lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:29
Temperatury przechowywania produktów lakierniczych.
Autor Wiadomość
piotrek740
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Koszalin
Wysłany: 22-05-2011, 11:59   Temperatury przechowywania produktów lakierniczych.

Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego pytania. Ciekawi mnie w jakiej temperaturze należy przetrzymywać szpachlę, utwardzacze, podkłady lakiery bazowe i bezbarwne? Domyślam się że musi być to temp powyżej 0*C, ale wolę się upewnić, gdyż posiadam szpachlówkę Novola do zderzaków, trochę lakieru bezbarwnego 4CR, i szpachlę wykończeniową Novol 0,6 kg które przeleżały całą zimę w magazynku w którym temperatura była grubo poniżej -10 stopni gdy na dwoże było - 20. Ogólnie wyglądają dobrze mają taką samą konsystencję jak przed przemarznięciem.... ale czy nadal są dobre do użycia??

Dziękuję za odpowiedz. Piotrek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-05-2011, 12:24   

piotrek740 napisał/a:
była grubo poniżej -10 stopni gdy na dwoże było - 20. Ogólnie wyglądają dobrze mają taką samą konsystencję jak przed przemarznięciem..


Przemarznięte produkty w kosz - to ich przeznaczenie.
Ale zrobisz jak uważasz, chociaz znam przypadki gdzie poszły na auto.
Nie jestem ekspertem od chemii i niewiem jakie szkody powoduje przemrożenie produktów.
Może któryś z nich sie wypowie.
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-05-2011, 12:31   

Ja kładłem niedawno szpachlę z włóknem szklanym a potem wykańczającą,które przeleżały w nieogrzewanym garażu od ubiegłego roku i nie zauważyłem żadnej różnicy.Tak samo się je kładło i tak samo obrabiało bez żadnego problemu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek740
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Koszalin
Wysłany: 22-05-2011, 12:35   

mkautos napisał/a:
piotrek740 napisał/a:
była grubo poniżej -10 stopni gdy na dwoże było - 20. Ogólnie wyglądają dobrze mają taką samą konsystencję jak przed przemarznięciem..


Przemarznięte produkty w kosz - to ich przeznaczenie.
Ale zrobisz jak uważasz, chociaz znam przypadki gdzie poszły na auto.
Nie jestem ekspertem od chemii i niewiem jakie szkody powoduje przemrożenie produktów.
Może któryś z nich sie wypowie.


Też wydaje mi się, że jedyne miejsce tych produktów to kosz :-). Moje pytanie zadałem raczej po to żeby rozwiać wątpliwości, bo przecież wiele warsztatów trzyma produkty w nieogrzewanych magazynach w których w zimę panuje temp. ujemna i właśnie jak to się ma do późniejszej jakości tych produktów. Wydaje mi się że to co nie jest produktem zawierającym wodę, powinno nadawać się do użycia. Tak jak napisałeś poczekajmy aż wypowie się ktoś kto się na tym zna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek740
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Koszalin
Wysłany: 24-05-2011, 15:31   

Nikt nic nie wie?? Czy wszystko już zostało powiedziane?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne