - był do Twojej odp.: "pozostawiam to bez komentarza".
Bo nie wiem, nie wiem jak ten xyralik się zachowuje. Czy to jest coś w rodzaju brokatu (świecidełek w jakimś kolorze) czy coś w rodzaju farby.

Jak podkreślałem jestem laik więc pytam. Może te pytania wydają się śmieszne osobom które kumają temat lakierów. Podobne pytania zadaję temu lakiernikowi który będzie to robił.
Celem tego jest to aby osiągnąć zamierzony cel a nie dodawać sobie kosztów z ponownym przemalowywaniem świeżo położonego lakieru.

Pisałem wcześniej że kupiłem 4 próbki (po 50g), różnych kolorów pereł. Żadna mnie nie zadowoliła.
tofik napisał/a:

Zaproponowałem Ci dwa kolory, jeżeli Ci nie odpowiadają, to powiedz to otwarcie, a będziemy szukać dalej, tylko zastanawiam się czy pofatygowałeś się do mieszalni i zobaczyłeś chociaż te kolory na wzorniku, nie mówiąc o natrysku na test karcie.

Nie mówię że mi się nie podobają, nie kupiłem ich jeszcze (nie było kiedy), aby sobie coś tym pomalować. Po niedzieli zamierzałem kupić.

Czytam tu i gdzie tylko się da tematy związane z perłą, coraz bardziej się skłaniam do wersji białego (bez perły), i do bezbarwnego dodania czegoś co będzie błyszczało. W związku z tym tak zrozumiałem informację bago, że kładąc ten xyralik na zwykły lakier jest to właśnie taki efekt.

Na mój chłopski rozum czy to coś takiego jak biała suknia posypana brokatem przykryta szybą dla połysku? :&
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 22-05-2011, 21:21   

jacklack napisał/a:
proponuję zatem aby kolega nasluby, zabrał ze sobą białą suknie ślubną nawet z Panią młodą, i podjechał do mieszalni i tam na podstawie wzorników wybrał najbardziej podobną biel do tej delikatnej tkaniny, po czym poda nam tutaj na forum numery lakierów

Jacku, z sukniami ślubnymi i odcieniami bieli materiału z którego są uszyte jest podobnie jak z odcieniami bieli w lakierach samochodowych, wiem coś o tym, moja żona pracuje w salonie sukien ślubnych. :)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 21:31   

jacklack napisał/a:
Tutaj można tak zgadywać do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej...najpierw trzeba sprecyzować jedną podstawową rzecz, a mianowicie o jaką biel konkretnie koledze nasluby, chodzi...


Tutaj to aż taki laik nie jestem. Wiem że bieli jest tyle ile gatunków serów we Francji.
Czyli na każdy dzień inny i jeszcze coś na zapas :)

Jeśli bym już szedł w kierunku czystej bieli bez perły to na nowych VW i Audi widziałem ładne białe.
Zobaczę sobie jeszcze dokładnie w salonach.

Co zaś tej bieli lodowej właśnie o niej myślałem, jednak jak zobaczyłem to w salonie na samochodzie to odszedłem od tego. Jest ładna ale to nie to.
FoRd ICE white
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-05-2011, 21:47   

tofik napisał/a:
Jacku, z sukniami ślubnymi i odcieniami bieli materiału z którego są uszyte jest podobnie jak z odcieniami bieli w lakierach samochodowych, wiem coś o tym, moja żona pracuje w salonie sukien ślubnych. :)
_________________

Wiem tofik, ;) ..dlatego też jestem zdania aby najpierw znaleźć punkt wyjścia, bo bez tego nie trafimy w gust i wymagania kolegi nasluby, przez internet, nie mając odwzorowania koloru o jaki mu chodzi przed oczyma

Cytat:
Bo nie wiem, nie wiem jak ten xyralik się zachowuje. Czy to jest coś w rodzaju brokatu (świecidełek w jakimś kolorze) czy coś w rodzaju farby.

Poczytaj ten temat http://lakiernik.info.pl/...?t=3234&start=0 , może łatwiej Ci będzie wyobrazić sobie jak wygląda efekt xyrallic'a

nasluby napisał/a:
eśli bym już szedł w kierunku czystej bieli bez perły to na nowych VW i Audi widziałem ładne białe.

Tylko pytanie która to biel ?..te poniżej to kolory którymi Audi lakieruje od 2006r. do br. roku, jedź do mieszalni i zobacz wzorniki tych kolorów, może akurat któryś z nich będzie odpowiedni...
LR9A CALLAWEISS
LY9K AMALFIWEISS
LY9C IBISWEISS
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2011, 21:58   

jacklack napisał/a:

Tylko pytanie która to biel ?..te poniżej to kolory którymi Audi lakieruje od 2006r. do br. roku, jedź do mieszalni i zobacz wzorniki tych kolorów, może akurat któryś z nich będzie odpowiedni...
LR9A CALLAWEISS
LY9K AMALFIWEISS
LY9C IBISWEISS


Byłem w salonie, o ile pamiętam to ten IBIS ale jeszcze zobaczę. Uważam że lepiej zobaczyć samochód niż w mieszalni.

[ Dodano: 23-05-2011, 00:04 ]
jacklack napisał/a:

Poczytaj ten temat http://lakiernik.info.pl/...?t=3234&start=0 , może łatwiej Ci będzie wyobrazić sobie jak wygląda efekt xyrallic'a


Tak to sobie właśnie wyobrażałem jak to napisał No-limit w poście z podanego linku.

Czyli mam biały i jak dodałbym do bezbarwnego xyraliku (białego i powiedzmy ciut niebieskiego czy innego), będę nadal miał taki sam biały ale z efektami mienienia się w słońcu ?

Nie wiem na ile to może określić widok mojej widzianej bieli ale np:
Najeżdżając myszą na linki po prawej pokazuje się ciemne tło a na nim litery w takiej ładnej bieli. Przynajmniej ja tak widzę na moim monitorze.

[ Dodano: 23-05-2011, 00:07 ]
jacklack napisał/a:

Poczytaj ten temat http://lakiernik.info.pl/...?t=3234&start=0 , może łatwiej Ci będzie wyobrazić sobie jak wygląda efekt xyrallic'a


Tak to sobie właśnie wyobrażałem jak to napisał No-limit w poście z podanego linku.
Gwiazdy/nie tak choinkowe jak brokat/ pod warunkiem odpowiedniego tła,kontrastu.Można zastosować w klarze.

Czyli mam biały i jak dodałbym do bezbarwnego xyraliku (białego i powiedzmy ciut niebieskiego czy innego), będę nadal miał taki sam biały ale z efektami mienienia się w słońcu ?

Nie wiem na ile to może określić widok mojej widzianej bieli ale np:
Najeżdżając myszą na linki po prawej pokazuje się ciemne tło a na nim litery w takiej ładnej bieli. Przynajmniej ja tak widzę na moim monitorze.
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-05-2011, 00:11   

nasluby napisał/a:
Uważam że lepiej zobaczyć samochód niż w mieszalni.

to lataj po miescie ....
moze ktos da ci numer lakieru :D
ja nie wiem w czym problem wybierasz biały solid jaki chcesz do tego xyralik i po kłopocie
przeciaz fiszki to to samo chyba ,ze sie myleeee....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-05-2011, 02:31   

unek napisał/a:

przeciaz fiszki to to samo chyba ,ze sie myleeee....


Niby to samo tylko powierzchnia inna.
Czy to to samo widzieć dziewczynę w oknie a całą ? :)

No i do tego się zaczynam skłaniać, tylko nie za bardzo potrafię sobie wyobrazić tego efektu.
Nie chciałbym też zrobić z tego choinki albo Tureckiej ciężarówki.
Co do numeru lakieru to dealer poda mi nazwę i chyba to powinno wystarczyć. Chyba że się mylę.

Z kolorami to jest tak że ja np. widzę niebieskawy a żona mówi że to popiel.
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-05-2011, 10:23   

nasluby napisał/a:
Z kolorami to jest tak że ja np. widzę niebieskawy a żona mówi że to popiel.

to lepiej niech twoja żonka wybierze kolor bo naprawde bedzie ;)
nasluby napisał/a:
Czy to to samo widzieć dziewczynę w oknie a całą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 23-05-2011, 12:27   

Możesz sobie kupić czystą biel w bazie. Na to dajesz lakier bezbarwny z dodatkiem srebrnej perły w odpowiedniej proporcji np. 5 gram na 100ml i tym malujesz pierwszą warstwę lakieru bezbarwnego. Na drugą warstwę bezbarwnego dajesz czysty klar. Takim sposobem można uzyskać efekt perły który nie wpada w kremowy ani w niebieski i w słońcu widać że nie jest to zwykły biały ;) . Ja jednak swoje auto lakierowałem białą perłą w systemie 3 warstwowym, ale moje auto się mieni na różne niebieskie, kremowe i fioletowe odcienie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-05-2011, 12:53   

Witam ponownie. :czesc:

jacklack napisał/a:

Tylko pytanie która to biel ?..te poniżej to kolory którymi Audi lakieruje od 2006r. do br. roku, jedź do mieszalni i zobacz wzorniki tych kolorów, może akurat któryś z nich będzie odpowiedni...
LR9A CALLAWEISS
LY9K AMALFIWEISS
LY9C IBISWEISS


Oglądałem w salonie Q5 w kolorze IBIS WEISS.
Praktycznie zdecydowałem się na ten kolor, pojechałem do mieszalni zobaczyć wzorniki. Nie wiem jak to jest ale na samochodzie on wygląda biały a na wzorniku ma odcień. Mieli wzorniki tylko LY9C i LR9A, LY9K nie mieli. Po składzie sprzedawca powiedział że do LY9C wchodzi czarny a jeśli chcę czysty biały to abym sobie wziął kolor biały 000.
Nie zwróciłem uwagi jaka to mieszalnia (producent).

Pytałem o xyralik, na stanie miał biały i czerwony. Poprosiłem o kroplę tego białego xyralika aby zobaczyć jak to w ogóle wygląda, było to srebrne. Czy to tak jest a może ten biały to w rzeczywistości srebrny ?

Jakie są kolory tych xyralików.

Nadmieniam że na 98% wycofałem się z perły i będę robił biały z jakimś dodatkiem do bezbarwnego.
_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-05-2011, 13:29   

nasluby napisał/a:
Po składzie sprzedawca powiedział że do LY9C wchodzi czarny a jeśli chcę czysty biały to abym sobie wziął kolor biały 000.


W skład tego koloru wchodzi barwnik czarny ale transparentny...ponadto wchodzi jeszcze w śladowych ilościach ciemno zółty i niebieski a to wszystko po to aby ta biel podstawowa którą proponuje sprzedawca była jeszcze jaśniejsza...

Nie chcę się tutaj wypowiadać za kolegów kolorystów ale z tego co wiem, to właśnie barwniki czarny, niebieski, żółty. czasem zielony nadawaną ton bieli i sprawiają po zmiksowaniu że biel jest bardziej biała aniżeli podstawowy biały barwnik..
nasluby napisał/a:
Jakie są kolory tych xyralików.


W systemie n którym pracuję jest 6 xsyrallic'ów

1520 CRYSTAL WHITE
1521 RADIANT RED
1522 SUNBEAM GOLD
1523 FIRESIDE COPPER
1524 GALAXY BLUE
1525 STELLAR GREEN
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 31-05-2011, 15:10   

nasluby napisał/a:

Jakie są kolory tych xyralików.


W Nexa Autocolor masz następujące rodzaje xyrallików:

P433-XR10 CRYSTAL SILVER
P433-XR11 SUNBEAM GOLD
P433-XR12 RADIANT RED
P433-XR13 GALAXY BLUE
P433-XR14 STELLAR GREEN
P433-XR15 SOLARIS RED
P433-XR16 FIRESIDE COPPER
P433-XR17 COSMIC TURQUOISE
P433-XR18 AMETHYST DREAM
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-05-2011, 17:49   

Zbliżamy się do końca prac blacharskich więc pora na konkretne decyzje.

jacklack napisał/a:


Nie chcę się tutaj wypowiadać za kolegów kolorystów ale z tego co wiem, to właśnie barwniki czarny, niebieski, żółty. czasem zielony nadawaną ton bieli i sprawiają po zmiksowaniu że biel jest bardziej biała aniżeli podstawowy biały barwnik..

Skoro tak to ja nie zabieram głosu bo się nie znam.

Proszę więc kolorystów o stwierdzenie który ładniej będzie wyglądał (w ich oczach), ten LY9C IBISWEISS czy ta czysta biała 000.

Na to xyralik biały lub srebrny (a może jeszcze kropelkę złotego). Który będzie ładniej się mienił,
jaki wtedy uzyskam efekt i czy aby na pewno biel pozostanie bez zmian?
Wiem że przynudzam ale sory, chcę mieć ładną furmankę :)




_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-06-2011, 00:13   

ja tam nie chce sie wtracac w ich prace ale jakiej firmy uzywaja szpachel?? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-06-2011, 00:22   

unek napisał/a:
ja tam nie chce sie wtracac w ich prace ale jakiej firmy uzywaja szpachel?? :D


Nie wiem, a jaką sugerujesz?
Wiem tylko że ma aluminium w sobie.

Szpachla będzie tylko tam gdzie były spawy, nie ma wgnieceń.

Gość co to robi to kuzyn mojej żony. W zawodzie od 1978r. Zakład prowadzi od 1987r.
_________________
www.nasluby.pl
Ostatnio zmieniony przez nasluby 01-06-2011, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-06-2011, 00:25   

nasluby,
to dobrze ,ze alu ale jakiej firmy??
poczytaj a sie dowiesz ;)

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3716
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nasluby
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-06-2011, 01:08   

unek napisał/a:
nasluby,
to dobrze ,ze alu ale jakiej firmy??
poczytaj a sie dowiesz ;)

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3716


Tam chodzi o rdzę, u mnie nie ma rdzy. Blachy są tak zdrowe jakby auto co dopiero wyszło z fabryki (widać na przeciętych profilach).
Część zardzewiałej ramy którą widać na zdjęciach to tylko rama konstrukcyjna na której bazuje (stoi), samochód.

Inną sprawą jest to że ufam temu majstrowi. Prowadzę transport od 1994r samochody moje robiły po 200000-240000km rocznie. Miałem w związku z tym nie jedną przygodę (im więcej jeździsz tym bardziej się narażasz), i gość robił już sporo moich samochodów. Nigdy nie byłem nie zadowolony z jego prac.

Z przyjemnością jednak przyjmę każdą uwagę (sugestię), i z chęcią się nią z nim podzielę. Po to (miedzy innymi), przecież są fora aby się dowiadywać o nowościach i technikach w danych dziedzinach.

:piwosz:


_________________
www.nasluby.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne